Setari Cookie-uri

relatie ciudata

De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 13:20:50
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.


Nu cred ca el reprezinta in totalitate partea urata a vietii tale , pentru ca altfel nu l-ai fi iubit, cu siguranta au existat si momente in care v-ati iubit si respectat. Iar in afara de acele clipe minunate petrecute candva cu un om pe care l-ai iubit, ai ramas in urma acestei relatii si cu un copilas, deci chiar in van n-a fost relatia voastra.


multumesc pt raspuns!
probabil ca asa e, desi am aflat de sarcina in ultimul moment, totusi puteam renunta la copil. nu am facuto si chiar daca a fost f greu de cand am aflat ca voi avea un copil, acum ma simt mai linistita.
Mergi mai departe fara acest barbat si vei cunoaste candva pe altcineva care sa te iubeasca si sa te respecte, sunt sigura de asta. Ai toata viata inainte pentru a fi fericita.
kudika500699
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:39
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-23 22:57:07Draga mea - ma impresionat povestea ta foarte mult. Sa sti ca asa sunt uni oameni - sti si tu proverbul acela ,, Lupul isi schimba parul dar naravul ba''. Foarte bine ai facut ca ai astrat copilul. La 39 de ani inca te poti marita linistita daca vei intalni un barbat dupa tine ...care sa-ti placa si sa va intelegeti. Cel mai important lucru in viata este sa fi optimist in toate lucrurile buna pana la moarte....Ai grija de tine si de copilas - o imbratisare ...


esti f draguta, merci pt rasp.
sper sa mai vorbim!
kudika500699
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:41
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 04:50:48
De la: kudika500699, la data 2012-01-23 21:42:44buna, as dori pareri, legate de un subiect ciudat, daca au mai fost si alte persoane in situatia mea, cum au trecut peste situatie.
deci, in urma cu mai mult de 10 ani, dupa divort, am inceput o relatie cu un barbat mai in varsta decat mine. eram indragostita de el, dar cu timpul am inceput sa tin la el, l-am admirat, l-am iubit enorm. am gasit in el tot ce isi putea dori o femeie, incepand de la iubire, afectiune, atentie terminand cu siguranta, din orice punct de vedere. chiar si cand eram certati arata ca ii pasa, desi nu vorbeam. el nu era casatorit, dar aveam 2 fete din prima casatorie, iar eu am un fiu din prima casatorie. problema e ca ani au trecut. nu stiu cine a gresit primul eu, sau el. cand vroia el sa ne casatorim, cand eu. pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. ideea e ca m-am reintors la el, ne am reimpacat, si am incheiat relatia a doua din cauza lui.
din pacate el a fost marea mea iubire. si el a facut multe pt mine, dar si eu pt el.
au trecut mai mult de 10 ani de cand am inceput aceea relatie. am 39 ani deja si sunt foarte dingura mai ales sufleteste. ne am despartit acum 2 ani ca a inceput sa iasa cu femei mai tinere, desi nu recunostea l-am prins in final, isi facuse inca o relatie de vreun an cu alta femeie. a fost un soc imens pt mine, am fost in depresie maxim, nu am putut accepta realitatea, ba am renuntat, ba nu. in final i am spus ca renunt la el in momentul in care renunta si aceea femeie la el, ceea ce a fost o umilinta pt mine, dar am facut ceea ce am spus. cand ea la parasit (in cate va luni l-a parasit pt ca numai corespundea financiar), at l-am parasit si eu. si s-a terminat relatia .......... pt un timp. anul trecut iar ne am impacat, am incercat sa reluam relatia, fara reprosuri, zicea ca a inteles unde a gresit, ca vrea sa fac parte din viata lui, ca indiferent ce a gresit el tine la mine etc. si pt ca tin inca la el, chiar mi am dorit sa ne reimpacam. pt ca am incercat sa am alta relatie, dar pe toti ii comparam cu el si .... se termina.
din pacate pacea nu a tinut prea mult ......... dupa cate va luni iar am aflat ca umbla cu femeia aceea pt care ne am certat si despartit, care intre timp s a si casatorit cu altul, el nu a recunoscut ca are din nou o relatie cu ea desi i-am dovedit. ne am certat rau de tot, de data asta chiar nu l-am mai putut ierta.
ne am despartit. dar dupa vreo 3 saptamani am aflat ca sunt insarcinata, aveam aproape 3 luni, am decis sa pastrez copilul, nu am putut sa l omor.... acum am 6 luni, voi avea o fetita, iar el e departe, nu si doreste copilul, desi l-am informat, e in continuare cu aceea persoana, iar eu ...... singura.
chiar nu inteleg cum pot fi oameni asa meschini, cruzi...........


In cazul multor persoane, interesul poarta fesul, draga mea. Mergi mai departe si incearca sa-l uiti. Nu-l mai ierta pentru ca el o sa te insele de fiecare data. Cauta sa-ti refaci viata alaturi de un om pe care sa-l iubesti si care sa te respecte, atat pe tine, cat si pe copilasii tai.

Sa ai o sarcina usoara in continuare si ai grija de tine si cui daruiesti inima ta!


multumesc pt atentie si rasp. am decis sa numai faca parte din viata mea, chiar dc vine si fetita in viata mea, el nu ma merita. si voi avea grija la urmatoarea relatie sa aleg mai bine, sau macar sa deschid ochiimai repede.
kudika500699
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:44
"...pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. "
Parerea mea este ca tu ai gresit, daca i-ai intors spatele atunci, era si normal ca omul trebuia sa-si refaca si el viata, sa-si gaseasca o alta prietena,iar nu am inteles este de ce tu ai parut foarte "indurerata" cum ca el avea de acum alta o relatie! De ce?Nu a facut decat ceea ce ai facut si tu!Trebuia sa te astepte vesnic pe tine, pana realizai si tu ce doresti de la viata, alaturi de cine si daca il doreai numai pe el? Gandeste-te ca omul poate o iubeste sincer pe cealalta si ea, la fel il iubeste pe el! Trebuia sa te fi gandit la toate acestea inainte de a-l parasi pentru altul mai tanar...in povestea expusa de tine, te victimizezi, dar mai mult ca sigur, esti destul de dificila intr-o relatie...
Acum, mai mult ca oricand, incearca sa apelezi la ajutor de specialitate in privinta "starii" in care te afli acum, umple-ti timpul liber, avand idealuri, iar pe el nu-l forta deocamdata la nimic, nu vei face decat sa-l indepartezi si mai mult! Asteapta si vei vedea ca ...intr-un final ve-ti solutiona si acest aspect!
Intelepciune si rabdare !
rondina
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:54
De la: rondina, la data 2012-01-26 15:54:49"...pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. "
Parerea mea este ca tu ai gresit, daca i-ai intors spatele atunci, era si normal ca omul trebuia sa-si refaca si el viata, sa-si gaseasca o alta prietena,iar nu am inteles este de ce tu ai parut foarte "indurerata" cum ca el avea de acum alta o relatie! De ce?Nu a facut decat ceea ce ai facut si tu!Trebuia sa te astepte vesnic pe tine, pana realizai si tu ce doresti de la viata, alaturi de cine si daca il doreai numai pe el? Gandeste-te ca omul poate o iubeste sincer pe cealalta si ea, la fel il iubeste pe el! Trebuia sa te fi gandit la toate acestea inainte de a-l parasi pentru altul mai tanar...in povestea expusa de tine, te victimizezi, dar mai mult ca sigur, esti destul de dificila intr-o relatie...
Acum, mai mult ca oricand, incearca sa apelezi la ajutor de specialitate in privinta "starii" in care te afli acum, umple-ti timpul liber, avand idealuri, iar pe el nu-l forta deocamdata la nimic, nu vei face decat sa-l indepartezi si mai mult! Asteapta si vei vedea ca ...intr-un final ve-ti solutiona si acest aspect!
Intelepciune si rabdare !



ai dreptate, dar numai intr o priviinta, nu am scris chiar tot, at cand ne am despartit si am avut eu alta relatie, a fost tocmai pt ca ne am despartit din cauza ca el a decis sa aibe o alta relatie, zicand ca e doar de afaceri, desi d-na statea in una din casele lui, lucru ce m-a durut ingrozitor. si at am gresit ca am acceptat sa ma reimpac cu el, crezand ca totusi mai meritam o sansa amandoi.
iar legat de femeia pt care ne am despartit acum, ai dreptate, chiar cred ca afost indragostit de ea, dar rel era bazata pe bani, ea s-a si casatorit intre timp, e mult mai tanara ca mine, si se pare ca ca el inca umbla dupa ea, ea accepta sa fie si cu el, lucru dovedit, nu inventat de mine. nu am considerat necesar asemenea amanunte, pt ca vroiam sa scriu doar despre sentimentele mele nu despre ce a facut el. poate de aceea nu s a inteles bine .
merci pt raspuns!
cris_cristina
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:35
esti prea dura ,esti insensibila.niciodata sa nu spui niciodata.nu stii ce-ti rezerva viata
georgiana301008
Postat pe 1 Februarie 2012 10:15
De la: kudika500699, la data 2012-01-26 15:41:56
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-23 22:57:07Draga mea - ma impresionat povestea ta foarte mult. Sa sti ca asa sunt uni oameni - sti si tu proverbul acela ,, Lupul isi schimba parul dar naravul ba''. Foarte bine ai facut ca ai astrat copilul. La 39 de ani inca te poti marita linistita daca vei intalni un barbat dupa tine ...care sa-ti placa si sa va intelegeti. Cel mai important lucru in viata este sa fi optimist in toate lucrurile buna pana la moarte....Ai grija de tine si de copilas - o imbratisare ...


esti f draguta, merci pt rasp.
sper sa mai vorbim!


Cu cea mai mare placere ...
kudika_nikole
Postat pe 1 Februarie 2012 14:56
De la: cris_cristina, la data 2012-01-27 09:35:46
De la: rondina, la data 2012-01-26 15:54:49"...pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. "
Parerea mea este ca tu ai gresit, daca i-ai intors spatele atunci, era si normal ca omul trebuia sa-si refaca si el viata, sa-si gaseasca o alta prietena,iar nu am inteles este de ce tu ai parut foarte "indurerata" cum ca el avea de acum alta o relatie! De ce?Nu a facut decat ceea ce ai facut si tu!Trebuia sa te astepte vesnic pe tine, pana realizai si tu ce doresti de la viata, alaturi de cine si daca il doreai numai pe el? Gandeste-te ca omul poate o iubeste sincer pe cealalta si ea, la fel il iubeste pe el! Trebuia sa te fi gandit la toate acestea inainte de a-l parasi pentru altul mai tanar...in povestea expusa de tine, te victimizezi, dar mai mult ca sigur, esti destul de dificila intr-o relatie...
Acum, mai mult ca oricand, incearca sa apelezi la ajutor de specialitate in privinta "starii" in care te afli acum, umple-ti timpul liber, avand idealuri, iar pe el nu-l forta deocamdata la nimic, nu vei face decat sa-l indepartezi si mai mult! Asteapta si vei vedea ca ...intr-un final ve-ti solutiona si acest aspect!
Intelepciune si rabdare !



ai dreptate, dar numai intr o priviinta, nu am scris chiar tot, at cand ne am despartit si am avut eu alta relatie, a fost tocmai pt ca ne am despartit din cauza ca el a decis sa aibe o alta relatie, zicand ca e doar de afaceri, desi d-na statea in una din casele lui, lucru ce m-a durut ingrozitor. si at am gresit ca am acceptat sa ma reimpac cu el, crezand ca totusi mai meritam o sansa amandoi.
iar legat de femeia pt care ne am despartit acum, ai dreptate, chiar cred ca afost indragostit de ea, dar rel era bazata pe bani, ea s-a si casatorit intre timp, e mult mai tanara ca mine, si se pare ca ca el inca umbla dupa ea, ea accepta sa fie si cu el, lucru dovedit, nu inventat de mine. nu am considerat necesar asemenea amanunte, pt ca vroiam sa scriu doar despre sentimentele mele nu despre ce a facut el. poate de aceea nu s a inteles bine .
merci pt raspuns!


Te rog frumos inlocuieste fotografia copilului (felicitari pentru baiatul minunat pe care il ai!) cu o alta... este mai sanatos asa, crede-ma. Iti inteleg mandria de mama, dar nu il expune...
Multa sanatate.
maimai_no1
Postat pe 2 Februarie 2012 00:00
De la: maimai_no1, la data 2012-02-02 00:00:50
De la: cris_cristina, la data 2012-01-27 09:35:46
De la: rondina, la data 2012-01-26 15:54:49"...pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. "
Parerea mea este ca tu ai gresit, daca i-ai intors spatele atunci, era si normal ca omul trebuia sa-si refaca si el viata, sa-si gaseasca o alta prietena,iar nu am inteles este de ce tu ai parut foarte "indurerata" cum ca el avea de acum alta o relatie! De ce?Nu a facut decat ceea ce ai facut si tu!Trebuia sa te astepte vesnic pe tine, pana realizai si tu ce doresti de la viata, alaturi de cine si daca il doreai numai pe el? Gandeste-te ca omul poate o iubeste sincer pe cealalta si ea, la fel il iubeste pe el! Trebuia sa te fi gandit la toate acestea inainte de a-l parasi pentru altul mai tanar...in povestea expusa de tine, te victimizezi, dar mai mult ca sigur, esti destul de dificila intr-o relatie...
Acum, mai mult ca oricand, incearca sa apelezi la ajutor de specialitate in privinta "starii" in care te afli acum, umple-ti timpul liber, avand idealuri, iar pe el nu-l forta deocamdata la nimic, nu vei face decat sa-l indepartezi si mai mult! Asteapta si vei vedea ca ...intr-un final ve-ti solutiona si acest aspect!
Intelepciune si rabdare !



ai dreptate, dar numai intr o priviinta, nu am scris chiar tot, at cand ne am despartit si am avut eu alta relatie, a fost tocmai pt ca ne am despartit din cauza ca el a decis sa aibe o alta relatie, zicand ca e doar de afaceri, desi d-na statea in una din casele lui, lucru ce m-a durut ingrozitor. si at am gresit ca am acceptat sa ma reimpac cu el, crezand ca totusi mai meritam o sansa amandoi.
iar legat de femeia pt care ne am despartit acum, ai dreptate, chiar cred ca afost indragostit de ea, dar rel era bazata pe bani, ea s-a si casatorit intre timp, e mult mai tanara ca mine, si se pare ca ca el inca umbla dupa ea, ea accepta sa fie si cu el, lucru dovedit, nu inventat de mine. nu am considerat necesar asemenea amanunte, pt ca vroiam sa scriu doar despre sentimentele mele nu despre ce a facut el. poate de aceea nu s a inteles bine .
merci pt raspuns!


Te rog frumos inlocuieste fotografia copilului (felicitari pentru baiatul minunat pe care il ai!) cu o alta... este mai sanatos asa, crede-ma. Iti inteleg mandria de mama, dar nu il expune...
Multa sanatate.


De ce sa nu-l expuna ???
kudika_nikole
Postat pe 2 Februarie 2012 00:23
parca plecai...
kudika172000
Postat pe 2 Februarie 2012 00:25
esti sigura ca a fost vb de iubire tot timpul....nu obusnuinta?..nu frica de a pierde ceva ..pe cineva ..pe care credem ca ne apartine?...poate deveni o obsesie...sau nu acceptam sa pierdem ,sa fim inselate...crede ma ca dac l ai avea la picioare nu ti lai mai dori.....e bn ca ai pastrat copilul....nu te uita in urma...mergi inainte....stiu ca e greu dar e mai bn daca reusesti sa l uiti....posibil sa nu mai iubesti niciodata la fel dar poate vei avea pe cineva care te va iubi ,respecta in primul rand si ti va oferi siguranta....Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita nu te va face sa plangi.
julieta20
Postat pe 2 Februarie 2012 09:09
Parerea mea...cam multe increngaturi ... complicatii , finante, relatii... tu stii cel mai bine daca l-ai iubit, il iubesti...

Tot ceea ce iti va ramane tie dupa aceasta poveste este fetita. O comoara. El are de pierdut.NU tu.

Inca o parere a mea: in locul tau l-as uita si nu m-as mai uita in spate! niciodata!

succes! sa ne spui ce mai faci....
bodorinlaura
Postat pe 3 Februarie 2012 12:43
NU TE DESCURAJA MERGI CU CAPUL SUS SI VEI INVINGE?
gogu1938
Postat pe 3 Februarie 2012 14:58
Daca stie de copil si nu s-a intors defintiv la tine, atunci trebuie sa te gandesti daca mai merita sa acorzi vreo sansa acestei relatii de 10 ani. Parerea mea ca nu! Va fi insa greu sa-ti cresti fetita singura, trebuie sa ai pe cineva din famile langa tine, pe mama ta, daca este posibil.
adrianagrs
Postat pe 3 Februarie 2012 15:32
Inteleapta sugestie! Nu-ti expune baiatul, draga mea!
Cat despre tine si povestea ta, se poate broda foarte mult pe marginea subiectului. Una peste alta, inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste, nu-i asa? Mai bine sa fi iubit si suferit, decat sa nu fi iubit deloc!
S-a inchis o usa, dar s-a deschis alta. Nici ca poti avea motivatie mai solida de a merge mai departe cu spatele drept si zambetul pe buze: un baietel de exceptie si o fetita care abia asteapta sa-si cunoasca mamica si fratiorul. Din cate inteleg, o asteapta o familie absolut minunata.
Ca nu ma pot abtine, cu referire la nemernic , despre morti, numai de bine! Uita-l, ai destule lucruri la care sa te gandesti acum, dar nu uita ce suferinta ti-a provocat! Eu sunt convinsa ca se ve intoarce cu coada intre picioare, moment in care ar trebui sa-l tratezi cu indiferenta....... Oricine suporta orice, dar INDIFERENTA UCIDE! Daca te iubesti suficient, da-ti o sansa, ALTA sansa la fericire. El a avut-o pe a lui, dar a preferat sa-ti mutileze sufletul. Cand nu va mai fi condus de datorita varstei, va cauta un camin cald, siguranta, o slugulita afectuoasa la picioarele lui, gata sa-i satisfaca fiecare moft. Spre din suflet ca nu tu vei fi aceea!
Meriti TOT ce-i mai bun si frumos pe lume, dar trebuie sa pui si tu umarul putin in acest sens, nu-i asa?
Ai dat o sansa inimii, acum ar trebui sa faci apel si la ratiune, cred.....

Nu esti singura! Sa ne tii la curent, draga mea!

PS Cu proxima ocazie, eu as tempera (ca nu-i mai mult de atat) ca l-am mintit, copilul are, de fapt, alt tata, care l-a si recunoscut
kudika_205
Postat pe 3 Februarie 2012 16:09
ai mare grija de copil e un dar de la d-zeu iar cu timpul poti sa ii spui si lui sa vada ce a pierdut in viata
kudika356333
Postat pe 6 Februarie 2012 17:07
De la: georgiana301008, la data 2012-02-01 10:15:59esti prea dura ,esti insensibila.niciodata sa nu spui niciodata.nu stii ce-ti rezerva viata


merci pt raspuns, apreciez toate raspunsurile. nu sunt deloc dura si insensibila, din pacate. dar ai dreptate, nu sti ce iti rezerva viata, dar sunt f incapatanata, ma cunosc prea bine, si stiu ca nu dau inapoi, cand am decis ceva.
kudika500699
Postat pe 7 Februarie 2012 14:16
Nu te cunosc dar dupa ce rãspunsuri îi dai fetei aleia esti o mizerie de om!!!!sã -þi fie ruºine!!!!
Aristotel
Postat pe 8 Februarie 2012 13:53
De la: Aristotel, la data 2012-02-08 13:53:07Nu te cunosc dar dupa ce rãspunsuri îi dai fetei aleia esti o mizerie de om!!!!sã -þi fie ruºine!!!!


tu cu cine te mai certi?????

platon unde ii?????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:55
In viata nu curge numai miere si lapte , ochii mari de acum in colo ca esti inca tinerica .
healthy010635
Postat pe 9 Februarie 2012 10:19
Draga mea,
Nu poti fi egoista sa faci un copil doar pentru tine,acel copil este un suflet nevinovat si are nevoie de ambii parintii langa el.daca l ai anuntat de la bun inceput ca veti avea un bebe iar el nu l a dorit atunci asumati vina fara regrete nu putem obliga pe nimeni sa si doreasca un copil conceput din intamplare..............ce ti pot spune sa ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea,iti v a lumina viata si mintea te v a maturiza si sper ca te v a face sa vezi viata mult mai altfel.succes si felicitari ca vei fi mamica.
IN concluzie ce ti mai pot spune este faptul ca si eu imi cresc fetita singura de cand avea 2 luni,a recunoscut o taicasu a s coso din spital n ea adus flori a lasat impresia ca si o doreste dar dupa 2 luni a uitat ca are copil acum Antonia are 1 an si 3 luni suntem fericite si ne bucuram una de cealalta la intensitate maxima.
amarutza
Postat pe 9 Februarie 2012 13:17
De la: amarutza, la data 2012-02-09 13:17:41 Draga mea,
Nu poti fi egoista sa faci un copil doar pentru tine,acel copil este un suflet nevinovat si are nevoie de ambii parintii langa el.daca l ai anuntat de la bun inceput ca veti avea un bebe iar el nu l a dorit atunci asumati vina fara regrete nu putem obliga pe nimeni sa si doreasca un copil conceput din intamplare..............ce ti pot spune sa ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea,iti v a lumina viata si mintea te v a maturiza si sper ca te v a face sa vezi viata mult mai altfel.succes si felicitari ca vei fi mamica.
IN concluzie ce ti mai pot spune este faptul ca si eu imi cresc fetita singura de cand avea 2 luni,a recunoscut o taicasu a s coso din spital n ea adus flori a lasat impresia ca si o doreste dar dupa 2 luni a uitat ca are copil acum Antonia are 1 an si 3 luni suntem fericite si ne bucuram una de cealalta la intensitate maxima.
amarutza
Postat pe 9 Februarie 2012 13:18
Intv
kudika489332
Postat pe 9 Februarie 2012 20:59
interesantã poveste ,o adevãratã telenovelã.tepup ai grijã de tine,viata merge .ie greu dar trebuie sã fi tare.
kudika489332
Postat pe 9 Februarie 2012 21:04
povestea asta suna cu du-te vino...mai bine singura decat cu un barbat care nu vrea responsabilitate, stabilitate!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Februarie 2012 21:35
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-02-09 21:35:15povestea asta suna cu du-te vino...mai bine singura decat cu un barbat care nu vrea responsabilitate, stabilitate!


Buna seara femeie incercata!
La 39 de ani, cu doi copii - unul in parg de adolescenta si altul inca nenascut - nu esti de invidiat, de aceea am spus "femeie incercata". Viata nu-ti va fi usoara, dar poate sa-ti fie frumoasa, chiar deosebit de frumoasa.
Ma bucur ca ai inlocuit poza sahistului - lasa ca va veni ea vremea aceea, cand va fi personaj public, neindoios
Iti recomand sa citesti cartea lui John Medina "Brain rules for baby" (how to Raise a Smart and Happy Child from Zero to Five). Sigur, ai experienta buna de mama, dar poate iti va face placere sa o citesti, pana vine pe lume micuta.
mobilemaimai_no1
Postat pe 13 Februarie 2012 00:10
De la: adrianagrs, la data 2012-02-03 15:32:56Daca stie de copil si nu s-a intors defintiv la tine, atunci trebuie sa te gandesti daca mai merita sa acorzi vreo sansa acestei relatii de 10 ani. Parerea mea ca nu! Va fi insa greu sa-ti cresti fetita singura, trebuie sa ai pe cineva din famile langa tine, pe mama ta, daca este posibil.


merci de raspuns, sansele de acordat s au terminat, chiar daca au fost 10 ani. nimeni nu merita sa fie tratat asa urat dupa atata timp, doari nu a fost obligat sa ramana in aceasta relatie.
din fericire , si mama e alaturi de mine, si sora mea, si prieteni mei, si cei mai imp fiul meu e alaturi de mine. nu sunt singura, din fericire. in final el pierde, el nu va ramane cu nimic cand va veni momentul, nu eu voi fi singura, ci el! am fost plecat cu fiul meu 2 sapta si m-a ajutat f mult sa mi pus ordine in idei, si sa ma gandesc ce hotarari sa iau!
kudika500699
Postat pe 13 Februarie 2012 19:29
De la: amarutza, la data 2012-02-09 13:18:47
De la: amarutza, la data 2012-02-09 13:17:41 Draga mea,
Nu poti fi egoista sa faci un copil doar pentru tine,acel copil este un suflet nevinovat si are nevoie de ambii parintii langa el.daca l ai anuntat de la bun inceput ca veti avea un bebe iar el nu l a dorit atunci asumati vina fara regrete nu putem obliga pe nimeni sa si doreasca un copil conceput din intamplare..............ce ti pot spune sa ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea,iti v a lumina viata si mintea te v a maturiza si sper ca te v a face sa vezi viata mult mai altfel.succes si felicitari ca vei fi mamica.
IN concluzie ce ti mai pot spune este faptul ca si eu imi cresc fetita singura de cand avea 2 luni,a recunoscut o taicasu a s coso din spital n ea adus flori a lasat impresia ca si o doreste dar dupa 2 luni a uitat ca are copil acum Antonia are 1 an si 3 luni suntem fericite si ne bucuram una de cealalta la intensitate maxima.


merci pt raspuns, nu sunt deloc egoista, nici nu m am gandit vreodata sa am un copil doar pt mine, fara sa ma gandesc la ce ar simti copilul daca nu ar avea ambii parinti. nici macar nu cred ca e chiar o intamplare sau o mirare ca dupa 10 ani sa ai un copil, caci dc vroiam sa-l ,,surprind" doar puteam in toti acesti ani, fara sa i cer parerea. dar cred ca intr-o relatie fiecare trebuie sa-si asume raspunderea, mai ales ca nu avem 20 ani, nu? asa cum spui, nu poti obliga pe nimeni sa-si doreasca un copil, dar cred ca macar respect meriti, altfel numai au sens relatiile. legat de bebe, la inceput a zis k, sa vedem ce facem, sa fie bine pt mine mai ales, sa nu am probleme de sanatate. apoi pe la 4,5 luni, zice ca nu-l intereseaza, ca unul din prieteni lui ginecologi imi poate face intreruperea, ca doar au mai fost cazuri, nu sunt eu singura femeie in situatia asta. logic ca am reactionat urat! m-a facut sa-mi amintesc cum s-a purtat cu propria fiica, acum cati va ani, fata a facut avort la 5 luni, era sa si moara, avea 17 ani, si numai poate avea copii ( desi am incercat sa-i fac sa se razgandeasca, nu am reusit, imi parea rau pt ea, ca statea mai mult cu mine, nu cu mama ei). de aceea nu cred ca e corect fata de mine, eu am fost tot timpul alaturi de el, indiferent ce decizi a luat, iar el m-a abandonat efectiv. un copil nu i-ar schimba viata in rau, si nu l-ar face nici sa moara de foame.

multa sanatate si crestere buna Antoniei!
sper sa mai vb!
kudika500699
Postat pe 14 Februarie 2012 12:53
De la: julieta20, la data 2012-02-02 09:09:07esti sigura ca a fost vb de iubire tot timpul....nu obusnuinta?..nu frica de a pierde ceva ..pe cineva ..pe care credem ca ne apartine?...poate deveni o obsesie...sau nu acceptam sa pierdem ,sa fim inselate...crede ma ca dac l ai avea la picioare nu ti lai mai dori.....e bn ca ai pastrat copilul....nu te uita in urma...mergi inainte....stiu ca e greu dar e mai bn daca reusesti sa l uiti....posibil sa nu mai iubesti niciodata la fel dar poate vei avea pe cineva care te va iubi ,respecta in primul rand si ti va oferi siguranta....Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita nu te va face sa plangi.



poate a fost din toate cate un pic, si iubire, si obisnuinta, etc. probabil ca nu voi mai iubi la fel, cred ca nici nu poti iubi a doua oara cu acceasi intensitate, dar deja am nevoie de stabilitate din toate punctele de vedere. acum chiar ma bucur ca o sa mai am un copil, mie oricum imi plac f mult copii, si credeam ca voi avea multi, nu doar unul, imi place rolul de mama. si fiul meu e atat de afectuos, nici nu credeam ca v-a primi vestea ca v-a avea o sora atat de pozitiv, chiar ma incarca pozitiv felul in care se comporta, de a gandi asa pur.

multumesc pt raspuns, sper sa mai vorbim!!!!!!!!!!
kudika500699
Postat pe 17 Februarie 2012 12:46
Dak vrei, mergi la o Biserica in oras, nu la Manstire si te spovedeste si o sa fie bine. Ai mare "noroc" te poti Impartasi in timpul sarcinii, eu asa stiu din punct de vedere canonic. Sarcina usoara.
kudika494663
Postat pe 18 Februarie 2012 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se cauta Reprezentanti Avon in toata Tara!! 1 De la: beuatiful_alessia 1 Noiembrie 2009 23:09
cosmetice rezistente la transfer 5 De la: dorina_77 17 Septembrie 2009 16:56
e timpu pentru rasfat... intrarea libera doar la SIBB - TARGUL PENTRU FRUMUSETEA SI SANATATEA TA! 6 De la: kudika160421 19 Aprilie 2010 12:48
schimbarea culorii parului 19 De la: ramona02 28 Octombrie 2014 19:22
sala de fitness 39 De la: kudika495936 10 Ianuarie 2012 14:15