Setari Cookie-uri

poate fi sarcina?

Buna seara
va rog..sa imi da-ti un sfat
de o saptamana am stari de voma..chiar am si vomat...orice miros imi provoaca greata..
ma doare capul si am ameteli...ma simt obosita..si imi e tot somn...
in 20 ianuarie am avut menstruatie...dar 2 zile...si doar niste pete maroni..
azi am facut un test de sarcina,,de urina..mi-a iesit negativ,,,
nu stiu ce sa cred...
stiu ca un medic
imi poate confirma..
dar doar in 10 februarie iau salarul...
nu imi permit acum un consult
daca stiti ceva
va rog
sa imi raspunde-ti
multumesc
kudika499822
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:12
Intodeauna este bine sa ai bani pusi deoparte pentru orice eventualitate. Daca ai facut un test de sarcina si a iesit negativ nu cred ca este cazul sa fi insarcinata. Oricum ai putea trepeta testul din nou insa cel mai bine ar fi sa mergi la doctor iar problema cu bani am inteles-o - ai putea sa te imprumuti de la cineva pana ce iei salariu. Nu poti sa stai asa sanatatea ta trebuie sa fie pe primul loc.
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:17
Cand a fost menstruatia in decembrie?
Un test de sange iti poate spune mai repede decat unul de urina daca esti sau nu insarcinata.
criszoe
Postat pe 26 Ianuarie 2012 22:08
Da, cu siguranta este sarcina, ceea ce tu numesti menstruatie de 2 zile, a fost semnul sarcinii.
Semnul fixarii sarcinii.
Deci e din decembrie, nu de acum...
daca vei repeta testul, o sa vezi ca e pozitiv.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:45
Da.Felicitari,esti insarcinata.
Lifesbeautiful
Postat pe 4 Februarie 2012 13:36
Cu siguranta esti insarcinata.Daca nu-ti doresti asta si se poate transfera sarcina, trimite-o la mine!
kudika467548
Postat pe 5 Februarie 2012 06:05
De la: kudika499822, la data 2012-01-26 21:12:11Buna seara
va rog..sa imi da-ti un sfat
de o saptamana am stari de voma..chiar am si vomat...orice miros imi provoaca greata..
ma doare capul si am ameteli...ma simt obosita..si imi e tot somn...
in 20 ianuarie am avut menstruatie...dar 2 zile...si doar niste pete maroni..
azi am facut un test de sarcina,,de urina..mi-a iesit negativ,,,
nu stiu ce sa cred...
stiu ca un medic
imi poate confirma..
dar doar in 10 februarie iau salarul...
nu imi permit acum un consult
daca stiti ceva
va rog
sa imi raspunde-ti
multumesc


Da,s-ar putea sa fii insarcinata,testele de sarcina nu sunt cocludente,,,ramane controlul medical facut de catre medicul ginecolog!!Si analizele de sange iti pot da raspuns in aceasta directie!Mai poti astepta pana pe 10 Februarie,oricum,intreruperile de sarcina se fac dupa perioada de 6 saptamani de la ultima menstra!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Februarie 2012 11:08
http://gravide100.wordpress.com/

Buna! In acest blog incerc sa explic gravidutelor care sunt modificarile organismului matern dar si dezvoltarea bebelusului din pantece in fiecare luna. Daca vreti raspuns la orice intrebare legat de presarcina, sarcina si postsarcina respectiv de mecanismul prin care se realizeaza alaptatul la san va astept pe acest blog cu mare drag!
Amy_Amelia10
Postat pe 5 Februarie 2012 12:22
doar un medic iti poate raspunde la acesta intrebare
kudika476983
Postat pe 5 Februarie 2012 14:10
De la: kudika499822, la data 2012-01-26 21:12:11Buna seara
va rog..sa imi da-ti un sfat
de o saptamana am stari de voma..chiar am si vomat...orice miros imi provoaca greata..
ma doare capul si am ameteli...ma simt obosita..si imi e tot somn...
in 20 ianuarie am avut menstruatie...dar 2 zile...si doar niste pete maroni..
azi am facut un test de sarcina,,de urina..mi-a iesit negativ,,,
nu stiu ce sa cred...
stiu ca un medic
imi poate confirma..
dar doar in 10 februarie iau salarul...
nu imi permit acum un consult
daca stiti ceva
va rog
sa imi raspunde-ti
multumesc
nu e un capat de tara daca mai astepti putin ,mai sunt 5 zile ,pe urma mergi la un ecograf si te la lamuresti cum stau lucrurile ! ok
gabrielle_new
Postat pe 5 Februarie 2012 14:19
sau daca nu mai ai rabdare ,ai alternative ...
gabrielle_new
Postat pe 5 Februarie 2012 14:20
Ai clar simptomele unei femei insarcinate.Testele de sarcina nu sunt 100% sigure, eu de exemplu am facut 3 teste dintre care 2 negative si ultimul pozitiv.Asa ca..nu te lua dupa test.
Totusi mai fa un test cu prima urina de dimineata,ar trebui acum sa se vada clar.
Sanatate multa tie si la bebe, pentru ca e sigur acolo
kittycrys
Postat pe 5 Februarie 2012 18:31
eu cred ca esti insarcinata.....un test de sarcina nu este 100% sigur....si in nici un caz in primele 14 zile de la posibila data in care ai ramas....cand se formeaza embrionul respectiv pot curge cateva picaturi de sange care pot fi confundate cu menstruatia...te insemneaza cum zice bunica....sper sa nu faci avort in cazul in care chiar esti insarcinata....eu am aflat ca sunt cand aveam deja 3 luni de sarcina si nu am facut avort cu toate ca sunt minora si nu avem niciunu servici....si era posibil sa fie bebeita bolnava sau sa aiba vreun handicap pt ca eu luam pastile pt astm si fumam....si acum am o fetita de 3 luni sanatoasa si frumoasa care imi insenineaza fiecare zi....mi-a trimis dumnezeu un inger pt ca nu am facut avort data fiind situatia mea si posibila situatie a bebelusei...
nykky
Postat pe 6 Februarie 2012 11:43
De la: nykky, la data 2012-02-06 11:43:21eu cred ca esti insarcinata.....un test de sarcina nu este 100% sigur....si in nici un caz in primele 14 zile de la posibila data in care ai ramas....cand se formeaza embrionul respectiv pot curge cateva picaturi de sange care pot fi confundate cu menstruatia...te insemneaza cum zice bunica....sper sa nu faci avort in cazul in care chiar esti insarcinata....eu am aflat ca sunt cand aveam deja 3 luni de sarcina si nu am facut avort cu toate ca sunt minora si nu avem niciunu servici....si era posibil sa fie bebeita bolnava sau sa aiba vreun handicap pt ca eu luam pastile pt astm si fumam....si acum am o fetita de 3 luni sanatoasa si frumoasa care imi insenineaza fiecare zi....mi-a trimis dumnezeu un inger pt ca nu am facut avort data fiind situatia mea si posibila situatie a bebelusei...


Sa-ti traiasca fetita! Felicitari pentru faptul ca i-ai acordat sansa la viata acestui copil, dar si pentru ca te-ai incumetat sa iei viata in piept de la o varsta foarte tanara!
franziska_eu
Postat pe 6 Februarie 2012 11:45
Du-te la medic. Nu te mai increde in testele de sarcina. Ca nu toate sunt bune.. depinde si de firma si de mai multe. Dar cel mai sigur iti poate spune un medic. Si bafta! :*
i_deiutsa
Postat pe 6 Februarie 2012 20:06
De la: franziska_eu, la data 2012-02-06 11:45:48
De la: nykky, la data 2012-02-06 11:43:21eu cred ca esti insarcinata.....un test de sarcina nu este 100% sigur....si in nici un caz in primele 14 zile de la posibila data in care ai ramas....cand se formeaza embrionul respectiv pot curge cateva picaturi de sange care pot fi confundate cu menstruatia...te insemneaza cum zice bunica....sper sa nu faci avort in cazul in care chiar esti insarcinata....eu am aflat ca sunt cand aveam deja 3 luni de sarcina si nu am facut avort cu toate ca sunt minora si nu avem niciunu servici....si era posibil sa fie bebeita bolnava sau sa aiba vreun handicap pt ca eu luam pastile pt astm si fumam....si acum am o fetita de 3 luni sanatoasa si frumoasa care imi insenineaza fiecare zi....mi-a trimis dumnezeu un inger pt ca nu am facut avort data fiind situatia mea si posibila situatie a bebelusei...


Sa-ti traiasca fetita! Felicitari pentru faptul ca i-ai acordat sansa la viata acestui copil, dar si pentru ca te-ai incumetat sa iei viata in piept de la o varsta foarte tanara!



multumesc.....dar nu merita sa distrug viata unui ingeras pt ca nu am avut eu altceva mai bun de facut decat sa ma apuc de prostii de acum....
nykky
Postat pe 7 Februarie 2012 09:17
parerea mea este sa mergi la farmacie sa ceri un test barza si dimineata la prima ora iti faci testul barza
mi_ana
Postat pe 12 Februarie 2012 13:14
Buna , ma numesc Mihaela am 19 ani si am un dubiu ... ultima menstruatie am avuto le 20 octombrie .. inca nu mia venit mentruazia ( nu am ciclo regular) . Saptamana treccia am avut niste scurgeri care Au durat 3 zile nu erau abundante , poste di vorrà de o sarcina?
Multumesc anticipat. .
Ahh am avut si zile fu stare de voma. .
kudika_976247
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:18
De la: kudika_976247, la data 2014-11-11 16:18:13Buna , ma numesc Mihaela am 19 ani si am un dubiu ... ultima menstruatie am avuto le 20 octombrie .. inca nu mia venit mentrutia ( nu am ciclo regular) . Saptamana trecutaa am avut niste scurgeri care Au durat 3 zile nu erau abundante , poate fi vora de o sarcina?
Multumesc anticipat. .
Ahh am avut si zile cu stare de voma. .
kudika_976247
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:21
De la: kudika_976247, la data 2014-11-11 16:18:13Buna , ma numesc Mihaela am 19 ani si am un dubiu ... ultima menstruatie am avuto le 20 octombrie .. inca nu mia venit mentruazia ( nu am ciclo regular) . Saptamana treccia am avut niste scurgeri care Au durat 3 zile nu erau abundante , poste di vorrà de o sarcina?
Multumesc anticipat. .
Ahh am avut si zile fu stare de voma. .


1.In cazul unei menstre neregulate si daca au existat contacte sexuale fara protectie este posibil orice!!!!!
2.Orice ciclu menstrual neregulat arela baza probleme de natura hormonala!!Prezinta-te la medic in vederea remedierii acestei probleme!!!
3.La varsta pe acre o ai nu se mai justifica menstra neregulata,caci ea ar trebui as fie stabilizata.
4.Este timpuriu sa presupui prezenta unei sarcini!!
5.Starile de voma pot fi generate si de probleme digestive,nu neaparta de prezenta sarcinii, sau pot fi autoinduse de gandul la o eventuala sarcina!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:26
Am facut toate analizele e totul ok.. am avut niste microchisturi dar nu mai sunt. .am facut tratament pentru ele .. am facut si 2 teste de sarcina saptamana trecut dar amandoua negative. . Da am facut dragoste neprotejata .. doar pentru ca eu imi doresc un bebe. .. eu nu inteleg c'è Au insemnat acele scurgeri rozii
kudika_976247
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:37
De la: kudika_976247, la data 2014-11-11 16:37:56Am facut toate analizele e totul ok.. am avut niste microchisturi dar nu mai sunt. .am facut tratament pentru ele .. am facut si 2 teste de sarcina saptamana trecut dar amandoua negative. . Da am facut dragoste neprotejata .. doar pentru ca eu imi doresc un bebe. .. eu nu inteleg c'è Au insemnat acele scurgeri rozii



Draga mea,acele scurgeri pot anticipa sosirea menstrei,dat fiind faptul ca nu ai menstra regulata!!Sfatul meu este acela de a astepta inca cateva zile,dupa care,in functie de rezultatul asteptarii tale privins instalarea ciclului menstrual,te poti prezenta la medicul ginecolog pentru a face un minim control ginecologic!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:41
Asa o sa fac. .. Multumesc mult :*
kudika_976247
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:45
De la: kudika_976247, la data 2014-11-11 16:45:48Asa o sa fac. .. Multumesc mult :*



Nu ai pentru ce ,draga mea,esti inca un copil,mai ai multe de invatat,dar daca devii rabdatoare si vei invata ce inseamna intimitatea sexuala,sarcina si tot ce aduce ea , totul va fi bine!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Noiembrie 2014 16:47
De la: kudika_15804, la data 2014-11-11 16:47:45
De la: kudika_976247, la data 2014-11-11 16:45:48Asa o sa fac. .. Multumesc mult :*



Nu ai pentru ce ,draga mea,esti inca un copil,mai ai multe de invatat,dar daca devii rabdatoare si vei invata ce inseamna intimitatea sexuala,sarcina si tot ce aduce ea , totul va fi bine!!!


despre intimitatea asta nu prea ar trebui sa vorbesti ca e intimitate iar ce crezi tu nu prea conteaza,,si tu esti tanara in multe
kudika_950728
Postat pe 11 Noiembrie 2014 19:48
Eu am facut un test de sarcina, sa zic in urma cu 10 zile, insa a iesit negativ, iar pe 8 februarie mi-au venit problemele si pe 10 mi-au trecut. Am fost pe 11 la ginecolog pentru ca am niste dureri ovariene si mi-a dat un tratament cu ovule. Aseara mi-am pus primul ovul, iar astazi am avut din nou o sangerare, insa mai mult roz.. Poate cineva sa imi spuna daca e de la ovule sau e o sarcina? Eu am si greturi si sunt foarte ametita.. cel putin astazi asa ma simt. Nici nu m-am dar jos din pat.
Andreea_Malina_1
Postat pe 13 Februarie 2016 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
elevi indisciplinati 3 De la: healthy003074 13 Februarie 2010 15:24
schema de tratament pentru cancer de colon 19 De la: kudika_1012859 12 Decembrie 2016 12:03
fibroadenom 22 De la: nita_coco 23 Decembrie 2009 10:10
cancer la plamani... 6 De la: ene_m_gabriel 13 Martie 2010 09:08
rana pe colul uterin 16 De la: nicole_plotogea 20 August 2011 11:58