Setari Cookie-uri

Ajutați-ma sa aflu când am fost la OVULATIE

Buna ziua tuturor, Va rog sa ma ajutați!!!!!
O sa încerc sa pov: ultima menstruație: 8 Iulie anul acesta. (Durata aproximativ.5 zile). Ciclu neregulat28, 32, 35 de zile. Contacte sexuale neprotejate cu bãrbatul “X1″ in 20 si 25 Iulie. Cearta, discuții, contacte sexuale neprotejate apoi cu “Y2″ in 28-30 Iulie, chiar 2 sau 3 August. Am zis ca ca “Y2″, nu are ce sa se întâmple, pentru ca eram extrem de aproape de urmãtoare menstruație care teoretic trebuia sa-mi vina pe 4 August (si n-a mai venit), si eram cu mult DUPA perioada mea de ovulatie( sau Așa credeam ca ovulatie este in a 14-18a zi, nu in a Douzeci-si-una, si doua zi!!!!!) eu știam ca metoda calendarului nu e buna in cazul unui ciclu neregulat dar…totuși…. Il aveam la 30-32 de zile, nu la 20 sau la 40 de zile!!!! In fine, fac un test pe 2 August negativ! Si-l refac pe 12 August: pozitiv!!!!

Buuuun, am crezut normal ca sunt insarcinata cu primul bãrbat, fac prima ECO si mi-i se spune ca E PREA DEVREME, (data consultului: 30 sept.) ca fatul e prea mic decât am crezut eu cu ginecologul meu, ca sunt in 11sãptãmani cu dimensiunea 4,14 cm si ca e prea devreme PTR.PRIMA ECO la spital din primul trimestru. Si mi-i s-a recomandat sa vin pe 15 Octombrie!!!!!!!! Deci, copilul a fost conceput mai târziu decât am crezut???? Nu pana-n 25 Iulie cu “X1″ci DUPÃ 28 Iulie cu “Y2″???
Doresc sa adaug ca am poziția retroversa a uterului si dupã contactele sexuale din 20-25 Iulie (cu X1) am stat relaxata, cu picioarele sus, toate prostiile recomandate…(inca nu ne certaseram), Iar dupa contactele din 28 Iulie (cu Y2) am fost rapid la dus, nici nu cred ca am avut orgasm…

Întrebarea finala, pana la testul ADN cum e posibil sa fie tatãl Y2? S-au înșelat sau nu la consult, ecografa care mi-a zis ca fãtul a fost conceput in 28 Iulie? Datele sunt foarte apropiate X1 in 25? Sau y2 in 28? Ajutor!!! Vreau sa aflu, nu am posibilit.de test ADN.
kudika_941048
Postat pe 5 Octombrie 2014 00:51
Am o prietena care a ramas insarcinata fiind pe pastile si una folosind prezervativ. Deci chiar si cele mai sigure metode de contraceptie pot da gres. In cazul lor nu a fost o drama, ambele diind maritate deci sarcina nu a fost decat o binecuvantare. Faptul ca tu ai fost "la dus" dupa partida de sex nu inseamna ca nu poti ramane insarcinata. Ecografia facuta la medic nu este gresita. Imi pare rau pentru situatia in care te afli insa, daca e sa fim obiectivi, faptul ca faci sex neprotejat cu mai multi parteneri este o mare prostie. Lasand sarcina la o parte, sunt boli pe care pe poti lua, unele chiar foarte grave. Iar faptul ca nu ti-a luat decat cateva zile sa sari in patul altui barbat. dovedeste cat de superficiala e relatia ta in acest moment. Nu cred sa ai mai mult de 18-19, poate ma insel. Daca alegi sa faci avort, ai grija la ce medic mergi, o asemenea interventie te poate nenoroci pe viata.
Sper sa treci cu bine peste asta!
kudika_972727
Postat pe 23 Octombrie 2014 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa raman insarcinata dar nu stiu cum 3 De la: alex2011 17 Iunie 2010 15:19
Problema mare si urgenta!!!! 4 De la: kudika_5766 10 Mai 2012 09:37
mai snt virgin 31 De la: Shhh 29 Iulie 2010 22:39
help meee 10 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:53
Ovule contraceptive 40 De la: kudika045288 3 August 2015 16:42