Setari Cookie-uri

Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ?

Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ? Eu nu.
FAT___FRUMOS
Postat pe 27 Ianuarie 2012 22:42
Atentie! Silicoane defecte! Pericol de explozie!
FAT___FRUMOS
Postat pe 27 Ianuarie 2012 23:05
Fara sani sau cu sani exista paradis doar ca este greu de ajuns acolo,,,...
kudika_nikole
Postat pe 27 Ianuarie 2012 23:20
Silicoanele ucigaºe, exportate ºi în România

Scandalul silicoanelor ucigaºe din Franþa se extinde în Europa ºi ar putea ajunge ºi în România. Guvernul de la Paris a deschis o anchetã, dupã ce s-a descoperit cã firma producea de 10 ani implanturi mamare defecte, conform RTV.

Mai mult, produsele au fost exportate ºi în alte þãri europene, printre care ºi þara noastrã. O femeie s-a îmbolnãvit de cancer ºi a murit anul trecut din cauza lichidului scurs dintr-o protezã. "Mi-am pus implanturile în 2004. În 2007 s-au spart, la doar trei ani deci. S-au degradat foarte repede", a declarat Annik Dejoie, fostã purtãtoate de proteze PIP.

Implanturile fabricate de Poli Implant Prothese au fost retrase de pe piaþã în primãvara anului 2010. Acestea se spãrgeau de douã ori mai des decât media, iar gelul cu silicon folosit era impropriu utilizãrii medicale. Anchetatorii cred cã ar putea avea ºi un efect cancerigen. În Franþa, între 30 ºi 40 de mii de femei au implanturi PIP. Ele cer ca statul sã le achite nota de platã pentru scoaterea protezelor periculoase.

Guvernul francez a creat un comitet special pentru a analiza situaþia. Chirugul Laurent Lantieri, unul dintre membrii comitetului, considerã cã avem de a face în acest caz cu o posibilã crizã în sãnãtate, dar ºi cu o fraudã.

Implanturile PIP erau printre cele mai ieftine de pe piaþã ºi au fost exportate în Spania, România ºi Bulgaria. În Marea Britanie, 50.000 de femei sunt aºteptate din nou la chirurg pentru îndepãrtarea implanturilor cu silicon.


FAT___FRUMOS
Postat pe 27 Ianuarie 2012 23:26
De la: FAT___FRUMOS, la data 2012-01-27 22:42:20Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ? Eu nu.


ai pieptul precum o femeie deja; mai vrei sa-ti pui si silicoane? mai bine ti-ai face implant de neuroni, ca sa cunosti si tu paradisu oamenilor destepti!!!!! ia de aci neuroni
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:37
De la: FAT___FRUMOS, la data 2012-01-27 23:26:13Silicoanele ucigaºe, exportate ºi în România

Scandalul silicoanelor ucigaºe din Franþa se extinde în Europa ºi ar putea ajunge ºi în România. Guvernul de la Paris a deschis o anchetã, dupã ce s-a descoperit cã firma producea de 10 ani implanturi mamare defecte, conform RTV.

Mai mult, produsele au fost exportate ºi în alte þãri europene, printre care ºi þara noastrã. O femeie s-a îmbolnãvit de cancer ºi a murit anul trecut din cauza lichidului scurs dintr-o protezã. "Mi-am pus implanturile în 2004. În 2007 s-au spart, la doar trei ani deci. S-au degradat foarte repede", a declarat Annik Dejoie, fostã purtãtoate de proteze PIP.

Implanturile fabricate de Poli Implant Prothese au fost retrase de pe piaþã în primãvara anului 2010. Acestea se spãrgeau de douã ori mai des decât media, iar gelul cu silicon folosit era impropriu utilizãrii medicale. Anchetatorii cred cã ar putea avea ºi un efect cancerigen. În Franþa, între 30 ºi 40 de mii de femei au implanturi PIP. Ele cer ca statul sã le achite nota de platã pentru scoaterea protezelor periculoase.

Guvernul francez a creat un comitet special pentru a analiza situaþia. Chirugul Laurent Lantieri, unul dintre membrii comitetului, considerã cã avem de a face în acest caz cu o posibilã crizã în sãnãtate, dar ºi cu o fraudã.

Implanturile PIP erau printre cele mai ieftine de pe piaþã ºi au fost exportate în Spania, România ºi Bulgaria. În Marea Britanie, 50.000 de femei sunt aºteptate din nou la chirurg pentru îndepãrtarea implanturilor cu silicon.




in acest caz recomandarea mea pentru tine, face_urat: pune-ti silicoane!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:39
daca mata e titanika autostrazii....degeaba o ai...
FAT___FRUMOS_
Postat pe 28 Ianuarie 2012 13:23
Eu n-am nevoie de silicoane.
Broscaru
Postat pe 28 Ianuarie 2012 13:47
De la: Broscaru, la data 2012-01-28 13:47:47Eu n-am nevoie de silicoane.
INTELIGENTUL-
Postat pe 1 Februarie 2015 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astept parerile voastre ! 8 De la: greierash 30 Iunie 2009 02:58
SUNT MANDRA CA SUNT ROMANCA!... 1 De la: Malvine 13 August 2008 14:22
masa ouija 134 De la: tzvetociki 6 Ianuarie 2017 15:26
Ce faceti cind va plictisiti la munca? 19 De la: cristiana_cris 17 August 2009 11:28
"Toamna, au roade bogate" 1 De la: iulyka 14 Octombrie 2008 09:55