Setari Cookie-uri

Hey

M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)
kudika_861
Postat pe 30 Ianuarie 2012 09:57
Tie iti era frica sa te intalnesti cu el pt ca s-ar putea sa nu te placa fizic?
Broscaru
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:02
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 09:57:55M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)


Din moment ce nu ti-a dat niciodata de inteles ca si-ar dori mai mult decat o relatie de prietenie de la tine, probabil ca nici nu-si doreste mai mult de la tine decat o simpla amicitie.

Desigur ca-l poti intreba daca si-ar putea inchipui o relatie amoroasa intre voi doi, dar s-ar putea ca raspunsul lui sa te dezamageasca.
franziska_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:06
M-am intalnit cu el.Suntem buni prieteni.El e singur.Ne potrivim perfect.Deaceea am ajuns si o prietena buna a lui in scurt timp fiindca ma considera ca nus cu nasul pe sus etc...Si fiind cel mai bun prieten am vb despre multe lucruri....despre orice...absolut orice...Si nu stiu dar eu am incercat sa nu ma atasez de el mai mult decat un simplu prieten.Dar am sfarsit ins ituatia asta placandu-l
kudika_861
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:14
chiar ma avut un subiect cu el la care am inceput sa radem amandoi fiindca ne-am imaginat impreuna....si mereu vb pe subiecte fporte interesante...mai ales ca el are multe pretendente dar mereu spune ca nu a gasit una potrivita...nu stiu ce sa mai cred...sincer mias dori atat de mult sa ma priveasca cu alti ochi decat ca pe o buna prietena(si nu cred ca e nevoie de prea mult sacrificiu dar nu pot pleca la "razboi" fara parerea altora)
kudika_861
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:20
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 09:57:55M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)


"OK" nu este sinonim cu acordul sentimental,dat de iubire!!!Povestea spune ca orice iubire are la baza o prietenie puternica,adevarata,,deci ,si in cazul tau,,amicitia poate parcurge etapele prieteniei si ale iubirii,dar numai daca exista reciprocitate!De cate ori citesc ,ca fiind subiect de dilema,despre problema adusa de surplusul de greutate intr-o relatie,sincer,,,,ma cuprinde o stare de nervi !!!!!!!!!!! Draga mea,barbatul care alege femeia doar dupa aspectul fizic,este o nulitate din punctul meu de vedere!!! Nu se poate ca astfel de criterii sa stea la baza ralatiei tale sperate!!!Vrei sa-ti imbunatatesti aspectul fizic,,foarte bine,,,dar nu o face musai pentru prietenul tau,ci fa-o pentru confortul personal ,dupa care se vor derula celelalte lucruri!!Lucreaza la increderea personala,considerandu-te ,zilnic,din ce in ce mai frumoasa,apoi,aplica o alta optica asupra sinelui si a vietii in general!!!Nu te gandi la ceea ce zice prietenul tau,ci gandeste-te la ceea ce iti dicteaza trupul !!Imbogateste-ti spiritul printr-o atitudine pozitiva!!!Umbla putin ,si la imagine,look-ul imbunatatit, iti va conferi candoarea necesara!!Dupa ce faci toate acestea,poti discuta cu prietenul tau ,deschis,fara teama,spune-i ceea ce simti pentru el si clarificati lucrurile intre voi!!Daca este o persoana onesta,sigur iti va spune ceea ce simte fata de tine!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:21
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 10:20:56chiar ma avut un subiect cu el la care am inceput sa radem amandoi fiindca ne-am imaginat impreuna....si mereu vb pe subiecte fporte interesante...mai ales ca el are multe pretendente dar mereu spune ca nu a gasit una potrivita...nu stiu ce sa mai cred...sincer mias dori atat de mult sa ma priveasca cu alti ochi decat ca pe o buna prietena(si nu cred ca e nevoie de prea mult sacrificiu dar nu pot pleca la "razboi" fara parerea altora)



Nu ii poti pune ochelari cu dioptria corespunzatoare,astfel incat ,el sa te perceapa la alt mod decat cel curent!!!!!Repet,,fara sentimente reciproce,totul este sortit esecului!!!Prietenia est una,iubirea este cu totul altceva!!!Va aflati pe pozitii diferite,tu fiind indragostita de el,,,,,ai rabdare,discutati si vis-a-vis de aceste trairi personale!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:25
bine ca nu am fost inteleasa gresit...cand m-am referit ca vreau sa schimb ceva la aspectul meu am specificat ca asta mar face si pe mine mai fericita...si sigur asta oricat as spune ca nu conteaza ...conteaza pentru orice...eu m-am referit ca o sa fiu mai ingrijita cu mine...(si la spirit) si sper sa ai dreptate cu prietenia .El este un tip foarte complet..pune accent pe psihic dar si pe fizic adevarul e ca ii place mai multa ca ea sa fie o "lady" decat daca ar fi imbracata de la Milano si nar sti sa vorbeasca.M-a supus daca pot spune asa la anumite teste ,jocuri cum le spuneti voi uite una dintre intrebarile sale : "ca ce m-ai prefera(fii cat se poate de siincer nu ma supar deloc si nici ingrozesc) :1.amic 2 frate 3 iubit 4simplu cunoscut"la care eu i-am raspuns (mai mult in gluma )"iubit dupa care am spus ok ca sa nu exagerez ar fi in egul sami fii amic" la care el mi-a spus ca lui nu i se pare tocami in regula .Daca aveti neclaritati ceea ce cred ca vor fi ..nu ezitatisa intrebati.Si chiar ce credeti din ce vam spus?
kudika_861
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:33
si daca as vrea sa u-l mai plac ...sincer nu stiu cum sa faca asta tinand cont ca eu vb zilnic cu el
kudika_861
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:42
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 10:33:22bine ca nu am fost inteleasa gresit...cand m-am referit ca vreau sa schimb ceva la aspectul meu am specificat ca asta mar face si pe mine mai fericita...si sigur asta oricat as spune ca nu conteaza ...conteaza pentru orice...eu m-am referit ca o sa fiu mai ingrijita cu mine...(si la spirit) si sper sa ai dreptate cu prietenia .El este un tip foarte complet..pune accent pe psihic dar si pe fizic adevarul e ca ii place mai multa ca ea sa fie o "lady" decat daca ar fi imbracata de la Milano si nar sti sa vorbeasca.M-a supus daca pot spune asa la anumite teste ,jocuri cum le spuneti voi uite una dintre intrebarile sale : "ca ce m-ai prefera(fii cat se poate de siincer nu ma supar deloc si nici ingrozesc) :1.amic 2 frate 3 iubit 4simplu cunoscut"la care eu i-am raspuns (mai mult in gluma )"iubit dupa care am spus ok ca sa nu exagerez ar fi in egul sami fii amic" la care el mi-a spus ca lui nu i se pare tocami in regula .Daca aveti neclaritati ceea ce cred ca vor fi ..nu ezitatisa intrebati.Si chiar ce credeti din ce vam spus?



Scuza-ma,dar ce varsta aveti???Jocurile acestea copilaresti,au farmecul lor,dar nu inlocuiesc comunicarea verbala deschisa!Ce cred?Cred ac va place joaca,asa,ca unor copilasi, ce vor sa-si imparta jucariile,dar fara a le atinge!!!

Draga mea,ia haturile in maini si spune-i ce ai pe si in inima!!!Daca el este mai retras si nu are curaj sau nu este stapan pe el,atunci fa-o tu,,unde este problema,,,sa-i spui unui barbat ca il iubesti,este un act de recunoastere a personalitatii tale,dar daca sentimentul este si impartasit,,,este un act de iubire constientizata!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:50
Eu zic sa nu fortezi lucrurile si sa lasi timpul sa le reoalve pe toate insa trebuie sa vorbesti cu seriozitate cu el despre sentimentele care le ai fata de el...incercati sa vorbiti cat mai deschis ...si daca el nu ia initiativa sa-si deschida inima fata de tine atunci fao tu - nu vei avea nimic de pierdut caci in viata cel mai mare risc este sa nu-ti asumi nici un risc.
kudika_nikole
Postat pe 30 Ianuarie 2012 19:05
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 09:57:55M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)


o sa te placa daca slabesti. barbatilor le plac femeile slabe!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:34
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 09:57:55M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)

schimbarea asta ar trebui sa o faci NUMAI pt tine,,,nu pt el...baietii vin si pleaca,nu mai pune atat de mult pret pe ei... daca te place,te place exact asa cum esti
steffy91
Postat pe 31 Ianuarie 2012 09:15
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-31 08:34:33
De la: kudika_861, la data 2012-01-30 09:57:55M-am indragostit daca as putea spune asa...defapt simt ca il iubesc enorm pe baiatul respectiv si mie dor de el si ma gandesc la el.Ii place caracterul meu in proportie de 85-90% ,la aspect a zis ca sunt ok.Si totusi eu nu am discutat niciodata pe seama sentimentelor mele fata de el.Mereu am vb ca doi prieteni buni(ceea ce si suntem).Daca m-as schimba putin la fizic ced eu cal voi atrage .adica am vreo 9 kg de dat jos si in special am de lucrat la incredere si sa fiu mai atenta cu mine.Credeti ca va fi ok?(orifum chiar daca ma schimb nu vreau sa o fac numai pentru el ...adica sigur u miar strica schimbarea asta si pentru mine ca sa ma simt mai bn in propia piele)


o sa te placa daca slabesti. barbatilor le plac femeile slabe!!!!!!

ce sfaturi ii dai si tu
steffy91
Postat pe 31 Ianuarie 2012 09:15
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-30 19:05:28Eu zic sa nu fortezi lucrurile si sa lasi timpul sa le reoalve pe toate insa trebuie sa vorbesti cu seriozitate cu el despre sentimentele care le ai fata de el...incercati sa vorbiti cat mai deschis ...si daca el nu ia initiativa sa-si deschida inima fata de tine atunci fao tu - nu vei avea nimic de pierdut caci in viata cel mai mare risc este sa nu-ti asumi nici un risc.


wawww, cata profunzime!!
kiss_my_ass
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:04
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-31 10:04:54
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-30 19:05:28Eu zic sa nu fortezi lucrurile si sa lasi timpul sa le reoalve pe toate insa trebuie sa vorbesti cu seriozitate cu el despre sentimentele care le ai fata de el...incercati sa vorbiti cat mai deschis ...si daca el nu ia initiativa sa-si deschida inima fata de tine atunci fao tu - nu vei avea nimic de pierdut caci in viata cel mai mare risc este sa nu-ti asumi nici un risc.


wawww, cata profunzime!!


Oh da
kudika_nikole
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROMANCA NEBUNA?+SE LEAGA DE SPANIOLII? 3 De la: FRN 9 Iunie 2010 19:50
Dacã vrei sã fie numai al tãu... 62 De la: coffeeta 11 Iunie 2009 19:29
pentru facebook-isti 125 De la: Sandutzasv 14 Noiembrie 2011 14:41
vreu sa vorbeasca cu mine 33 De la: myguardianangel 8 Martie 2010 11:52
sexul...tinerete fara batrinete ? 19 De la: neps 18 Septembrie 2009 20:12