Setari Cookie-uri

Sa vorbim despre VISE :)!

Eu ma bucur sa fiu printre acele persoane care viseaza in fiecare noapte...Daca ma trezesc de o mie de ori, o mie de vise visez!:):):):) Visele pentru mine au de cele mai multe ori o semnificatie, poate sunt eu mai superficiala....:D Cateodata cred ca am o viata dubla....:)))) Una in viata reala si alta in vise!:)
Intrebarea mea de azi este urmatoarea: care a fost cel mai frumos vis pe care l-ati avut si pe care nu l-ati uitat niciodata? Eu am visat acum multi ani, aveam vreo 16 ani cand am visat acest vis, ca zburam peste o padure de pomi infloriti! Nimic anormal pana acum, insa parte deosebita a visului este faptul ca acei pomi aveau florile de toate culorile! Erau ca niste curcubee inflorite:D:D:D! Am avut atunci in vis senzatia de implinire...cu mintea de atunci mi-am spus ca aceea imagine descrie cum urmeaza sa fie viata mea...COLORATA SI FRUMOASA! Si...pot sa spun cu mana pe inima ca in multe feluri asa si este!:)
Iar ca si revers al medaliei..cel mai negru cosmar al meu , care din pacate se si repeta, este reprezentat de un val de apa , urias, pe care eu il vad in departare, si este pana la cer! Si am senzatia aceea de sfarsit de lume...Din pacate, visez acest lucru de cateva ori pe an...:(
Dar, eu va astept sa povestiti cel mai frumos vis!:)
criszoe
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:46
Visele mele cele mai frumoase - si pe care le vise fregvent sunt legate de cer. De multe ori am vise cu ingeri, cu Dumneeu si cu noul pamant - insa de multe ori se intampla sa am si vise urate precum judecata. Ma mustra uneori constiinta pentru ca nu m-am botezat si - cred ca Dumneeu ma incearca deoarece ma vrea de partea lui.. De aceea incepand cu sambata urmatoare incep cursurile de pregatire pentru botez - spar ca Domnul sa fie de partea mea sa ma luminee sa-mi dea intelepciune si sa ma botez. Cel mai mult in viata aceasta imi doresc sa pasesc alaturi cu el - stiu ca daca voi sta langa el va avea grija de mine... si sunt sigura ca voi avea doar vise frumoase - mi-as dori sa fiu un om bun tot timpul si incerc tot timpul sa fiu. Cel mai mare vis al meu ( adica ceva ce-mi doresc eu ) ar fi sa am viata vesnica- o familie frumoasa alaturi de cei dragi si sa merg cu Isus inainte pe drumul vieti.
kudika_nikole
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:27
am visat si eu ceva azinoapte!
daca nu vedeam topicul asta intamplator uitam complet

se facea ca aveam un laptop putin mai mare decat asta care pe langa ecranul obisnuit mai avea si un fel de placheta in josul tastelor unde imaginile erau tridimensionale chiar ma amuzam in vis trecand cu mana prin imaginile de marimea unor papusi de 15 cm
jean_luc_picard
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:45
Visul cel mai frumos/ interesant si trist in acelasi timp a fost atunci cand a murit bunica si a "trecut"pe la mine sa-mi spuna adio. In vis am deschis ochii si i-am vazut fata luminoasa; mi-a zambit atat de dulce..apoi a disparut. Visul a fost intrerupt de bazaitul telefonului ce anunta trista veste.

P.S O pt bunica mea , oriunde s-ar afla.
ilumax_76
Postat pe 29 Ianuarie 2012 11:29
De la: jean_luc_picard, la data 2012-01-29 07:45:41 am visat si eu ceva azinoapte!
daca nu vedeam topicul asta intamplator uitam complet

se facea ca aveam un laptop putin mai mare decat asta care pe langa ecranul obisnuit mai avea si un fel de placheta in josul tastelor unde imaginile erau tridimensionale chiar ma amuzam in vis trecand cu mana prin imaginile de marimea unor papusi de 15 cm




exista asa ceva. augmented reality.
va fi interesant in viitor.
http://www.youtube.com/watch?v=he5mZX1sRXk&feature=related
Ian504087
Postat pe 9 Februarie 2012 16:27
Pe vremuri un poet a spus ca in vise incepe responsabilitatea. Asa este probabil si cu iubirea. Fara o speranta pentru o viata mai buna, un viitor mai stralucit, este dificl sa se manifeste iubirea, iar fara iubire nu mai exista vise. Visele inca nu ni le poate lua nimeni. In rest, se vor gasi inamici care sa incerce ne ia tot ce avem.
In vis nu exista restrictii, legi, constrangeri. Privindu-va in propriile vise, va vedeti adevarata infatisare prin actiunile voastre de acolo.
Max2
Postat pe 10 Februarie 2012 13:48
De obicei visam lucruri la care ne gandim in ziua sau saptamana respectiva. Eu de multe ori visez si pe cand ma trezesc nu mai stiu nimik din ce am vista. Somnul este momentul in care eliminam toate energiile negative pe care le-am acumulat in decursul zilei ...visele frumoase le putem avea dupa o zi linistita .....
kudika_nikole
Postat pe 11 Februarie 2012 16:16
De la: Max2, la data 2012-02-10 13:48:44Pe vremuri un poet a spus ca in vise incepe responsabilitatea. Asa este probabil si cu iubirea. Fara o speranta pentru o viata mai buna, un viitor mai stralucit, este dificl sa se manifeste iubirea, iar fara iubire nu mai exista vise. Visele inca nu ni le poate lua nimeni. In rest, se vor gasi inamici care sa incerce ne ia tot ce avem.
In vis nu exista restrictii, legi, constrangeri. Privindu-va in propriile vise, va vedeti adevarata infatisare prin actiunile voastre de acolo.



Mare adevar ai scris,Max,,,,in ele ne gasim linistea si speranta,fara de ele,suntem ai nimanui,,,simple pasari de noapte,fara repere,directie definita!
MissRainbow
Postat pe 11 Februarie 2012 16:34
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:52
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fata singura din bucuresti? 7 De la: kudika_942526 6 Ianuarie 2014 08:40
o intrebare logica sper eu 41 De la: oneill 21 Octombrie 2009 14:01
despre viata 16 De la: BEL_AMY1 10 Ianuarie 2011 20:18
SPANIOLU ZODIA TAUR 4 De la: one_size 2 Iunie 2010 20:43
Barbatii gemeni 22 De la: Barbie30_ 31 Mai 2011 11:46