Setari Cookie-uri

vreau sa ma regasesc

am avut o relatie de aproape 3 ani in care am iubit,a fost primul baiat din viata mea dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu e pentru mine si ca marit ceva mai mult,asa ca am hotarat sa imi schimb viata: aveam un coleg de clasa care mereu se bucura cand ma vedea,imi aducea flori,era ceea ce imi doream. La un moment am hotarat sa formam un cuplu si sa ma despart de celalat. Au urmat nenumarate tel si rugaminti sa ma impac cu el,dar nu doream(actualul nu stia ca vorbesc mai mereu cu el pt k stiam ca sufera). A urmat o intalnire cu fostul in care i-am sp ca sunt fericita si ca vreau sa fiu asa mereu(actualul nu stia de intalnirea mea). La un moment dat si-au dat intalnire amandoi si au vb: fostul i-a sp ca am fost a lui prima si k m-a iubit si alte lucruri,actual a ramas macasa ca a aflat de mine ca l-am iubit atat de mult si ca eram foarte indrgostita. Am crezut ca pt el nu conteaza ce a fost in trecut,si-a dorit ata de mult sa fie cu mine incat l-am crezut cel mai deosebit. Acum e total diferit ma jicneste,ma face sa plang, imi reproseaza ca l-am iubit pe fostul,k am fost a lui si multe lucruri de care mi-e greu sa vb. Suntem in aceeasi clasa avem ambii 18 ani si cu timpul m*a atasat foarte mult de el,dar acum parca face totul impotriva mea,parca e alt om. Nu stiu ce sa fac,acum imi sp ca ma iubeste si imi arata peste 5 min imi inchide tel. A fost un baiat super,dar ma face sa cred k a vrut sa-si bata joc de mine,e total diferit si imi zice daca nu-mi place sa-mi caut pe altul. Recunosc ca si eu sunt foarte rea,dar nu pot sa mai suport. Oare ce sa fac? acum mi-am inchis tel,nu mai suport sa-mi vb urat si sa-mi spuna tot felul de lucruri pe care apoi le regreta. Stiu ca nu merita...
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 12:18
imi cer scuze pt greseli acum am citit si eu,mi-e atat de greu stau mereu singura in casa si plang,am scris printre lacrimi
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 12:20
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 12:18:24am avut o relatie de aproape 3 ani in care am iubit,a fost primul baiat din viata mea dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu e pentru mine si ca marit ceva mai mult,asa ca am hotarat sa imi schimb viata: aveam un coleg de clasa care mereu se bucura cand ma vedea,imi aducea flori,era ceea ce imi doream. La un moment am hotarat sa formam un cuplu si sa ma despart de celalat. Au urmat nenumarate tel si rugaminti sa ma impac cu el,dar nu doream(actualul nu stia ca vorbesc mai mereu cu el pt k stiam ca sufera). A urmat o intalnire cu fostul in care i-am sp ca sunt fericita si ca vreau sa fiu asa mereu(actualul nu stia de intalnirea mea). La un moment dat si-au dat intalnire amandoi si au vb: fostul i-a sp ca am fost a lui prima si k m-a iubit si alte lucruri,actual a ramas macasa ca a aflat de mine ca l-am iubit atat de mult si ca eram foarte indrgostita. Am crezut ca pt el nu conteaza ce a fost in trecut,si-a dorit ata de mult sa fie cu mine incat l-am crezut cel mai deosebit. Acum e total diferit ma jicneste,ma face sa plang, imi reproseaza ca l-am iubit pe fostul,k am fost a lui si multe lucruri de care mi-e greu sa vb. Suntem in aceeasi clasa avem ambii 18 ani si cu timpul m*a atasat foarte mult de el,dar acum parca face totul impotriva mea,parca e alt om. Nu stiu ce sa fac,acum imi sp ca ma iubeste si imi arata peste 5 min imi inchide tel. A fost un baiat super,dar ma face sa cred k a vrut sa-si bata joc de mine,e total diferit si imi zice daca nu-mi place sa-mi caut pe altul. Recunosc ca si eu sunt foarte rea,dar nu pot sa mai suport. Oare ce sa fac? acum mi-am inchis tel,nu mai suport sa-mi vb urat si sa-mi spuna tot felul de lucruri pe care apoi le regreta. Stiu ca nu merita...



Vin si te intreb;in ce conditii s-au intalnit cei doi barbati,,cine a avut ideea acestei intalniri?De ce pun o astfel de intrebare?O fac pentru ca mi se pare ca este una dintre cele mai mari idiotenii posibile!!!!Unde este logica acestei intalniri si discutii dintre cei doi???????In cel de-al doilea rand,tu ai gresit in momentul in care ai decis sa te intalnesti cu fostul iubit,,total gresit gestul tau si neavenit in conditiile in care tu erai implicata intr-o alta relatie!!Ce credeai?Cred ca tu ai sperat ca iubitul actual ,sa te felicite pentru relatia precedenta,,,sa-ti aduca flori si sa ridice in slavi!!Pripita alegere de moment!!!Aveti amandoi varsta de 18 ani,deci,tot amandoi,sunteti cruzi la minte si nepregatiti pentru relatii de anvergura,in sprijinul aceste afirmatii,venind comportamentul neadecvat al amandorura!!!Pentru orice barbat,conteaza viata sentimentala anterioara ,a iubitei lui,chiar daca nu sunt transparenti din punct de vedere al interesului aratat!Tu ai inceput desfasurarea relatiilor ,de la o varsta cam mica spun eu!!Ar fi trebuit sa ai alte preocupari si sa lasi ca timpul sa te "coaca" putin!!!Daca tu ai mijlocit intalnirea celor doi,acum ,tot tu,trebuie sa suporti reprosurile actualului,putin invidios pe ceea ce ai trait anterior,,,ce sa-ti fac,,,,capul face,,capul trage!!!!Iubitul tau afiseaza o atitudine total nepotrivita in relatia cu tine si nu vad motivele pentru care continui sa locuiesti cu el!!!Sfat?Iti faci bagajelul si te retragi la domiciliul personal,asta este valabil in conditiile in care ai asa ceva!!!Mai am o intrebare!!!Ai familie?in ce relatii te afli cu aceasta?Te intreb pentru ca mi se pare ca esti cam a nimanui,nu ai repere ,radacini puternice,,,zbori la cuib strain ,fara a te gandi cat de stabil este acesta!!!Draga mea,ocupa-te de scoala si studiu,lasa baietii,mai ai timp pentru asa ceva,toate se fac la timpul oranduit de viata,nu grabi lucrurile,,,nu esti pregatita pentru viata de cuplu,,,daca continui acest stil de viata,,vei ajunge o femeie de larg consum!!!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 12:41
Nimeni nu are dreptul sa te judece pt trecutul tau,nici macar un baiat pe care se presupune ca-l iubesti si te iubeste.Fiecare face ce crede ca-i mai bine pt viata lui si-l face fericit la momentul respectiv,el nu are dreptul sa-ti reproseze nimic decat daca-i vreun mare sfant.Nu-i mai da asa mare atentie,trateaza-l mai cu indiferenta ca i s-a cam urcat la cap,in felul asta poate se mai potoleste.
Broscaru
Postat pe 31 Ianuarie 2012 12:53
poate s-a inteles un pic gresit. nu am aranjat eu intalnirea dintre ei doi,fostul a vrut sa vb cu actualull pt k i-am dat papucii probabil,are ciudata pe mine si a vrut sa ma desparta de el. Nu stam impreuna,eu am casa mea,am parinti cu care ma inteleg bn, mama mea stie totul vb mereu cu ea,dar cateodata simt nevoia sa ma descarc. Stiu ca am gresit knd am crezut in iubirea adevarata si tot felul de nebunii,dar mi-e destul de greu sa ma linistesc,sa am din nou incredere in mine.
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 13:35
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 13:35:41poate s-a intles un pic gresit. nu am aranjat eu intalnirea dintre ei doi,fostul a vrut sa vb cu altualul pt k i-am dat papucii probabil,are ciudata pe mine si a vrut sa ma desparta de el. Nu stam impreuna,eu am casa mea,am parinti cu care ma inteleg bn, mama mea stie totul vb mereu cu ea,dar cateodata simt nevoia sa ma descarc. Stiu ca am gresit knd am crezut in iubirea adevarata si tot felul de nebunii,dar mi-e destul de greu sa ma linistesc,sa am din nou incredere in mine.



Eiiiii,asta da problema,,pierderea increderii in sine este o problema de interes national!!!Daca fostul iti cerea luna de pe cer,tu i-o aduceai,nu?????????Tipic adolescentin!!! Chiar am devenit curioasa,,,mama ta ce sfat ti-a dat referitor la aceasta problema??????????Presupun ca mama fiind ,nu a ramas impasibila la comportamentul prietenului tau si ti-a trasat cateva indicatii!!!Eu asa as fi facut!!!Increderea in tine ,ti-o recastigi prin abordarea unui alt plan de dezvoltare personala si nicidecum prin continuarea acestei prietenii de rau augur!!!Discuta cu mama ta,este singura care te poate sfatui in acest moment,,,eu ti-am spus care ar trebui sa fie pasul urmator,,,dar nu sunt mama ta!!!Retine urmatorul aspect;;fiecare dintre noi reprezentam o persoana unica in felul nostru,care are dreptul la opinie,viata privata si de a face,in functie de convingerile personale,propriile alegeri,fara da socoteala cuiva!!Toate reprezinta dreptul la viata insasi!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 13:52
mama mea mereu ii tine partea. cand plecam undeva imi spunea sa-l invit si pe el,de revelion,craciun si aproape peste tot. il sustinea, ca e un baiat bun,dar eu ii spuneam mereu ca nu e totul roz, e un pic diferit de cum crede ea. Acum cand ma vede ca sufar si plang imi spune sa las de la mine ca sunt prea rea si il innebunesc,daca nu imi spune sa-l las in pace ca noi ne imacam de fiecare data. E foarte ciudat ca acum ne intelegem bine si peste 5 min incepe cearta si nu mai vorbim.. am impresia ca e o relaria anormala
Vreau sa am din nou incredere in propriile forte,in tot ceea ce fac...simt ca nu mai sunt eu pers mereu vesela care gandea optimist si mereu cu zambetul pe buze. Acum sunt mereu trissta gandesc pesimist,ma inchid in mine si plang.
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 14:13
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 14:13:02mama mea mereu ii tine partea. cand plecam undeva imi spunea sa-l invit si pe el,de revelion,craciun si aproape peste tot. il sustinea, ca e un baiat bun,dar eu ii spuneam mereu ca nu e totul roz, e un pic diferit de cum crede ea. Acum cand ma vede ca sufar si plang imi spune sa las de la mine ca sunt prea rea si il innebunesc,daca nu imi spune sa-l las in pace ca noi ne imacam de fiecare data. E foarte ciudat ca acum ne intelegem bine si peste 5 min incepe cearta si nu mai vorbim.. am impresia ca e o relaria anormala
Vreau sa am din nou incredere in propriile forte,in tot ceea ce fac...simt ca nu mai sunt eu pers mereu vesela care gandea optimist si mereu cu zambetul pe buze. Acum sunt mereu trissta gandesc pesimist,ma inchid in mine si plang.



Daca mama ta nu sesizeaza schimbarea ta in rau,inseamna ca nu te cunoaste pe de-antregul,draga mea!!!De ce sa lasi de la tine?Pe ce se bazeaza rationamentul ei ,cand iti da asemenea sfat?Nu i-ai spus despre modul cum se comporta iubitul tau cu tine?Limbajul folosit,schimbarile de dispozitie,nefiresti pentru un tanar,acuzele aduse???!!!!Stiu ca adolescenta aduce un aer rebel in viata voastra,dar asta nu inseamna sa tolerezi lipsa de respect si buna cuviinta!Nu,imi pare rau,dar trebuie sa-ti spun ca nu sunt de acord cu mama ta!!Complacerea intr-o anumita stare de comoditate si apatie ,prezenta la mama ta,scuza-ma,te rog,nu trebuie sa te faca sa nu renunti la prietenia cu acest baiat!Draga mea,baieti sunt destui,,fierul rau ,se vede inca de la inceput,,,de ce vrei sa ajungi sa regreti ca te-ai angajat in ceva urat!!!Prieteniile incheiate la aceasta varsta,ar trebui sa fie pline de candoare,frumusete,timiditate si nici vorba de ceea ce simti si traiesti in momentele in care plangi!!!Sigur ca este o relatie anormala,,,normal era sa va iubiti asa cum numai adolescentii pot iubi,,cu patos,,,dezinvoltura si inconstienta juvenila!!!Repet,,mai discuta cu mama ta,deschide-i ochii,caci,se pare ca este oarba si nu vede durerea fiicei ei!!!Si tu,fii mai stapana pe tine,,,niciun barbat din lume,nu merita o lacrima scursa din ochii iubitei sale!!!Toate plangem la un moment dat,,,dar nimic nu ramane fara rasplata cuvenita!!!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 15:18
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 12:18:24am avut o relatie de aproape 3 ani in care am iubit,a fost primul baiat din viata mea dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu e pentru mine si ca marit ceva mai mult,asa ca am hotarat sa imi schimb viata: aveam un coleg de clasa care mereu se bucura cand ma vedea,imi aducea flori,era ceea ce imi doream. La un moment am hotarat sa formam un cuplu si sa ma despart de celalat. Au urmat nenumarate tel si rugaminti sa ma impac cu el,dar nu doream(actualul nu stia ca vorbesc mai mereu cu el pt k stiam ca sufera). A urmat o intalnire cu fostul in care i-am sp ca sunt fericita si ca vreau sa fiu asa mereu(actualul nu stia de intalnirea mea). La un moment dat si-au dat intalnire amandoi si au vb: fostul i-a sp ca am fost a lui prima si k m-a iubit si alte lucruri,actual a ramas macasa ca a aflat de mine ca l-am iubit atat de mult si ca eram foarte indrgostita. Am crezut ca pt el nu conteaza ce a fost in trecut,si-a dorit ata de mult sa fie cu mine incat l-am crezut cel mai deosebit. Acum e total diferit ma jicneste,ma face sa plang, imi reproseaza ca l-am iubit pe fostul,k am fost a lui si multe lucruri de care mi-e greu sa vb. Suntem in aceeasi clasa avem ambii 18 ani si cu timpul m*a atasat foarte mult de el,dar acum parca face totul impotriva mea,parca e alt om. Nu stiu ce sa fac,acum imi sp ca ma iubeste si imi arata peste 5 min imi inchide tel. A fost un baiat super,dar ma face sa cred k a vrut sa-si bata joc de mine,e total diferit si imi zice daca nu-mi place sa-mi caut pe altul. Recunosc ca si eu sunt foarte rea,dar nu pot sa mai suport. Oare ce sa fac? acum mi-am inchis tel,nu mai suport sa-mi vb urat si sa-mi spuna tot felul de lucruri pe care apoi le regreta. Stiu ca nu merita...


Actualul iubit ce se astepta ca tu sa fi fost inchisa intr-un turn si sa fi fost izolata acolo? E deplasata reactia lui, parerea mea, asta daca nu i-ai zis tu ca ar fi primul barbat din viata ta, iar atunci s-ar schimba situatia. Daca i-ai spus ca a fost primul din viata ta si el a aflat de la fostul tau iubit ca nu-i asa, atunci ii inteleg oarecum dezamagirea, dar nu-i inteleg badarania.

In legatura cu fostul tau iubit, el de ce se baga intre voi doi, nu intelege ca relatia voastra s-a terminat? Se pare ca vrea sa va desparta si aproape a reusit acest lucru judecand dupa cum va comportati voi doi acum, tu si actualul iubit.

Tu ar trebui sa ai o discutie cu iubitul actual si sa-l intrebi daca se merita sa va despartiti pentru ca si-a bagat fostul coada! Daca va iubiti cu adevarat, o sa treceti cu brio peste hopul asta, sunt sigura de asta. :)
franziska_eu
Postat pe 31 Ianuarie 2012 17:08
In primul rand nu te lasa influentata de faptul ca mama ta zice ca este baiat bun sau rau - tu trebuie sa lupti pentru cel pe care intradevar il iubesti ...intre tine nu mai trebuie sa intervina nimeni fie mama , frate sau altcineva iar daca crezi ca el nu te place indeajunsa de mult lasa-l dai pace si cautati altul...viata merge inainte trebuie sa privesti totul cu optimism si sa nu mergi inapoi...
kudika_nikole
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:01
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 12:18:24am avut o relatie de aproape 3 ani in care am iubit,a fost primul baiat din viata mea dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu e pentru mine si ca marit ceva mai mult,asa ca am hotarat sa imi schimb viata: aveam un coleg de clasa care mereu se bucura cand ma vedea,imi aducea flori,era ceea ce imi doream. La un moment am hotarat sa formam un cuplu si sa ma despart de celalat. Au urmat nenumarate tel si rugaminti sa ma impac cu el,dar nu doream(actualul nu stia ca vorbesc mai mereu cu el pt k stiam ca sufera). A urmat o intalnire cu fostul in care i-am sp ca sunt fericita si ca vreau sa fiu asa mereu(actualul nu stia de intalnirea mea). La un moment dat si-au dat intalnire amandoi si au vb: fostul i-a sp ca am fost a lui prima si k m-a iubit si alte lucruri,actual a ramas macasa ca a aflat de mine ca l-am iubit atat de mult si ca eram foarte indrgostita. Am crezut ca pt el nu conteaza ce a fost in trecut,si-a dorit ata de mult sa fie cu mine incat l-am crezut cel mai deosebit. Acum e total diferit ma jicneste,ma face sa plang, imi reproseaza ca l-am iubit pe fostul,k am fost a lui si multe lucruri de care mi-e greu sa vb. Suntem in aceeasi clasa avem ambii 18 ani si cu timpul m*a atasat foarte mult de el,dar acum parca face totul impotriva mea,parca e alt om. Nu stiu ce sa fac,acum imi sp ca ma iubeste si imi arata peste 5 min imi inchide tel. A fost un baiat super,dar ma face sa cred k a vrut sa-si bata joc de mine,e total diferit si imi zice daca nu-mi place sa-mi caut pe altul. Recunosc ca si eu sunt foarte rea,dar nu pot sa mai suport. Oare ce sa fac? acum mi-am inchis tel,nu mai suport sa-mi vb urat si sa-mi spuna tot felul de lucruri pe care apoi le regreta. Stiu ca nu merita...

nimeni in lumea asta nu are drptul sa te judece pentru ceva ce ai facut in trecut...daca el nu te accepta asa cum esti inseamna ca nu te iubeste cu adevarat...asa ca lasa-l....ceva nu merge de la inceput nu va functiona in veci stai calma ca mai sunt baieti
steffy91
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:08
am citit toate mesajele voastre si va multumesc din suflet
recunosc k le-am citit cu lacrimi in ochi. i-am sp inca de la inceput actualului k nu e primul,dar a trebuit sa rezolv lucrurile si cu fostul,poate am avut partea mea de vina ca nu i-am spus ca am mai vorbit cu fostul la tel deoarece nu puteam sa trec hop top peste acea relatie.
ceea ce ma macina e faptul ca nici pt fostul nu am suferit atat,nu am plans atat, azi cel putin am crezut k ajung la spital.
aici pot vb cu voi pt k nu ma pot descarca la nimeni,sunt singura la parinti si nu am incredere in oricine.
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:39
am citit toate mesajele voastre si va multumesc din suflet
recunosc k le-am citit cu lacrimi in ochi. i-am sp inca de la inceput actualului k nu e primul,dar a trebuit sa rezolv lucrurile si cu fostul,poate am avut partea mea de vina ca nu i-am spus ca am mai vorbit cu fostul la tel deoarece nu puteam sa trec hop top peste acea relatie.
ceea ce ma macina e faptul ca nici pt fostul nu am suferit atat,nu am plans atat, azi cel putin am crezut k ajung la spital.
aici pot vb cu voi pt k nu ma pot descarca la nimeni,sunt singura la parinti si nu am incredere in oricine.
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:39
Buna...draga linisteste-te ...trage aer in piept ...si uita-te in oglinda la cat de minunata esti!Si baga-ti bine in cap ca e viata ta ...si nimeni e dreptul sa nu are dreptul sa te judece pentru ceea ce faci!Nu de mult si eu am trecut printr-o situatie exacta...si eu am decis sa-i las pe ambii in plata Domnului...si crede-ma ca e mult mai bine pentru mine!Aduna-te si discuta cu actualul daca crezi ca merita impune-ti punctul de vedere si nu lasa de la tine...iar el daca te iubeste accepta...indiferent ce ai facut sau ce a discutat cu fostul...nu te lasa...ca nu e comod pentru tine!E greu sa o sa-ti fie mai usor fara el decat cu el ...si cu atitudinea pe care o are...!t pup
kudika___bianca
Postat pe 31 Ianuarie 2012 19:43
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 19:39:52am citit toate mesajele voastre si va multumesc din suflet
recunosc k le-am citit cu lacrimi in ochi. i-am sp inca de la inceput actualului k nu e primul,dar a trebuit sa rezolv lucrurile si cu fostul,poate am avut partea mea de vina ca nu i-am spus ca am mai vorbit cu fostul la tel deoarece nu puteam sa trec hop top peste acea relatie.
ceea ce ma macina e faptul ca nici pt fostul nu am suferit atat,nu am plans atat, azi cel putin am crezut k ajung la spital.
aici pot vb cu voi pt k nu ma pot descarca la nimeni,sunt singura la parinti si nu am incredere in oricine.



Draga mea,sterge-ti lacrimile si hopa sus!Ce inseamna disperarea aceasta??????Daca acum,la aceasta varsta intri in colaps emotional,ce o sa faci atunci cand vei lua cu adevarat viata in piept???Partea ta de vina este un asingura,,,nu incepi o noua relatie,fara a o finaliza pe cea anterioara!!!Te-ai grabit si acum plangi in pumni!!Mai,mai,mai,fii fata desteapta si trateaza totul ca pe o intampalre nefericita ,invata din ea si vezi-ti de scoala si de celelalte preocupari!!!Incearca sa fii mai stapana pe tine si fii constienta de ceea ce esti in stare sa faci!!!Lasa smiocaiala si purcede la lucruri mult mai interesante, decat amorul cu un baiat, care nu te pretuieste!!!Apropos,,,cum stai cu pregatirea pentru examenul de Bacalaureat,nu urmeaza sa-l sustii in vara???Asta da problema de analizat!!!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:12
cu scoala e ok adica mereu am invatat si avut note mari,sper sa trec cu bine si peste bac si sa urmez o facultate. aici cred k o sa intampin iar dificultati pt k suntem in aceeasi clasa,in aceeasi banca si o sa-mi fie greu.
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:17
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 19:39:52am citit toate mesajele voastre si va multumesc din suflet
recunosc k le-am citit cu lacrimi in ochi. i-am sp inca de la inceput actualului k nu e primul,dar a trebuit sa rezolv lucrurile si cu fostul,poate am avut partea mea de vina ca nu i-am spus ca am mai vorbit cu fostul la tel deoarece nu puteam sa trec hop top peste acea relatie.
ceea ce ma macina e faptul ca nici pt fostul nu am suferit atat,nu am plans atat, azi cel putin am crezut k ajung la spital.
aici pot vb cu voi pt k nu ma pot descarca la nimeni,sunt singura la parinti si nu am incredere in oricine.



Draga mea - cu plansul nu rezolvi nimik...in viata trebuie de multe ori sa stim sa depasim esecurile....tot ceea ce nu ne omoara ne face mai tari....mergi mai departe indiferent de cea fi ....
kudika_nikole
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:18
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 20:17:17cu scoala e ok adica mereu am invatat si avut note mari,sper sa trec cu bine si peste bac si sa urmez o facultate. aici cred k o sa intampin iar dificultati pt k suntem in aceeasi clasa,in aceeasi banca si o sa-mi fie greu.



Extraordinar,,,alta problema acum!!Te poti muta in alta banca,puteti ramane amici,colegi de clasa,unde este problema??Altceva conteaza acum!!Tu ai studiat variantele de subiecte care s-au dat la examenul de bacalaureat din anul 2011?Ai incercat sa le rezolvi,sa-ti formezi o idee despre ce anume este vorba si cum trebuie sa abordezi subiectele respective?Aceasta trebuie sa fie dorinta ta in acest moment;;sa reusesti la examenul de bacalaureat ,cu medie mare,pentru a-ti fi usor mai departe!!!Restul,,,sunt povesti de adormit copiii!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:23
am incercat sa fac ceva,dar de luni incep pregatirile in liceu cu toate variantele. voi pune in practica sfaturile voastre. va multumesc!!!
kudika502610
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:29
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 20:17:17cu scoala e ok adica mereu am invatat si avut note mari,sper sa trec cu bine si peste bac si sa urmez o facultate. aici cred k o sa intampin iar dificultati pt k suntem in aceeasi clasa,in aceeasi banca si o sa-mi fie greu.


Eu am avut 18 ani - asa eram ca si tine cand am intalnit un baiat care mi-a placut. Eram colegi de clasa ...cand ne-am despartit plangeam si ma rugam sa ma impac cu el - credeam ca toata viata mea sa sfarsit si se limiteaza la el - nu mai vroiam sa vad alte variante sau alti baeti - acuma la 22 de ani cand ma gandesc cat de naiva am fost imi vine sa rad...incearca sa te gandesti la altceva ...traieste-ti viata ca si cum el nu ar exista ...pur si sim[plu ignoral , aratai ca nu-ti pasa de el....vorbeste cu el doar atunci cand este necesar ca si amic ...si incearca sa te concentrezi mai mult in ceea ce priveste invatatul - ocupati timpul cu lucruri placute...si de ce nu ...incearca sa vorbesti si cu alti baieti...
kudika_nikole
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:29
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 20:29:08am incercat sa fac ceva,dar de luni incep pregatirile in liceu cu toate variantele. voi pune in practica sfaturile voastre. va multumesc!!!


Osa vezi ca-ti vor fi de folos...
kudika_nikole
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:30
De la: kudika502610, la data 2012-01-31 20:29:08am incercat sa fac ceva,dar de luni incep pregatirile in liceu cu toate variantele. voi pune in practica sfaturile voastre. va multumesc!!!


Draga mea,hai sa-ti spun ceva;;acele pregatiri in liceu nu vor reusi sa-ti asigure tot suportul de informatii,iti trebuie o pregatire suplimentara ,prin meditatii singulare,nu la gramada ,cu ceilalti colegi!Profesorii care predau specialitatile ca subiecte de bacalaureat ,au obligatia de a pregati elevii suplimentar,dar cele doua ore nu sunt suficiente pentru pregatirea ta!!Vorbeste cu parintii tai si cauta sa te pregatesti in particular,caci examenele vor fi foarte grele!!Am trecut prin asa ceva si stiu foarte bine ceea ce spun!!!Stabileste-ti prioritatile,nu mai este mult timp pana la data examenelor,timpul se scurge nemilos de repede!!!
MissRainbow
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita ! 5 De la: kudika_Diannnna 16 Iulie 2011 23:33
Am nevoie de sfaturi...incurajari... 39 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 10:14
...Nu putem da vina numai pe ei... 1 De la: anita_maria 9 Mai 2011 11:11
,,Uraturi '' de Noapte Buna!!! 28 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 20:39
Buna intrebare ..ce inseamna dragostea? 21 De la: kudika106963 18 Ianuarie 2010 03:15