Setari Cookie-uri

tiroida autoimuna

BUNA
De curand am fost diagnostigata cu tiroida autoimuna.As vrea sa abordam acest subiect. Vreau sa stiu si un tratament naturist pe langa cel alopat. va multumesc
si_blue
Postat pe 4 Februarie 2012 10:42
Imi pare sincer rau pt tine dar,tiroidita autoimuna(Bola Hashimoto) este o boala cu care putem trai pana la adinci batrineti.
Tiroidita autoimuna (Bola Hashimoto) este o afectiune imunologica in cadrul careia se dezvolta autoanticorpi impotriva antigenelor tiroidei. Pentru tratarea optima a acesteia se recomanda urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste CaliVita:

- Evening Primrose Oil (1-0-1 inainte de masa la persoanele cu functie hipotiroidiana - supraponderale si dupa masa la persoanele cu functie hipertiroidiana - subponderale, 3 luni continuu, echilibreaza metabolismul axului endocrin - in special cel tiroidian - prevenind astfel disfunctiile).

- Immunaid (1-1-1 inainte de masa, 2-3 luni continuu, intareste sistemul imunitar si regleaza sinteza de imunoglobuline-anticorpi).

- Rhodiolin (1-0-1 dupa masa, 2-3 luni continuu, relaxeaza sistemul nervos central si periferic ce sufera modificari in aceasta afectiune).

- Noni capsule (1-1-1 inainte de masa la hipertiroidieni si dupa masa la hipotiroidieni, 2 luni continuu, are efecte multiple: de crestere a imunitatii, de relaxare a sistemului nervos si de reglare hormonala).

- Optional, se poate utiliza dispozitivul energetic de uz personal BioHarmonex, pe programul IMMUNE (legat de functionarea corespunzatoare a sistemului imunitar).

Observatie: Se poate lua in paralel cu medicatia clasica.

Sanatate maxima si multa rabdare !
criszoe
Postat pe 4 Februarie 2012 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prima ecografie- 10 De la: stephanya 19 Iulie 2009 18:27
M-am vindecat de cancer de col uterin rapid! 98 De la: kudika_1012859 12 Decembrie 2016 12:02
sangerari anormale 12 De la: iuliana_ionita22 16 Decembrie 2009 08:54
o nelamurire.... 13 De la: gabita_grace 9 Martie 2011 15:18
buna 1 De la: yomoki22 21 Martie 2010 18:56