Setari Cookie-uri

Am nevoie de un psihiatru

De la: kudika_14322, la data 2012-11-14 13:25:25[quote name=
Da, am suferit de depresie la un moment dat...inainte de divort. Am luat tratament de la medic. Dar nu am fost la sedinte, caci eu stiam care era cauza. Cei mai buni psihiterapeuti sunt parintii...tata si mama.
Am eliminat cauza de atunci. Mi-am revenit instantaneu



Ma bucur pentru tine,Ami,felicitari!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Noiembrie 2012 13:40
De la: kudika_15804, la data 2012-11-14 13:40:17
De la: kudika_14322, la data 2012-11-14 13:25:25[quote name=
Da, am suferit de depresie la un moment dat...inainte de divort. Am luat tratament de la medic. Dar nu am fost la sedinte, caci eu stiam care era cauza. Cei mai buni psihiterapeuti sunt parintii...tata si mama.
Am eliminat cauza de atunci. Mi-am revenit instantaneu



Ma bucur pentru tine,Ami,felicitari!!!!


Multumesc
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Noiembrie 2012 13:41
De la: kudika_14322, la data 2012-11-14 13:25:25
De la: kudika_10817, la data 2012-10-25 11:39:50
De la: kudika_14322, la data 2012-09-27 22:02:48Prima data sa iti faci analize. Trebuie sa faci investigatii, sa nu cumva sa fie de alta natura.
Eu am luat tratament de la psihiatru, insa numai dupa ce mi s-au facut toate investigatiile, ca sa se esxcluda orice alte probleme de natura fiziologica. Motivul pentru care am primit tratament: insomnii de mai mult de 3 luni, slabire brusca, lipsa poftei de mancare, tristete patologica, tremor, transpiratii reci, oboseala cronica si altele stari emotionale f grave.
Insa, trebuie sa stii faptul ca majoritatea cazurilor depresive sunt provocate de anumiti facturi, care tie iti aduc suparari (ex : loc de munca, viata personala etc).
Poate ca nu ar fi rau sa iti dea niste calmante slabe, ca sa te linisteasti, insa, eu te sfatuiesc ca, chiar daca te vei adresa unui psihiatru, sa cauti sa gasesti cauza care-t provoaca aceste stari.
Atata timp, cat nu vei elimina cauza, imediat ce vei intrerupe tratamentul, vei pica in aceasi stare in care te afli acum.

Multa bafta!


Ami, ai suferit cumva de depresie? Daca da, imi pare teribil de rau ca ai fost nevoita sa treci printr-o asemenea experienta cumplita.

Sper ca ai incercat s-o tratezi si prin sedinte la psihoterapie, nu doar prin medicatie.

Iti doresc din tot sufletul multa sanatate! Sa ai grija de tine! Te pup!


Vio, abia acum am vazut aceasta postare a ta.

Da, am suferit de depresie la un moment dat...inainte de divort. Am luat tratament de la medic. Dar nu am fost la sedinte, caci eu stiam care era cauza. Cei mai buni psihiterapeuti sunt parintii...tata si mama.
Am eliminat cauza de atunci. Mi-am revenit instantaneu


Esti o persoana puternica, Ami! Tot respectul din partea mea pentru tine!

Doar cine a suferit de depresie sau a avut pe cineva apropiat suferind de asa ceva, stie cat de cumplita e boala asta si cat de puternic trebuie sa devii sau sa fii ca s-o depasesti, indiferent daca esti tu cel afectat sau ai pe cineva drag afectat de depresie.
kudika_10817
Postat pe 14 Noiembrie 2012 13:56
De la: kudika503694, la data 2012-02-09 19:00:24Buna tuturor,am nevoie de pareri din partea voastra.De aproape 2 luni am o problema care nu ma mai pot considera un om normal.Am tulburari de vorbire,ma blochez incep a ma balbaii,sunt si pe stare emotionala.ma gandesc ca este vorba si de incredere pt ca cu prietenul meu nu fac asa foarte rar.Am si o stare de agitatie de nervozitate.Am vorbit cu o doctora mea endocrinologa si mi-a zis sa consult un medic psihiatru sau psiholog.insa eu vreau un tratament {pastile} nu vreau sedinte ca la psiholog.
De aceea va rog daca stiti in Bucuresti un medic psihiatru la clinica privata pt ca in spital imi cere bilet de trimitere si nu pot face rost de el acum.Si m-ar interesa cat este un control.multumesc mult pt ascultare
kudika_959434
Postat pe 31 Martie 2014 15:16
Buna ziua emil stancu este numele meu, artist fotograf . Ofer servicii de fotografie petru orice proiect sau eveniment. Puteti suna la numarul de telefon 0734 841 934 de luni-duminica intre orele 9:00 si 21:00 . Servicii!!! Stancu Studio poate furniza fiecare aspect al dvs, pe fotografie.
· Fotograf
· Make-up
· Nivele digitale
· Retușare
· Printare
www.emilstancu.weebly.com
www.twitter.com/emilstancu
www.instagram.com/emilstancu
www.stancu.tumblr.com
www.vimeo.com/stancu
www.facebook.com/stancue
emilstancu
Postat pe 31 Martie 2014 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INTREBARE VARICELA! 20 De la: amrita 30 Decembrie 2011 00:24
Tromboflebita 24 De la: kudika_1042538 4 Octombrie 2021 16:17
Clinica Gynepro Medical 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:39
hellp me please! 2 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 21:23
CALCIUL 10 De la: Aemulus 25 Mai 2010 04:23