Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat...Sotul mai iubeste inca o femeie..

Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...
kudika504891
Postat pe 11 Februarie 2012 01:19
daca ai aflat mergi pe burta pana te elucidezi ce ai de facut. daca intr-adevar o iubeste pe tipa o sa-l piezi char daca ai 5 bebe, daca e doar o amanta care te compenseaza pe tine care probabil il ignori din cauza copilului ,il poti readuce inapoi. acum depinde si de caracterul lui si al amantei .daca e o jmekera ti-l face praf!
jean_luc_picard
Postat pe 11 Februarie 2012 07:00
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


Ia intreaba-l daca lui i-ar conveni sa te imparta cu alt barbat pe care tu sa-l iubesti la fel de mult ca pe el, pe sot, i-ar mai conveni barbatului tau? Pune-i intrebarea asta si vezi ce o sa-ti raspunda.

Iar in privinta gestului lui de a te insela si de a-ti spune ca te iubeste si pe tine si pe cealalta femeie la fel de mult, mi se pare incalificabil. Ma intreb cum de mai suporti situatia, fara sa-l strangi de gat. Eventual ameninta-l cu un divort si ca-i vei lua si copilul, sa vedem, va fi mai fericit atunci?

Cealalta femeie stie de existenta ta si a copilului? Ce-ar fi s-o contactezi si sa-i bati si ei un pic obrazul?

Chiar imi pare rau de situatia ta, insa te sfatuiesc sa nu stai cu mainile in san, nu esti datoare sa suporti umilintele nimanui, indiferent daca acea persoana ti-e sot sau e straina de tine si familia ta. Fa ceva si nu astepta ca lucrurile sa se rezolve de la sine. Incearca sa-l faci pe sotul tau sa priceapa cat de mare iti este suferinta ce ti-o provoaca, inselandu-te cu o alta femeie, si cernadu-ti sa stai stana de piatra, ca el oricum te iubeste. Din moment ce te inseala, sa ma ierti ca-ti spun, nu prea cred ca te mai iubeste sau ii mai pasa de tine si nici nu te respecta.

Ai grija de tine! Iti tin pumnii sa iasa totul bine!
franziska_eu
Postat pe 11 Februarie 2012 10:54
De la: franziska_eu, la data 2012-02-11 10:54:15
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


Ia intreaba-l daca lui i-ar conveni sa te imparta cu alt barbat pe care tu sa-l iubesti la fel de mult ca pe el, pe sot, i-ar mai conveni barbatului tau? Pune-i intrebarea asta si vezi ce o sa-ti raspunda.

Iar in privinta gestului lui de a te insela si de a-ti spune ca te iubeste si pe tine si pe cealalta femeie la fel de mult, mi se pare incalificabil. Ma intreb cum de mai suporti situatia, fara sa-l strangi de gat. Eventual ameninta-l cu un divort si ca-i vei lua si copilul, sa vedem, va fi mai fericit atunci?

Cealalta femeie stie de existenta ta si a copilului? Ce-ar fi s-o contactezi si sa-i bati si ei un pic obrazul?

Chiar imi pare rau de situatia ta, insa te sfatuiesc sa nu stai cu mainile in san, nu esti datoare sa suporti umilintele nimanui, indiferent daca acea persoana ti-e sot sau e straina de tine si familia ta. Fa ceva si nu astepta ca lucrurile sa se rezolve de la sine. Incearca sa-l faci pe sotul tau sa priceapa cat de mare iti este suferinta ce ti-o provoaca, inselandu-te cu o alta femeie, si cernadu-ti sa stai stana de piatra, ca el oricum te iubeste. Din moment ce te inseala, sa ma ierti ca-ti spun, nu prea cred ca te mai iubeste sau ii mai pasa de tine si nici nu te respecta.

Ai grija de tine! Iti tin pumnii sa iasa totul bine!


*cerandu-ti
franziska_eu
Postat pe 11 Februarie 2012 10:56
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...

Vai de mine ,poi cum poti accepta asa ceva?
Nu e normal intr-o casnicie sa se intample asa ceva,e de neconceput.
Eu sa fiu in pielea ta(lucru pe care nu mi l-as dori ),clar l-as lasa cu cealalta,mi-as lua jucariile ,copilul si valea,nici vorba sa mai stau de vorba cu el.Nesimtitul ti-a si zis ca cica va iubeste pe amandoua ,s vrea sa o aduca pe respectiva mai aproape de el .
Piscolinoo
Postat pe 11 Februarie 2012 11:01
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...




Oare cate femei din aceasta lume se regasesc in povestea ta?????????? Multe as spune!Este o situatie ingrata,in conditiile in care exista si un copil la mijloc!!!Remarc ca ai alaturi un barbat "competent",capabil de a iubi la fel de mult doua femei,in acelasi timp,,,dar stau si ma intreb daca chiar asa este????Draga mea,,,presupun ca orice posibila discutie purtata cu sotul tau ,pe tema respectiva,va fi sortita esecului,,deci vin si-ti spun ca nu ai decat doua cai de rezolvare a problemei tale si anume:

1.Accepti cu buna stiinta tradarea sotului tau,,nu ai fi singura in aceasta situatie!!!,faci acest compromis de comun acord cu sotul tau,,,asta pana cand se va plictisi de acea femeie si va renunta la ea,,dar ma indoiesc de reusita pentru ca povestea dreneaza de ceva timp!!!Acest sfat ti-l dau cu inima indoita,,,caci nicio femeie verticala, nu va accepta asa ceva in viata ei,,,dar,,,,numai tu poti hotara asupra acestei situatii!!!Nu mai are rost sa vin sa intreb de ce si ,cum s-a ajuns aici,,,orice explicatie ar fi puerila,,,faptul este consumat!!!Barbatii sunt asa acum sunt,,se plictisesc repede de o femeie,,cauta repede sotutii,alternative,,fara a sta prea mult pe ganduri,,nu se gandesc la copii,la femeia ce se afla langa ei,,dar acestea sunt aspecte fara importanta in viata unui barbat adulterin!!!Nu stiu daca in conditiile unei situatii inversate,sotul tau s-ar complacea in asa ceva!!!Ma indoiesc!!!Cand se face referire la orgoliul,mandria,decenta domniilor lor,,,barbatii stiu sa fie radicali in decizii personale!


2.A doua cale de parcurs ar fi separarea de sot!!!Nu trebuie sa te gandesti la existenta bebelusului in viata voastra,,caci sotul tau ,in momentele de tandrete cu cealalta femeie,,nu se gandeste la copilul sau!!!Esti femeie,mama pe deasupra,iti poti creste copilasul,chiar daca esti in alta tara,,,dar acesata este deja un alt punct de vedere,bun de luat in calcul!!!Depinzi de sotul tau ,atat social cat si financiar,,trebuie sa te gandesti si la aceste aspecte,copilul este sugar,deci este exclus ca tu sa poti lucra si sa devii independenta financiar!Analizand intreaga problema,,constat ca esti prinsa intre ciocan si nicovala!!!Esti cu nervii la pamant,,atunci cand trebuie sa fii si sa te simti ca fiind o femeie fericita,implinita!!!Urat,urat!!!!Te mai poti gandi,,,mai poti discuta cu sotul tau,dar,sincer,,,,,cred ca ai sa fii obligata sa accepti,ca facand parte din viata ta,minciuna,compromisul,adulterul,cele mai abjecte fapte ,ce pot umbri viata unui cuplu!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Februarie 2012 11:24
Rabdarea e solutia pt problema ta. Asteapta sa creasca putin copilul, nu te certa cu el, nu-i reprosa nimic. In acest timp asigura-ti viitorul din punct de vedere financiar. Suna urat ce-ti spun dar aduna bani cat de mult poti( fara ca el sa stie). Cand copilul ajunge la varsta cand poate merge la gradi/cresa incepi sa-ti cauti de lucru; cand gasesti ceva bun, incepi sa-ti cauti o locuinta pt tine si copil. Abia atunci bagi actele de divort. Am uitat sa-ti spun ceva: nu uita sa strangi dovezi pt infidelitatea lui; te va ajuta la procesul de divort si custodie.

P.S Suna complicat si dureros, asa-i? Daca esti o femeie cu demnitate care stie ce vrea pt ea si bebe ul ei, atunci o sa o faci; daca nu, alege varianta usoara: si anume sa suferi stiind ca mereu isi va bate joc de tine.
ilumax_76
Postat pe 11 Februarie 2012 11:46
...da,da...asa e...asteapta sa creasca putin copilul...pana la urma iti spune el al cui e...
_GRIGORESCU_
Postat pe 11 Februarie 2012 11:50
VALABIL SI PENTRU PICARD
_GRIGORESCU_
Postat pe 11 Februarie 2012 11:52
Ia bebelusul si creste-l singura,
a_quest
Postat pe 11 Februarie 2012 14:19
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


Nesimtit barbatul asta al tau! Eu i-as fi raspuns :nici o problema iubitule ca si eu mai iubesc pe cineva asa ca te inteleg perfect ! Asta vrea sa io traga aleia cu acordul tau in numele iubirii! Uite ce as face in locul tau:as face pe fraiera ,as stringe bani,as cauta o asistenta sociala sa ma ajute cu divort,locuinta,pensie alimentara,job etc si as pleca cat as vedea cu ochii!exista cresa ptr bebe incepind cu 3 luni.Bine eu nu l-as fi parasit inainte sa il castrez pe nemernic dar tu sa nu faci asta! Bafta!(ptr mame singure etc exista protectie sociala,ajutor social etc)
kudika1993
Postat pe 11 Februarie 2012 14:53
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


kudika_nikole
Postat pe 11 Februarie 2012 15:12
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-11 15:12:50
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


[/quot

Cine te mai tine langa el ??? Iati bebele si pleaca in tara...nu oti sta langa un om care iubeste pe alta....sfatul meu este ca porcul acesta nu iubeste de fapt pe nimeni nici e tine nici pe cealalta...pe scurt isi bate joc de amandoua dar si de viata lui. Cum zice ca va iubeste pe amandoua mai poate iubi inca 9 si voi habar sa nu aveti. Eu sa fiu in situatia ta as mai astepta putin sa mai creasca bebele si as reveni in tara la familia mea...si pe el l-as lasa cu nevoile si prostiile lui......scuze ca-ti spun dar este un om nepriceut...daca tu vrei un astfel de om langa tine ...tu hotarasti...
kudika_nikole
Postat pe 11 Februarie 2012 15:17
E dureros sa vad cate femei sunt in situatia ta din pacate. Toata lumea este buna la sfaturi,,dar cand ti se intempla tie simti ca ti se prabuseste cerul in cap...A accepta ceea ce a facut el este inadmisibil...de neconceput mai ales ca aveti un copil impreuna fructul iubirii voastre...iar el ce face se iubeste cu alta ca vezi Doamne nu ii ajunge femeia care si-a dedicat destinul si viata pentru el. Este foarte greu, dar tot ce pot sa ti spun ca as face eu este ca mi-as lua bagajele si as pleca...nu as suporta sa stau langa o pereche de pantaloni care nici macar nu va da atentia care trebuie si vi se cuvine, mai ales ca aveti un bebe atat de micut.
I -as pune actele de divort in fata...suna crud dar adevarat..pentru ca daca s-a intamplat odata se va mai intampla si a 2 oara si a 3 etc.
Trebuie sa te gandesti la tine ca femeie si ca mama ce vrei de la viata ta...vrei sa fii injoosita de infidelitatile sotului tau...sau vrei o viata plina si de atentie de la un barbat care sa te merite si care sa te trateze ca o printesa... Tu decizi...noi doar ne dam cu parerea dar viata este a TA!
Mult noroc si minte limpede!
camimic2001
Postat pe 6 Martie 2012 00:03
te intreb cu inima stransa ...nu cumva esti intr o tara araba ????? aici se mai poarta a doua sotie, cu toate ca femeilwe arabe s au cam smecherit si nu mai vor porcaria asta ,in schimb europencele inghit pastila una doua si inchid ochii.de nesiguranta de saracie, ptr ca il iubesc pe sot sau mai au un copil din alta casatorie ,sau afla prea tarziu ca el mai are deja o sotie, si ca ea e pe plan secund, si cine stie ce motive or mai avea. astept raspunsul tau
dorinacaramel
Postat pe 6 Martie 2012 01:58
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


E de origine araba? Ca atunci e explicabila fapta lui... Nu admisibila , ci doar explicabila...si in cazul asta, nu cred ca poti face altceva decit sa accepti sau nu sa faca ceea ce e normal pentru el si anormal pentru tine.
marinela_0001
Postat pe 6 Martie 2012 18:14
acuma daca omul e capabil si potent...
veronimus
Postat pe 6 Martie 2012 18:30
De la: veronimus, la data 2012-03-06 18:30:18acuma daca omul e capabil si potent...


Nu-i asa, ea sa suporte si sa taca?! Ce mod simplist si egoist de a privi lucrurile...
franziska_eu
Postat pe 7 Martie 2012 04:08
De la: marinela_0001, la data 2012-03-06 18:14:19
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


Toate lucrarile marilor psihologi, sunt adevarate, au aratat ca multi fac confuzia dintre a tine (tzine)(prietenie) la cineva si a iubii pe acel cineva, sunt sentimente total diferite , una e sa tii si alta e sa iubesti ! Apoi in fiecare tip de relatie ( parinti-copii, frati, sot-sotie, amanti ....) un om poate sa iubeasca doar o singura persoana si numai una , iubirea tine pe viata , sau niciodata, celelalte relatii sunt false iubiri ,nu ai sa vezi o persoana iubind in acelasi timp , in aceeasi tip de relatie doua sau mai multe persoane, una e adevarata ,celelalte sunt iubiri false, sunt doar prietenii !{ Asta e valabil si la arabii cei cu harem) Mergand pe aceste adevaruri , in cazul tau , este clar ca sotul tau nu va poate iubii in acelasi timp pe amandoua, este imposibil , una din voi doua este iubire falsa,este doar interes , sau o simpla prietenie !Tinand cont ca este casatorit cu tine,si daca te iubea cu advarat, nu primea alta femeie in viata lui.Poate multi o sa iti spuna ca l-ai deceptionat cu ceva,ca poate n-a vazut la tine ceva ce a vazut la cealalta, da, dar daca te iubea cu adevarat aceste probleme cauta sa le rezolvati impreuna , nu cu alta ! Daca vrei sa mai stai cu el impreuna sau nu, e hotararea ta, dar trebuie sa fii constienta ca el nu te iubeste , nu te-a iubit niciodata si nici nu te va lubii, pentru el esti doar un interes,o simpla prietena, esti doar mamica copilului, lu, esti femeia in casa , esti si vei fii pe locul doi in viata lui intr-o relatie falsa! Nu vreau sa te influentez , dar cred ca fericirea ta este in alta parte , poate ar trebui sa o cauti !
Tycu
Postat pe 7 Martie 2012 11:14
Eu m-am divortat cand bebe avea 5 luni si n-am murit.(nu zic c-a fost minunat )
Am o prietena care,intr-o situatie ca a ta,a pus piciorul in prag si-a eliminat concurenta.Chiar gasise in casa 1000 E pe care "ailalta" ii daduse amantului,sa-l creasca.S-a oprit la magazin si si-a cumparat sutiene si chiloti.De toti banii,alese pe spranceana.
Are 2 copii reusiti,este si mama si tata,in timp sotul a mai recidivat...si-asta este.
Ti-am aratat amandoua variantele .Nu pot sa zic sa faci ca mine,ca iese bine.Nu exista garantii.Dar fa totusi ceva inainte sa te omoare emotional.
A zis ca te iubeste ?!
nicossia
Postat pe 8 Martie 2012 17:19
DRAGA MEA...NU EXISTA-MAI IUBESTE O FEMEIE-...IUBESTE ALTA FEMEIE..DA
kokomic
Postat pe 9 Martie 2012 15:31
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


E putin derutant faptul ca dupa ce ai postat povestea care te framanta, nu ai intrat in dialog cu cei ce s-au incumetat sa faca un comentariu, sa iti dea un sfat, asa cum ai cerut...
Eu spun ca povestea ta e aproape comuna, cand ma refer la sotul tau. Sunt barbati care nu pot fi monogami, oricat s-ar stradui si oricate motive ar avea. Adora sa fie iubiti si au un comportament pe masura: sunt incantatori, mint cu abilitate, par sinceri si devotati, iar cand femeia a fost prinsa in mreje, apar surprizele - ba ca este insurat, ba ca mai are o iubita la care nu poate renunta s.a.m.d. Daca se intampla sa fie si tati, asta nu ii impiedica sa aiba acest comportament, nici vorba. Au o constructie explicativa si pentru acest aspect: ei isi iubesc copiii, sunt in permanent contact cu ei si, mai ales, le trimit bani pentru cele necesare traiului si educatiei, uneori chiar la standarde peste mediu. Cu aceasta explicatie, se considera absolviti si onesti si chiar indreptatiti sa traiasca asa cum le place.
Femeia sotie, ca si in cazul tau, stie de la inceput sau afla pe parcurs despre caracterul sotului ei. Este prima victima si cel mai usor de manipulat: traiul in comun, dependenta reciproca, copiii... sunt motive abil exploatate ca sa o faca sa accepte situatia si pe el, cu iubite cu tot.
Femeia amanta poate fi si ea o victima, ca si tine. Cand a cunoscut-o posibil sa nu-i fi spus realitatea si, asa adorabil cum il stii, sa o fi facut-o sa il iubeasca si sa il vrea ca partener de viata. Atunci afla ea ca, de fapt, nu se poate, ca el o iubeste, dar are nevasta si copil/i la care este exclus sa renunte, pentru ca ii iubeste si e un om responsabil. La fel ca tine, este manipulata si ea, sa accepte situatia si sa-l iubeasca in termenii lui,
Dar, se mai poate, ca amanta sa stie de la inceput povestea lui familiala si sa il vrea si asa, ori, mai ales asa... Este femeie abila, are acelasi aluat psihologic ca si sotul tau si se manipuleaza reciproc in numele "iubirii".
Scopul ei este sa il desparta incet-incet de familie, de tine, mai ales si sa si-l insuseasca ca pe un bun de pret.
In acest caz, ai de luptat cu doi, plus cu propriile-ti neputinte.
In paranteza, iti spun ca atat tu, cat si femeia amanta sunteti naive, caci el nu este satisfacut doar cu iubirea voastra... el are nevoie de iubire de la cat mai multe femei.
Ti-am prezentat un tip psihologic care este foarte des intalnit in viata reala. Nu este cazul sa-ti dau exemple concrete, desi nu-mi lipsesc.
Tu decizi ce vrei sa faci in continuare pentru tine, ca femeie, caci, repet, el este si va fi tata "aproape perfect!"
maimai_no1
Postat pe 9 Martie 2012 16:21
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...




Felicitari !!!

Ma bucur ca ai ajuns in aceasta situatie !

Acum , tu crezi ca sint nebun cum pot eu sa ma bucur de nenorocirea ta ???

NU, nenorocirea ta , este ceva de domeniul trecutului intunecat, din care tu, acum te trezesti.

Felicitari !!! Ramai pe calea adevarului si observa mai departe...

...

Toate minciunile mandriei, se vor dizolva in Lumina Adevarului...
Fericirea ta, nu trebuie sa depinda de nimeni din aceasta lume trecatoare. Daca vrei sa depinda , atunci suferintza plcauta in continuare !!!




Inainte sa intrii in afaceri, testeaza-ti partenerul, da-i ocazia sa te insele !!!
Daca o face... hmmmm atunci sti cu cine stai de vorba si nu-i pui niciodata ofertele serioase pe masa.

Bucurate ! Ai descoperit cu cine stai de vorba.
Iti mai spun inca un secret : el, este oglinda in care te privesti si te descoperi pe tine. Exista si alte modalitati de reflectare ...

...


Daca astepti sa-ti spuna altcineva ce sa faci... cum e mai bine si cum este rau, atunci tu nu vei cunoaste niciodata libertatea.

Deciziile, trebuie sa le ei tu !!! ca sa nu mai poti arunca vina pe altii !!!

Intrebarea este: De la ce nivel si in calitate de ce anume, vei lua tu decizii ???

La nivel de sarpe, ai sa te tarasti ... la nivel de bou, ai sa mergi unde-ti spun altii ca-i rosu... la nivel de porumbel ai sa zbori.... iar la nivel de ... ai sa fi fericita vesnic...



Adevarul fie cu tine si tu cu el
denis_3d25
Postat pe 9 Martie 2012 18:11
De la: denis_3d25, la data 2012-03-09 18:11:28
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...




Felicitari !!!

Ma bucur ca ai ajuns in aceasta situatie !

Acum , tu crezi ca sint nebun cum pot eu sa ma bucur de nenorocirea ta ???

NU, nenorocirea ta , este ceva de domeniul trecutului intunecat, din care tu, acum te trezesti.

Felicitari !!! Ramai pe calea adevarului si observa mai departe...

...

Toate minciunile mandriei, se vor dizolva in Lumina Adevarului...
Fericirea ta, nu trebuie sa depinda de nimeni din aceasta lume trecatoare. Daca vrei sa depinda , atunci suferintza plcauta in continuare !!!




Inainte sa intrii in afaceri, testeaza-ti partenerul, da-i ocazia sa te insele !!!
Daca o face... hmmmm atunci sti cu cine stai de vorba si nu-i pui niciodata ofertele serioase pe masa.

Bucurate ! Ai descoperit cu cine stai de vorba.
Iti mai spun inca un secret : el, este oglinda in care te privesti si te descoperi pe tine. Exista si alte modalitati de reflectare ...

...


Daca astepti sa-ti spuna altcineva ce sa faci... cum e mai bine si cum este rau, atunci tu nu vei cunoaste niciodata libertatea.

Deciziile, trebuie sa le ei tu !!! ca sa nu mai poti arunca vina pe altii !!!

Intrebarea este: De la ce nivel si in calitate de ce anume, vei lua tu decizii ???

La nivel de sarpe, ai sa te tarasti ... la nivel de bou, ai sa mergi unde-ti spun altii ca-i rosu... la nivel de porumbel ai sa zbori.... iar la nivel de ... ai sa fi fericita vesnic...



Adevarul fie cu tine si tu cu el


Deci,daca am inteles bine,eliberarea spirituala este esenta,miezul rezolvarii problemei ei!!Dar aceasta trebuie sa vina ca urmare a constientizarii eu-ului ei interior,nu?Aici este aici!!!!!! Odata facut acest pas,se poate trece la nivelul spiritual,net superior celui material!!!Materialul este greseala,viciul,patima,neputinta,,,spitualul tine de taina sufletului,in puritatea si quintesenta lui!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Martie 2012 18:17
[ Deci,daca am inteles bine,eliberarea spirituala este esenta,miezul rezolvarii problemei ei!!Dar aceasta trebuie sa vina ca urmare a constientizarii eu-ului ei interior,nu?Aici este aici!!!!!! Odata facut acest pas,se poate trece la nivelul spiritual,net superior celui material!!!Materialul este greseala,viciul,patima,neputinta,,,spitualul tine de taina sufletului,in puritatea si quintesenta lui!!![/quote]





Evident ...

Dar nu doar "rezolvarea problemei ei" ci rezolvarea tuturor problemelor.

Inainte sa apara " hainele ", a aparut croitorul... si inainte sa apara croitorul, a aparut visul despre un croitor care sa faca haine.
Avionul si telefonul mobil, au venit din lumea zborului si a telepatiei... lumea viselor este lumea reala... aici in materia grea, sint doar rezultatele creeatiei din lumea spirituala.

Soarta materiei este scrisa de visatori...

Materia , este filmul , trecutul sau ecoul, unei voci din lumea spirituala.

Calatoria in trecut, este incarnarea unui suflet in acest corp de lut, pentru a retraii un film de dragoste sau horror pe care l-am mai vazut.


Sa-ti privesti copilasii, cum dau ei sfaturi, si comunica cu actori din televizor, este o comedie excelenta


...


Imi povestea o batrana, de la mine din vecini, ca pe vremea cand era ea fata si a mers pentru prima data la cinema, ea credea ca tot ce vede este adevarat. A trait atit de intens tot ce a vazut in acel film, incat a plans o saptamana intreaga, dupa actrita ce murise in acel rol. Dupa o saptamana, a mers din nou si a vazut un alt film, cu aceeasi actritza. Nu mai intelegea ce se intampla , cum este posibil, sa mai traiasca dupa ce a murit ???
Credea ca Dumnezeu, a vazut cat a plins ea si auzindu-i lacrimile , i s-a facut mila si a inviato pe actrita ei iubita.
A mers acasa bucuroasa de minunea ce o vazuse si i-a povestit mamei sale, despre marea minune a lui Dumnezeu.
Dar mama, crezand ca e mai desteapta decat fica, i-a spus : Nu draga mea, nu a mai inviato nimeni.
Filmul acesta ce l-ai vazut tu acum, poate a fost facut inainte de filmul in care ea a murit. Tu, nu ai vazut filmele vietii ei, in ordinea in care au fost facute.




Nu stia ce sa mai creada fata... dar nu o mai iubea ca si inainte pe actritza, pentru ca in acest film, a vazut-o cu un alt barbat si a fost dezamagita de infidelitatea ei. Era atit de dezamagita incat i s-a rosit obrazul cand i-a povestit mamei ei, ca actrita ei preferata a umblat cu doi barbati cand a trait.




Ce suflet curat, inocent... ce trairi profunde are un suflet sincer ... si cata ignoratza si nerusinare se promoveaza in lumea mincinosilor...


Adevarul fie cu voi...
denis_3d25
Postat pe 9 Martie 2012 20:45
De la: maimai_no1, la data 2012-03-09 16:21:15
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


E putin derutant faptul ca dupa ce ai postat povestea care te framanta, nu ai intrat in dialog cu cei ce s-au incumetat sa faca un comentariu, sa iti dea un sfat, asa cum ai cerut...
Eu spun ca povestea ta e aproape comuna, cand ma refer la sotul tau. Sunt barbati care nu pot fi monogami, oricat s-ar stradui si oricate motive ar avea. Adora sa fie iubiti si au un comportament pe masura: sunt incantatori, mint cu abilitate, par sinceri si devotati, iar cand femeia a fost prinsa in mreje, apar surprizele - ba ca este insurat, ba ca mai are o iubita la care nu poate renunta s.a.m.d. Daca se intampla sa fie si tati, asta nu ii impiedica sa aiba acest comportament, nici vorba. Au o constructie explicativa si pentru acest aspect: ei isi iubesc copiii, sunt in permanent contact cu ei si, mai ales, le trimit bani pentru cele necesare traiului si educatiei, uneori chiar la standarde peste mediu. Cu aceasta explicatie, se considera absolviti si onesti si chiar indreptatiti sa traiasca asa cum le place.
Femeia sotie, ca si in cazul tau, stie de la inceput sau afla pe parcurs despre caracterul sotului ei. Este prima victima si cel mai usor de manipulat: traiul in comun, dependenta reciproca, copiii... sunt motive abil exploatate ca sa o faca sa accepte situatia si pe el, cu iubite cu tot.
Femeia amanta poate fi si ea o victima, ca si tine. Cand a cunoscut-o posibil sa nu-i fi spus realitatea si, asa adorabil cum il stii, sa o fi facut-o sa il iubeasca si sa il vrea ca partener de viata. Atunci afla ea ca, de fapt, nu se poate, ca el o iubeste, dar are nevasta si copil/i la care este exclus sa renunte, pentru ca ii iubeste si e un om responsabil. La fel ca tine, este manipulata si ea, sa accepte situatia si sa-l iubeasca in termenii lui,
Dar, se mai poate, ca amanta sa stie de la inceput povestea lui familiala si sa il vrea si asa, ori, mai ales asa... Este femeie abila, are acelasi aluat psihologic ca si sotul tau si se manipuleaza reciproc in numele "iubirii".
Scopul ei este sa il desparta incet-incet de familie, de tine, mai ales si sa si-l insuseasca ca pe un bun de pret.
In acest caz, ai de luptat cu doi, plus cu propriile-ti neputinte.
In paranteza, iti spun ca atat tu, cat si femeia amanta sunteti naive, caci el nu este satisfacut doar cu iubirea voastra... el are nevoie de iubire de la cat mai multe femei.
Ti-am prezentat un tip psihologic care este foarte des intalnit in viata reala. Nu este cazul sa-ti dau exemple concrete, desi nu-mi lipsesc.
Tu decizi ce vrei sa faci in continuare pentru tine, ca femeie, caci, repet, el este si va fi tata "aproape perfect!"


Excelent comentariul tau! Felicitari!
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 10:27
De la: contachinte, la data 2012-03-10 10:47:04la multi ani de 8 matie francezo,,te rog sa ma ierti pentru limbajul vulgar


Multumesc pentru urare.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:10
intr-o relatie de doua persoane nu are ce cauta o a treia persoana..asta nu e iubire..se gandeste numai la el..a uitat cand te-a cunoscut si sa indragostit de tine si ti-a jurat ca te va iubi pana la adanci si batraneti. nu sunt in masura sa dau sfaturi dar fa-te respectata si fi demna nu accepta injosirea asta de teama sa nu il pierzi
naturally
Postat pe 10 Martie 2012 18:20
buna!!..nu stiu daca ajuta f mult, e doar un sfat dar timpul le rezolva pe toate. inteleg, nu esti singura intr-o situatie ca asta, daca te iubeste, daca tu simti asta , atunci o sa-si dea seama singur ca tu esti unica.....si trebuie sa coboare cu picioarele pe pamant , sa se adune si atunci....o sa fie iar totul asa cum a fost pana a cunoscut-o pe ...ea.iti doresc din suflet multa rabdare, ai grija de bebe si ai incredere ca totul va fi bine.succes mult si astept sa imi scrii candva ca ...am avut dreptate.
CORINA2103
Postat pe 10 Martie 2012 23:47
De la: kudika504891, la data 2012-02-11 01:19:16Salut la toti,voi incerca sa povestesc povestea mea,nu stiu daca imi va ajuta sau nu dar simt nevoia de a vb cu cineva imi pare ca imi ies din minti...Sintem impreuna de 10 ani,6 ani de casatorie,avem un bebe de o luna..de un an de zile sotul are o relatie cu o alta femeie,de la inceput eu nu stiam ,el a mers la ea ,ea locuieste in alta tara,apoi au mers impreuna in vacanza..eu intimplator am gasit un mesaj apoi am vazut pasaportul lui shi am vazut ca a plecat la ea,mie mia zis ca merge la munca..am incercat sa vb cu el,el imi zice ca ma iubeste shi faptul ca o iubeste shi pe ea nu schimba nimic in relatia noastra,numai ca el doreste sa mai aiba o alta femeie..acum ea este departe dar el vrea ca ea sa vina aici unde sintem noi,shi eu nustiu ce sa fac,el ma iubeste si eu il iubesc,munceste mult si nu ne lipseste nimic...dar sufer foarte mult,simt ca nu mai am puteri sa merg mai departe..sintem intro tara straina si nu am pe nimeni aici in afara de dinsul ... Astepr sfaturile voastre,merci anticipat...


ia'ti amant! poate ai sa razi, dar de stai sa despici firul mai atent, ai sa ajungi la concluzia ca am dreptate!
p.s.: un vecin, coleg de munca, ceva aproape!
lone_star
Postat pe 12 Martie 2012 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma mai iubeste oare?????? 2 De la: clau19 26 Iulie 2010 23:07
Inima sau bronsita??? 9 De la: BellaComy 6 Februarie 2014 08:00
Dureri menstruale 3 De la: kudika433929 22 Iunie 2015 08:27
imi caut jumatatea 25 De la: kudika_22320 20 Decembrie 2012 22:38
job fetelive 1 De la: kudika_10519 8 Iulie 2012 19:16