Setari Cookie-uri

SFAT PENTRU FEMEI PRIVIND DREPTURILE FEMEI GRAVIDE

Buna la toti as vrea sa va povestesc pe scurt ,povestea mea si poate cineva care o va cti va va putea indruma.Am fost casatorita 4 ani cu un om alcoolic si de 9 luni mam despartit:in acest timp,eu am muncit in afara cu carte de munca si iam trimis lui toti bani mei ,miam dat seama tirziu de greseala facuta.cum vam spus de 8 luni sint in afara cu contract la ingrijire batrini si am cunoscut pe cineva care isi doreste cu mine sa aiba un copil e un om mununat care ,la fel ca mine si el a fost inselat ,a piredut toate lucrurile cu o femeie care doar la folosit.Ne dorimsa avem un copil dar eu as vrea sa stiu unde sa ma interesez si cum sa fac sa am dreptul ca sa primesc timp de 2 ani de zile aceea indemnizatie da crestere a copilului caci mam chinuit tare mult in afara cu contract si nu as vrea sa pired toate drepturile care mi se cuvin .Intrebarea mea e daca eu am 8 luni la ultimul loc de minca si am ramas acum gravida eu voi beneficia de acei bani ?Va multumesc anticipat!
ingerul_alb_1967
Postat pe 12 Februarie 2012 10:51
De la: ingerul_alb_1967, la data 2012-02-12 10:51:05Buna la toti as vrea sa va povestesc pe scurt ,povestea mea si poate cineva care o va cti va va putea indruma.Am fost casatorita 4 ani cu un om alcoolic si de 9 luni mam despartit:in acest timp,eu am muncit in afara cu carte de munca si iam trimis lui toti bani mei ,miam dat seama tirziu de greseala facuta.cum vam spus de 8 luni sint in afara cu contract la ingrijire batrini si am cunoscut pe cineva care isi doreste cu mine sa aiba un copil e un om mununat care ,la fel ca mine si el a fost inselat ,a piredut toate lucrurile cu o femeie care doar la folosit.Ne dorimsa avem un copil dar eu as vrea sa stiu unde sa ma interesez si cum sa fac sa am dreptul ca sa primesc timp de 2 ani de zile aceea indemnizatie da crestere a copilului caci mam chinuit tare mult in afara cu contract si nu as vrea sa pired toate drepturile care mi se cuvin .Intrebarea mea e daca eu am 8 luni la ultimul loc de minca si am ramas acum gravida eu voi beneficia de acei bani ?Va multumesc anticipat!



Pentru a beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului,trebuie sa ai 12luni lucrate la ultimul loc de munca!
MissRainbow
Postat pe 12 Februarie 2012 13:08
BA NU TRE'SA AI VENITURI SUPUSE IMPOZITULUI PE VENIT NU SA FII ANGAJATA SI NU MAI DA SFATURI FINANCIARE DACA NU TE PRICEPI
GRIGORESCU__
Postat pe 12 Februarie 2012 13:22
De la: ingerul_alb_1967, la data 2012-02-12 10:51:05Buna la toti as vrea sa va povestesc pe scurt ,povestea mea si poate cineva care o va cti va va putea indruma.Am fost casatorita 4 ani cu un om alcoolic si de 9 luni mam despartit:in acest timp,eu am muncit in afara cu carte de munca si iam trimis lui toti bani mei ,miam dat seama tirziu de greseala facuta.cum vam spus de 8 luni sint in afara cu contract la ingrijire batrini si am cunoscut pe cineva care isi doreste cu mine sa aiba un copil e un om mununat care ,la fel ca mine si el a fost inselat ,a piredut toate lucrurile cu o femeie care doar la folosit.Ne dorimsa avem un copil dar eu as vrea sa stiu unde sa ma interesez si cum sa fac sa am dreptul ca sa primesc timp de 2 ani de zile aceea indemnizatie da crestere a copilului caci mam chinuit tare mult in afara cu contract si nu as vrea sa pired toate drepturile care mi se cuvin .Intrebarea mea e daca eu am 8 luni la ultimul loc de minca si am ramas acum gravida eu voi beneficia de acei bani ?Va multumesc anticipat!


Consulta un avocat roman pentru problema ta!
franziska_eu
Postat pe 13 Februarie 2012 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O afacere buna 1 De la: LEAA 25 Septembrie 2010 06:00
Retete si decoratiuni de Craciun 2 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:36
Ambitie barbateasca 643 De la: kudika_13901 11 Septembrie 2012 11:43
luati vitamine/minerale cand alaptati? 1 De la: kudika_13321 7 Decembrie 2012 18:06
Buna ! 1 De la: La_guerrera 20 Mai 2013 11:22