Setari Cookie-uri

Prea mamos!!!:O

De la: kudika_nikole, la data 2012-02-16 15:38:26
De la: kudika105006, la data 2012-02-16 15:32:16Ideea este ca suntem de 4 ani impreuna si pana acum nu a fost asa il durea in 14 de maicasa dar de vreo luna sa zic asa m-a inebunit ca trebuie sa facem asa sa nu se supere maicasa ,ca vai trebuie sa n-o lasam singura ,ca vai saracuta are o perioada grea.Eu o inteleg pe maicasa vorbesc deschis cu ea dar ma enerveaza ca joaca mult teatru cum vrem sa plecam undeva cum face pe bolnava ba chiar se enerveaza ...Si nu inteleg de ce?


Poate pentru ca sa obisnuit prea mult cu tine sau pentru ca nu te mai iubeste asa de mult ca inainte. In cazul acesta recomandarea mea ar fi aceea de al lasa o perioada de timp singur cu mama sa. Daca va trece timpul si te va cauta asta ar insemna ca inca ii mai pasa de tine dar daca va trece timpul si nu te va cauta asta ar insem,na ca nu te iubeste suficient de mult incat sa fiti impreuna. Gandestete bine la ceea ce-ti doresti de la viata si fa in asa fel incat planurile tale sa aiba reusita
dodo50
Postat pe 20 Februarie 2012 18:05
Sincer mie nu-mi place abordarea ta.Stati impreuna cu mama lui?Nu sinteti casatorirti?Poate atit el cit si mama lui au vazut o schimbarea in relatia voastra si nu stie cum sa-ti spuna ce-l deranjeaza la tine.Daca te iubeste de ce nu va mutati sa stati numai voi fara mama.Desi poate si tu o sa ajungi odata mama si ai sa vezi ce-ti place sau nu-ti place la iubita fiului tau.Scuze aceasta este parerea mea de mama de baiat si de fata.
dodo50
Postat pe 20 Februarie 2012 18:11
Acea fiinta care isi exploateaza fiul nu se poate numii mama este un
dodo50
Postat pe 20 Februarie 2012 18:23
Cum am spus mai inainte s-a rezolvat problema ne-am mutat fara mama lui .
kudika105006
Postat pe 20 Februarie 2012 18:31
De la: kudika111812, la data 2012-02-20 13:58:36Da, eu ma confrunt cu asa ceva de cand m-am casatorit si m-am saturat nu mai suport, sotul meu il intrece pe iubitul tau; eu cred ca unii barbati nu merita sa aiba sotie si copil sa stea cu mamele lor care-s asa exagerat de mamosi; pe acest gen de oameni nu-i poate schimba nimeni.Se zice: nemultumitului i se ia darul, eu vreau sa aplic asta atunci o sa-si dea seama poate cand va veni acea zi si va fi doar cu maicasa. m-am saturat sa-mi mananc eu zilele cu cine nu merita


Mda, toate lucrurile de genul acesta se intampla pentru ca respectivii baietasi (caci barbati nu sunt avand in vedere cat de legati sunt de mamicile lor) nu iau atitudine fata de aceste mame atat de autoritare si dominante. Daca ei ar lua atitudine fata de mamele lor mult prea autoritare, ele n-ar mai indrazni sa se intervina in viata privata a fiului lor si nici sa-si mai jigneasca nora sau sa abuzeze de bunatatea iubitei sau sotiei fiului.

Pentru lipsa de comunicare si relatia deficitara dintre un fiu bleg si o mama dominanta plateste o nora bine intentionata, din pacate.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita sa inseli persoana iubita? 36 De la: Ndrusu 10 August 2009 08:23
CE SA FAC? 80 De la: rain75 21 Decembrie 2009 12:58
Pentru intrebari si curiozitati..click 13 De la: kudika034693 29 Iunie 2009 23:45
Nevoie de ajutor(legat de sex sialtele) 4 De la: kudika_992364 20 Februarie 2016 14:05
SEX=DRAGOSTE? 25 De la: sirghea 2 Septembrie 2010 16:31