Setari Cookie-uri

AVentura de o noapte

Haideti sa va vad acum ce sfaturi mai dati sau ce parere aveti despre subiectul abordat de mine .

De curand am avut o aventura de o seara cu un tip pe care il stiam de ceva timp si stiam foarte clar ca ma doreste. Problema mea este ca am deja un iubit de cativa ani buni. (hahaha ce parere si-au facut doamenele despre asta...domnii s-au mai intalnit cu astfel de situatii mai des , cred)
Nu ma simt prost ca am facut-o, nu vreau sa mai continui asa zisa aventura insa am relizat ca acum il iubesc mai mult pe iubitul meu.
bineinteles ca multe dintre voi vor spune ca nu e deloc bine ce am facut si bla bla ceva ce stiu deja, si care deja s-a consumat. Nu asta vreau sa aud de fapt, ci as vrea sa stiu daca a mai fost cineva in aceasta situatie si cam ce a facut?

Asa poate imi voi da si eu seama ce naiba e in neregula cu mine !! de unde pana unde iubirea asta brusca pt iubitul meu ? De ce insista celalalt sa ne mai vedem ? Pastrez secretul asta pt mine sau ii explic iubitului cu riscul de a-l pierde?

vreau parerile voastre sincere, daca aveti bieninteles
Maya_1
Postat pe 12 Iulie 2010 01:14
situatia asta... a fost abordata de niste psihologi din america si au constatat ca foarte multe femei, dupa ce au o aventura, isi pretuiesc mult mai mult iubitul/sotul si nu mai vor sa il piarda. daca poti face cumva ca "aventurierul" sa nu spuna nimic.. si sa nu stie alte persoane (de la care odata si odata sa afle iubitul tau)... eu zic (asa au zis si psihologii) ca este mult mai bine sa nu ii zici iubitului... probabil ca o sa te simti un pic aiurea ca lai inselat (dar ai zis ca nu iti pare rau, deci e ok ) dar e mai bine pentru tine, pentru el , pentru voi , sa nu se afle aaa da... fa cumva si scapa de "amant" sa nu iti creeze probleme
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:30
o sunat aiurea faza cu " scapa cumva de amant" dar intelegi ideea ma refer sa racesti relatia cu el si sa nu mai aveti treaba
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:32
Ce ai putea sa faci:
1.sa uiti de ala cu cate te-ai tavalit o noapte
2.sa-i spui prietenului tau si sa risti sa-ti umfle ochii sau sa plece
3.sa mergi pe burta si sa te tavalesti cu amundoi in continuare

De ce insista celalalt sa va vedeti? Poate pentru ca ii e bine sa te tavaleasca ocazional,fara sa te aiba 24din 24 langa el.Cand are chef de-o tavaleala,te suna si gata!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 08:08
hahahaha

spune repede cand o "punem" si noi doi de-o aventura?
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Iulie 2010 08:28
sigur ca vrea....spre interesul relatiei....dupa inca o aventura o sa-l iubi si mai tare....apoi si mai tare...apoi....degeaba!
_oktober_
Postat pe 12 Iulie 2010 09:36
Esti foarte degajata cand expui "problema" si nici rau nu-ti pare (nu ca ar trebui neaparat).... Sa ne scrii cand se va intampla data viitoare. Cu siguranta vei sti ce este in "neregula" cu tine.
emaemanuella11
Postat pe 12 Iulie 2010 11:46
Dar de ce ai facut-o? Nu stiai ca il iubesti pe prietenul tau?
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 04:36
daca imi permiti sa iti spun ce cred...eu zic ca e oarecum ok,acum stii ce vrei.daca stii ca nu se va mai intampla ceva asemanator si poti sa scapi de tipu respectiv, atunci ramai cu actualul si nu ii spune.pune-te in locul lui si fii sincera,ti-ar placea sa auzi de la el asa o veste?? nu cred ca ar mai avea incredere in tine daca ar sti...si am mai vazut o chestie la cineva intr-o situatie asemanatoare cu a ta...dupa ce a calcat stramb,desi nu regreta...avea chestia asta pe constiinta si se purta mult mai atent cu partenera sa.poate fii si asta iubirea brusca pentru prietenul tau??
myaunik
Postat pe 13 Iulie 2010 19:29
Daca ii spui, de fapt doar "Scapi" de vina pe care o ai. asta te-ar usura ... daca el ar sti. dar nu cred ca e cazul, plus ca ce nu stie nu il poate rani. cum s-a spus mai inainte, fa in asa fel incat sa nu se afle
thegirlnextdoor
Postat pe 14 Iulie 2010 09:29
sunt lucruri pe care mai bine le pastrezi pentru tine. eu zic sa nu-i spui s sa te bucuri in continuare de relatie, daca asta iti doresti. Daca-i spui il ranesti foarte tare
_Cryssa_
Postat pe 14 Iulie 2010 09:43
Multumesc, nu m-am gandit sa il omor inca poate intocmesc acum un plan, glumesc. Nici el nu vrea sa se afle, la fel este deja implicat intr-o relatie.... kiss
Maya_1
Postat pe 14 Iulie 2010 13:09
De ce am facut-o ? Presupun ca dintr-o prostie, intro noapte , alcool, chestii, singuratatea isi facea simtita prezenta si uite asa m-am trezit ca deja o facusem... ce pot sa spun mai mult? Mda stiam ca il iubesc pe al meu, insa nu stiu de ce nu sunt convinsa ca el este ACELA si a trebuit sa fac asta sa ma conving si sa nu regret ca nu am facut-o.
e ciudat , nu ?
Maya_1
Postat pe 14 Iulie 2010 13:13
Multumesc mult pentru sfaturile voastre, voi scapa de celalalt si il voi pretui mai mult pe iubitul meu, cam asta e planul. kiss
Maya_1
Postat pe 14 Iulie 2010 13:17
De la: Maya_1, la data 2010-07-12 01:14:14Haideti sa va vad acum ce sfaturi mai dati sau ce parere aveti despre subiectul abordat de mine .

De curand am avut o aventura de o seara cu un tip pe care il stiam de ceva timp si stiam foarte clar ca ma doreste. Problema mea este ca am deja un iubit de cativa ani buni. (hahaha ce parere si-au facut doamenele despre asta...domnii s-au mai intalnit cu astfel de situatii mai des , cred)
Nu ma simt prost ca am facut-o, nu vreau sa mai continui asa zisa aventura insa am relizat ca acum il iubesc mai mult pe iubitul meu.
bineinteles ca multe dintre voi vor spune ca nu e deloc bine ce am facut si bla bla ceva ce stiu deja, si care deja s-a consumat. Nu asta vreau sa aud de fapt, ci as vrea sa stiu daca a mai fost cineva in aceasta situatie si cam ce a facut?

Asa poate imi voi da si eu seama ce naiba e in neregula cu mine !! de unde pana unde iubirea asta brusca pt iubitul meu ? De ce insista celalalt sa ne mai vedem ? Pastrez secretul asta pt mine sau ii explic iubitului cu riscul de a-l pierde?

vreau parerile voastre sincere, daca aveti bieninteles


Haideti sa va vad acum ce sfaturi mai dati sau ce parere aveti despre subiectul abordat de mine .
ia hai sa vezi ce zic acum

De curand am avut o aventura de o seara cu un tip pe care il stiam de ceva timp si stiam foarte clar ca ma doreste.
aventura a fost premeditata sau e vesnicul "a fost de moment"?

Problema mea este ca am deja un iubit de cativa ani buni. (hahaha ce parere si-au facut doamenele despre asta...domnii s-au mai intalnit cu astfel de situatii mai des , cred)
mda,ar fi in mod normal o problema, dar vad ca nu a fost si pentru tine

bineinteles ca multe dintre voi vor spune ca nu e deloc bine ce am facut si bla bla ceva ce stiu deja, si care deja s-a consumat.
deja cam stii ce poate un om gandi..
si faza cu bla-bla e foarte fumata...
daca tot stii ca ai gresit, c-am cum crezi, ca in sarcasmul asta cu care ai postat ca as putea sa dau si eu un sfat mai pe gustul tau?

as vrea sa stiu daca a mai fost cineva in aceasta situatie si cam ce a facut?
situatia in care are un prieten dar se culca cu un altul...?????
mah, nu m-am culcat, doar flirtat, dar a fost intens

Asa poate imi voi da si eu seama ce naiba e in neregula cu mine !! de unde pana unde iubirea asta brusca pt iubitul meu ?
poate, dupa ce ai vazut ca nu sunteti foarte compatibili in pat-ma refer la cel cu care ti-ai inselat prietenul...
poate nu esti atat de superficiala, poate nu vrei sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard

De ce insista celalalt sa ne mai vedem ?
pentru ca te-ai culcat cu el..si ai cedat cam usurel..hai usor
stii, barbatii sunt destul de cinici la faza asta: daca te culci cu ei si ai prieten te fac cum le vine...daca le dai cu flit, orgoliul lor tampit sufera si iarasi te fac cum le vine..
cred ca pur si simplu pt sex.

Pastrez secretul asta pt mine sau ii explic iubitului cu riscul de a-l pierde?
daca il pastrezi o sa ai mustrari de constiinta..
daca ii spui risti sa produci nu stiu ce reactie din partea lui, insemnand palme, injuraturi si "du-te din fata mea ......"
cum vrei...totusi, cu sinceritate greseala e pe jumatate iertata..depinde de cat de matur e el...asta daca nu se mai repeta bineinteles...
si cum poate el sa stie asta?

vreau parerile voastre sincere, daca aveti bieninteles
eh hai ca-mi placi...la ce problema extreordinara de demonstrat lema "am prieten, l-am inselat...ce ma fac?" a fost greu de facut..
sfatul a fost sincer si alegi ce vrei
dragon_fly88
Postat pe 15 Iulie 2010 12:32
Hai Salut Dragon Who ?

Ma asteptam la asemenea aberatii din partea cuiva si se pare ca acea persoana esti chiar tu. Este foarte interesant sa te amuzi pe seama altora, asta dovedeste nivelul de viata la care esti, sau la care ai ramas.
stii....cam ciudat, ca ti-am raspuns dar avand in vedere analiza textului pe care te-ai chinuit sa o faci, era chiar nasol sa nu iti raspund, nu ?
Daca ai mai citi odata textul, cu MARE ATENTIE ai observa ca am cerut sfatul persoanelor care au trecut prin asa ceva sau macar parerile sincere ale altora.
Mi se pare mie sau tu esti cumva paralela cu aceasta situatie ?

Anyway, nu uita suntem in 2010 nu in perioada comunista in care ai ramas tu si gandirea ta infecta.

Multumesc si pentru "parerea" ta.


bye
Maya_1
Postat pe 22 Iulie 2010 14:53
Perioada comunista ? Pe vremea aia (cat a apucat din ea) Libe gangurea la fluturashi si floricele, iar ce a scris mi s-a parut a fi sincer, in niciun caz infect (parerea mea).
luchianramona
Postat pe 22 Iulie 2010 15:17
OK.
am multumit deja celor ce mi-au acordat anumite sfaturi, voua ce sa va zic, mai bine luati un streag sa ma spanzurati sau poate ma omorati cu pietre ca , asa e gandirea .

Nu trebuie sa fi trait in perioada comunista ca sa duci mai departe acea gandire.
asta e si parerea mea.

voi sa fiti fericite. bye bye
Maya_1
Postat pe 22 Iulie 2010 21:15
Faptul e deja consumat, asa cum am zis nu imi pare rau, vroiam sa aflu si alte pareri ale altor persoane care au trecut prin aceasta situatie, dar se pare ca nu m-am facut inteleasa.
Sa inteleg ca si voi ati avut o aventura ? Daca nu, atunci chiar nu inteleg, de unde va puteti pricepe voi sa dati sfaturi, atat timp cat nu aveti habar de asa ceva sau mai rau sa etichetati oamenii?
wow ce a facut , si-a inselat iubitul ?? nu pot crede ce fata usoara , si asta tot o parere de a voastra ... ceea ce am zis si eu " bla , bla bla... "

nu vreau sa par rautacioasa , insa cred ca ne pierdem vremea pe aici abordand acest subiect pe care l-am incheiat deja.

Maya_1
Postat pe 22 Iulie 2010 21:20
Eu nu iti voi spune nici DE CE ai facut-o (sa fiu sincera nu mi se pare o catastrofa) si nici de ce iti iubesti prietenul mai mult acum. Poate ca psihologii ar gasi un raspuns... tot atat de fals ca si realitatea. In fine.
Eu vreau doar sa ma refer la un alt aspect ridicat de tine: ce sa faci de acum incolo?

DACA tipul respectiv continua sa te sune / caute, pastrand un comportament decent si tu esti hotarata sa n-o mai faci, e foarte simplu: ii spui clar si gata. Daca e om de calitate va intelege si iti va vedea de treaba.
In cazul in care nu-si vede de treaba si, eventual, trece la santaj... iti spun in privat ce sa faci. N-am niciun chef sa fiu acuzata de x sau y pe forumul kudika ca nu stiu ce-mi lipseste la capitoul moralitate. Oricum, mi-e egal.

In ce-l priveste pe iubitul tau, iubiti-va in continuare. Uita-ti aventura si priveste spre viitor. IN NICIUN caz nu ii spune ce ai facut. Din punctul meu de vedere este cea mai mare greseala pe care o poate face el sau ea cand calca stramb doar de dragul adrenalinei. Sa dai fuga la perechea ta sa te spovedesti. Uitand ca nu e popa si ca reactiile nu vor fi de: 3 matanii si esti iertat.

rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 21:50
In niciun caz nu-i zici iubitului tau.
Referitor la acuzatii.........pass, esti nemaritata, n-ai luat tata nici unui copil........esti mai mult decat majora, ( adica-mi pari mai maricica decat 18 ani)...vaccinata......SA TRAIESTI!

stem_29
Postat pe 22 Iulie 2010 22:30
De la: stem_29, la data 2010-07-22 22:30:58In niciun caz nu-i zici iubitului tau.
Referitor la acuzatii.........pass, esti nemaritata, n-ai luat tata nici unui copil........esti mai mult decat majora, ( adica-mi pari mai maricica de 18 ani)...vaccinata......SA TRAIESTI!


stem_29
Postat pe 22 Iulie 2010 23:04
De la: Maya_1, la data 2010-07-22 14:53:06Hai Salut Dragon Who ?

Ma asteptam la asemenea aberatii din partea cuiva si se pare ca acea persoana esti chiar tu. Este foarte interesant sa te amuzi pe seama altora, asta dovedeste nivelul de viata la care esti, sau la care ai ramas.
stii....cam ciudat, ca ti-am raspuns dar avand in vedere analiza textului pe care te-ai chinuit sa o faci, era chiar nasol sa nu iti raspund, nu ?
Daca ai mai citi odata textul, cu MARE ATENTIE ai observa ca am cerut sfatul persoanelor care au trecut prin asa ceva sau macar parerile sincere ale altora.
Mi se pare mie sau tu esti cumva paralela cu aceasta situatie ?

Anyway, nu uita suntem in 2010 nu in perioada comunista in care ai ramas tu si gandirea ta infecta.

Multumesc si pentru "parerea" ta.


bye

daca eu as fi postat asta-ce ai intrebat si forma in care ai postat..nu stiu cum mi-ai fi raspuns
dragon who?..se vede sarcasmul asta...care ma enerveaza mai mult decat cinismul
eu am raspuns la tot ce ai scris
comunista?eu?pe bune?
abia aveam un an...si nu a fost fain..de fapt..ce stiu eu?
las' ca stii tu cum a fost in romania pe perioada comunista...asa-i?
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 23:13
De la: luchianramona, la data 2010-07-22 15:17:13Perioada comunista ? Pe vremea aia (cat a apucat din ea) Libe gangurea la fluturashi si floricele, iar ce a scris mi s-a parut a fi sincer, in niciun caz infect (parerea mea).

da..mi-e imi zici ca nu stiam ce e mine pe lumea asta?-asta era atunci
lasa mai..ca e ea afectata...
acum am crescut si am descoperit berea...
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 23:16
de ce perioada comunista? atunci nu se facea amor;ma faci sa cred ca tu te-ai nascut dintr-o sarcina trasata de partid;
utad
Postat pe 22 Iulie 2010 23:17
si la cine te referi cu atata patos la comunism si afectarea asta?
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 23:23
,,suntem in 2010 nu in comunism....cu gindirea infecta'' o doamne inseamna ca cei care au prins ceva din comunism inclusiv parintii maya_1 au gindire infecta,ce parere aiurea
utad
Postat pe 22 Iulie 2010 23:27
da..daca asa a fost educata?
noh..eu am raspuns cum a postat..nu stiam la ce te refereai
azi am vazut ce a raspuns..si ce a inteles..adica nimic
probabil trebuie juma' de populatie sa fie ca ea...poate asa-i plac raspunsurile
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 23:30
pacat de ea ca a inteles revolutia din '89 ca o revolutie sexuala,eu am un fiu de 21 de ani si el gindeste aproximativ la fel ca ea;pa plec la nani
utad
Postat pe 22 Iulie 2010 23:34
eu pariez pe dragooooon
c0pilutsa
Postat pe 22 Iulie 2010 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista barbatii care merita ???????? 191 De la: rinoraul 31 Iulie 2009 15:41
Ce parere aveti despre Prezervativele Mutual Pleasure? (de la Durex) 6 De la: aPriori 6 August 2014 22:41
La Multi Ani...Size! 33 De la: pickard 7 Ianuarie 2011 21:21
De ce nu mai pot avea orgasm? 33 De la: danyela_angela 26 Iunie 2009 16:37
Dati'ne un sfat :D 18 De la: karynutza18 26 Noiembrie 2009 10:07