Setari Cookie-uri

Dr Gineccolog Craiova

Buna! La recomandarea unei colege am hotarat sa ma duc la primul meu control ginecologic la Dna Camelia Patru din Craiova pentru ca aveam o scurgere ciudata .Auzisem ca este foarte buna dar are preturile cam piperate ....In sfarsit ,mi`am facut programare am intrat in cabinet plina de emotii ....M-a luat usor si mi-a vorbit ca unei prietene ....Dupa ecograf,colposcopie,test cu lugol,2 teste de sarcina(care au iesit negative) mi-a scris pe foaia de observatie o gramada de diagnostice : mucoasa uterului foarte ingrosata,ovare micropolichistice(cel mai mare avand diametrul de 2.13 cm),rana pe col, amenoree secundara .Apoi mi-a prescris o ditamai reteta cu:orgametril 10 zile,Duphaston 10 zile,Zinnat si Diane 35 s timp de 3 luni(+spalaturi vaginale cu tantum rosa).La sfarsit mi-a dat "nota de plata " de 450 lei .Nu am platit in totalitate pentru ca nu ma asteptam sa coste atat de mult.A ramas sa plaesc diferenta de 200 de lei cand trebuia sa imi iau rezultatele analizelor. Nu-am mai dus sa imi iau analizele si de atunci sunt cu "inima in gat " ca as putea sa patesc ceva .Va rog sa-mi recomandati un doctor bun care sa nu ma "jefuiasca".Am doar 18 ani iar viata sexuala mi-am inceput-o de curand iar acea rana pe col ma inspaimanta.Va multumesc anticipat !:*
kassandra_delicia
Postat pe 20 Februarie 2012 13:26
Sora mea sta in Craiova si stiu ca a fost la un medic acolo la Agromonie, o doctorita. Incearca si acolo. Nu stiu cum o cheama pe acea doctorita, dar ea a fost multumita de consultatie si n-a platit foarte mult.
RoxyRoxx
Postat pe 20 Februarie 2012 21:21
De la: kassandra_delicia, la data 2012-02-20 13:26:48Buna! La recomandarea unei colege am hotarat sa ma duc la primul meu control ginecologic la Dna Camelia Patru din Craiova pentru ca aveam o scurgere ciudata .Auzisem ca este foarte buna dar are preturile cam piperate ....In sfarsit ,mi`am facut programare am intrat in cabinet plina de emotii ....M-a luat usor si mi-a vorbit ca unei prietene ....Dupa ecograf,colposcopie,test cu lugol,2 teste de sarcina(care au iesit negative) mi-a scris pe foaia de observatie o gramada de diagnostice : mucoasa uterului foarte ingrosata,ovare micropolichistice(cel mai mare avand diametrul de 2.13 cm),rana pe col, amenoree secundara .Apoi mi-a prescris o ditamai reteta cu:orgametril 10 zile,Duphaston 10 zile,Zinnat si Diane 35 s timp de 3 luni(+spalaturi vaginale cu tantum rosa).La sfarsit mi-a dat "nota de plata " de 450 lei .Nu am platit in totalitate pentru ca nu ma asteptam sa coste atat de mult.A ramas sa plaesc diferenta de 200 de lei cand trebuia sa imi iau rezultatele analizelor. Nu-am mai dus sa imi iau analizele si de atunci sunt cu "inima in gat " ca as putea sa patesc ceva .Va rog sa-mi recomandati un doctor bun care sa nu ma "jefuiasca".Am doar 18 ani iar viata sexuala mi-am inceput-o de curand iar acea rana pe col ma inspaimanta.Va multumesc anticipat !:*


Buna! eu sunt din Craiova si o cunosc prea bine pe aceasta doamna ginecolog care pur si simplu inventeaza diagnostice doar de dragul de a lua bani de la paciente. Sfatul meu este sa nici nu mai mergi la ea si sa nu mai iei rezultatele sa te duci la un medic decent care nu incepe sa spuna povesti. Cunosc multe fete care pur si simplu au fost nenorocite de aceasta doctorita * (au ajuns chiar sa nu mai poata sa faca copii vreodata). In Craiova este destul de greu sa gasesti un medic ginecolog bun, mie mi-au trebuit 2 ani sa ajung sa dau de unul bun care sa isi cunoasca meseria. Eu in acest moment merg la dr Paitici si sunt mai mult decat multumita.
Dr_AnnaH
Postat pe 26 Februarie 2012 11:17
De la: kassandra_delicia, la data 2012-02-20 13:26:48Buna! La recomandarea unei colege am hotarat sa ma duc la primul meu control ginecologic la Dna Camelia Patru din Craiova pentru ca aveam o scurgere ciudata .Auzisem ca este foarte buna dar are preturile cam piperate ....In sfarsit ,mi`am facut programare am intrat in cabinet plina de emotii ....M-a luat usor si mi-a vorbit ca unei prietene ....Dupa ecograf,colposcopie,test cu lugol,2 teste de sarcina(care au iesit negative) mi-a scris pe foaia de observatie o gramada de diagnostice : mucoasa uterului foarte ingrosata,ovare micropolichistice(cel mai mare avand diametrul de 2.13 cm),rana pe col, amenoree secundara .Apoi mi-a prescris o ditamai reteta cu:orgametril 10 zile,Duphaston 10 zile,Zinnat si Diane 35 s timp de 3 luni(+spalaturi vaginale cu tantum rosa).La sfarsit mi-a dat "nota de plata " de 450 lei .Nu am platit in totalitate pentru ca nu ma asteptam sa coste atat de mult.A ramas sa plaesc diferenta de 200 de lei cand trebuia sa imi iau rezultatele analizelor. Nu-am mai dus sa imi iau analizele si de atunci sunt cu "inima in gat " ca as putea sa patesc ceva .Va rog sa-mi recomandati un doctor bun care sa nu ma "jefuiasca".Am doar 18 ani iar viata sexuala mi-am inceput-o de curand iar acea rana pe col ma inspaimanta.Va multumesc anticipat !:*


Draga mea,suma totala de plata ,nu este nicidecum ridicata,tinand cont de faptul ac ai facut toate acele investigatii!Bun,hai sa vedem ce este de fcaut!

1.Mucoasa uterina ingrosata,,,,nu exista tratament pentru degrosare,,apropos,ce varsta ai?Acest aspect al uterului,apare la femeile inaintate in varsta!
2.Ovarele polichistice,,,pentru rezolavrea acestei probleme,trebuie consultat si un medic endocrinolofg,,problema este hormonala,dar este si tratabila!Exista medicatie specifica!
3.Rana pe col,,si aceasta este tratabila,in functie de dimensiunile avute,medicamentos sau chirurgical(laser)!!
4.Amenoree secundara,,,exista tratament pentru tratarea acesteia ,si trebuie evitat contactul sexual pe perioada de administrare.

Concluzie---Du-te si ia-ti rezultatele analizelor ,si incepe tratamentul prescris,dupa care vei repeta analizele!
MissRainbow
Postat pe 26 Februarie 2012 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mastoza 3 De la: eneflory 28 August 2009 19:17
Marvelon...pro sau contra? 8 De la: mikydutza 26 Februarie 2010 12:37
imi doresc un copil ...........enorm 79 De la: Mihaela214 18 Iunie 2011 19:06
Buna.. 2 De la: goanga 30 Martie 2010 15:35
Sangerare si secretie.... 7 De la: kudika028076 5 Octombrie 2010 16:17