Setari Cookie-uri

???

nu stiu ce sa ma mai fac ! viata mea de acum e un cosmar datorita unei persoane care m-a facut sa-l iubesc iar apoi a inceput sa isi bata joc de mine pentru ca nu "executam" ceea ce vroia el. se enerveaza pe mine din orice motiv,...acuma il urasc pt tot ce mi-a facut, dar nu stiu cum sa ma despart de el pt ca ma ameninta cu tot felul de lucruri si stiu ca e in stare de orice si imi este frica. eu chiar nu am pe nimeni, singura persoana pe care m-as putea baza este mama mea, dar si ea a suferit foarte mult si nu vreau sa o mai supar si eu. as vrea sa pot sa le rezolv pe toate dar nu stiu cum... pana la varsta pe care o am (sunt la liceu) am vazut ce inseamna suferinta chiar din copilarie si as fii vrut ca macar atunci cand cresc sa fiu si eu fericita dar vad ca inca nu se poate...oare ce sa fac sa fie bine???

dydy427367
Postat pe 20 Februarie 2012 19:33
De la: dydy427367, la data 2012-02-20 19:33:06nu stiu ce sa ma mai fac ! viata mea de acum e un cosmar datorita unei persoane care m-a facut sa-l iubesc iar apoi a inceput sa isi bata joc de mine pentru ca nu "executam" ceea ce vroia el. se enerveaza pe mine din orice motiv,...acuma il urasc pt tot ce mi-a facut, dar nu stiu cum sa ma despart de el pt ca ma ameninta cu tot felul de lucruri si stiu ca e in stare de orice si imi este frica. eu chiar nu am pe nimeni, singura persoana pe care m-as putea baza este mama mea, dar si ea a suferit foarte mult si nu vreau sa o mai supar si eu. as vrea sa pot sa le rezolv pe toate dar nu stiu cum... pana la varsta pe care o am (sunt la liceu) am vazut ce inseamna suferinta chiar din copilarie si as fii vrut ca macar atunci cand cresc sa fiu si eu fericita dar vad ca inca nu se poate...oare ce sa fac sa fie bine???



Strange dovezi impotriva individului care te ameninta si mergi cu acele dovezi la politie.

Daca tu insa mai tragi sperante sa te impaci cu acest individ, te avertizez ca atitudinea actuala a iubitului tau reprezinta adevaratul sau caracter si oricat de mult ti-ai dori sa-l schimbi, n-o sa se intample lucrul acesta, de aceea cea mai buna solutie in cazul tau e despartitea, iar daca te ameninta in continuare, pastreaza dovezile (sms-uri, e-mailuri, scrisori sau bilete de amenintare, scrie intr-un jurnal data si ora la care ai fost amenintata, amenintarea in sine, cine mai era de fatza cand ai fost amenintata etc) si du-te cu ele la politie sa-i faci reclamatie. Si in niciun caz nu-i mai arata nemernicului ca ti-e teama de el, pentru ca-l vei inversuna si mai tare in a te ameninta.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 19:39
De la: dydy427367, la data 2012-02-20 19:33:06nu stiu ce sa ma mai fac ! viata mea de acum e un cosmar datorita unei persoane care m-a facut sa-l iubesc iar apoi a inceput sa isi bata joc de mine pentru ca nu "executam" ceea ce vroia el. se enerveaza pe mine din orice motiv,...acuma il urasc pt tot ce mi-a facut, dar nu stiu cum sa ma despart de el pt ca ma ameninta cu tot felul de lucruri si stiu ca e in stare de orice si imi este frica. eu chiar nu am pe nimeni, singura persoana pe care m-as putea baza este mama mea, dar si ea a suferit foarte mult si nu vreau sa o mai supar si eu. as vrea sa pot sa le rezolv pe toate dar nu stiu cum... pana la varsta pe care o am (sunt la liceu) am vazut ce inseamna suferinta chiar din copilarie si as fii vrut ca macar atunci cand cresc sa fiu si eu fericita dar vad ca inca nu se poate...oare ce sa fac sa fie bine???



Ce varsta ai,fata draga?Chiar daca mama ta a trecut, de -alungul vietii, prin multe situatii neplacute,ramane ,totusi,parintele tau si trebuie sa discuti cu ea,sa-i spui de impasul in care te afli,nu se poate sa te zbati singura cu o asemenea problema!Cine este acea persoana care iti face viata amara,ce varsta are?Cu ce anume te ameninta,fii clara in exprimare, in momentul in care ceri sfaturi!!!Indiferent de natura si obiectul amenintarilor,trebuie sa fii indiferenta,caci,cu cat te va simti vulnerabila,cu atat va fi mai insistent in "atacurile" respective!!Exista organe de politie,la care te poti prezenta si depune o reclamatie ,facuta la adresa persoanei respective!Cu ce anume esti vinovata in fata acestuia?Ma indoiesc ca te poate santaja nemotivat in vreun fel sau altul!!!Primul pas,pe care trebuie sa-l faci,este acela de a discuta cu mama ta,,ea va sti cum sa procedeze mai departe!!Nu te feri sa-i spui despre problemele, pe care le ai in acest moment,,este mama ta!
MissRainbow
Postat pe 20 Februarie 2012 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manipulari manuale ale oaselor- scolioza cine a incercat? 11 De la: Inna30 15 Noiembrie 2014 18:15
E urgent. 6 De la: snakewoman 30 Septembrie 2009 14:22
sex 2 De la: kudika111872 5 Iunie 2013 09:02
Hipoacuzia 3 De la: Andreea1008 26 Decembrie 2008 18:40
tije metalice-se detecteaza???/help 10 De la: manu08 30 Iunie 2009 13:26