Setari Cookie-uri

Pb gel de unghii

Salut am si eu o pb legata de o reactie care imi apare dupa aplicarea gelului pe unghii...ma confrunt cu o pb legata de faptul ca dupa aplicarea gelului pe unghiile mele, la vreo 7-8 ore imi apare o senzatie de manacrime in zona cuticuleleor, respectiv zona de deasupra cuticulelor...manacarimea este insuportabila si apoi apar umflaturi si bubite sub piele...motiv pentru care de vreo 3 ori m-am vazut nevoita sa imi dau gelul jos de tot...ulterior imi ramane o senzatie de amorteala la varful degetelor si durere. Aceasta reactie mi-a aparut numai de vreo 6 luni sa zic asa inainte timp de 3 ani de zile nu am avut astfel de pb. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi...este o reactie care apare din caua gelului respectiv oare? sau este o reactie pe care o am doar eu? chiar nu stiu care este problema. Astept sfaturi, multumesc.
MoonLikeShadow
Postat pe 23 Februarie 2012 13:30
De la: kudika511399, la data 2012-02-23 13:30:06Salut am si eu o pb legata de o reactie care imi apare dupa aplicarea gelului pe unghii...ma confrunt cu o pb legata de faptul ca dupa aplicarea gelului pe unghiile mele, la vreo 7-8 ore imi apare o senzatie de manacrime in zona cuticuleleor, respectiv zona de deasupra cuticulelor...manacarimea este insuportabila si apoi apar umflaturi si bubite sub piele...motiv pentru care de vreo 3 ori m-am vazut nevoita sa imi dau gelul jos de tot...ulterior imi ramane o senzatie de amorteala la varful degetelor si durere. Aceasta reactie mi-a aparut numai de vreo 6 luni sa zic asa inainte timp de 3 ani de zile nu am avut astfel de pb. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi...este o reactie care apare din caua gelului respectiv oare? sau este o reactie pe care o am doar eu? chiar nu stiu care este problema. Astept sfaturi, multumesc.


poate fi o reactie alergica la vreo substanta din acel gel...poate ai dezvoltat intre timp si o ciuperca ...nu ar fi rau sa mergi la dermatologie.
renunta sa-ti mai aplici unghii dn gel o vreme si incearca sa-ti ingrijesti unghiile naturale.
Piscolinoo
Postat pe 23 Februarie 2012 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din Galati... 10 De la: ankris 25 Martie 2013 23:02
Curs manichiura aplicare unghii false 9 De la: alexa_ph 25 Iulie 2011 11:36
extensii de unghii 11 De la: inna_1688 31 Mai 2009 20:14
unghii cu gel hibrid 1 De la: kudika_12324 18 Iulie 2012 13:45
PRIMUL CENTRU de PICTARE UNGHII 2 De la: larisatat 22 Martie 2009 20:43