Setari Cookie-uri

Liposuctie

Ce parere aveti despre liposuctie ? Ati face acest gen de operatie ?
Andreyas
Postat pe 27 Februarie 2012 20:54
nu ati facut acest gen de operatie? nici o parere? chiar nimic ? :(
Andreyas
Postat pe 9 Martie 2012 10:56
Am luat si eu in calcul varianta liposuctie, dar voi apela la acest procedeu doar in momentul cand voi epuiza metodele clasice de slabire la care m-am gandit ca ar putea da rezultate in cazul meu. Plus ca tebuie sa fac rost si de ceva banuti pt.asa o procedura. Andreyas, daca te-ai documentat deja cu privire la implicatiile unei asemenea interventii sau poate chiar cunosti pe cineva in anturajul tau care sa fi apelat la aceasta metoda, da-mi cat de multe detalii ... chiar m-ar interesa...
kudika485122
Postat pe 9 Martie 2012 11:31
Nu cunosc pe nimeni dar am citit foarte mult si am vorbit cu diferiti doctori. Difera pretul dar cred ca cel mai bine e sa merg la un doctor bun chiar daca este mai scump. De ex. la doctorul Dobos costa 1500 de euro (abdomen si aripioare ) dar fara anestezist, corset si analize (alti bani) iar la doctorul Bratu costa 1600 de euro (abdomen, aripioare)- cu anestezist, corset, toate analizele si o zi de spitalizare.Ma gandesc la varianta asta de cel putin un an , chiar mi-am adunat banii dar vreau sa stiu si alte pareri inainte de a face acest lucru. Am tinut regim, am facut sport (inca mai fac, alerg 16-20 de ture de stadion a 400 de m ) dar de aripioare parca nu scap si ma enerveaza la culme. Tin sa spun ca nu mananc dupa ce fac sport, este exclus asa ceva.
Andreyas
Postat pe 9 Martie 2012 15:49
Trebuie vazut daca merita banii. Din auzite ... cica ar fi sanse sa se depuna inapoi grasimile si inca mai ceva decat ce era inainte de liposuctie.
kudika485122
Postat pe 9 Martie 2012 16:46
daca este nevoie dece nu ? Dar dupa aceea trebuie sa-ti schimbi regimul alimentar
ptr ca este adevarat ,risti sa se depuna inapoi grasimile .
kudika_3939
Postat pe 22 Martie 2012 00:14
Eu am vazut la televizor o femeie din SUA care si-a facut liposuctie si chirurgul i-a perforat intestinul, ceea ce adus la multe alte probleme.Asadar, aveti grija la cine va duceti, si daca e sa faceti operatia si sa apara o problema, mergeti la urgente chiar daca plasticianul zice ca nu e motiv de ingrijorare.
kudika007007
Postat pe 22 Martie 2012 14:44
Doamne ajuta ca stau bine cu arderile si nu ma ingras
Titanika
Postat pe 22 Martie 2012 22:31
De ce nu va puneti inel la stomac?
Eu am o nepoata ,care de 6 ani de cand si-a pus nu sa mai ingrasat si a dat nastere si unui copil.
kudika467548
Postat pe 24 Martie 2012 06:38
Daca apelezi la liposuptie va trebui sa ai intotdeauna grija de silueta ta ,sa nu te mai ingrasi si de asemenea nu vei mai putea ramane insarcinata deoarece te vei ingrasa din nou. Am o prietena care a apelat la asa ceva. MARE GRIJA!!! Cel mai bine e sa fii cumpatat in toate. Eu am slabit 24kg intr-un an fara foame, doar cu AMBITIE si PERSEVERENTA!!! MULTA BAFTA!!
mychella8_yahoo_com
Postat pe 24 Martie 2012 15:36
WOW NU AS APELA LA LIPOSUCTIE,MI SE PAARE PREA DRASTIC.AM O CUNOSTINTA CARE A FACUT SI I S-AU INVIETI PICIOARELE,A AVUT PROBLEME MARI.aPOI AM AUZIT CA NU TE MAI INGRASI IN LOCURILE IN CARE AI FACUT LIPOSUCTIE,TE INGRASI DUBLU IN LOCURILE UNDE N-AI FACUT SI E TRAGIC.PAREREA MEA
Andraflore
Postat pe 28 Martie 2012 19:56
WOW NU AS APELA LA LIPOSUCTIE,MI SE PAARE PREA DRASTIC.AM O CUNOSTINTA CARE A FACUT SI I S-AU INVIETI PICIOARELE,A AVUT PROBLEME MARI.aPOI AM AUZIT CA NU TE MAI INGRASI IN LOCURILE IN CARE AI FACUT LIPOSUCTIE,TE INGRASI DUBLU IN LOCURILE UNDE N-AI FACUT SI E TRAGIC.PAREREA MEA
Andraflore
Postat pe 28 Martie 2012 19:56
Eu sunt programata luna aceasta la o operatie de liposuctie la Dr. Calota Dan.
Camelia_Olteanu_1
Postat pe 3 Septembrie 2012 19:45
Grasimile nu se mai formeaza de acolo de unde au fost extrase, dar daca exagerezi cu mancarea si nu faci un pic de sport, se vor depunde unde nu ai facut liposuctie.
Camelia_Olteanu_1
Postat pe 3 Septembrie 2012 19:46
De la: Camelia_Olteanu_1, la data 2012-09-03 19:46:26Grasimile nu se mai formeaza de acolo de unde au fost extrase, dar daca exagerezi cu mancarea si nu faci un pic de sport, se vor depunde unde nu ai facut liposuctie.

...Brrrrrr...ce oroare !
rondina
Postat pe 3 Septembrie 2012 20:37
De la: rondina, la data 2012-09-03 20:37:56
De la: Camelia_Olteanu_1, la data 2012-09-03 19:46:26Grasimile nu se mai formeaza de acolo de unde au fost extrase, dar daca exagerezi cu mancarea si nu faci un pic de sport, se vor depunde unde nu ai facut liposuctie.

...Brrrrrr...ce oroare !



Nu este oroare,rondina,caci liposuctia,inlatura grasimea depusa,dar nu modifica metabolismul persoanei supusa unei astfel de interventii!!Procesul de arderi este acelasi,,deci ,liposuctia este o masura temporara,de modelare a corpului!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Septembrie 2012 20:56
Cunosc o femeie d ela mine din sat care sia facut o astfel de operatie. Pentru inceput sia facut in zonele in care a crezut ca este esential. Fata are 23 de ani - desi suntem de aceiasi varsta ia are 3 copii - unul la facut cand era de 21 si ceilalti dupa ce sia facut operatia pe care doriti sa o faceti si dumneavoastra. Initial nu ar fi avut voie sa faca copii decat dupa doi ani de la operatie insa sa intamplat sa ramana insarcinata. In orice caz - nu stiu cum se simte ea dupa operatiile astea dar din eterior pare ok - posibil si din cauza caci este tanara.
kudika_nikole
Postat pe 3 Septembrie 2012 22:20
Si cam cat costa o astfel de interventie?
kudika485122
Postat pe 4 Septembrie 2012 15:14
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-03 22:20:38Cunosc o femeie d ela mine din sat care sia facut o astfel de operatie. Pentru inceput sia facut in zonele in care a crezut ca este esential. Fata are 23 de ani - desi suntem de aceiasi varsta ia are 3 copii - unul la facut cand era de 21 si ceilalti dupa ce sia facut operatia pe care doriti sa o faceti si dumneavoastra. Initial nu ar fi avut voie sa faca copii decat dupa doi ani de la operatie insa sa intamplat sa ramana insarcinata. In orice caz - nu stiu cum se simte ea dupa operatiile astea dar din eterior pare ok - posibil si din cauza caci este tanara.

Oooooo .... liposuctie la 23 de ani? Dar la 40 ce mai face?
kudika485122
Postat pe 4 Septembrie 2012 15:17
De la: kudika485122, la data 2012-09-04 15:17:29
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-03 22:20:38Cunosc o femeie d ela mine din sat care sia facut o astfel de operatie. Pentru inceput sia facut in zonele in care a crezut ca este esential. Fata are 23 de ani - desi suntem de aceiasi varsta ia are 3 copii - unul la facut cand era de 21 si ceilalti dupa ce sia facut operatia pe care doriti sa o faceti si dumneavoastra. Initial nu ar fi avut voie sa faca copii decat dupa doi ani de la operatie insa sa intamplat sa ramana insarcinata. In orice caz - nu stiu cum se simte ea dupa operatiile astea dar din eterior pare ok - posibil si din cauza caci este tanara.

Oooooo .... liposuctie la 23 de ani? Dar la 40 ce mai face?


Era foarte grasa si chiar avea nevoie!
kudika_nikole
Postat pe 5 Septembrie 2012 18:48
De la: Camelia_Olteanu_1, la data 2012-09-03 19:45:06Eu sunt programata luna aceasta la o operatie de liposuctie la Dr. Calota Dan.

Multa bafta! Sper sa revii cu informatii post-operatorii, sa ne detaliezi cum a decurs interventia, cum te simti, cati cm ai pierdut, cat te-a costat per total....?
kudika485122
Postat pe 6 Septembrie 2012 15:42
Consider ca este cea mai drastica si disperata solutie la care poti ajunge. Atata timp cat ar mai fi alte variante nu as incerca sub nici o forma aceasta varianta.
Si am convingerea ca exista multe solutii care pot da rezultate, solutii neincercate de persoanele care recurg la aceasta automutilare. Eu chiar am mare incredere in unul din planurile pentru slabire ale unei companii ce promoveaza produse naturiste pe baza de aloe vera si le-as recomanda oricand, oricui...
cigatus
Postat pe 7 Septembrie 2012 18:08
De la: cigatus, la data 2012-09-07 18:08:11Consider ca este cea mai drastica si disperata solutie la care poti ajunge. Atata timp cat ar mai fi alte variante nu as incerca sub nici o forma aceasta varianta.
Si am convingerea ca exista multe solutii care pot da rezultate, solutii neincercate de persoanele care recurg la aceasta automutilare. Eu chiar am mare incredere in unul din planurile pentru slabire ale unei companii ce promoveaza produse naturiste pe baza de aloe vera si le-as recomanda oricand, oricui...


Care este numele sau brand-ul acelei companii???
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 16:14
dupa liposuctie nu depui asa usor grasimile acolo de unde au fost aspirate INSA este dureroasa si te refaci greu si gandeste-te ca fiecare anestezie implica riscuri mari etc. plus banii... de banii aia iti faci diete personalizate, mergi la sali de fitness cu de toate, e chiar pacat sa arunci atatia bani cand nu viata nu iti este pusa in pericol daca nu faci liposuctia.
RoxyRoxx
Postat pe 1 Octombrie 2012 23:04
PS: recomand un nutritionist si niste teste la glanda tiroida daca slabesti chiar asa de greu. poate problema e de acolo.
RoxyRoxx
Postat pe 1 Octombrie 2012 23:05
E total nsanatos sa faci aceasta interventie,mi se pare o mare prostie.
kudika_17710
Postat pe 6 Octombrie 2012 14:09
kudika_18694
Postat pe 18 Octombrie 2012 13:17
Pt cine are bani de aruncat am citit undeva despre lipocriogenia. Iti ingheata practic tesutul gras pe care il elimini apoi treptat, ca sa nu il elimini brusc. E foarte foarte ok din ce am intrebat pe la medici insa are 2 dezavantaje: dureaza ceva timp, nu e asa rapida ca o liposuctie si este foarte scumpa. Ce mi-a placut insa asa ca idee, e ca nu e dureroasa, nu te ingheata, simti doar o raceala si ca nu stai internata sau ceva. Cred ca suna mai ok decat sa te traumatizeze ca la liposuctie.
GeorgianaBB
Postat pe 19 Noiembrie 2012 00:15
Mie mi-a prins foarte bine lipoaspiratia, pentru ca am descoperit-o intr-un moment in care pur si simplu ma lasau puterile..nu mai reuseam sa slabesc dupa o nastere de gemeni, si nici mult timp nu mai aveam la dispozitie sa ma duc la sala sau alte programe. am descoperit o varianta mai noua a ei, vibrolipoaspiratia se cheama, care e mai putin invaziva cu organismul, si nici nu a fost nevoie sa ma internez. Am avut noroc ca se face si in Romania, la Clinica Metamorphosis au serviciul asta. Acum nu simt ca as avea din nou o tendinta de ingrasare, dar oricum voi fi mai atenta la ceea ce mananc!

va las aici site-ul: www.clinica-metamorphosis.ro, daca sunteti interesate
kudika_29319
Postat pe 12 Februarie 2013 17:39
De la: Andreyas, la data 2012-02-27 20:54:35Ce parere aveti despre liposuctie ? Ati face acest gen de operatie ?


Da, as face, dar numai la Timisoara, la Prof. Dr. Tiberiu Bratu / clinica Brol.
Roua_Deraway
Postat pe 12 Februarie 2013 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nutritionistul... merita? 83 De la: kudika_970158 4 Iulie 2014 12:24
Capsula de slabit!! 13 De la: kudika_1022686 25 Ianuarie 2017 15:58
Vitamine si minerale bune pentru corp.....care sunt cele mai bune? 9 De la: alinacrivoi 13 Octombrie 2014 18:04
Tinerea sub control a psoriazisului vulgar 30 De la: Starlove 12 August 2015 22:27
nu mai suport 16 De la: Monicamm85 14 Iunie 2010 13:21