Setari Cookie-uri

Acnee

Buna sunt Andra am 21 de ani sunt studenta la inginerie aerospatiala si din iunie 2011 pana in noiembrie 2012 am avut o eruptie cutanata ( acnee), in numai 6 luni am reusit sa stompez aparitia cosurilor dar si sa tratez in proportie de 70-80% semnele .
Multi din cei care nu ma stiu din perioada verii nici nu au idee ca am avut o acnee medie ce s-ar fi agravat daca nu as fi actionat rapid .
Semnele le acopar folosind un fond de ten pudra mineral facut de mine , eu am o privire foarte agera si ma analizez mereu in oglinda si imi vad orice semn , dar alte persoane nu le observa decat daca se uita foarte atent .
Da am fost la dermatolog si m-ai mult m-a bagat in depresie si da am dat bani pe produse scumpe si am tinut dieta SI NU m-am vindecat , aceste lucruri intamplandu-se in cele 3 luni de vara .
Am incepus sa studiez chimia , da am luat carti de chimie din liceu , precum si de pe net , deoarece am observat ceva ciudat unele fructe precum merele imi faceau mult mai mult bine daca le mancam decat sa le aplic pe fata , iar rosiile erau mai bune ca masca faciala decat sa le mananc .
In urma documentarii mele din timpul verii ( mai ales ca am vrut sa dau la scoala de asistente din dorinta de a ma trata singura ) am descoperit rolul uimitor al ph-ului din mancare .
In fubctie de ph-ul alimentelor mi-am facut propria dieta si propriul sistem de curatare si ingrijire a pielii .
Efecte adverse 0%
Efecte pozitive 100% si continu sa fie din ce in ce mai bine

Ce iti trebuie : rabdare sa poti tine dieta cel putin 6 luni , la mine a functionat , dar din vara vreau sa o tin iar doar de precautie si sa imi purific iar organismul.
Pentru cei interesati de aceasta dieta si stil de viata pentru ca mai exact e un stil de viata nu o dieta stricta , ma pot contacta pe adresa de mail :
teaspoonhealth@gmail.com

Detalii despre dieta in functie de ph , gasiti pe blogul meu :
http://simplypositive.info/
din meniu : Acneea -->Cum tratam acneea
aveti acolo detalii legate de ph, un tabel cu alimenta din care sa va faceti singuri propria dieta , in functie de ce va place , plus multe alte informatii .

Ma gasiti si pe youtube cu tutoriale despre acnee :
https://www.youtube.com/watch?v=DQHKuCMIJCQ

Si nu in ultimul rand aici , pentru ca vreau sa va ajut deoarece si eu am trecut prin aceleasi stari si sentimente exact ca si voi cei care suferiti de acnee , si inca mai traiesc cu teama ca ar putea reapare, dar imi revin deoarece stiu ca acum orice ar fi armele sunt la mine stiu cum sa ma tratez si sa ma mentin in forma , doar cu putin sport si dieta facuta pe gusturile mele in functie de ph-ul alimentelor .
Cititi blogul meu va garantez ca nu o sa regretati daca tineti dieta cel putin 6 luni sa se observe efectele .
Nu e costisitoare , puteti alege sa mancati ce vreti aveti un tabel de alimente , dar sa fiti atenti sa alegeti in functie de ph , in tabelul cu alimente am explicat si pe blog la sectiunea ph.
Nu are efecte adverse deci daca luati pastile / tratament intern sau extern nu va afecteaza.
Multumesc anticipat celor care citesc acest post si celor care doresc sa ma sustina

Aveti grija de voi si multa bafta
andragabr
Postat pe 1 Martie 2012 23:55
Ma scuzati pentru greseli, va asigur ca sunt doar greseli de tastare " tipar " :) , stiu cum sa scriu corect , doar ca oboseala si entuziasmul fiind noua pe acest forum , m-au facut sa imi pierd concentrarea asupra greselilor.
Am mentionat aceste lucruri in caz ca vor fi comentarii rautaciose cum ca nu as sti sa scriu sau etc.
Va rog frumos sa nu ne axam pe niste simple greseli ci pe motivul pentru care am postat acest articol :
acela de a informa si ajuta pe cei care au fost sau sunt in aceeasi situatica cum am fost si eu
Nu am nici o intentie ascunsa , nu vand produse sau profit din urma unor vizite pe blogul meu , deoarece nu am reclame pe blog sau alte aplicatii pentru a strange bani din nr vizitatorilor, pur si simplu eu cand am avut probleme a trebuit sa citesc mult si sa ma documentez , mi-a fost foarte greu ca nu am gasit raspuns pe forumuri sau alte bloguri.
Sper sa ma intelegeti si daca doriti sa ma sustineti ,

Va multumesc anticipat
andragabr
Postat pe 2 Martie 2012 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATI VREA SA PRIMITI BANI INAPOI LA FIECARE CUMPARATURA LA SUPERMARKET BENZINARI VODAFON ETC.+4 0721.339.995 6 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 21:07
Papion - Colier 2 De la: Spigeo 14 Iulie 2012 10:55
loc de munca 3 De la: kudika_980196 31 Ianuarie 2015 20:25
De ce Dumnezeu nu da copii si la cei care-si doresc lucrul asta din suflet? 3 De la: kudika314089 25 Noiembrie 2010 23:29
Antioxidanti pentru imbatranire 19 De la: JustMeD 7 Octombrie 2014 16:01