Setari Cookie-uri

Cum asiguram o alimentatie sanatoasa copiilor nostri Cum asiguram o alimentatie sanatoasa copiilor nostri

Total gresit si da-mi voie sa te contrazic,dar un copil are nevoie de proteine care de cele mai multe ori nu se gasesc decat in tesuturile de origine animala.A nu-i include in alimentatia unui copil acesti aminoacizi risti foarte mult dezvoltarea lui corecta si consecintele pot fi: tulburari de crestere, rahitism, anemie, raspuns imun inadecvat, tulburari ale sistemului nervos.
Acum se stie ca orice mama vrea ceea ce este mai bun pt copilul ei,dar eu sustin cu tarie ca,un regim alimentar vegetarian NU il va ajuta sa se dezvolte normal si sanatos.
criszoe
Postat pe 2 Martie 2012 16:42
De la: criszoe, la data 2012-03-02 16:42:46Total gresit si da-mi voie sa te contrazic,dar un copil are nevoie de proteine care de cele mai multe ori nu se gasesc decat in tesuturile de origine animala.A nu-i include in alimentatia unui copil acesti aminoacizi risti foarte mult dezvoltarea lui corecta si consecintele pot fi: tulburari de crestere, rahitism, anemie, raspuns imun inadecvat, tulburari ale sistemului nervos.
Acum se stie ca orice mama vrea ceea ce este mai bun pt copilul ei,dar eu sustin cu tarie ca,un regim alimentar vegetarian NU il va ajuta sa se dezvolte normal si sanatos.


kudika226898
Postat pe 2 Martie 2012 17:25
De la: criszoe, la data 2012-03-02 16:42:46Total gresit si da-mi voie sa te contrazic,dar un copil are nevoie de proteine care de cele mai multe ori nu se gasesc decat in tesuturile de origine animala.A nu-i include in alimentatia unui copil acesti aminoacizi risti foarte mult dezvoltarea lui corecta si consecintele pot fi: tulburari de crestere, rahitism, anemie, raspuns imun inadecvat, tulburari ale sistemului nervos.
Acum se stie ca orice mama vrea ceea ce este mai bun pt copilul ei,dar eu sustin cu tarie ca,un regim alimentar vegetarian NU il va ajuta sa se dezvolte normal si sanatos.

Stii, alunele au o concentratie mai mare de proteine.
kudika007007
Postat pe 22 Martie 2012 14:49
Cea mai mare cantitate de proteine sa stiti ca se gaseste in SOIA...Dar luati soia boabe nemodificata genetic pentru copii.
serpico_
Postat pe 22 Martie 2012 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de o mica parere 6 De la: polin 11 Noiembrie 2011 19:13
Slim & Fit 209 De la: kudika_1022686 25 Ianuarie 2017 16:36
alcachofa 5 De la: danut_za 6 Octombrie 2012 13:49
jurnalul de slabire 74 De la: kudika_1012859 3 August 2016 08:29
Patru motive pentru care ne ingrasam 141 De la: sorinporojan 22 Aprilie 2010 22:44