Setari Cookie-uri

incep sa ma indragostesc de seful meu

Fetelor, va rog sa ma ajutati sa-mi scot din cap ideile care au inceput sa-mi incolteasca in ultima vreme legate de seful meu. El este un barbat extrem de atragator, de o inteligenta iesita din comun si plin de viata iar eu il apreciez foarte mult, il admir pentru tot ce a reusit sa faca, pentru ambitia si perseverenta lui. Din punctul meu de vedere, este un exemplu pentru noi toti.

La inceput, ma enerva groaznic datorita stilului de lucru un pic haotic si a gandirii intortocheate, dar in timp, l-am cunoscut mai bine si am inceput sa-i inteleg gandirea si logica. Lucram impreuna de aproape 1 an, timp in care am invatat extrem de multe de la el si ne-a apropiat intr-un fel. Este dispus sa ma invete tot ce stie, iar eu sunt ca un burete in preajma lui. Colegele mele (care sunt de-o seama cu mine) mi-au spus ca nu ia pe oricine sub aripa lui protectoare si se vede ca intradevar ma apreciaza dpdv intelectual, profesional si personal, iar eu ar trebui sa-l ascult. Si nu au spus acest lucru cu invidie, deoarece toate sunt foarte ok si ne intelegem bine. Nu sunt genul de persoane ambitioase sau dornice de munca, deci lor le convine sa vada ca ma alearga pe mine cu lucrari si sedinte. Ele au alte prioritati, gen maritis. In fine, deviez deja de la subiect...

Problema este ca nu stiu ce sa mai cred in ceea ce-l priveste. Este extrem de apropiat de mine, uneori imi mai si spune parerile lui personale fata de diferiti colegi, si de fiecare data cand suntem singuri ma ia in brate, intr-un fel oarecum parintesc, si totusi, putin mai mult de atat.

Cand ma priveste, parca ma dezbraca... Zilele trecute m-am trezit si cu o mana pe picior din partea lui, cu pretextul de a vedea din ce material sunt facuti pantalonii mei. Desi gestul poate parea neadecvat, l-a facut cu o naturalete, incat parca nu l-as putea interpreta decat curiozitate si impulsivitate, deoarece printre "proprietatile lui" se numara si aceste doua calitati.

Este un tip jovial, dar cu reputatie si de afemeiat, lucru care ma sperie, desigur. Uneori, cred ca ma priveste ca pe un ucenic de-al lui, dar alteori,gesturile lui se contrazic. Cuvintele se contrazic faptelor. Mai demult mi-a spus sa nu-mi treaca vreodata prin minte ca se da la mine, deoarece pentru el sunt si voi ramane mereu un copil. Si totusi...parca nu ma priveste ca pe unul uneori. Precizez faptul ca eu implinesc 26, iar el anul acesta face 39 (desi nu arata de mai mult de 32). Pe deasupra, stiu ca este divortat si are un copil de 8 ani. Nu stiu cu certitudine daca s-a recasatorit pt a 2-a oara si a divortat, sau daca este cu cineva, desi la cat de des pleaca din tara...as tinde ca nu.

Oricum, este un tip sensibil, si a dovedit-o de mai multe ori, atat fata de mine, cat si fata de restul colegelor. Mereu ne numeste "fetele lui", dar parca pe mine ma priveste ca pe ceva mai mult.

Toate aceste lucruri ma cam zapacesc, el ma zapaceste de cap, si nu vreau sa mai ma gandesc la el. Nu vreau sa incep sa fac o pasiune pentru el si sa incep sa vad chestii acolo unde nu-s.
Ajutati-ma, va rog! Cu-n sfat, o parere, orice.
berbecuta22
Postat pe 3 Martie 2012 19:39
Tampita idee.
O sa devii subiectul de barfa al tuturor colegilor.
Probabilitate mare sa fii nevoita sa-ti schimbi serviciul.
Armain
Postat pe 3 Martie 2012 19:44
Eu nu ma manifest in niciun fel fata de el. Doar el fata de mine. Apoi, de ce sa-mi schimb serviciul cand imi place ceea ce fac?! Doar pentru niste barfe? Oamenii oricum barfesc. Nu intentionez sa am ceva cu el, cu atat mai mult cand stiu ca-mi este sef. Problema este strict legat de ce simt, nu de ce fac.
berbecuta22
Postat pe 3 Martie 2012 19:50
De la: berbecuta22, la data 2012-03-03 19:39:12Fetelor, va rog sa ma ajutati sa-mi scot din cap ideile care au inceput sa-mi incolteasca in ultima vreme legate de seful meu. El este un barbat extrem de atragator, de o inteligenta iesita din comun si plin de viata iar eu il apreciez foarte mult, il admir pentru tot ce a reusit sa faca, pentru ambitia si perseverenta lui. Din punctul meu de vedere, este un exemplu pentru noi toti.

La inceput, ma enerva groaznic datorita stilului de lucru un pic haotic si a gandirii intortocheate, dar in timp, l-am cunoscut mai bine si am inceput sa-i inteleg gandirea si logica. Lucram impreuna de aproape 1 an, timp in care am invatat extrem de multe de la el si ne-a apropiat intr-un fel. Este dispus sa ma invete tot ce stie, iar eu sunt ca un burete in preajma lui. Colegele mele (care sunt de-o seama cu mine) mi-au spus ca nu ia pe oricine sub aripa lui protectoare si se vede ca intradevar ma apreciaza dpdv intelectual, profesional si personal, iar eu ar trebui sa-l ascult. Si nu au spus acest lucru cu invidie, deoarece toate sunt foarte ok si ne intelegem bine. Nu sunt genul de persoane ambitioase sau dornice de munca, deci lor le convine sa vada ca ma alearga pe mine cu lucrari si sedinte. Ele au alte prioritati, gen maritis. In fine, deviez deja de la subiect...

Problema este ca nu stiu ce sa mai cred in ceea ce-l priveste. Este extrem de apropiat de mine, uneori imi mai si spune parerile lui personale fata de diferiti colegi, si de fiecare data cand suntem singuri ma ia in brate, intr-un fel oarecum parintesc, si totusi, putin mai mult de atat.

Cand ma priveste, parca ma dezbraca... Zilele trecute m-am trezit si cu o mana pe picior din partea lui, cu pretextul de a vedea din ce material sunt facuti pantalonii mei. Desi gestul poate parea neadecvat, l-a facut cu o naturalete, incat parca nu l-as putea interpreta decat curiozitate si impulsivitate, deoarece printre "proprietatile lui" se numara si aceste doua calitati.

Este un tip jovial, dar cu reputatie si de afemeiat, lucru care ma sperie, desigur. Uneori, cred ca ma priveste ca pe un ucenic de-al lui, dar alteori,gesturile lui se contrazic. Cuvintele se contrazic faptelor. Mai demult mi-a spus sa nu-mi treaca vreodata prin minte ca se da la mine, deoarece pentru el sunt si voi ramane mereu un copil. Si totusi...parca nu ma priveste ca pe unul uneori. Precizez faptul ca eu implinesc 26, iar el anul acesta face 39 (desi nu arata de mai mult de 32). Pe deasupra, stiu ca este divortat si are un copil de 8 ani. Nu stiu cu certitudine daca s-a recasatorit pt a 2-a oara si a divortat, sau daca este cu cineva, desi la cat de des pleaca din tara...as tinde ca nu.

Oricum, este un tip sensibil, si a dovedit-o de mai multe ori, atat fata de mine, cat si fata de restul colegelor. Mereu ne numeste "fetele lui", dar parca pe mine ma priveste ca pe ceva mai mult.

Toate aceste lucruri ma cam zapacesc, el ma zapaceste de cap, si nu vreau sa mai ma gandesc la el. Nu vreau sa incep sa fac o pasiune pentru el si sa incep sa vad chestii acolo unde nu-s.
Ajutati-ma, va rog! Cu-n sfat, o parere, orice.



Este una dintre cele mai mari tampenii ,pe care o poate face o femeie,din punctul de vedere al relatiei cu un barbat!!!

Sfat;Scoate-ti gargaunii din cap,Doamne,fetelor,voi,chiar nu mai aveti ratiune in capetele voastre???Vei lua o decizie ,care te va descalifica complet in fata colegilor,,ma rog,asta este valabil in cazul in care ti-ar pasa de imaginea ta!!!Da-ti cateva duzini de palme peste fata si spera sa te trezesti la realitate!!!Asculta-ma ceea ce iti spun,,stiu foarte bine ce am tastat!!!Tentatia exista,atat la tine,cat si la seful tau,dar gandeste-te,oare merita????Chiar nu s-o mai gasi niciun baiat si pentru tine??????Cred ca nu stii sa cauti!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Martie 2012 20:09
De la: berbecuta22, la data 2012-03-03 19:50:47Eu nu ma manifest in niciun fel fata de el. Doar el fata de mine. Apoi, de ce sa-mi schimb serviciul cand imi place ceea ce fac?! Doar pentru niste barfe? Oamenii oricum barfesc. Nu intentionez sa am ceva cu el, cu atat mai mult cand stiu ca-mi este sef. Problema este strict legat de ce simt, nu de ce fac.


eeee nu intentionezi sa ai ceva cu el !!!altfel nu deschideai acest topic
daca nu faci inca ,cu siguranta o sa incepi sa faci.Esti sigura ca ,colegele tale nu au observat admiratia tampa cu care il privesti?crede-ma ,intr-un colectiv aceste lucruri nu trec neobservate.
sfat:muta-ti gandul
Ame_li
Postat pe 3 Martie 2012 20:25
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:31:10zi ameliiii


nu ma enerva !
Ame_li
Postat pe 3 Martie 2012 20:32
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:34:09
De la: Ame_li, la data 2012-03-03 20:32:59
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:31:10zi ameliiii


nu ma enerva !


Ame_li
Postat pe 3 Martie 2012 20:44
De la: berbecuta22, la data 2012-03-03 19:50:47Eu nu ma manifest in niciun fel fata de el. Doar el fata de mine. Apoi, de ce sa-mi schimb serviciul cand imi place ceea ce fac?! Doar pentru niste barfe? Oamenii oricum barfesc. Nu intentionez sa am ceva cu el, cu atat mai mult cand stiu ca-mi este sef. Problema este strict legat de ce simt, nu de ce fac.


de curiozitate, in ce domeniu lucrezi?
cumva cresterea melcilor?
geo_revitalizat
Postat pe 3 Martie 2012 21:22

de curiozitate, in ce domeniu lucrezi?
cumva cresterea melcilor?[/quote]

lucrez la un cabinet de avocatura. dar ce relevanta are unde lucrez?
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 10:11
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 10:11:56
de curiozitate, in ce domeniu lucrezi?
cumva cresterea melcilor?


lucrez la un cabinet de avocatura. dar ce relevanta are unde lucrez?[/quote]
daca lucrai la cotoceni era relevant cine esti!
jean_luc_picard
Postat pe 4 Martie 2012 10:14
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:26:56amelii,,ce faci mai ai par


Nu intentionez sa fac nimic. Imi dau seama ca ar fi o prostie foarte mare, dar ma simt zapacita de el. Nu-mi dau seama de ce se apropie el atat de mine. Mereu ma alinta (pe toate ne alita, dar pe mine in mod deosebit), tot timpul ma ia in brate (mi-a spus inclusiv ca-i drag de mine si d-asta o face), si ca ma priveste ca pe un copil (data fiind diferenta de varsta). Simt ca-i drag de mine, nefiind genul de om pervers, rau sau meschin, dar in acelasi timp se uita uneori la mine de parca ar vrea sa ma manance. Asta nu inteleg, zice o chestie, dar ochii lui zic altceva. As vrea sa stiu ce vrea, pt a sti pe ce teren stau si ce sa fac in continuare. N-as vrea sa-mi schimb serviciul din cauza asta, si nici sa plec de langa el, fiind genul de om pe care toata lumea il apreciaza si-l respecta pentru cunostintele lui.
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 10:25
De la: Ame_li, la data 2012-03-03 20:25:23
De la: berbecuta22, la data 2012-03-03 19:50:47Eu nu ma manifest in niciun fel fata de el. Doar el fata de mine. Apoi, de ce sa-mi schimb serviciul cand imi place ceea ce fac?! Doar pentru niste barfe? Oamenii oricum barfesc. Nu intentionez sa am ceva cu el, cu atat mai mult cand stiu ca-mi este sef. Problema este strict legat de ce simt, nu de ce fac.


eeee nu intentionezi sa ai ceva cu el !!!altfel nu deschideai acest topic
daca nu faci inca ,cu siguranta o sa incepi sa faci.Esti sigura ca ,colegele tale nu au observat admiratia tampa cu care il privesti?crede-ma ,intr-un colectiv aceste lucruri nu trec neobservate.
sfat:muta-ti gandul


Evident ca nu merita. Mai ales ca eu sunt deja intr-o relatie care merge foarte bine. Problema e ca ma zapaceste toata atitudinea lui si ma face sa ma gandesc la el. Nu vreau sa nu mai lucrez cu el. Este genul de om pe care ai vrea sa-l ai langa tine ca ai ce invata de la el.
Si nu-l privesc ca o tampa! :p Toate credem asta despre el. Este foarte ok, atat ca om, cat si ca sef.
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 10:29
De la: jean_luc_picard, la data 2012-03-04 10:14:05
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 10:11:56
de curiozitate, in ce domeniu lucrezi?
cumva cresterea melcilor?


lucrez la un cabinet de avocatura. dar ce relevanta are unde lucrez?

daca lucrai la cotoceni era relevant cine esti! [/quote]

Relevant era cine-i seful
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 10:32
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 10:25:00
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:26:56amelii,,ce faci mai ai par


Nu intentionez sa fac nimic. Imi dau seama ca ar fi o prostie foarte mare, dar ma simt zapacita de el. Nu-mi dau seama de ce se apropie el atat de mine. Mereu ma alinta (pe toate ne alita, dar pe mine in mod deosebit), tot timpul ma ia in brate (mi-a spus inclusiv ca-i drag de mine si d-asta o face), si ca ma priveste ca pe un copil (data fiind diferenta de varsta). Simt ca-i drag de mine, nefiind genul de om pervers, rau sau meschin, dar in acelasi timp se uita uneori la mine de parca ar vrea sa ma manance. Asta nu inteleg, zice o chestie, dar ochii lui zic altceva. As vrea sa stiu ce vrea, pt a sti pe ce teren stau si ce sa fac in continuare. N-as vrea sa-mi schimb serviciul din cauza asta, si nici sa plec de langa el, fiind genul de om pe care toata lumea il apreciaza si-l respecta pentru cunostintele lui.



Draga mea,nu exista un tratament,in urma caruia ,sa nu mai visezi la ceva, ce iti poate aduce surprize in viata!Problema se pune in felul urmator;;esti angajata intr-o relatie,,in aceste conditii,iti iubesti partenerul?????????De ce te intreb asa ceva?Este simplu,,in momentul in care iubesti o persoana,,,nu ai cum sa te indrepti catre alta persoana,nici macar cu gandul,,nu se poate,,iubirea adevarata ,pune bariere in acest sens!!Bine,s-ar putea ca eu ,care sunt conservatoare si traditionala,sa gandesc altfel,,dar asa vad lucrurile!!!Te intreb:De ce ii permiti sa te ia in brate?Pun si eu,ca omul matur,,o intrebare!!!!Si tot eu iti raspund;;pentru ca si tie iti place,,este?Draga mea,hai sa nu incurcam lucrurile,,serviciul este servici ,si viata privata are locatia si manifestarile ei!!!Ce ar insemna ,ca fiecare,la locul lui de munca,,sa se lase imbratisat de catre colegi si sef???????Delimiteaza lucrurile si ai sa vezi ca situatia se va prezenta altfel!!!Atata timp cat iti face placere sa fii alintata si imbratisata de seful tau,,,,no comment,,,orice ai mai spune de acum incolo,,,in fata mea este egal cu zero!!!!Tineretea este frumoasa,,,sefii barbati sunt asa cum sunt,,daca mai sunt si afemeiati,,,o bila neagra pentru ei si pentru cele ,care le cad in plasa!!!Parerea mea!!!
MissRainbow
Postat pe 4 Martie 2012 10:51
De la: MissRainbow, la data 2012-03-04 10:51:28
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 10:25:00
De la: contachinte, la data 2012-03-03 20:26:56amelii,,ce faci mai ai par


Nu intentionez sa fac nimic. Imi dau seama ca ar fi o prostie foarte mare, dar ma simt zapacita de el. Nu-mi dau seama de ce se apropie el atat de mine. Mereu ma alinta (pe toate ne alita, dar pe mine in mod deosebit), tot timpul ma ia in brate (mi-a spus inclusiv ca-i drag de mine si d-asta o face), si ca ma priveste ca pe un copil (data fiind diferenta de varsta). Simt ca-i drag de mine, nefiind genul de om pervers, rau sau meschin, dar in acelasi timp se uita uneori la mine de parca ar vrea sa ma manance. Asta nu inteleg, zice o chestie, dar ochii lui zic altceva. As vrea sa stiu ce vrea, pt a sti pe ce teren stau si ce sa fac in continuare. N-as vrea sa-mi schimb serviciul din cauza asta, si nici sa plec de langa el, fiind genul de om pe care toata lumea il apreciaza si-l respecta pentru cunostintele lui.



Draga mea,nu exista un tratament,in urma caruia ,sa nu mai visezi la ceva, ce iti poate aduce surprize in viata!Problema se pune in felul urmator;;esti angajata intr-o relatie,,in aceste conditii,iti iubesti partenerul?????????De ce te intreb asa ceva?Este simplu,,in momentul in care iubesti o persoana,,,nu ai cum sa te indrepti catre alta persoana,nici macar cu gandul,,nu se poate,,iubirea adevarata ,pune bariere in acest sens!!Bine,s-ar putea ca eu ,care sunt conservatoare si traditionala,sa gandesc altfel,,dar asa vad lucrurile!!!Te intreb:De ce ii permiti sa te ia in brate?Pun si eu,ca omul matur,,o intrebare!!!!Si tot eu iti raspund;;pentru ca si tie iti place,,este?Draga mea,hai sa nu incurcam lucrurile,,serviciul este servici ,si viata privata are locatia si manifestarile ei!!!Ce ar insemna ,ca fiecare,la locul lui de munca,,sa se lase imbratisat de catre colegi si sef???????Delimiteaza lucrurile si ai sa vezi ca situatia se va prezenta altfel!!!Atata timp cat iti face placere sa fii alintata si imbratisata de seful tau,,,,no comment,,,orice ai mai spune de acum incolo,,,in fata mea este egal cu zero!!!!Tineretea este frumoasa,,,sefii barbati sunt asa cum sunt,,daca mai sunt si afemeiati,,,o bila neagra pentru ei si pentru cele ,care le cad in plasa!!!Parerea mea!!!


Inca de la inceput m-a luat in brate. Pe toate ne ia. Initial nu-i permiteam, dar tot o facea. I-am spus sa nu mai ma imbratiseze ca nu-mi place, a continuat s-o faca. Cand ma lua in brate, mereu puneam o mana intre noi, dar cand am vazut ca asa face cu toate, n-am vrut sa fiu eu cea salbatica. Nu se comporta ca un sef cu noi, dar fata de mine mereu a avut o... slabiciune. Este un barbat bine, n-are cum sa nu-ti placa de el. Sarmant, glumet, se vede experienta din el. Si da, slabiciunea lui sunt femeile frumoase. Am inteles ca inainte sa fie sef, s-a luat la bataie cu un coleg pt o colega pe care respectivul o vrajea. Deci, nu-i genul care sa-i pese de ce vrea sau crede x sau y cand el isi doreste ceva. Asa si cu mine. Degeaba ii spun, el tot ca el face. Acum insa m-am obisnuit si recunosc ca a inceput sa-mi placa. Legat de iubit, ne intelegem foarte bine, tin foarte mult la el, insa momentan sunt zapacita de sef si nu stiu daca-l iubesc sau nu. Voi chiar n-ati avut niciodata momente de cumpana, de indoiala!? Asta simt eu acum.
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 11:24
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 11:24:03
Inca de la inceput m-a luat in brate. Pe toate ne ia. Initial nu-i permiteam, dar tot o facea. I-am spus sa nu mai ma imbratiseze ca nu-mi place, a continuat s-o faca. Cand ma lua in brate, mereu puneam o mana intre noi, dar cand am vazut ca asa face cu toate, n-am vrut sa fiu eu cea salbatica. Nu se comporta ca un sef cu noi, dar fata de mine mereu a avut o... slabiciune. Este un barbat bine, n-are cum sa nu-ti placa de el. Sarmant, glumet, se vede experienta din el. Si da, slabiciunea lui sunt femeile frumoase. Am inteles ca inainte sa fie sef, s-a luat la bataie cu un coleg pt o colega pe care respectivul o vrajea. Deci, nu-i genul care sa-i pese de ce vrea sau crede x sau y cand el isi doreste ceva. Asa si cu mine. Degeaba ii spun, el tot ca el face. Acum insa m-am obisnuit si recunosc ca a inceput sa-mi placa. Legat de iubit, ne intelegem foarte bine, tin foarte mult la el, insa momentan sunt zapacita de sef si nu stiu daca-l iubesc sau nu. Voi chiar n-ati avut niciodata momente de cumpana, de indoiala!? Asta simt eu acum. [/quote


Draga mea,,aici ai raspunsul;; "Legat de iubit, ne intelegem foarte bine, tin foarte mult la el, insa momentan sunt zapacita de sef si nu stiu daca-l iubesc sau nu"

Atunci cand ai sa-ti iubesti partenerul,ai sa vezi cu alti ochi situatia si ai sa gandesti contrar modului cum o faci acum!!!Bine,asta este valabil in cazul in care vei fi in stare sa iti iubesti partenerul!!!

Fata draga,am fost si eu ca tine,,stiu,este greu sa rezisti tentatiilor,,au fost prezente indoielile,care au pus la mare incercare sufletul,dar m-am orientat in functie de ceea ce mi-a soptit inima,si sa stii ca ,de multe ori,am ales calea buna,dar,la fel de adevarat ,au fost si alegeri total neinspirate,,asta este viata,,deci,,,fa ceea ce iti spune inima,, te afli la inceputul procesului de indragostire de seful tau,,nu are rost sa renegi existenta sentimentelor debutante,,este de inteles,numai ca nu stiu de care parte a baricadei te vei afla!!!
MissRainbow
Postat pe 4 Martie 2012 11:36
De la: MissRainbow, la data 2012-03-04 11:36:45
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 11:24:03

Draga mea,,aici ai raspunsul;; "Legat de iubit, ne intelegem foarte bine, tin foarte mult la el, insa momentan sunt zapacita de sef si nu stiu daca-l iubesc sau nu"

Atunci cand ai sa-ti iubesti partenerul,ai sa vezi cu alti ochi situatia si ai sa gandesti contrar modului cum o faci acum!!!Bine,asta este valabil in cazul in care vei fi in stare sa iti iubesti partenerul!!!

Fata draga,am fost si eu ca tine,,stiu,este greu sa rezisti tentatiilor,,au fost prezente indoielile,care au pus la mare incercare sufletul,dar m-am orientat in functie de ceea ce mi-a soptit inima,si sa stii ca ,de multe ori,am ales calea buna,dar,la fel de adevarat ,au fost si alegeri total neinspirate,,asta este viata,,deci,,,fa ceea ce iti spune inima,, te afli la inceputul procesului de indragostire de seful tau,,nu are rost sa renegi existenta sentimentelor debutante,,este de inteles,numai ca nu stiu de care parte a baricadei te vei afla!!!


Am fost super indragostita de iubitul meu, dar mereu ma lasa singura, mereu are treaba si nu-mi acorda atentia de care am nevoie. Nu doar o data mi s-a spus ca asta nu-i relatie. Stam impreuna, dar nu ne vedem decat seara tarziu, pe la 9.30-10, cand termina el treaba. Iar atunci, evident ca suntem obositi amandoi si nu mai facem nimic. Ne uitam la un film si dormim. Nu tu sex, nu tu iesit in oras, nu tu nimic. Simt ca trece viata pe langa mine si eu nu mi-o traiesc. Acum de ex, este aproape 12, si el inca doarme. I-am spus despre nemultumirile mele, dar nu s-a schimbat cine stie ce. In weekend, doar duminica o petrecem pe toata impreuna, sambata, are treaba mai toata ziua, iar eu stau singura din nou.

Sunt o persoana dinamica, activa si recunosc ca-mi place sa am parte de toata atentia din lume. Cu el, nu fac mai nimic impreuna. Este obosit, si in general lipsit de chef. Uneori,parca nici n-am ce sa discut cu el. Nu zic ca nu ma iubeste, sau ca ma insala. Dar, parca rutina asta ma omoara. Am 26 neimpliniti, si ma simt ca de 50. Pana si parintii mei sunt mai activi decat mine. D-asta ma si simt atrasa de seful meu, este dinamic, vorbaret, si imi acorda toata atentia pe care iubitul meu o uita.

Simt ca o iau razna! Si cu seful, si cu iubitul. Nu mi-e bine cu niciunul. Asta-i clar!
berbecuta22
Postat pe 4 Martie 2012 11:53
Nu ne-ai spus daca tu esti intr-o relatie cu cineva.Caci daca esti ar trebui sa analizezi amanunt cu amanunt tot ce se intampla si ar trbui sa vezi daca intradevar se da la tine sau tu esti cea care vede lucrurile asa.Si daca el se da la tine vb cu el.si daca nu va intelege,va trebui sa-ti schimbi pe bune locul de munca.
DUMY
Postat pe 24 Martie 2012 12:22
De la: berbecuta22, la data 2012-03-04 11:53:45
Simt ca o iau razna! Si cu seful, si cu iubitul. Nu mi-e bine cu niciunul. Asta-i clar!


Atunci mie mi-e clar! Da-le flit la amandoi. Sigur o sa apara un al treilea.
Armain
Postat pe 24 Martie 2012 14:22
De la: contachinte, la data 2012-03-04 11:55:45berbecuto,,lasa i pe astia 2,,incearca cu mn

Dar nu el.
Armain
Postat pe 24 Martie 2012 14:23
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-03 21:22:45
De la: berbecuta22, la data 2012-03-03 19:50:47Eu nu ma manifest in niciun fel fata de el. Doar el fata de mine. Apoi, de ce sa-mi schimb serviciul cand imi place ceea ce fac?! Doar pentru niste barfe? Oamenii oricum barfesc. Nu intentionez sa am ceva cu el, cu atat mai mult cand stiu ca-mi este sef. Problema este strict legat de ce simt, nu de ce fac.


de curiozitate, in ce domeniu lucrezi?
cumva cresterea melcilor?


bine ca nu e hartuitor de profesie cum esti tu.
eu_33
Postat pe 26 Martie 2012 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj erotic impreuna cu sotia -unde? la salon sau hotel? 7 De la: kudika413255 17 Iulie 2011 12:57
dc e atat de importanta relatia fizica? 13 De la: danyella_c 22 Decembrie 2009 23:20
Vacanta cu peripetii 36 De la: salitos 5 Mai 2010 12:24
relatie discreta bazata pe sex 8 De la: kudika_17128 28 Septembrie 2012 13:18
un sfat, o parere?! 7 De la: kudika_1005027 11 Aprilie 2016 21:13