Setari Cookie-uri

Prietena mea ce mai buna cu fostul?

Pai sa va povestesc cum sta treaba....Am stat cu un baiat aproape 1 an si din nu stiu ce motiv eu m.am despartit de el. Inainte sa ma despart de el eu ma certasem cu cea mai buna prietena a mea si cu grupul cum vine vorba. Dupa o saptamana sa aflu ca prietena mea s.a combinat cu fostul meu prieten . Eu stiam ca ei ii place de cand eram eu impreuna cu el dar nu m.am asteptat la asa ceva. Ei au stat impreuna cam 1 luna si intre timp eu am aflat ca ei au facut.o! ...adica mie oarecum nu imi pasa dar oarecum incepeam sa tin din nou la el... ma rog dupa un timp ei s.au despartit iar eu am reluat "oarecum" prietenia cu ea dar nu suntem prietene ci AMICE , am inceput sa vorbesc din nou cu ea si sa ies pe afara sa uit de tot ce s.a intamplat chiar daca o sa.mi ramana un gol pt totdeauna in inima...dupa ce am inceput sa ies cu ea , am inceput si cu grupul cu care umblam si cu fostul prieten. Dupa vreo luna aproape de "reimprietenit" fostul meu prieten a inceput sa ma placa si oarecum si eu pe el.
Fosta mea prietena (amica de care v.am vb) imi tot zicea de fostul meu ca inca ii place de el si chesti dastea ...dar ea nu isi dadea seama ca pe mine ma cam dor lucrurile astea si ma intreba daca ma supar daca imi zice astea dar eu din moment ce nu mai eram cu el i.am spus ca nu ma deranjeaza dar defapt ma deranja ... Dupa un timp am prins din nou drag de fostul prieten...m.a sunat intr.o seara si a spus ca regreta tot ce a facut si ca ma iubit si ma iubeste in continoare cel mai mult si chestii eu i.am spus chiar daca ne impacam eu nu pot sa uit ce ai facut...a inteles oarecum dar asta e..M.am impacat iar prietena mea a fost cam suparata dar ce pot sa.i fac chiar nu ma intereseaza parerea ei nici pe ea nu a interesat.o pe a mea ;) asa caaa nu imi pasa. Acum ca sunt de vreo 3 luni impacat cu el iar eu cu grupul suntem ca atunci ma simt oarecum bn , prietena si.a facut un prieten si e bine dar v.am explicat toate astea ca sa imi da.ti un sfat... In grupul meu cand nu este "prietena" de fata se barfeste despre ea iar cei din grup cam mereu o barfesc de fazele cand ea a facut.o cu prietenul meu iar eu ma simt foarte prost , ei ma intreaba daca ma deranjeaza dar eu le zic ca nu ma intereseaza...
Cum sa fac sa uit trecutul lui care ma macina :( mereu ma intristez cand ma gandesc... Eu tin la prietenul meu chiar daca voi spuneti ca am fost o fraiera ca m.am impacat cu el dupa ce a facut dar la urma urmei el e baiat si sa zic ca asa fac baieti dar pe prietena mea nu o pot ierta...
Deci intr.un final ce ma sfatuti inafara sa ma despart de prietenul meu ?
Scuze pt greselile gramaticale! Va multumesc!:*
kudika513318
Postat pe 4 Martie 2012 23:38
De la: kudika513318, la data 2012-03-04 23:38:34Pai sa va povestesc cum sta treaba....Am stat cu un baiat aproape 1 an si din nu stiu ce motiv eu m.am despartit de el. Inainte sa ma despart de el eu ma certasem cu cea mai buna prietena a mea si cu grupul cum vine vorba. Dupa o saptamana sa aflu ca prietena mea s.a combinat cu fostul meu prieten . Eu stiam ca ei ii place de cand eram eu impreuna cu el dar nu m.am asteptat la asa ceva. Ei au stat impreuna cam 1 luna si intre timp eu am aflat ca ei au facut.o! ...adica mie oarecum nu imi pasa dar oarecum incepeam sa tin din nou la el... ma rog dupa un timp ei s.au despartit iar eu am reluat "oarecum" prietenia cu ea dar nu suntem prietene ci AMICE , am inceput sa vorbesc din nou cu ea si sa ies pe afara sa uit de tot ce s.a intamplat chiar daca o sa.mi ramana un gol pt totdeauna in inima...dupa ce am inceput sa ies cu ea , am inceput si cu grupul cu care umblam si cu fostul prieten. Dupa vreo luna aproape de "reimprietenit" fostul meu prieten a inceput sa ma placa si oarecum si eu pe el.
Fosta mea prietena (amica de care v.am vb) imi tot zicea de fostul meu ca inca ii place de el si chesti dastea ...dar ea nu isi dadea seama ca pe mine ma cam dor lucrurile astea si ma intreba daca ma supar daca imi zice astea dar eu din moment ce nu mai eram cu el i.am spus ca nu ma deranjeaza dar defapt ma deranja ... Dupa un timp am prins din nou drag de fostul prieten...m.a sunat intr.o seara si a spus ca regreta tot ce a facut si ca ma iubit si ma iubeste in continoare cel mai mult si chestii eu i.am spus chiar daca ne impacam eu nu pot sa uit ce ai facut...a inteles oarecum dar asta e..M.am impacat iar prietena mea a fost cam suparata dar ce pot sa.i fac chiar nu ma intereseaza parerea ei nici pe ea nu a interesat.o pe a mea ;) asa caaa nu imi pasa. Acum ca sunt de vreo 3 luni impacat cu el iar eu cu grupul suntem ca atunci ma simt oarecum bn , prietena si.a facut un prieten si e bine dar v.am explicat toate astea ca sa imi da.ti un sfat... In grupul meu cand nu este "prietena" de fata se barfeste despre ea iar cei din grup cam mereu o barfesc de fazele cand ea a facut.o cu prietenul meu iar eu ma simt foarte prost , ei ma intreaba daca ma deranjeaza dar eu le zic ca nu ma intereseaza...
Cum sa fac sa uit trecutul lui care ma macina :( mereu ma intristez cand ma gandesc... Eu tin la prietenul meu chiar daca voi spuneti ca am fost o fraiera ca m.am impacat cu el dupa ce a facut dar la urma urmei el e baiat si sa zic ca asa fac baieti dar pe prietena mea nu o pot ierta...
Deci intr.un final ce ma sfatuti inafara sa ma despart de prietenul meu ?
Scuze pt greselile gramaticale! Va multumesc!:*


Sa spui intotdeauna ceea ce gandesti, iar cand te deranjeaza un lucru sau o persoana, sa nu ascunzi lucrul acesta de dragul aparentelor.

Si din moment ce ai acceptat sa te impaci cu fostul iubit, inseamna ca ai acceptat si ceea ce s-a intamplat intre el si amica ta, chiar daca acum tu nu recunosti acest lucru.
franziska_eu
Postat pe 5 Martie 2012 12:14
De la: kudika513318, la data 2012-03-04 23:38:34Pai sa va povestesc cum sta treaba....Am stat cu un baiat aproape 1 an si din nu stiu ce motiv eu m.am despartit de el. Inainte sa ma despart de el eu ma certasem cu cea mai buna prietena a mea si cu grupul cum vine vorba. Dupa o saptamana sa aflu ca prietena mea s.a combinat cu fostul meu prieten . Eu stiam ca ei ii place de cand eram eu impreuna cu el dar nu m.am asteptat la asa ceva. Ei au stat impreuna cam 1 luna si intre timp eu am aflat ca ei au facut.o! ...adica mie oarecum nu imi pasa dar oarecum incepeam sa tin din nou la el... ma rog dupa un timp ei s.au despartit iar eu am reluat "oarecum" prietenia cu ea dar nu suntem prietene ci AMICE , am inceput sa vorbesc din nou cu ea si sa ies pe afara sa uit de tot ce s.a intamplat chiar daca o sa.mi ramana un gol pt totdeauna in inima...dupa ce am inceput sa ies cu ea , am inceput si cu grupul cu care umblam si cu fostul prieten. Dupa vreo luna aproape de "reimprietenit" fostul meu prieten a inceput sa ma placa si oarecum si eu pe el.
Fosta mea prietena (amica de care v.am vb) imi tot zicea de fostul meu ca inca ii place de el si chesti dastea ...dar ea nu isi dadea seama ca pe mine ma cam dor lucrurile astea si ma intreba daca ma supar daca imi zice astea dar eu din moment ce nu mai eram cu el i.am spus ca nu ma deranjeaza dar defapt ma deranja ... Dupa un timp am prins din nou drag de fostul prieten...m.a sunat intr.o seara si a spus ca regreta tot ce a facut si ca ma iubit si ma iubeste in continoare cel mai mult si chestii eu i.am spus chiar daca ne impacam eu nu pot sa uit ce ai facut...a inteles oarecum dar asta e..M.am impacat iar prietena mea a fost cam suparata dar ce pot sa.i fac chiar nu ma intereseaza parerea ei nici pe ea nu a interesat.o pe a mea ;) asa caaa nu imi pasa. Acum ca sunt de vreo 3 luni impacat cu el iar eu cu grupul suntem ca atunci ma simt oarecum bn , prietena si.a facut un prieten si e bine dar v.am explicat toate astea ca sa imi da.ti un sfat... In grupul meu cand nu este "prietena" de fata se barfeste despre ea iar cei din grup cam mereu o barfesc de fazele cand ea a facut.o cu prietenul meu iar eu ma simt foarte prost , ei ma intreaba daca ma deranjeaza dar eu le zic ca nu ma intereseaza...
Cum sa fac sa uit trecutul lui care ma macina :( mereu ma intristez cand ma gandesc... Eu tin la prietenul meu chiar daca voi spuneti ca am fost o fraiera ca m.am impacat cu el dupa ce a facut dar la urma urmei el e baiat si sa zic ca asa fac baieti dar pe prietena mea nu o pot ierta...
Deci intr.un final ce ma sfatuti inafara sa ma despart de prietenul meu ?
Scuze pt greselile gramaticale! Va multumesc!:*



Nimic nou sub soare,,,,deci,,,"Next"!!!! Doamne,,,,cat pot sa rad!!!!!!!!!!!!!!

Draga mea,eu,chiar nu vreau sa-ti scuz greselile gramaticale,,folosindu-le,dovedesti ca esti demna,atat de prietena ta ,cat si de iubitul tau!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Martie 2012 13:43
Incearca sa uiti sau sa ierti. Pentru ca daca te tot gandesti sau pui pui la suflet tot atunci o sa iti fie si mai rau
mihailpaulcraciun
Postat pe 6 Martie 2012 17:08
Draga, atunci cand cei doi au inceput sa fie un cuplu tu ai zis ca erati despartiti.Deci care este problema? Oricum unde scuipi nu stiu cum mai poti sa lingi dar este problema ta!
kudika1993
Postat pe 7 Martie 2012 10:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MA simt ca o tradatoare 89 De la: InDark 16 Martie 2009 23:38
help 12 De la: miss_darine 17 Octombrie 2009 20:42
Ne cautam nasi!!!!!! 1 De la: Galexia_kudika 18 Iunie 2011 10:51
eu leu el varsator.....iubire sincera? 6 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:49
E cineva din bucuresti??? 4 De la: pinguina 13 Februarie 2011 02:12