Setari Cookie-uri

Sfanta Marta

Buna tuturor...

Sunt noua pe-aici si nu stiu cat de mult va intereseaza acest subiect, dar sper sa nu va dezamageasca....Cu putin timp timp in urma am aflat si eu despre rugaciunea Sf.Marta si de puterea acesteia...tot ce trebuie sa facem este sa credem cu adevarat,sa spunem rugaciunea din suflet, iar restul vine de la sine....
Aceasta rugaciune trebuie spusa in fiecare zi de marti timp de noua saptamani, avand o lumanare aprinsa (unii spun ca e bine ca lumanarea sa fie luata de la biserica).Nu e obligatoriu sa tinem post,dar eu totusi incerc sa postesc... Mai jos las rugaciunea pt cele care sunt interesate si sper sa va fie de folos...


"Sfanta Marta, ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciue.
Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului in casa ta din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum:
......................aici se spune dorinta, aceeasi cele 9 marti la rand ....................
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Se spune Tatal Nostru o data.
Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"
kudika_3565
Postat pe 7 Martie 2012 08:45
De la: kudika_3565, la data 2012-03-07 08:45:35 Buna tuturor...

Sunt noua pe-aici si nu stiu cat de mult va intereseaza acest subiect, dar sper sa nu va dezamageasca....Cu putin timp timp in urma am aflat si eu despre rugaciunea Sf.Marta si de puterea acesteia...tot ce trebuie sa facem este sa credem cu adevarat,sa spunem rugaciunea din suflet, iar restul vine de la sine....
Aceasta rugaciune trebuie spusa in fiecare zi de marti timp de noua saptamani, avand o lumanare aprinsa (unii spun ca e bine ca lumanarea sa fie luata de la biserica).Nu e obligatoriu sa tinem post,dar eu totusi incerc sa postesc... Mai jos las rugaciunea pt cele care sunt interesate si sper sa va fie de folos...


"Sfanta Marta, ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciue.
Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului in casa ta din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum:
......................aici se spune dorinta, aceeasi cele 9 marti la rand ....................
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Se spune Tatal Nostru o data.
Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"



Da,frumos,aceasta este novena de rugaciune inchinata Sf.-ei Marta!!!Eu sunt practicanta catolica si ,de regula,in fiecare zi de Marti ,ma rog la Sf.-ul Anton de Padova,,facatorul de minuni!!Dar,orice rugaciune este binevenita ,in scopul mantuirii sufletelor noastre!!Amin!
MissRainbow
Postat pe 7 Martie 2012 08:50
Mâine 10.12.2013 este ultima marți din novena pe care o țin. Cred cu tãrie în puterea acestei rugãciuni. Am ținut aceastã novenã pânã acum de douã ori, acesta fiind a treia. De fiecare datã mi s-au împlinit rugãmințile aduse cãtre Sfânta Marta. Trebuie sã te rogi din suflet,cu credițã și convingere nouã marți la rând având o lumânare aprinsã (cumpãratã de la bisericã)și ai sã vezi cã întodeauna ți se va îmlini, realiza dorința, rezolva problema. Nu știu dacã trebuie ținut post, eu țin, vã garantez cã nu vi se va face rãu. Pentru cine este interesat de puterea rugãciunii cãtre Sfânta Marta, îl sfãtuiesc din suflet sã o spunã nouã marți la rând, o fac cunoscutã :

Rugãciune cãtre Sfânta Marta
"Sfanta Marta, mã îndrept cãtre tine plinã de încredere cerându-ți ajutor. Cred cu tãrie cã mã vei ajuta și mã vei sprijini când mi-e greu. Spre a-ți arãta recunoștința mea, îți fãgãduiesc sã fac cunoscutã și altora aceastã rugãciune.
Te rog cu umilințã sã îmi aduci alinare în suferințele și necazurile mele. În numele negrãitei bucurii care ți-a cuprins inima când i-ai oferit adãpost Mântuitorului în casa ta din Betania, te implor roagã-te pentru mine și familia mea ca sã-l pãstram pe Dumnezeu în inimi, astfel încât sã ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mã copleșește acum:
......................(aici se spune dorința, aceeași cele 9 marți la rând).
Te implor ajutãtoarea celor aflați în suferințã, înfrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Se spune rugãciunea Tatal Nostru de trei ori.
Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pântecelui tãu cãci ai nãscut pe mântuitorul sufletelor noastre, Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"


Doamne ajutã, și rugãciune sã vã fie de folos.



Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/53605.html#ixzz2myEbw06Y
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook


kudika_945502
Postat pe 9 Decembrie 2013 12:13
De la: kudika_945502, la data 2013-12-09 12:13:59Mâine 10.12.2013 este ultima marți din novena pe care o țin. Cred cu tãrie în puterea acestei rugãciuni. Am ținut aceastã novenã pânã acum de douã ori, acesta fiind a treia. De fiecare datã mi s-au împlinit rugãmințile aduse cãtre Sfânta Marta. Trebuie sã te rogi din suflet,cu credițã și convingere nouã marți la rând având o lumânare aprinsã (cumpãratã de la bisericã)și ai sã vezi cã întodeauna ți se va îmlini, realiza dorința, rezolva problema. Nu știu dacã trebuie ținut post, eu țin, vã garantez cã nu vi se va face rãu. Pentru cine este interesat de puterea rugãciunii cãtre Sfânta Marta, îl sfãtuiesc din suflet sã o spunã nouã marți la rând, o fac cunoscutã :

Rugãciune cãtre Sfânta Marta
"Sfanta Marta, mã îndrept cãtre tine plinã de încredere cerându-ți ajutor. Cred cu tãrie cã mã vei ajuta și mã vei sprijini când mi-e greu. Spre a-ți arãta recunoștința mea, îți fãgãduiesc sã fac cunoscutã și altora aceastã rugãciune.
Te rog cu umilințã sã îmi aduci alinare în suferințele și necazurile mele. În numele negrãitei bucurii care ți-a cuprins inima când i-ai oferit adãpost Mântuitorului în casa ta din Betania, te implor roagã-te pentru mine și familia mea ca sã-l pãstram pe Dumnezeu în inimi, astfel încât sã ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mã copleșește acum:
......................(aici se spune dorința, aceeași cele 9 marți la rând).
Te implor ajutãtoarea celor aflați în suferințã, înfrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Se spune rugãciunea Tatal Nostru de trei ori.
Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pântecelui tãu cãci ai nãscut pe mântuitorul sufletelor noastre, Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"


Doamne ajutã, și rugãciune sã vã fie de folos.



Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/53605.html#ixzz2myEbw06Y
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook


Adriana_Cleics_1
Postat pe 1 Iunie 2014 23:25
De fiecare datã mi s-au împlinit rugãmințile aduse cãtre Sfânta Marta. Trebuie sã te rogi din suflet,cu credițã și convingere nouã marți la rând având o lumânare aprinsã.Eu nu am avut lumanare sfintita si nici cumparata de la biserica si tot s-au indeplinit dorintele mele. Multumesc din suflet Sfanta Marta pentru ajutor.Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea

kudika_972855
Postat pe 26 August 2014 00:12
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
kudika_976896
Postat pe 24 Noiembrie 2014 22:46
SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
1 Tatal nostru
3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


Este o rugaciune foarte puternica si funcitioneaza !!!
Cosmin_Mihai_1
Postat pe 10 Martie 2015 15:59
SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
1 Tatal nostru
3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


Este o rugaciune foarte puternica si funcitioneaza !!!
Cosmin_Mihai_1
Postat pe 10 Martie 2015 15:59
Incercati! La mine a avut efect!
kudika_997506
Postat pe 8 Decembrie 2015 17:35
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA

Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.

Amin!

Doamne ajuta!!!
kudika_1005358
Postat pe 15 Martie 2016 17:59
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA

Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.

Amin!

Doamne ajuta!!!
kudika_1005358
Postat pe 15 Martie 2016 18:00
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA

Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.

Amin!

Doamne ajuta!!!
kudika_1005358
Postat pe 15 Martie 2016 18:01
Am o intrebare. Va rog sa-mi spuneti aceasta rugaciune se spune doar o data timp de 9 saptamani sau de 9 ori tim p de 9 saptamani.
Multumesc
marianalincan
Postat pe 17 Mai 2016 08:47
De la: marianalincan, la data 2016-05-17 08:47:35Am o intrebare. Va rog sa-mi spuneti aceasta rugaciune se spune doar o data timp de 9 saptamani sau de 9 ori tim p de 9 saptamani.
Multumesc



Este o Novena, adica, timp de noua saptamani, in fiecare zi de Marti, se spune aceasta rugaciune!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2016 08:54
Eu cred cu tarie ca dorintele se vor implini dupa aceasta novena.Trebuie sa crezi cu adevarat in acest lucru.
Eu am gasit pe alte site-uri ca se tine post in ziua respectia (martea) si rugaciunea se spune de 10 ori in ziua aceea...deasemenea am gasit aceeasi rugaciune dar in loc de Sf MARTA era scris Sf MARIA..."SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa."

Ma poate lamuri si pe mine cineva va rog care este rugaciunea corecta...
Eu am inceput novena ieri dar am spus rugaiunea catre Sf.MARTA,am tinut post si am o lumanare de la Ierusalim de la mormantul sfant primita in dar...
kudika320903
Postat pe 31 August 2016 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reincarnarea 21 De la: laura_stochita 6 Martie 2011 13:08
Animalele nimenui... Cum le putem ajuta? 20 De la: pissy 5 Martie 2010 19:11
sf Miercuri ,o forta malefica sau poate doar o inchipuire de a mea 259 De la: RUY_BLAS 3 Aprilie 2013 12:04
un ajutor va rog 17 De la: kudika344248 20 Februarie 2011 23:27
imi caut fratele 1 De la: kudika_23666 17 Decembrie 2012 20:44