Setari Cookie-uri

„Bucurati-vã ºi saltaþi cã plata voastrã multã este în ceruri”

"Trebuie sa nu uitam nici o clipa ca zilele noastre sunt scurte pe Pamant. Dar eternitatea, vesnicia o avem in cer, promisa de Dumnezeu, si pe aceea trebuie sa o pastram cu sfintenie"
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:31
cine stie anumite lucruri ...

are experiente de viata..

sa povesteasca!!!
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:35
de ce?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:47
ca vreau sa stiu despre oameni prn ce stari trec .

Nu numai prostii de discutii care nu duc la bine ...
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:01
aaaa, pai cred ca ai gresit site-ul....
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:47
de ce a gresit site-ul? ce are? ... putem vb dsp orice:D


...
rareori de gandim ce e dincolo de viata de pe pamant. sunt atatea persoane care vin cu fel de fel de explicatii ...si mai multe care vin cu argumente pro si contra.
fiecare crede in ce poate, dar nimeni nu poate fi sigur ca ceea ce crede e real decat dupa ce...se intampla, moare.
am discutat in contradictoriu cu cnv zilele trecute...deloc nu vroia sa asculte si varianta mea...numai a ei i se parea "plauzibila"

realitatea este ca vedem ce vrem ...credem ca suntem liberi sa alegem, dar uneori ne lasam prea usor influentati.

chiar mi-a mai spus cnv ieri ca dupa placere, vine si suferinta. trebuie sa recunosc ca in cazul meu asa a fost..am si suferit...degeaba! dar eu am ales asta.eu m-am lasat influentata..
ne imbatam cu fericirile de pe lumea asta...nestiind ce este dincolo.
din pacate nu avem cum sa stim...
da, se mai spune, ramai cu credinta, speranta...ce vrei..
dar daca intr-adevar exista viata dupa moarte...chiar merita sa dam fericirea lumeasca pe cea vesinca? ...

morticia_adams
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manga, intrebari si raspunsuri... 12 De la: franziska_eu 15 Ianuarie 2012 02:26
LA MULTI ANI!! 8 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 00:09
ce parere aveti ...se va inbunatati viata,, 17 De la: kudika076978_iasomie 10 Iunie 2012 20:31
ce parere aveti despre islamism si traditile lor 876 De la: micabis 23 Octombrie 2011 22:01
Rugaciune 2 De la: kudika_1008078 1 Mai 2016 08:04