Setari Cookie-uri

Lasa-ma, dar nu-mi da pace!

Buna tuturor!
Am si eu o problema. De curand, am cunoscut un baiat, exact pe placul meu. am vorbit mult, a venit sa ma cunoasca, am inceput sa formam un cuplu. Ne potriveam perfect, atat fizic cat si moral. Mi-a facut cunostinta cu mama lui dupa 2 saptamani de relatie. Ma coplesea. Il simteam indragostit, si la fel eram si eu. Era exact ce mi-am dorit. Exact ca o minune...
Care a tinut fix 3 saptamani!
A gasit de munca in Spania, si va pleca in toamna. In momentul de fata, viitorul lui job va fi unul definitiv. Adica nu se mai intoarce. Initial am cazut de comun acord sa ne despartim. Ceea ce s-a si intamplat.
Dupa cateva zile eu am vrut sa ne impacam. El ma chinuie in fiecare zi cu niste lucruri pe care nu le pot intelege. Nu vrea sa se impace cu mine, pt ca spune ca ar insemna sa isi bata joc de noi. Dar nu exista zi in care sa nu ma bage in seama sau sa ma intrebe ce mai fac. Evita sa ne vedem, dar mereu ma chinuie cu mesaje gen "ce mai faci? cum te simti?"
I-am spus ca eu nu pot sa fiu prietena cu el, si mereu ne certam. Eu ma supar foarte tare pe el, si el isi cere iertare, spunand ca el nu vrea ca persoana la care tine sa fie suparata pe el. Mereu imi spune ca tine la mine si ca nu vrea sa ma vada ca sufar. De aia nici nu vrea sa ne impacam, ca spune ca tot acolo se va ajunge, numai ca sentimentele vor fi mult mai intense.
Toata situatia este gen "lasa-ma, dar nu-mi da pace".
Eu i-am zis ca as fi dispusa sa merg cu el, dar el mi-a zis ca nu are niciun drept sa-mi ceara asa ceva.
Nici nu stiu ce sa mai cred. Nici nu pot sa fiu suparata pe el prea multa vreme, ca imediat imi trece. Simt totusi ca tine la mine, altfel nu l-ar interesa ce mai fac si nu ar mai cauta motive sa ma impace.
Baietii de pe forum... spuneti-mi voi, ce sa fac sa il conving ca trebuie sa ne impacam? Dar nu fiti porci, va rog!
kudika483935
Postat pe 19 Martie 2012 17:52
doarme/dormea cu ma-sa in acelasi pat ?
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 17:56
Nu, si nici nu are 14 ani. Pur si simplu, inca locuieste la ... mama lui, ca sa nu zic parinti, ca nu a ramas decat ea, de care, bineinteles, are grija.
Uf, rautate mica.
kudika483935
Postat pe 19 Martie 2012 17:58
pai vezi,daca dorm amandoi in acelasi pat sunt de nedespartit...aia-l imbrobodeste si ii numara banii,si din cand in cand el mai scapa si vrea sa se impace cu tine...daca nu vrea s-o lase pe ma-sa pentru tine cauta-ti altul ...care sa nu doarma cu ma-sa in pat si sa nu-i dea ei intai sa-i numere banii...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:00
poetul...tot poet...
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:10
contesyno,pe la tine a venit primavara ?
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:11
Ma poetule, dar ce rau esti... :(
kudika483935
Postat pe 19 Martie 2012 18:13
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:14
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 18:13:47Ma poetule, dar ce rau esti... :(
ba nu...astea sunt cazuri reale...cand o sa intre broscoiu o sa-ti spuna el ce a patit prietenul lui care dormea cu ma-sa in pat si ii conducea viata...si cum facea cu prietena lui exact cum scrii tu...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:17
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:14:00
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
pai...sa ne intalnim undeva sa facem comparatii si sa depanam amintiri...de primavara...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:18
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:17:51
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 18:13:47Ma poetule, dar ce rau esti... :(
ba nu...astea sunt cazuri reale...cand o sa intre broscoiu o sa-ti spuna el ce a patit prietenul lui care dormea cu ma-sa in pat si ii conducea viata...si cum facea cu prietena lui exact cum scrii tu...



ºi cum s-a terminat povestea ?
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:19
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:18:47
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:14:00
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
pai...sa ne intalnim undeva sa facem comparatii si sa depanam amintiri...de primavara...



eheeee.... amintiri .... dragul meu poet ....
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:21
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:19:57
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:17:51
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 18:13:47Ma poetule, dar ce rau esti... :(
ba nu...astea sunt cazuri reale...cand o sa intre broscoiu o sa-ti spuna el ce a patit prietenul lui care dormea cu ma-sa in pat si ii conducea viata...si cum facea cu prietena lui exact cum scrii tu...



ºi cum s-a terminat povestea ?
nu stiu,nu mai tin minte...dar nu prea bine...o sa ne lamureasca broscoiu daca intra diseara pe forum...ii las eu mesaj...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:21
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:21:20
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:18:47
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:14:00
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
pai...sa ne intalnim undeva sa facem comparatii si sa depanam amintiri...de primavara...



eheeee.... amintiri .... dragul meu poet ....
da,draga contessyna...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:22
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:21:26
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:19:57
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:17:51
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 18:13:47Ma poetule, dar ce rau esti... :(
ba nu...astea sunt cazuri reale...cand o sa intre broscoiu o sa-ti spuna el ce a patit prietenul lui care dormea cu ma-sa in pat si ii conducea viata...si cum facea cu prietena lui exact cum scrii tu...



ºi cum s-a terminat povestea ?
nu stiu,nu mai tin minte...dar nu prea bine...o sa ne lamureasca broscoiu daca intra diseara pe forum...ii las eu mesaj...




broscoiu numai poveºti din astea ºtie, care nu se terminã bine .... ºi eu sunt taaaare sensibiloasããããã
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:23
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:22:21
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:21:20
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:18:47
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:14:00
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
pai...sa ne intalnim undeva sa facem comparatii si sa depanam amintiri...de primavara...



eheeee.... amintiri .... dragul meu poet ....
da,draga contessyna...



frumoasã sã-þi fie primãvara ºi povestea cu happy end
contessyna
Postat pe 19 Martie 2012 18:26
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:23:43
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:21:26
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:19:57
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:17:51
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 18:13:47Ma poetule, dar ce rau esti... :(
ba nu...astea sunt cazuri reale...cand o sa intre broscoiu o sa-ti spuna el ce a patit prietenul lui care dormea cu ma-sa in pat si ii conducea viata...si cum facea cu prietena lui exact cum scrii tu...



ºi cum s-a terminat povestea ?
nu stiu,nu mai tin minte...dar nu prea bine...o sa ne lamureasca broscoiu daca intra diseara pe forum...ii las eu mesaj...




broscoiu numai poveºti din astea ºtie, care nu se terminã bine .... ºi eu sunt taaaare sensibiloasããããã
poate de data asta s-a terminat bine si are o solutie buna...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:26
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:26:03
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:22:21
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:21:20
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:18:47
De la: contessyna, la data 2012-03-19 18:14:00
De la: POETUL, la data 2012-03-19 18:11:30contesyno,pe la tine a venit primavara ?



nu ºtiu de ce, dar cred cã-i diferitã de a ta ....
pai...sa ne intalnim undeva sa facem comparatii si sa depanam amintiri...de primavara...



eheeee.... amintiri .... dragul meu poet ....
da,draga contessyna...



frumoasã sã-þi fie primãvara ºi povestea cu happy end
si tie...sau sa ne fie...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 18:27
Lasa-l sa plece in Spania si desparteste-te de el si gaseste-ti unul dragut, sincer si virgin asa ca mine...

Baiat_virgin
Postat pe 19 Martie 2012 18:50
Deci,sa va povestesc.Daca era 22.00 si ieseam in oras cu el la 23.00 suna ma-sa sa-l intrebe cat mai stam pt ca ii era frica sa doarma singurica fara el.Il trata mereu ca pe-un copil de 12 ani,nu iesea din casa pana nu venea ma-sa de la servici ca sa-i dea permisiunea,el avea 32 de ani.M-am despartit de el din cauza ca a gasit niste poze cu Levy pe laptopul meu si oricat i-am explicat ca sunt vechi si fara importanta nu a inteles.Plus ca prefera sa ramana cu ma-sa,cine stie...poate si-o si trage cu ea.
Broscaru
Postat pe 19 Martie 2012 18:54
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 17:52:03Buna tuturor!
Am si eu o problema. De curand, am cunoscut un baiat, exact pe placul meu. am vorbit mult, a venit sa ma cunoasca, am inceput sa formam un cuplu. Ne potriveam perfect, atat fizic cat si moral. Mi-a facut cunostinta cu mama lui dupa 2 saptamani de relatie. Ma coplesea. Il simteam indragostit, si la fel eram si eu. Era exact ce mi-am dorit. Exact ca o minune...
Care a tinut fix 3 saptamani!
A gasit de munca in Spania, si va pleca in toamna. In momentul de fata, viitorul lui job va fi unul definitiv. Adica nu se mai intoarce. Initial am cazut de comun acord sa ne despartim. Ceea ce s-a si intamplat.
Dupa cateva zile eu am vrut sa ne impacam. El ma chinuie in fiecare zi cu niste lucruri pe care nu le pot intelege. Nu vrea sa se impace cu mine, pt ca spune ca ar insemna sa isi bata joc de noi. Dar nu exista zi in care sa nu ma bage in seama sau sa ma intrebe ce mai fac. Evita sa ne vedem, dar mereu ma chinuie cu mesaje gen "ce mai faci? cum te simti?"
I-am spus ca eu nu pot sa fiu prietena cu el, si mereu ne certam. Eu ma supar foarte tare pe el, si el isi cere iertare, spunand ca el nu vrea ca persoana la care tine sa fie suparata pe el. Mereu imi spune ca tine la mine si ca nu vrea sa ma vada ca sufar. De aia nici nu vrea sa ne impacam, ca spune ca tot acolo se va ajunge, numai ca sentimentele vor fi mult mai intense.
Toata situatia este gen "lasa-ma, dar nu-mi da pace".
Eu i-am zis ca as fi dispusa sa merg cu el, dar el mi-a zis ca nu are niciun drept sa-mi ceara asa ceva.
Nici nu stiu ce sa mai cred. Nici nu pot sa fiu suparata pe el prea multa vreme, ca imediat imi trece. Simt totusi ca tine la mine, altfel nu l-ar interesa ce mai fac si nu ar mai cauta motive sa ma impace.
Baietii de pe forum... spuneti-mi voi, ce sa fac sa il conving ca trebuie sa ne impacam? Dar nu fiti porci, va rog!



Constat cat de mult ii place sa se joace fostului-actualului iubit!!!Este normal sa fie asa,sunteti tineri amandoi!!!Se distreaza pe seama ta pana in momentul in care va trebui sa plece in Spania!!De ce sa te ia cu el,cand va gasi domnisoare disponibile si pe plaiurile hispanice?????Am o intrebare!!!Cum se manifesta "acel tinut" la tine,dupa doar trei saptamani de relatie??????Raportandu-ma la o viata intreaga de relatie,ceea ce simte el as asemui cu "apa de ploaie"!!!Fata draga,,daca va place sa va jucati de-a soarecele si pisica,faceti-o,dar ai grija sa nu suferi mai tarziu!!!Sa il convingi sa va impacati?De ce,pentru care motiv,atata timp cat el nu insista asupra acestui aspect??????Motivele invocate de el,sunt puerile,pentru amuzament!!Draga mea,,ceea ce se intampla intre voi doi nu este iubire,nu are cum sa fie,,mai aveti de invatat multe lucruri,sunteti tineri,,,aveti exuberanta data de tinerete,dar nu aveti,mai ales tu,,,maturitatea sa discerneti asupra lucrurilor bune din viata voastra si a celor care sunt efemere ,care exista doar pentru divertisment!!
MissRainbow
Postat pe 19 Martie 2012 19:34
poate...si ai uitat ca nu-si spala nici chilotii...ai lui sau ai ma-sii indoiti in doua pe care ii purta...si intotdeauna ma-sa ii numara banii inainte sa-i bage in saltea si lui sa-i dea te miri ce...tot din banii lui...vezi contesino ca exista si happy-end ? a scapat si broscoiu de ei,si ei de broscoiu...nu au mai trebuit sa-si suporte unii chilotii altora...si au trait multi ani fericiti in acelasi pat...daca nu si-or fi cumparat altul...folosind aceeasi saltea...
POETUL
Postat pe 19 Martie 2012 20:02
3 saptamani e foarte putin....sincer?...eu am facut tot posibilul sa evit armata(in perioada aceea era obligatorie) de frica sa nu o pierd...nu stiu, poate tipul e mai pragmatic...si totusi...atunci cand iubesti iti doresti ca persoana iubita sa fie cat mai mult timp langa tine(desigur, acesta e viziunea mea, sut barbat, in ciuda imagini de la avatar)
kudika515864
Postat pe 19 Martie 2012 23:06
Nu mai insista ca nu se merita. Iti spun din experienta... Daca e nehotarat, o sa te lase balta cand o sa-ti fie lumea mai draga. Mai e si povestea cu plecatul... Nu are rost... Iar viata peste hotare e grea, nu e numai lapte si miere. Nu e usor sa fii singur printre straini...
Micaell
Postat pe 20 Martie 2012 15:27
De la: kudika483935, la data 2012-03-19 17:52:03Buna tuturor!
Am si eu o problema. De curand, am cunoscut un baiat, exact pe placul meu. am vorbit mult, a venit sa ma cunoasca, am inceput sa formam un cuplu. Ne potriveam perfect, atat fizic cat si moral. Mi-a facut cunostinta cu mama lui dupa 2 saptamani de relatie. Ma coplesea. Il simteam indragostit, si la fel eram si eu. Era exact ce mi-am dorit. Exact ca o minune...
Care a tinut fix 3 saptamani!
A gasit de munca in Spania, si va pleca in toamna. In momentul de fata, viitorul lui job va fi unul definitiv. Adica nu se mai intoarce. Initial am cazut de comun acord sa ne despartim. Ceea ce s-a si intamplat.
Dupa cateva zile eu am vrut sa ne impacam. El ma chinuie in fiecare zi cu niste lucruri pe care nu le pot intelege. Nu vrea sa se impace cu mine, pt ca spune ca ar insemna sa isi bata joc de noi. Dar nu exista zi in care sa nu ma bage in seama sau sa ma intrebe ce mai fac. Evita sa ne vedem, dar mereu ma chinuie cu mesaje gen "ce mai faci? cum te simti?"
I-am spus ca eu nu pot sa fiu prietena cu el, si mereu ne certam. Eu ma supar foarte tare pe el, si el isi cere iertare, spunand ca el nu vrea ca persoana la care tine sa fie suparata pe el. Mereu imi spune ca tine la mine si ca nu vrea sa ma vada ca sufar. De aia nici nu vrea sa ne impacam, ca spune ca tot acolo se va ajunge, numai ca sentimentele vor fi mult mai intense.
Toata situatia este gen "lasa-ma, dar nu-mi da pace".
Eu i-am zis ca as fi dispusa sa merg cu el, dar el mi-a zis ca nu are niciun drept sa-mi ceara asa ceva.
Nici nu stiu ce sa mai cred. Nici nu pot sa fiu suparata pe el prea multa vreme, ca imediat imi trece. Simt totusi ca tine la mine, altfel nu l-ar interesa ce mai fac si nu ar mai cauta motive sa ma impace.
Baietii de pe forum... spuneti-mi voi, ce sa fac sa il conving ca trebuie sa ne impacam? Dar nu fiti porci, va rog!


se joaca de-a dragostea baiatu!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 20 Martie 2012 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nehotarat 10 De la: _vio_ 23 Iunie 2011 17:00
Love Moon - absorbante terapeutice 4 De la: cameluta1957 12 Octombrie 2009 12:05
a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,, 19 De la: jenesaispas 31 Decembrie 2008 12:44
Ma place si nu-si da seama? 15 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
sa continui sau nu... 13 De la: Karbon 4 Decembrie 2009 22:20