Setari Cookie-uri

anticonceptionale

fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?
llydya18
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:13
De la: llydya18, la data 2012-04-01 23:13:01fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?



Contraceptivele au substanta dozata pe zile calendaristice,fiecare zi avand aceeasi doza!!!Le poti lua in continuare si te-as ruga sa fii mai atenta cu pastrarea acestora,ai avut mare noroc pentru faptul ca nepotica ta nu a ingurgitat tablete din blisterul respectiv,i-ai fi pus viata in pericol!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:20
De la: llydya18, la data 2012-04-01 23:13:01fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?


vezi ca miine s-ar putea sa se joace cu.... si sa vezi ce patesti daca ti le in-curca.

citeste romanul "anticonceptionale si seminte de dovleac"- e aparut la timisoara, scris de un grup de id-uri bete.
monreve3031
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:51
De la: MissRainbow, la data 2012-04-01 23:20:30
De la: llydya18, la data 2012-04-01 23:13:01fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?



Contraceptivele au substanta dozata pe zile calendaristice,fiecare zi avand aceeasi doza!!!Le poti lua in continuare si te-as ruga sa fii mai atenta cu pastrarea acestora,ai avut mare noroc pentru faptul ca nepotica ta nu a ingurgitat tablete din blisterul respectiv,i-ai fi pus viata in pericol!!!


poate i-a incurcat si prezervativele( alea foloisite cu alea nef)ar fi bine sa ii faci citeva recomandari si pe tema asta. stim ca esti de la firma curcubeelor de vest.
monreve3031
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:54
De la: MissRainbow, la data 2012-04-01 23:20:30
De la: llydya18, la data 2012-04-01 23:13:01fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?



Contraceptivele au substanta dozata pe zile calendaristice,fiecare zi avand aceeasi doza!!!Le poti lua in continuare si te-as ruga sa fii mai atenta cu pastrarea acestora,ai avut mare noroc pentru faptul ca nepotica ta nu a ingurgitat tablete din blisterul respectiv,i-ai fi pus viata in pericol!!!
.in ceea ce priveste prezervativele, iti recomand sa le verifici mai intii daca nu rasufla, iar martia, pt ca de obicei sint trei ceasuri rele, sa pui trei, unul [peste altul, sa eviti ceasurile rele.

monreve3031
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:56
De la: llydya18, la data 2012-04-01 23:13:01fetelor am si eu o problema.eu iau anticonceptionale si ieri s-a jucat nepotica mea cu ele,a umblat in geanta la mine si eu nu am fost atenta.din fericire nu a luat nici o pilula dar mi le-a desfacut pe toate.le mai pot lua asa sau ele erau pusa intr-o ordine anume?adica...ma gandesc k in folia lor erau pentru fiecare zi acum daca sunt amestecate le mai pot lua?

in fiecare zi
kudika_3939
Postat pe 2 Aprilie 2012 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O problema medicala 5 De la: kudika_3323 8 Iulie 2012 14:06
posibilitati de a ramane gravida? 27 De la: utad 14 Iunie 2011 10:32
avem si noi o maree problema....de 1 anishor si jumatate incercam sa avem un bebel.....:(( 29 De la: luchianramona 12 Decembrie 2011 14:09
Am nevoie de sfaturi, dar nu rautacioase plz 96 De la: TANASE_CONSTRUCT 4 Februarie 2012 20:23
dati-mi idei 3 De la: kudika496520 29 Mai 2012 12:53