Setari Cookie-uri

de la dragoste la ura

avem 45 de ani de casnicie ,nu as putea zice ca a fost super casnicia noastra ,a fost bine,acum sotul meu ma uraste ,nu mai vrea sa manance mancare facuta de mine ,zice ca-l otravesc,ma priveste tot incruntat,evita discutile cu mine,care credeti ca e motivul,daca mai sant cazuri la varste deastea,cum sa procedez?
kudika083965fericita
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:05
De la: kudika083965fericita, la data 2012-04-07 16:05:26avem 45 de ani de casnicie ,nu as putea zice ca a fost super casnicia noastra ,a fost bine,acum sotul meu ma uraste ,nu mai vrea sa manance mancare facuta de mine ,zice ca-l otravesc,ma priveste tot incruntat,evita discutile cu mine,care credeti ca e motivul,daca mai sant cazuri la varste deastea,cum sa procedez?

Du-l la psihiatru, daca a ajuns sa te urasca in asa hal...sa te astepti ca maine poimanie sare si cu un cutit la tine !!!!
rondina
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:18
De la: kudika083965fericita, la data 2012-04-07 16:05:26avem 45 de ani de casnicie ,nu as putea zice ca a fost super casnicia noastra ,a fost bine,acum sotul meu ma uraste ,nu mai vrea sa manance mancare facuta de mine ,zice ca-l otravesc,ma priveste tot incruntat,evita discutile cu mine,care credeti ca e motivul,daca mai sant cazuri la varste deastea,cum sa procedez?



De ce crezi ca te uraste???Sa stii ca de la o iubire nereala,se trece foarte usor la acest sentiment de ura!!1Nicio casnicie nu este perfecta,si multe sunt ,chiar imperfecte din toate punctele de vedere!!!Aveti ani buni de casnicie petrecuti impreuna,chiar in conditiile in care au fost si probleme,neajunsuri poate!!!Cum a debutat aceasta modificare de comportament a sotului?Nu se poate ,ca din senin ,sa-i devenit repulsiva!!Are cumva probleme de sanatate,de ordin psihic mai ales?La varstele,pe care le aveti,cu o canicie de durata in spate,singura solutie este si ramane comunicarea dintre voi!!Profita de primul prilej ,in care sa porti o discutie cu sotul tau si sa vedeti unde se afla problema si la care dintre voi!!Daca nu au intervenit ,anterior,aspecte negative ,in casnicia voastra,ceea ce ne-ai spus nu justifica comportamentul sotului,undeva s-a produs o fisura,dar sunteti cam in varsta ,ca sa va mai purtati copilareste!!!
MissRainbow
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:25
miss rainbow,ai dreptate ,e bolnav are ciroza hepatica alcoolica ,dar nu sta pe pat se misca ,lucreaza prin curte,isi gaseste tot felu de ocupatii,dar daca vreau sa vorbesc cu el ...da doar din mana si pleaca,poate acesta sa fie motivul,o zi buna va doresc
kudika083965fericita
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:50
chiar nu mai stie nimeni ce sa zica???poate asa e de la o anumita varsta
kudika083965fericita
Postat pe 8 Aprilie 2012 16:59
poate acum cand ne apropiem de sfarsitul vietii...e mai bine asa ,cand unu din noi va disparea
kudika083965fericita
Postat pe 10 Aprilie 2012 12:19
Nu cred ca are ceva contra ta personal... Cred ca mai degraba e nemultumit de viata lui si te-a gasit pe tine pe post de tap ispasitor.
Micaell
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:49


Draga mea,imi pare rau ca trebuie sa-ti spun acest lucru,dar sa stii ca alcoolismul genereaza episoade de paranoia,datorita faptului ca alcoolul afecteaza sistemul nervos central!!Si faptul ca boala in sine,ciroza hepatica,aduce cu ea nemultumire asupra stilului de viata personal si constientizarea unui final nefericit,cu toata durerea lui!Deasemenea,stiindu-se atat de bolnav,sotul tau ,refuza cu desavarsire,dintr-un egoism si o frustrare acerbe,comunicarea cu tine,practic,ii este ciuda pe tine,pentru faptul ca el va muri si tu vei trai,,este unul din semnele depresiei indusa de aceasta boala nemiloasa,dar care a fost generata de viciul lui!!Creierul lui,naste fel si fel de scenarii macabre,nu ai ce sa-i faci,alcoolul a distrus ceea ce era bun in el!!Incearca sa fii mai rabdatoare cu el,discuta cu el ,in momentele in care este calm,explica-i ca nimeni nu ii doreste raul,dimpotriva,fii alaturi de el,sotul tau este un om bolnav,si nu prea ai ce sa-i mai faci!!Urmeaza tratament pentru ciroza hepatica,este din cea "uscata",nu?Alimentatia este adecvata?Draga mea,incearca sa devii un pic indiferenta fata de ceea ce se intampla in viata ta pentru ca sotul tau,din cauza bolii,nu mai judeca corespunzator!!Evita ,pe cat posibil,conflictele si ai grija de el,asta este,de multe ori,femeile ,datorita greselilor sotilor lor,sufera fara a fi vinovate cu ceva,purtand decat vina , ca s-au casatorit cu niste alcoolici!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 09:26
iti multumesc draga MISSRainbow,foarte frumos mi-ai explicat,si tocmai asa gandeam si eu ca boala il face egoist si rautacios,ma inbolnaveste si pe mine cu atitudinea lui,pt.ficat face tratament si bea si bere si vin,nu stiu cum se impaca tratamentul cu alcoolu,o zi buna iti doresc ,la fel la toti de pe forum,,PASTI FERICITE"
kudika083965fericita
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o alta iubire, ce greu este 30 De la: senza 31 Octombrie 2009 18:06
Amanta lu` tata 61 De la: kudika427839 7 Septembrie 2011 21:09
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
Cine stie ... ? 15 De la: ioa_pcd_girl 18 Decembrie 2009 08:01
Indragostita de profesor 156 De la: Black_Lips 16 Martie 2012 14:54