Setari Cookie-uri

imi poate da cineva vreun sfat?

de 3 ani de zile sunt cu un baiat rom la care tin mult de tot si mi-a dem de multe ori k si el tine la fel de mult la mine.insa parintii mei nu-l vor din cauza asta si desi m-au lasatsa stau cu el 3 ani de zile acum mi-au interzis sa mai fiu cu el pt ca le e teama sa nu se ajunga la casatorie.sunt pusa intre ei si el:tin atat la parintii mei dar si la el caci in momentele mai grele el mi-a fost mereu aproape si m-a inteles,singurul lui defect e ca este rom dar in rest nu are absolut nimik in comun cu romii doar culoarea caci in rest e un om de milioane
allyalina
Postat pe 1 Iulie 2009 22:37
Aici totul depinde de tine, daca esti pregatita sa-ti infrunti parintii sau sa il infrunti pe el. A fost greseala alor tai, ca trebuiau sa-ti spuna de la inceput ca nu-l vor. Printr-o situatie similara am trecut si eu, dar m-am lamurit ca era un om de nimic, asa ca l-am parasit. Acum am pe altcineva si sunt mult mai fericita. Si ai mei la fel. Sa stii ca parintii nu vor niciodata raul copilului.
Gandeste-te bine la decizia pe care o iei. Parerea mea este ca ar trebui sa-ti gasesti pe cineva cu care atat tu cat si parintii tai sa fie de acord. Barbati gasesti peste tot. Mai importanta este familia.
Pupici si mult succes!
Frankie_Zuzu
Postat pe 2 Iulie 2009 15:44
De la: allyalina, la data 2009-07-01 22:37:19de 3 ani de zile sunt cu un baiat rom la care tin mult de tot si mi-a dem de multe ori k si el tine la fel de mult la mine.insa parintii mei nu-l vor din cauza asta si desi m-au lasatsa stau cu el 3 ani de zile acum mi-au interzis sa mai fiu cu el pt ca le e teama sa nu se ajunga la casatorie.sunt pusa intre ei si el:tin atat la parintii mei dar si la el caci in momentele mai grele el mi-a fost mereu aproape si m-a inteles,singurul lui defect e ca este rom dar in rest nu are absolut nimik in comun cu romii doar culoarea caci in rest e un om de milioane


pffffffff......dificil rau....ar trebui sa le demonstreze ca nu au de ce sa se teama. poate sunt probl si in legatura cu fam lui? chiar n-am nicio idee...
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 15:50
pai problema e ca parintii mei au recunoscut singuri k e un baiat de milioane dar pe ei ii deranjeaza culoarea
allyalina
Postat pe 3 Iulie 2009 09:20
De la: allyalina, la data 2009-07-03 09:20:59pai problema e ca parintii mei au recunoscut singuri k e un baiat de milioane dar pe ei ii deranjeaza culoarea


nici culoare nu-i deranjeza...pur si simplu ii deranjeaza ideea....cati ani ai tu?

nu vreau sa fiu rautacioasa....nu am nimic cu romii in general, absolut nimic....si stiu ca sunt atatie romani mult mai nenorociti decat romii....insa eu prefer romani, poate par rasista...poate si sunt...pentru ca am motivele mele.....asta-i parerea mea.....poate tu ai intalnit asa cum spui un baiat de milioana.....daca este asa de bun...atunci sigur se va lupta pentru tine....si nu prin a-ti infrunta parintii...frumos ar fi sa le demonstreze si parintilor tai ca te merita si ca este intradevar un om de milioane

ai grija de tine
gargaritamica
Postat pe 3 Iulie 2009 09:26
eu am 23 de ani si el are 26
allyalina
Postat pe 3 Iulie 2009 14:30
De la: allyalina, la data 2009-07-03 14:30:11eu am 23 de ani si el are 26


aaaa, eu ma gandeam ca ai in jur 17-18 ani.....pai la 23 se schimba situatia, te-ai gandit sa organizezi o intalnire in 4....tu el si parinti tai, sa le explici ca nu mai esti un copil, ca nu au motive sa-si mai faca probleme, pentru ca esti suficient de matura si responsabila incat sa decizi singura ce vei face in continuare....oricum parca ai spus ca ai tai sunt constenti de calitatile baiatului....pai totusi cred ca asta-i un atuu, ideea e ca voi trebuie sa le explicati si sa-i faceti sa inteleaga ca nu mai sunteti copii, ca relatia voastra nu-i un joc.....si ca nu vreti sa renuntati unul la celalalt.....in mod normal chiar daca nu vor fi deacord in prima faza...cu timpul vor intelege.....si daca nu inteleg....incearca sa le spui ca ii iubesti mult dar ca-l iubesti si pe el....si nu vrei sa fii pusa in situatia de-a alege.....daca parinti te iubesc(si sigur , te iubesc....pentru ca toti parinti isi iubesc copii), sigur te vor intelege....toate problemele astea....cu mult calm se vor rezolva

iti doresc tot binele, multa gragoste, fericire, si iubire

sa ne tii la curent...si sa ne spui ce ai facut pana la urma
gargaritamica
Postat pe 3 Iulie 2009 18:34
mancati-as capu tau de buburuza telegenta
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 18:03
singurul lui defect e ca este rom???????haaaaa????defect zisasi????
stii ce zic ai lui???? ca singurul tau defect e ca esti romanca
matracucu
Postat pe 4 Iulie 2009 18:06
De la: greierash, la data 2009-07-04 18:03:28mancati-as capu tau de buburuza telegenta



greierasul meu
gargaritamica
Postat pe 5 Iulie 2009 16:51
fetelor chiar ma bucur k luati in serios problema mea si nu ma judecati cum ma asteptam.va pup si o sa va tin la curent
allyalina
Postat pe 8 Iulie 2009 11:36
De la: allyalina, la data 2009-07-01 22:37:19singurul lui defect e ca este rom dar in rest nu are absolut nimik in comun cu romii doar culoarea caci in rest e un om de milioane

Tu il placi ca e rom, sau ca n-are nimic in comun cu romii, doar culoarea?
Zici ca e un om de milioane... De cate milioane?
Ca sa impaci si capra si varza, ar trebui sa te faci tu roma (nu cu R mare) si sa te duci sa traiesti cu el, in stilul lor.
Succes! si da-mi de veste.(limba lor o stii?)
Maxam
Postat pe 8 Iulie 2009 11:47
daca tu poti trece peste prejudecati si nu ai nicio o problema ca este rrom atuci nu-l pierde ca s-ar putea sa dai peste un altu care sa fie roman dar care sa nu fie nici pe jumatate la fel de bun ca el si s-ar putea sa-ti para rau
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 9 Iulie 2009 22:43
il iubesti, te iubeste... de ce permiti familiei tale sa se amestece in iubirea voastra? si ce daca are alta culoare a pielii? de cand este iubirea conditionata de culoarea pielii..? daca ai tai nu inteleg asta.. treaba lor! nu traiesc ei viata ta, nu ei fac alegerile in locul tau.. esti destul de mare ca sa nu-ti mai pese de restul lumii.
DirtyDianna
Postat pe 12 Iulie 2009 13:43
mai nou e ca tatal meu imi tot spune k daca il aleg pe prietenul meu il disrug pe el (pt k tata e foarte influentabil,tine cont de parerea prietenilor lui si ar considera k eu l-as dezamagi daca m-as casatori cu un rom)
mie mi-e frica de un singur lucru:sa nu cumva sa se intample ceva cu tata(el este operat la inima de vreo 3 ani si are probleme cu inima)si stiu k daca s=-ar intampla ceva toti m-ar considera pe mine vinovata
si totusi nush ce sa aleg eu ii iubesc pe amandoi si nu as vrea sa li se intample ceva niciunuia
allyalina
Postat pe 14 Iulie 2009 19:22
gandeste-te foarte bine ce ai sa faci. e cu 2 taisuri situatia ta, daca te-ai casatori cu el nu cred ca ai pierde iubirea parintilor ci contactul cu ei. sa-ti povestesc ce am auzit de o amica a mea si am ramas tampita. s-a casatorit cu un rrom desi parintii erau total impotriva si au pus-o sa aleaga intre ei si el. ea a ales sa se castoreasca, pentru ca il iubea foarte mult si avea iluzia unei vieti de familie implinita. mare greseala. dupa primul copil sotul ei a inceput s-o bata, s-o insele, n-o lasa la biserica, n-o lasa sa ia legatura cu familia ei..in orice caz, o trata inimaginabil. dupa un an ea n-a mai suportat si a cerut divort. ei nu erau cununati religios, ci doar in acte. nu stiu cum se face,dar tipul avea buletin: . el nu a vrut sa divorteze, foarte greu a reusit sa scape de el, a si fugit de acolo pe perioda divortului. si acum o ameninta, si pe ea si pe copil
daca spui ca e baiat de milioane, inseamna ca in cunosti foarte bine. niciodata nu e baza pe aparente, cerceteaza tu familia lui, vezi cum este tratata mama lui, femeile din familia lui, vezi situatia materiala, grija pentru educatie si sanatate, conditiile de trat, absolut totul. pentru ca rromii nu sunt discriminati datorita culorii pielii si etniei. ci datorita conportamentului lor.
gandeste-te ce e mai bine pentru tine, in viata ta tu esti personajul principal.
mult succes
sycorax
Postat pe 15 Iulie 2009 11:41
uh nici eu nu inghit romii...insa nu sunt eu cea care sa te judec.....atit stiu ca la romi este alta viata intr-o relatie....daca consideri ca merita si va iubiti de ce nu?!!!......insa deschide bine ochii inainte...parintii tai cu siguranta iti vor binele
pamela_1
Postat pe 15 Iulie 2009 11:47

rrom /roman tot barbat este..si romanii sunt violenti cu "femeile lor", nu stii niciodata cum poate deveni un om indiferent de etnie.... ii inteleg pe parintii tai dar ar trebui sa te inteleaga si ei pe tine. stiu ca iubirea e oarba.dar trebuie sa mai deschidem ochii din cand in cand. iti urez tot bine le din lume...si multa fericire indiferent de calea ce o vei urma
ankpoly
Postat pe 15 Iulie 2009 12:02
depinde foarte mult de tine..eu am o cunostinta si ea a patit la fel..era pusa intre parinti si el..dar nu a cedat se iubesc chiar daca parintii ei nu sunt de acord ..procedeaza la fel si ai sa vezi k o sa fie bine..demonstreazale k il iubesti..k nu poti sta fara el k esti dispusa sa ii lasi pt el..si o sa vada..:*nu ceda
didabruneta
Postat pe 16 Iulie 2009 00:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
traiesc o iubire imposibila.... 32 De la: cristiana_cris 20 Octombrie 2009 11:36
Relatie cu diferenta de varsta peste 25-30 de ani?? 16 De la: quantex 25 Iunie 2009 13:58
Iubesc? 51 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38
iubesc o femeie rea 39 De la: kudika017877 9 Iulie 2009 16:42
Se va intampla intr-un final..[ovestea se va asterne intr-un jurnal...? 4 De la: meekk 29 Decembrie 2008 00:19