Setari Cookie-uri

O iubire de neuitat

Buna..Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat din Dubai. Am fost foarte apropiati, ne-am si intalnit. Comincam foarte bine , ne iubeam si ne iubim in continuare.Ideea e ca acum un an ne-am despartit din cauza conditiilor vitrege: el e musulman. A intervent distanta, era greu sa ne stabilizam int-un loc, iar parintii lui sunt mai batrani sa ii lase singuri, eu sunt singura la parinti, etc. In tot acest an am incercat sa ne uitam unul pe celalalt. Nu am reusit nici eu, dar nici el. In umra cu o luna am inceput sa vorbim. Mi-a marturisit ca nu poate sa uite, ca ma iubeste dar, citez vorbele lui, . Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu. Nu stiu ce sa fac. Amandoi suferim.
Idrissou
Postat pe 28 Martie 2012 15:27
Comancam e un cuvant sau localitate africana?
jean_luc_picard
Postat pe 28 Martie 2012 15:28
Buna..Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat din Dubai. Am fost foarte apropiati, ne-am si intalnit. Comincam foarte bine , ne iubeam si ne iubim in continuare.Ideea e ca acum un an ne-am despartit din cauza conditiilor vitrege: el e musulman. A intervent distanta, era greu sa ne stabilizam int-un loc, iar parintii lui sunt mai batrani sa ii lase singuri, eu sunt singura la parinti, etc. In tot acest an am incercat sa ne uitam unul pe celalalt. Nu am reusit nici eu, dar nici el. In umra cu o luna am inceput sa vorbim. Mi-a marturisit ca nu poate sa uite, ca ma iubeste dar, mi-a spus ca uneori viata nu poate continua asa cum ne dorim noi. Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu. Nu stiu ce sa fac. Amandoi suferim.
Idrissou
Postat pe 28 Martie 2012 15:30
am inteles!
jean_luc_picard
Postat pe 28 Martie 2012 15:32
De la: Broscaru, la data 2012-03-28 15:34:18Asteapta sa moara socrii si atunci veti putea fi impreuna.

pt mine nu e amuzant
Idrissou
Postat pe 28 Martie 2012 16:06
De la: Idrissou, la data 2012-03-28 15:27:00Buna..Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat din Dubai. Am fost foarte apropiati, ne-am si intalnit. Comincam foarte bine , ne iubeam si ne iubim in continuare.Ideea e ca acum un an ne-am despartit din cauza conditiilor vitrege: el e musulman. A intervent distanta, era greu sa ne stabilizam int-un loc, iar parintii lui sunt mai batrani sa ii lase singuri, eu sunt singura la parinti, etc. In tot acest an am incercat sa ne uitam unul pe celalalt. Nu am reusit nici eu, dar nici el. In umra cu o luna am inceput sa vorbim. Mi-a marturisit ca nu poate sa uite, ca ma iubeste dar, citez vorbele lui, . Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu. Nu stiu ce sa fac. Amandoi suferim.


Daca el e constrans de viata lui si nu se poate muta in Romania, de ce nu incerci sa-i fi tu aproape, mutandu-te aproape de el? Ati luat in considerare si ideea unei casatorii, chiar daca el e musulman?
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 10:06
De la: Idrissou, la data 2012-03-28 16:06:23
De la: Broscaru, la data 2012-03-28 15:34:18Asteapta sa moara socrii si atunci veti putea fi impreuna.

pt mine nu e amuzant


Unora li se pare amuzant sa-si bata joc de oricine si orice. Pe astfel de indivizi nu-i baga in seama, ci ignora-i cat poti tu de mult.
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 10:07
De la: Idrissou, la data 2012-03-28 15:30:24Buna..Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat din Dubai. Am fost foarte apropiati, ne-am si intalnit. Comincam foarte bine , ne iubeam si ne iubim in continuare.Ideea e ca acum un an ne-am despartit din cauza conditiilor vitrege: el e musulman. A intervent distanta, era greu sa ne stabilizam int-un loc, iar parintii lui sunt mai batrani sa ii lase singuri, eu sunt singura la parinti, etc. In tot acest an am incercat sa ne uitam unul pe celalalt. Nu am reusit nici eu, dar nici el. In umra cu o luna am inceput sa vorbim. Mi-a marturisit ca nu poate sa uite, ca ma iubeste dar, mi-a spus ca uneori viata nu poate continua asa cum ne dorim noi. Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu. Nu stiu ce sa fac. Amandoi suferim.



In momentul in care intervine suferinta intr-o relatie de iubire,toate trairile,emotiile,sentimentele,mai ales daca nu mai pot fi manifestate la intreaga capacitate,,iau dimensiuni tragice si totul se transforma intr-o nebuloasa!!Si clar ,ca acea relatie intra intr-un impas,greu de trecut din punctul meu de vedere!!
S-a discutat,de multe ori,pe acest forum,problema care apare in desfasurarea relatiei dintre un crestin si un musulman,,nimic mai adevarat in tot ceea ce s-a postat in topicurile respective!!!!Personal,nu cred in trainicia a astfel de relatii,exista contradictii si deosebiri,demne de luat in seama,in desfasurarea lor,cine spune ca decurg armonios,,nu afirma adevarul adevar,,undeva sunt lacune si divergente de opinii si credinta!!Deci,din acest punct de vedere,,nu te sfatuiesc sa continui relatia cu acel barbat!!Faptul ca si-a adus parintii la inaintare,,ca o parere personala,este de-a dreptul ridicol,atunci cand iubesti,poti sa faci si separarile necesare,doar nu va sta toata viata legat de parintii sai,si ca un alt punct de vedere,nu isi va parasi tara de origine niciodata,,motivele lui sunt puerile,alta este motivatia!!

Colega mea,Franziska,ti-a sugerat sa te duci la el,in tara respectiva!!!Nimic mai gresit!!!Draga mea,vei fi o crestina intr-o tara cu alte traditii si convingeri religioase,,te vei zbate ca pestele pe uscat,daca nu cunosti viata lor,in toata amplitudinea ei,,nu cred ca vei rezista supliciului religios ,la care vei fi supusa,vrei ,nu vrei!!!Il iubesti pana la suferinta????????Te cred aici!!!!Dar si in ceea ce priveste suferinta voastra,sunt diferente!!!Va iubiti parintii,familia,nimic mai frumos,sentimente filiale puternice,dar nu cred ca veti reusi sa faceti amandoi compromisuri,,tu,poate vei face,,dar in ceea ce il priveste pe iubitul tau,,,nu cred ca va accepta sa vina in Romania!!Si tu,daca te vei hotari sa-ti parasesti familia,pentru a te duce la el,,nu stiu daca vei putea sa traiesti macar un an alaturi de el,,,dragostea nu inlocuieste si nici nu atenueaza adancul diferentelor existente intre voi,din punct de vedere religios,moral,social,,cine spune contrariul,,,minte,parerea mea!!
MissRainbow
Postat pe 29 Martie 2012 10:58
Rupe orice fel de legatura cu el si iti spun eu ca in cateva luni il vei uita. Voi pana acum ati avut o relatie pur virtuala (l-ai vazut doar asa, in trecere). N-ai cum sa cunosti o persoana in felul asta... Una este sa schimbi impresii pe facebook, alta e sa stai cu un om zi de zi si sa-i vezi toate defectele. Coboara cu picioarele pe pamant si gaseste o persoana de la tine din tara. Sunt o multime de barbati singuri chiar la tine in oras... Ce cauti tu in Dubai? Crezi ca barbatul acela e mai bun? Iti spun eu ca nu... Doar pare asa fiindca nu poti fi cu el.
Micaell
Postat pe 30 Martie 2012 11:12
cauta in inima ta si vei gasi raspunsul
kudika_3939
Postat pe 30 Martie 2012 11:21
De la: Idrissou, la data 2012-03-28 15:27:00Buna..Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un baiat din Dubai. Am fost foarte apropiati, ne-am si intalnit. Comincam foarte bine , ne iubeam si ne iubim in continuare.Ideea e ca acum un an ne-am despartit din cauza conditiilor vitrege: el e musulman. A intervent distanta, era greu sa ne stabilizam int-un loc, iar parintii lui sunt mai batrani sa ii lase singuri, eu sunt singura la parinti, etc. In tot acest an am incercat sa ne uitam unul pe celalalt. Nu am reusit nici eu, dar nici el. In umra cu o luna am inceput sa vorbim. Mi-a marturisit ca nu poate sa uite, ca ma iubeste dar, citez vorbele lui, . Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu. Nu stiu ce sa fac. Amandoi suferim.

Fereste-te de musulmani, nu este cea mai buna alegere pentru o romanca!
rondina
Postat pe 30 Martie 2012 11:31
De la: jean_luc_picard, la data 2012-03-28 15:28:57 Comancam e un cuvant sau localitate africana?


tu esti dreamer? ca ea are voie sa monitorizeze greselile gramaticale.i-ai intrat in conturi?
monreve3031
Postat pe 30 Martie 2012 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ciudatenie 26 De la: thadoog 11 Ianuarie 2010 18:52
cum se vindeca inimioara??? 1 De la: karmenn 29 August 2008 16:16
Intalnire de urgenta! 9 De la: doi_ochi_caprui 8 August 2011 14:41
Sotul nu ma mai satisface... 43 De la: Heavenly_angel 15 Mai 2012 21:31
nelutescu@yahoo.com 6 De la: ella_c 24 Aprilie 2010 18:56