Setari Cookie-uri

Ce sa fac ?

Am 18 ani si am inceput o relatie de 2 saptamni cu o fata de 16 ani..Ma simt bine langa ea , incep sa ma atasaz de ea..dar sa ivit ceva :| ...fosta prietena la care mai tin :( ..cu fosta prietena am avut o relatie de 4 luni dar in ultima luna sau intamplat numai despartiri..multe certuri..crize de gelozie... I-am zis sa nu ma mai caute , dar de cateva zile imi da sms-uri cu te iubesc...ca i e dor de mine.. ca vrea sa fim impreuna...(din sms-uri vad ca...chiar ma iubeste...).Ne-am despartit mai mult din cauza ei..si acum ma vrea si m-a rascolit..mia adus aminte :(...ma face sa sufar.. sa ma intorc la ea...imi rascoleste inima.

Intrebare mea e..ce sa fac ? sa ma intorc la ea ? dc m-as intoarce ? ca in ultimu timp sau intamplat numa certuri..suferinta cu ea ....sau sa raman cu actuala prietena..care pana acum m-am inteles bine fara certuri si am vazut ca ma place..
Imi e frica...daca ma intorc la fosta..imi e frica ca , iara o sa ne certam..ne-am certat de prea multe ori :|..dc sa ma intorc cand am pe cineva acum care incepe sa tina la mine..doar pentru sentimentul pe care il am din trecut si care mi la rascolit acum ? ..tot mai tin le ea..


Ce sa fac ?

Va multumesc frumos ! , scuza-ti greselile !
kudika_325
Postat pe 10 Aprilie 2012 23:51
Las-o in pace pe fosta ca stii vorba: ciorba reincalzita nu mai e buna. E posibil sa vrea doar sa-i faca in ciuda actualei tale prietene si sa nu-si doreasca pe bune o relatie cu tine. Fetelor le place sa se tachineze astfel intre ele, furandu-si iubitii etc. E un comportament tipic adolescentin.
Micaell
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:45
Dar partea cu: Din sms-uri vad ca ma iubeste m-a facut sa rad
Micaell
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:52


Wow,tinere,,as da orice sa ma pot intoarce la iubirile din adolescenta,dulci si pline de gingasie,tulburatoare si pline de tumult,dar ,din pacate,nu se mai poate acest "return"!!! Si srept urmare ,vin si iti tastez urmatoarele!!
Esti un adolescent aflat la inceput de drum amoros,iesit dintr-o prietenie de scurta durata si angrenat intr-una noua,nimic iesit din comun pana acum!!Ne pui o intrebare proprie perioadei in varsta ,in care te afli,si astepti un raspuns incurajator sau nu!!!Dar vin si te intreb--de ce te-ai intoarce intr-un trecut plin de discutii,certuri si acte de gelozie,,oare doar pentru faptul ca "reiese din niste sms-uri ,ca te iubeste"?Nimic mai fals,,iti pot da exemple de astfel de sms-uri,pline de dragoste,dar,in realitate,fiind lipsite de substanta emotionala,dimpotriva,aratand caracterul duplicitar al expeditorului!!Deci,raspunsul meu este "Nu"!!Daca relatia respectiva,chiar scurta fiind,ti-a adus o oarecare doza de mahnire,,nu o mai face,,vor fi reprosuri,frustrari,si in plus de asta,vei produce dezamagire in sufletul actualei prietene!!Vezi-ti de drumul tau,vei mai cunoaste fete,vor mai fi tristeti,suparari,sunt normale la varsta adolescentei,,iubirea adevarata ,o vei cunoaste la timpul potrivit!!Adolescenta este perioada cea mai frumoasa ,de pe parcursul vietii unui om,traieste-o fara teama de a o face!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 09:05
Fosta mea prietena...nu stie ca am acum prietena .
A zis , ca daca stie ca as avea ..tot va lupta pt mine..:)) , iar actuala prietena stie ca fosta ma cauta..si a zis ca daca chiar simt ca o mai iubesc...sa ma intorc la ea..dar nu prea vreau..nu vreau cu toata inima , am o teama in mine :|
Eu nu am vrut sa imi fac prietena..dar a inceput dintro joaca..o intalnire ca intre amici ,si am zis...hai sa imi fac :)) , pt ca am vazut ca ma simt bine in prezenta ei (eu nu prea am vrut ca am stiut ca de abia m-am despartit de fosta si stiam ca o sa mai ma caute iara..da de fiecare data cum am fct ..neam impacat...si dupaia iara certuri..etc.) ...

Va multumesc de raspunsuri ! dar parca tot nu sunt impacat... Simt ca fosta chiar ma vrea ! chiar ma iubeste ...e o fire incapatanata si toate despartirile astea au fost din incapatanarea ei ..daca nu mai ma iubea , dc m-ar mai fi cautat ?
Fosta tot mai mult incepe sa imi arate ca vrea..daca nu aveam acum prietena..si nu inccepea sa imi placa un pik de ea..ma impacam cu fosta :(
kudika_325
Postat pe 11 Aprilie 2012 12:08
De la: kudika_325, la data 2012-04-11 12:08:07Fosta mea prietena...nu stie ca am acum prietena .
A zis , ca daca stie ca as avea ..tot va lupta pt mine..:)) , iar actuala prietena stie ca fosta ma cauta..si a zis ca daca chiar simt ca o mai iubesc...sa ma intorc la ea..dar nu prea vreau..nu vreau cu toata inima , am o teama in mine :|
Eu nu am vrut sa imi fac prietena..dar a inceput dintro joaca..o intalnire ca intre amici ,si am zis...hai sa imi fac :)) , pt ca am vazut ca ma simt bine in prezenta ei (eu nu prea am vrut ca am stiut ca de abia m-am despartit de fosta si stiam ca o sa mai ma caute iara..da de fiecare data cum am fct ..neam impacat...si dupaia iara certuri..etc.) ...

Va multumesc de raspunsuri ! dar parca tot nu sunt impacat... Simt ca fosta chiar ma vrea ! chiar ma iubeste ...e o fire incapatanata si toate despartirile astea au fost din incapatanarea ei ..daca nu mai ma iubea , dc m-ar mai fi cautat ?
Fosta tot mai mult incepe sa imi arate ca vrea..daca nu aveam acum prietena..si nu inccepea sa imi placa un pik de ea..ma impacam cu fosta :(



Tinere,m-ai determinat sa rad cu lacrimi!!! Iti cam place ,cand in caruta,cand in teleguta,dar nu-i nimic grav in asta,asa se intampla la aceasta varsta!!!! Inima ce iti spune,caci ,acum,ea te indruma ce anume sa faci!!!??????Dar vin si te intreb ceva;;daca prietena ta,cea actuala,ar veni si ti-ar spune ca se impaca cu fostul iubit,,cam cum te-ai simti????????Audddd????? Esti nehotarat!!!Procedeaza asa cum esti convins ca va fi bine,dar nu taragana treburile si fii foarte atent pe viitor!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 12:46


Bine o sa vad ce o sa fak

Multumesc de raspuns .
kudika_325
Postat pe 11 Aprilie 2012 12:58
De la: kudika_325, la data 2012-04-11 12:58:42

Bine o sa vad ce o sa fak

Multumesc de raspuns .



Cu placere!!Cu o singura mentiune insa-daca te impaci cu fosta prietena,si aceasta revine la vechile obiceiuri,sa nu ai pretentia sa te intorci la actuala,devenita intre timp fosta,in locul fostei,ce va deveni actuala!! In schimb,poti cauta o a treia tanara,,si totul va decurge astfel,pana in momentul in care te vei maturiza si vei fi capabil sa te rezumi la ultima,daca o fi posibil!!! Cei mai frumosi ani,,nu-i irosi inutil!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 13:06
De la: kudika_325, la data 2012-04-10 23:51:05Am 18 ani si am inceput o relatie de 2 saptamni cu o fata de 16 ani..Ma simt bine langa ea , incep sa ma atasaz de ea..dar sa ivit ceva :| ...fosta prietena la care mai tin :( ..cu fosta prietena am avut o relatie de 4 luni dar in ultima luna sau intamplat numai despartiri..multe certuri..crize de gelozie... I-am zis sa nu ma mai caute , dar de cateva zile imi da sms-uri cu te iubesc...ca i e dor de mine.. ca vrea sa fim impreuna...(din sms-uri vad ca...chiar ma iubeste...).Ne-am despartit mai mult din cauza ei..si acum ma vrea si m-a rascolit..mia adus aminte :(...ma face sa sufar.. sa ma intorc la ea...imi rascoleste inima.

Intrebare mea e..ce sa fac ? sa ma intorc la ea ? dc m-as intoarce ? ca in ultimu timp sau intamplat numa certuri..suferinta cu ea ....sau sa raman cu actuala prietena..care pana acum m-am inteles bine fara certuri si am vazut ca ma place..
Imi e frica...daca ma intorc la fosta..imi e frica ca , iara o sa ne certam..ne-am certat de prea multe ori :|..dc sa ma intorc cand am pe cineva acum care incepe sa tina la mine..doar pentru sentimentul pe care il am din trecut si care mi la rascolit acum ? ..tot mai tin le ea..


Ce sa fac ?

Va multumesc frumos ! , scuza-ti greselile !
Esti scuzat ,buna!!
Pai eu te intreb tu ce vrei de la viata?Vrei sa fi fericit sau vrei sa tot fi amagit?Daca zici ca ai o relatie acum si esti bine atunci evolueaza si ceea ce a fost a fost si basta.Ce rost mai are sa te intorci in trecut cand tu deja ai un prezent?Viata merge inainte,fosta te-a avut ,dar nu a stiut sa te pastreze si tu acum nu mai esti disponibil si te rog sa te gandesti macar un pic cat va suferi ''prezenta''doar atat si te intreb:crezi ca merita?
criszoe
Postat pe 11 Aprilie 2012 13:58
Nu merita sa sufere...:(

Dar am atentionato ca nu vreau prietena :)) eu mai prostutz :)) am acceptato stiind ca s-ar putea sa se intoarca fosta dupa mine..mai mult am acceptato sa o uit pe fosta..
kudika_325
Postat pe 11 Aprilie 2012 15:02
De la: kudika_325, la data 2012-04-11 15:02:41Nu merita sa sufere...:(

Dar am atentionato ca nu vreau prietena :)) eu mai prostutz :)) am acceptato stiind ca s-ar putea sa se intoarca fosta dupa mine..mai mult am acceptato sa o uit pe fosta..



Nu te supara ca iti tastez urmatorul lucru,dar a te folosi de cineva,numai pentru a nu fi singur si absorbit de amintirea fostei,este cel mai murdar lucru,ceea ce ma determina sa pun la indoiala propriu-ti caracter,care,sigur,lasa de dorit!!Cum adica ai atentionat-o ca nu vrei prietenia ei??????? Drept cine te credeai,,Majestatea Regala si ea,cumva ,vreo supusa de-a ta???????????Te-ai folosit de ea,stiind,dar,mai degraba,sperand ,ca fosta sa te caute spre impacare,deci esti si prefacut pe deasupra!!Foarte urat!!!!Te-ai gandit la posibila situatie ,corespunzator careia,actuala prietena s-ar putea indragosti de tine???????cum ii vei spune,in cazul in care renunti la el spre revenire la prima prietena????"Draga mea,iarta-ma,dar trebuie as incheiem relatia,caci am vrut sa nu fiu singur,in cazul in care fosta nu ma mai cauta!! Jalnic!!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 15:16
Sfatul meu este sa alegi persoana iubita ! Si daca nu va merge relatia atunci sa stai singur pana vei simti ca intervine o persoana in viata ta pe care sa o iubesti cu adevarat. Niciodata nu vei reusi sa-ti scoti o persoana iubita din minte inlocuindo cu o alta pentru care nu poti simtii la fel. Nu forta dragostea ci laso sa vina de la sine...o data am facut aceiasi greseala...insa timpul le rezolva pe toate momentan sunt singura si mie bine! Decat cu o persoana pe care sa nu o iubesti mai bine singur iar daca pe parcurs va aparea dragostea va fi bine si daca nu va aparea va fi la fel de bine esential este ca tu sa te simti eliberat !!!
kudika_nikole
Postat pe 11 Aprilie 2012 16:58
nu stiu de ce s-a obosit lumea asta sa iti mai scrie...vad k tu stii defapt ce vrei sa faci dar de plictiseala ai dat si tu un subiect.tu stii foarte bine k te vei intoarce la fosta.k va mai trece un timp si te vei desparti .k in timp te vei maturiza si k acum relatiile nu sunt decat pasagere pana vei gasi femeia vietii tale
krizantema
Postat pe 17 Aprilie 2012 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg de ce asa brusc 38 De la: papusa_barbie 3 Iulie 2009 13:48
Un sfat va rog ca nu stiu ce sa fac 12 De la: kudika071535 29 Septembrie 2009 16:55
Nu-l mai inteleg! 20 De la: lally2010 3 Ianuarie 2011 02:26
semne ca vrea sa ne despartim? 21 De la: pickard 31 Iulie 2011 19:35
Ma iubeste sau nu? Nu mai stiu ce sa cred. 4 De la: ella_c 25 August 2010 09:30