Setari Cookie-uri

sunt insarcinata ?va rog ajutati-ma cu un raspuns

buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?
kudika_4278
Postat pe 12 Aprilie 2012 22:39
De la: kudika_4278, la data 2012-04-12 22:39:25buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?



De cate ori va mai aparea acest topic cu comment-urile corespunzatoare eliminate de catre cei de la Kudika!!! Tipic lor!!!

ontopic---Test de sarcina repetat si control ginecologic efectuat,dar nu mai devreme de sase saptamani ,asta daca nu intervine desfasurarea normala a menstrei !!!!!!!!!Orice posibila sarcina vine cu starile fizice si psihice corespunzatoare,deci este usor de identificat starea de graviditate!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Aprilie 2012 07:20
De la: kudika_4278, la data 2012-04-12 22:39:25buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?


Daca ai fost in perioada fertila la data acelui contact sexual, de ce nu ati folosit un mijloc de contraceptie?

Dupa cum descrii, ar putea fi o sarcina. Cel mai bine te edifici in acest sens facand un test de sarcina sau/si facand o vizita medicului tau ginecolog.

Insa, retine, te rog, pentru viitor: protejeaza-te intotdeauna contra unei sarcini nedorite.
kokeshi
Postat pe 26 Aprilie 2012 09:11
De la: kudika_4278, la data 2012-04-12 22:39:25buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?






Cand mai faci prosti, iati pastila de a doua zi. Testele de sarcina si genecologia te vor sprijinii, dar sa previ o situatie neplacuta, este un lucru mult mai intelept.

Mareste iubirea in tine, gandeste mai profund inainte de luarea unor decizii si cauta la radacina faptelor, sensul vietii...

...


Acest gen de socuri ale neprevazutului, te avertizeaza despre ceva foarte urat, care vine spre voi.

Punete si tine post de 40 de zile, fi foarte atenta in acete zile la toate gandurile si emotiile, care vor incerca sa-ti manipuleze viatza.

Ai grije sa te mentii inradacinata foarte tare in adevar. Este mai bine taci decat sa minti si mai bine sa spui adevarul decat sa taci !

Tineti cont de ce v-am spus. Daca a reusit raul, sa va aduca in aceasta situatie de panica, el a castigat teren in viatza voastra.

Atentie foarte mare, la pacatele mici !!!





denis_3d25
Postat pe 27 Aprilie 2012 02:52
Spunei prietenului, ca inainte de harjoana, sa bea lichide de culoarea rogvaivului,dar din care sa scoata litera R ! Sigur problemele vor disparea
r9xvh3
Postat pe 29 Aprilie 2012 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OB-urile 45 De la: anna_healthy 13 Octombrie 2015 19:05
sansa de vindecare 4 De la: Terra_Mater 18 Martie 2010 09:51
candidoza 3 De la: denis_roxana 6 Februarie 2011 10:14
Cata rabdare sa ai cand problemele te coplesesc? 19 De la: hapciucalipta 14 August 2009 05:59
Cum sa fac sa imi dispara un neg (nigel) de pe mana ? 2 De la: pitique_blondine 24 Aprilie 2010 16:31