Setari Cookie-uri

o posibila candida ?

Buna. De azi dimineata am simtit o usturime si mancarime in zona intima, am o scurgere alba branzoasa, fara miros , iar peretii interiori ai vaginului sunt acoperiti cu ceva alb .sunt cu prietenul meu de 1 an , mi-am inceput viata sexuala acum o luna. sunt foarte speriata, am 22 de ani..dar nu m-am mai confruntat cu asta.
doar dupa Paste pot ajunge la un medic ginecolog...e tarziu..se intampla ceva daca mai astept o saptamana?
kudika369745
Postat pe 9 Aprilie 2012 14:59
De la: kudika369745, la data 2012-04-09 14:59:09Buna. De azi dimineata am simtit o usturime si mancarime in zona intima, am o scurgere alba branzoasa, fara miros , iar peretii interiori ai vaginului sunt acoperiti cu ceva alb .sunt cu prietenul meu de 1 an , mi-am inceput viata sexuala acum o luna. sunt foarte speriata, am 22 de ani..dar nu m-am mai confruntat cu asta.
doar dupa Paste pot ajunge la un medic ginecolog...e tarziu..se intampla ceva daca mai astept o saptamana?

pana ajungi la medic poti sa pui ovule cu betadina(ajuta la dezinfectare),stai in apa cu tantum rosa(intr-un lighean).Bine ar fi sa mergi la ginecologie ,in general se prescriu antimicotice de uz intern si extern.
Piscolinoo
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:05
De la: kudika369745, la data 2012-04-09 14:59:09Buna. De azi dimineata am simtit o usturime si mancarime in zona intima, am o scurgere alba branzoasa, fara miros , iar peretii interiori ai vaginului sunt acoperiti cu ceva alb .sunt cu prietenul meu de 1 an , mi-am inceput viata sexuala acum o luna. sunt foarte speriata, am 22 de ani..dar nu m-am mai confruntat cu asta.
doar dupa Paste pot ajunge la un medic ginecolog...e tarziu..se intampla ceva daca mai astept o saptamana?


Da,poate fi o candidoza sau,chiar o infectie data de Trichomonas Vaginalis,dupa cum ne descrii simptomele!!Ambele probleme sunt tratabile,dar pentru asta,trebuie sa faci examen citologic!Pana vei ajunge la medic,intrerupe contactele sexuale,intrucat ai contractat asa ceva de la partenerul tau,ai mare incredere in el dupa cum observ!Pentru ambele situatii,trebuie sa faceti amandoi tratament,in perioada respectiva,fiind interzisa activitatea sexuala!Poti face bai de sezut cu infuzie de ceai de galbenele sau pelin!Nu-ti recomand administrarea de ovule,pana nu vei face examenul citologic,in urma caruia,se va da un diagnostic corect!Lenjeria intima ,trebuie sa fie confectionata din bumbac si schimbata zilnic!Incearca sa nu te scarpini excesiv,intrucat poti provoca iritatii in zona intima!!Prietenul tau,ar trebui sa fie mai responsabil ,in ceea ce priveste viata sexuala,la barbati,aceste boli,nu se manifesta cu aceeasi atrocitate ,ca la femei!!Poate sa fie purtator de parazitul Trichomonas Vaginalis,sau de Candida Albicans,la el nemanifestandu-se in mod evident!!
MissRainbow
Postat pe 10 Aprilie 2012 13:10
De la: kudika369745, la data 2012-04-09 14:59:09Buna. De azi dimineata am simtit o usturime si mancarime in zona intima, am o scurgere alba branzoasa, fara miros , iar peretii interiori ai vaginului sunt acoperiti cu ceva alb .sunt cu prietenul meu de 1 an , mi-am inceput viata sexuala acum o luna. sunt foarte speriata, am 22 de ani..dar nu m-am mai confruntat cu asta.
doar dupa Paste pot ajunge la un medic ginecolog...e tarziu..se intampla ceva daca mai astept o saptamana?
e tarziu...o sa ti-se ingalbeneasca scurgerea si o sa dai de naiba...si tu si prietenul tau...
ADMINISTRATORUL
Postat pe 10 Aprilie 2012 14:51

Stai linistita,e doar posibil sa fie o ciuperca ,nu boala venerica , poti sa faci bai cu galbenele dar si sa bei cate o ceasca de ceai de galbenele si pelin , Sfatul bun, e control ginecologic ,
kudika424898
Postat pe 1 Mai 2012 23:12
Si eu am avut o problema similara si am fost la doctorul Giuseppe Pellegrino de la Puls Medica, il recomand din toata inima, se face programare aici si primesti consult gratis si reducere la analize de secretie si papanicolau http://ro.consultaclick.com/dr-pellegrino-giuseppe-466----04 pana pe 15 mai e oferta. Omul e super ok, e profesor universitar, cercetator etc, e sincer interesat de sanatatea pacientelor si extrem de pasionat de meseria lui. Acum ca am ajuns la el o sa merg mereu la control, nu mai incerc in alta parte, am incredere ca isi face meseria corect. Si ma simt foarte bine dupa tratamentul de la el. Sper sa te faci bine cat mai repede, ca eu stiu cat de greu este! Sanatate multa! Si mergi la medic, fie ca este acesta de ti-am zis de el, sau altul.

tina2012
Postat pe 9 Mai 2012 13:23
Hello, si eu am avut o problema cu mincarime si o secretie mai particulara si iti recomand cu toata inima sa mergi la Dr Pellegrino Giuseppe.Este un doctor unic in romania ,de altfel el vine din italia dintr/un spital universitar de renume.Tipul este si cercetator si are o bogata si vasta informare despre multe lucrari stiintifice in domeniul ginecologiei si al oncologiei. E super ! Eu am mai consultat vreo 10 dr de la diverse alte clinici si retele private de sanatate ,am fost la consultatii la diversi prof univ din romania si nu mi/a rezolvat problema mea .sunt bucuroasa ca mi l/a adus in cale Dumnezeu! E minunat ,cu el poti discuta orice si stie f bine si limba romana sau lb engleza .
Mergi la el cu toata increderea ! poti sa/l gasesti si la un cabinet privat minunat PERSEPOLIS unde poti discuta cu el toate problemele tale. Succes !
kudika_7562
Postat pe 16 Mai 2012 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciclu dereglat.. 23 De la: kudika500468 27 Martie 2013 09:24
VGR50 De ce? 24 De la: ioanabobocea 20 Noiembrie 2009 18:57
PHARMATEX OVULE 1 De la: healthyflo 9 Mai 2010 14:45
Medic bun 3 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:36
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: healthy002469 17 Noiembrie 2009 18:08