Setari Cookie-uri

De 2 ori prin acelas lucru...

E ciudat, sa crezi ca persoana pe care o iubesti din tot sufletul si ai incredere in ea, ar fii in stare sa te violeze. A fost "dragoste la prima vedere" pentru mine, era totul ok pana cand sa intamplat, mie greu sa vorbesc despre acea seara,am fost violata fara nici un fel de resentiment, ne-am despartit. Urmand zile de cosmar, pentru mine :| noptiile fiind tot mai scurte, reuseam sa dorm o ora jumate - doua, nu am avut curajul sa vorbesc cu ai mei despre asta, am inceput sa ia somnifere, dar le luam degeaba. Dupa tot ceea ce mi-a facut, i-am cerut sa ne impacam, crezand ca nu o sa se mai repete, dar nu a fost asa... Acum m-a simt vinovata pentru cele intamplate, incerc sa fiu pozitiva cu cei din jurul meu, m-as simti jenata, sa zic asa, ca ei sa stie prin ce am trecut, s-ar uita la mine cu mila si nu vreau asta. Tot ce stiu, acum, este ca am nevoie de cineva care sa m-a ajute sa trec peste cele intamplate, dar mai greu gasesti o pesoana care sa te inteleaga... La un moment dat, am cunoscut un tip, am facut gresala de-ai spune de viol, sa uitat la mine ciudat, ca si cand i-am fi spus ca am SIDA. Nici nu stiu cum sa procedez...
kudika_5340
Postat pe 18 Aprilie 2012 10:51
te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Aprilie 2012 10:59
De la: kudika_5340, la data 2012-04-18 10:51:31 E ciudat, sa crezi ca persoana pe care o iubesti din tot sufletul si ai incredere in ea, ar fii in stare sa te violeze. A fost "dragoste la prima vedere" pentru mine, era totul ok pana cand sa intamplat, mie greu sa vorbesc despre acea seara,am fost violata fara nici un fel de resentiment, ne-am despartit. Urmand zile de cosmar, pentru mine :| noptiile fiind tot mai scurte, reuseam sa dorm o ora jumate - doua, nu am avut curajul sa vorbesc cu ai mei despre asta, am inceput sa ia somnifere, dar le luam degeaba. Dupa tot ceea ce mi-a facut, i-am cerut sa ne impacam, crezand ca nu o sa se mai repete, dar nu a fost asa... Acum m-a simt vinovata pentru cele intamplate, incerc sa fiu pozitiva cu cei din jurul meu, m-as simti jenata, sa zic asa, ca ei sa stie prin ce am trecut, s-ar uita la mine cu mila si nu vreau asta. Tot ce stiu, acum, este ca am nevoie de cineva care sa m-a ajute sa trec peste cele intamplate, dar mai greu gasesti o pesoana care sa te inteleaga... La un moment dat, am cunoscut un tip, am facut gresala de-ai spune de viol, sa uitat la mine ciudat, ca si cand i-am fi spus ca am SIDA. Nici nu stiu cum sa procedez...




In primul rand,vreau sa-ti spun ca imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat!!!Ciudat,dar se intampla si asa ceva!!!Ai avut si un repetir la trauma respectiva,din vina cui???????????Draga mea,ai gresit enorm si stii si tu acest lucru,nu te judec in niciun fel,dar invata sa citesti oamenii in functie de faptele lor,,observ faptul ca esti novice in breasla!!!Primul pas,pe care trebuie sa-l faci,este acela de a te ridica din aceasta dezamagire si sa iti impui stapanire de sine,nu poti repara nimic din ceea ce s-a consumat deja,de multe ori,excesul de incredere aratata iubitului,dauneaza grav psihicului partenerei lui!!!

In al doilea rand,ai recidivat in greseala,spunandu-i celui de-al doilea barbat ivit in viata ta,despre incidentul respectiv!!!Greseli dupa greseli,ce rost a avut sa le faci?Niciunul!! Barbatii fug de asemenea situatii,te-a multumit cu ceva,faptul ca i te-ai destainuit?Nu cred!
Sfat--lasa tot ceea ce ti s-a intamplat trecutului,remonteaza-te si incearca sa nu mai repeti greselile facute!!!Nu poti sterge cu buretele trauma existenta in sufletul tau,dar incearca sa treci peste,nu exista alta solutie imediata1!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:17
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 10:59:32 te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!

Da ce te miri asa ...E ca in bancul cu vulpea si ursul.
Ma prins ursul si m-a violat 2 nopti ...de mi-a cazut parul...
Pai cum ca tu ai lipsit doar o noapte ?
Da dar ma mai duc si la noapte...
serpico_
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:22
De la: kudika_5340, la data 2012-04-18 10:51:31 E ciudat, sa crezi ca persoana pe care o iubesti din tot sufletul si ai incredere in ea, ar fii in stare sa te violeze. A fost "dragoste la prima vedere" pentru mine, era totul ok pana cand sa intamplat, mie greu sa vorbesc despre acea seara,am fost violata fara nici un fel de resentiment, ne-am despartit. Urmand zile de cosmar, pentru mine :| noptiile fiind tot mai scurte, reuseam sa dorm o ora jumate - doua, nu am avut curajul sa vorbesc cu ai mei despre asta, am inceput sa ia somnifere, dar le luam degeaba. Dupa tot ceea ce mi-a facut, i-am cerut sa ne impacam, crezand ca nu o sa se mai repete, dar nu a fost asa... Acum m-a simt vinovata pentru cele intamplate, incerc sa fiu pozitiva cu cei din jurul meu, m-as simti jenata, sa zic asa, ca ei sa stie prin ce am trecut, s-ar uita la mine cu mila si nu vreau asta. Tot ce stiu, acum, este ca am nevoie de cineva care sa m-a ajute sa trec peste cele intamplate, dar mai greu gasesti o pesoana care sa te inteleaga... La un moment dat, am cunoscut un tip, am facut gresala de-ai spune de viol, sa uitat la mine ciudat, ca si cand i-am fi spus ca am SIDA. Nici nu stiu cum sa procedez...

eu tot nu reusesc sa inteleg.
Daca ati fost impreuna ..inseamna ca erati un cuplu nu?poi daca erati un cuplu cum mama saraciei te-a violat mai?ce barbat ti-ai ales?
offfff si ca sa pui capac la asta i-ai cerut sa va impacati dupa toate astea?
Apoi draga mea ...ce-si face omu cu mana lui ..lucru manual se numeste.Si nu o lua ca o ofensa din partea mea te rog.E doar o parere din exterior si totusi eu nu reusesc sa inteleg
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:27
De la: serpico_, la data 2012-04-18 11:22:13
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 10:59:32 te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!

Da ce te miri asa ...E ca in bancul cu vulpea si ursul.
Ma prins ursul si m-a violat 2 nopti ...de mi-a cazut parul...
Pai cum ca tu ai lipsit doar o noapte ?
Da dar ma mai duc si la noapte...


mda asta suna ceva de genul viol cu implicarea directa a victimei!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:32
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 11:32:44
De la: serpico_, la data 2012-04-18 11:22:13
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 10:59:32 te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!

Da ce te miri asa ...E ca in bancul cu vulpea si ursul.
Ma prins ursul si m-a violat 2 nopti ...de mi-a cazut parul...
Pai cum ca tu ai lipsit doar o noapte ?
Da dar ma mai duc si la noapte...


mda asta suna ceva de genul viol cu implicarea directa a victimei!

dada un fel de ajutor ajutor ma violeaza ....da nu sariti ca-mi place
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:33
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:33:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 11:32:44
De la: serpico_, la data 2012-04-18 11:22:13
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 10:59:32 te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!

Da ce te miri asa ...E ca in bancul cu vulpea si ursul.
Ma prins ursul si m-a violat 2 nopti ...de mi-a cazut parul...
Pai cum ca tu ai lipsit doar o noapte ?
Da dar ma mai duc si la noapte...


mda asta suna ceva de genul viol cu implicarea directa a victimei!

dada un fel de ajutor ajutor ma violeaza ....da nu sariti ca-mi place


te doare minte ce citesti pe aici!!...si se vrea raspunsuri serioase si implicare totala!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:36
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 11:36:03
De la: Piscolinoo, la data 2012-04-18 11:33:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 11:32:44
De la: serpico_, la data 2012-04-18 11:22:13
De la: kiss_my_ass, la data 2012-04-18 10:59:32 te-a violat si ti-ai dorit sa va impacati?!

Da ce te miri asa ...E ca in bancul cu vulpea si ursul.
Ma prins ursul si m-a violat 2 nopti ...de mi-a cazut parul...
Pai cum ca tu ai lipsit doar o noapte ?
Da dar ma mai duc si la noapte...


mda asta suna ceva de genul viol cu implicarea directa a victimei!

dada un fel de ajutor ajutor ma violeaza ....da nu sariti ca-mi place


te doare minte ce citesti pe aici!!...si se vrea raspunsuri serioase si implicare totala!

kisulina ...n-ai de unde sti ca fata asta chiar nu a patit-o in realitate.Din nefericire
in ziua de azi se pare ca copii astia chiar nu stiu sa faca o alegere buna pentru ei.Aici se adauga si lipsa parintilor din viata lor ,asta ori datorita faptului ca parintii sunt prea ocupati cu problemele cotidiene si uita sa stea sa-si asculte copii,ori ca minunatii astia de copii nu au chef sa stea de vorba cu parintii si se izoleaza in lumea lor facand astfel de magarii dupa care-si dau cu pumnii in cap si evident sunt afectati emotional.
Nu vom sti niciodata.
Piscolinoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:40
De la: kudika_5340, la data 2012-04-18 10:51:31 E ciudat, sa crezi ca persoana pe care o iubesti din tot sufletul si ai incredere in ea, ar fii in stare sa te violeze. A fost "dragoste la prima vedere" pentru mine, era totul ok pana cand sa intamplat, mie greu sa vorbesc despre acea seara,am fost violata fara nici un fel de resentiment, ne-am despartit. Urmand zile de cosmar, pentru mine :| noptiile fiind tot mai scurte, reuseam sa dorm o ora jumate - doua, nu am avut curajul sa vorbesc cu ai mei despre asta, am inceput sa ia somnifere, dar le luam degeaba. Dupa tot ceea ce mi-a facut, i-am cerut sa ne impacam, crezand ca nu o sa se mai repete, dar nu a fost asa... Acum m-a simt vinovata pentru cele intamplate, incerc sa fiu pozitiva cu cei din jurul meu, m-as simti jenata, sa zic asa, ca ei sa stie prin ce am trecut, s-ar uita la mine cu mila si nu vreau asta. Tot ce stiu, acum, este ca am nevoie de cineva care sa m-a ajute sa trec peste cele intamplate, dar mai greu gasesti o pesoana care sa te inteleaga... La un moment dat, am cunoscut un tip, am facut gresala de-ai spune de viol, sa uitat la mine ciudat, ca si cand i-am fi spus ca am SIDA. Nici nu stiu cum sa procedez...

Nu pot sa inteleg de ce i-ai cerut sa va impacati!!Te-a adus la starea de leguma si tot ti-l doreai?Pentru ce?Ce mai poti spera de la un astfel de barbat..cred ca ai probleme serioase!Sa nu mai faci greseala sa-i spui unui posibil viitor prieten, ca ai fost violata.S-ar putea ca mai devreme sau mai tarziu,sa doreasca si el sa-ti faca acel lucru.Am mai auzit de cazuri similare.
dany1971
Postat pe 1 Mai 2012 16:26
Cum mama ei de treaba sa fii violata de iubitul tau? Si pe urma sa te mai si intorci la el...?!!! Cred si eu ca s-a uitat ciudat la tine tipul acela, cand i-ai spus ca te-a violat iubi...de doua ori!
Micaell
Postat pe 2 Mai 2012 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Constipatia dupa operatia de apendicita!!! 4 De la: kudika226898 4 Octombrie 2010 19:50
SUNT GELOASA..SE TRATEAZA? 10 De la: flodelmar 26 Februarie 2010 09:14
Dermatita seboreica - Help!! 5 De la: Cassey 31 Decembrie 2008 15:53
anticonceptionale...help 3 De la: kudika136263 26 Aprilie 2010 17:38
Curba schimbarii(transformarii) personale si apoi sociale 34 De la: polin 2 Noiembrie 2011 18:35