Setari Cookie-uri

Slabim pentru vara ...sfaturi utile

Buna fetelor , am adaugat un subiect vesnic discutat si f vechi ....insa mereu tindem spre a fi perfecte si frumoase . Incep cu mine ...simplu Sunt , Ana , 1.68 si 65 kg . Daca nu as fi mireasa anul acesta cred ca as ramine la greutatea aceasta (poate minus 3 kg ) ...insa am nevoie de slabit mai mult ....fetele care ma sustin si au aceeasi problema le invit sa petrecem unele discutii la acest subiect . Voi intra ijn fiecare zi si va voi spune ce si cum fac si ce greseli mai comit .Oficial nu am inceput dieta sau modul sanatos de viata , dar voi incepe cu aceea ca din acewasta seara nu voi mai minka inainte de somn ,si voi iesi seara asta pe afara si voi face ceva sport ....mai stii poate sa fie un inceput bun ....pe maine dimineata mi-am pregatit hrisca fiarta ...fara sare si ceai verde ...muuuult ceai voi bea pe parcursul zilei ....la amiaza voi minka o salata si un un ou fiert si imntre mese un grapefruit ...spre seara voi vedea ...va tin la curent. Fetelor ...sustineti-ma si va voi sustine si eu ..cred ca putem sa atingem scopul cit de putin
Amaretta
Postat pe 24 Aprilie 2012 20:22
Mult succes si casa de piatra inca de pe acum! Sa ne spui cum merge cura!
kudika_5952
Postat pe 25 Aprilie 2012 16:19
bafta si casnicie reusita
maria-ioana
Postat pe 25 Aprilie 2012 21:34
De la: Amaretta, la data 2012-04-24 20:22:26Buna fetelor , am adaugat un subiect vesnic discutat si f vechi ....insa mereu tindem spre a fi perfecte si frumoase . Incep cu mine ...simplu Sunt , Ana , 1.68 si 65 kg . Daca nu as fi mireasa anul acesta cred ca as ramine la greutatea aceasta (poate minus 3 kg ) ...insa am nevoie de slabit mai mult ....fetele care ma sustin si au aceeasi problema le invit sa petrecem unele discutii la acest subiect . Voi intra ijn fiecare zi si va voi spune ce si cum fac si ce greseli mai comit .Oficial nu am inceput dieta sau modul sanatos de viata , dar voi incepe cu aceea ca din acewasta seara nu voi mai minka inainte de somn ,si voi iesi seara asta pe afara si voi face ceva sport ....mai stii poate sa fie un inceput bun ....pe maine dimineata mi-am pregatit hrisca fiarta ...fara sare si ceai verde ...muuuult ceai voi bea pe parcursul zilei ....la amiaza voi minka o salata si un un ou fiert si imntre mese un grapefruit ...spre seara voi vedea ...va tin la curent. Fetelor ...sustineti-ma si va voi sustine si eu ..cred ca putem sa atingem scopul cit de putin



Miscare,sport,dans,alimentatie saraca in grasimi,dragoste multa!!!!!Iata solutiile pentru obtinerea unei siluete de invidiat!!!Casa de piatra!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Aprilie 2012 21:37
SALUTARE FETELOR !!!!!!!!!Uite ca a trecut cam greu prima mea zi de mare stres ..am minkat putin insa multa apa ...cit a inkaput spre seara am minkat citeva midii fierte....sarace in kalorii dar sunt bogate in seleniu ...azi am minkat haotik din cauza programului de lucru ...dar azi mi-am pregatit meniul pentru maine si-l iau cu mine , sper sa ma tin de cuvint dsi sa slebesc cit de putin voi atasa cu mine o poza peste doua saptamini ..poate pentru cineva voi fi un stimul sau macar un impuls si eu asa ma pot tine ...mie rusine sa nu ma tin de cuvint .Merci mult fetelor de urari ..sa dea domnul sa fie la toti bine
Amaretta
Postat pe 25 Aprilie 2012 22:33
A 3-a zi de chinuri , de dimineata am minkat cereale integrale ...cam 50 gr si un kiwi , cafea si mai tirziu o banana. Peste zi am baut iaurt degresat 1.5% simplu , fara zahar , acum ma gindesc sa manink niste radacina de telina si muuuulta apa . Cred ca azi am sa fac si sport , un pic .. sda mai tonific muschiuletii .Da , am slabit 500 gr. Si nu ca s-a dus apa , mam cintarit acum la amiaza ...Va pup .Va scriu mai tirziu.
Amaretta
Postat pe 27 Aprilie 2012 16:42
mie foooooooooooooooooooooomeeeee!!!!!!!
Amaretta
Postat pe 27 Aprilie 2012 20:58
De la: Amaretta, la data 2012-04-27 20:58:47mie foooooooooooooooooooooomeeeee!!!!!!!



La aceasta ora poti manca niste fructe sau iaurt dietetic fara nimic altceva!
MissRainbow
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:01
De la: Amaretta, la data 2012-04-27 20:58:47mie foooooooooooooooooooooomeeeee!!!!!!!

incearca un pahar de apa plata cu multa lamiie ,
si nu te mai gindi la mincare .
kudika_3939
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:05
mai sunt 2 ore http://www.kuponiada.ro/deal/2659/reducere-80-doar-50-ron-in-loc-de-250-ron-pentru-10-sedinte-de-electrostimulare-la-salon-la-coquette.html
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:09
De la: kudika_3939, la data 2012-04-27 21:05:21
De la: Amaretta, la data 2012-04-27 20:58:47mie foooooooooooooooooooooomeeeee!!!!!!!

incearca un pahar de apa plata cu multa lamiie ,
si nu te mai gindi la mincare .



Lamaia,prin continutul de "Vitamina C",va produce aciditate in cavitatea abdominala,care va spori cantitatea de suc gastric, deja existent,ceea ce va conduce la accentuarea starii de disconfort ,adusa de senzatia de foame in sine!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:10
nu uita sa spui de arsuri pe stomacul gol face ravagii lamaia
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:14
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-04-27 21:14:22nu uita sa spui de arsuri pe stomacul gol face ravagii lamaia



Aciditatea este reprezentata de acele arsuri ,care pot urca din stomac pana pe esofag,formand acel reflux gastric,,,,sunt distrugatoare in sine111
MissRainbow
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:18
am baut un iaurt degresat si atit , mi-a trecut foamea ....mai beau putina apa si cred ca o sa fie ok ...dar e greuuuuu...ma gindesc la cele mai bune minkaruri din lume ...ma gfindesc la ce vreau sa ajung si parca imi trece ..mercci fetelor de inkurajare
Amaretta
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:25
De la: Amaretta, la data 2012-04-27 21:25:54am baut un iaurt degresat si atit , mi-a trecut foamea ....mai beau putina apa si cred ca o sa fie ok ...dar e greuuuuu...ma gindesc la cele mai bune minkaruri din lume ...ma gfindesc la ce vreau sa ajung si parca imi trece ..mercci fetelor de inkurajare



Draga mea,puterea mintii este hotaratoare in intentia ta de a tine dieta de slabire!!!Incearca sa nu te mai gandesti la hrana,mancaruri,este mai greu la inceput,dar vor trece toate!!!!Cauta sa ai alta preocupare in acst moment!!Citeste o carte,asculta muzica,fa dragoste cu iubitul tau,scrie-ti taririle zilei de astazi,,,uite cate preocupari ti-am dat,care iti pot fi de folos in acest moment!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:30
De la: MissRainbow, la data 2012-04-27 21:30:25
De la: Amaretta, la data 2012-04-27 21:25:54am baut un iaurt degresat si atit , mi-a trecut foamea ....mai beau putina apa si cred ca o sa fie ok ...dar e greuuuuu...ma gindesc la cele mai bune minkaruri din lume ...ma gfindesc la ce vreau sa ajung si parca imi trece ..mercci fetelor de inkurajare



Draga mea,puterea mintii este hotaratoare in intentia ta de a tine dieta de slabire!!!Incearca sa nu te mai gandesti la hrana,mancaruri,este mai greu la inceput,dar vor trece toate!!!!Cauta sa ai alta preocupare in acst moment!!Citeste o carte,asculta muzica,fa dragoste cu iubitul tau,scrie-ti taririle zilei de astazi,,,uite cate preocupari ti-am dat,care iti pot fi de folos in acest moment!!!




Iti dau si eu o idee sa te impulsioneze : pune-ti pe frigider o poza cu o vedeta care arata bine, care sa arate asa cum vrei sa fi tu. De fiecare data cand deschizi frigiderul, cu foamea in gat, sa iti aduci aminte ce tel ai !! Ajuta mult, sa stii :))
GHEISA_
Postat pe 27 Aprilie 2012 21:39
da ....cam asta fac fetelor ...poze ...iubit sper sa imi ating scopul, un secret va zic , nu sunt grasa sau un corp urit ...doar ca mereu acele 5 kg urite si NICIODATA parca nu am avut vointa sa ma tin de o cura de slabire ....manink cind imi este foame ...si imi permit de toate dar oricum as vrea sa imi vad corpul fara aceste 5 kg si poate un pik mai mult , imi este foarte interesant cum o sa arat eu fara aceste 5 kg ....sper sa ma tin si sa am mereu vointa care o am si acum .Merci mult pentru inkurajare fetelor .Vpup si va scriu maine..Apropo ma duc acum sa beau apa si sa imi fac putin masaj (singura) Noapte buna
Amaretta
Postat pe 27 Aprilie 2012 22:57
Fetelor , din 25 aprilie am rezultate bune , -1.5 kg , 2cm talie si 2cm fese .Simbata si duminica am avut o ceremonie serioasa unde am mai servit cite ceva dar in limita si oricum am slabit . Iata cum am facut zilele astea, mic dejun -hrisca cu un iaurt 0 % grasime si un ceai verde, la amiaza - aleg brinza cu rosii sau peste cu varza , seara ma stradui sa beau un iaurt slab si poate un castravete daca imi este tare foame .In timpul zilei consum cam 2l lichide (apa plata) si maninink un fruct (un mar , portocala depinde de ce poftesc) . Seara fac plimbari lungi sau alerg vreo 30 minute .Cam asta pina acum .Ma tin bine , am vointa si sper sa mearga tot bine .Va pup
p.s.Daca aflu ceva noi va scriu neaparat .Si sa nu uit peste o zi imi fac un masaj cu zat de cafea (pentru iubita mea celulita ).Fac asa :3 linguri de zat , 3 linguri ulei de masline si suc a unei jumatati de lamie .Va pup
Amaretta
Postat pe 2 Mai 2012 15:00
Buna ma numesc andreea si as vrea sa tin si eu o dieta m-am ingrasat mult prearepede dintr-o data am 74 de kg si inainte aveam 50 de kg dar am slabit pt k am avut probl de sanatate va rog spuneti-mi si mie cum sa fac sa dau jos aceste kg nu am nici un loc de munca k daca as fi avut era mult mai bn faceam si miscare dar imi caut de 2 ani si tot nu am gasit nimik va multumesc frumos si astept raspunsul o zi buna.
andreea_andreyutza
Postat pe 20 Mai 2012 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum scap de senzatia continua de foame? 67 De la: mia200000 5 Decembrie 2013 08:01
Diet Diary 12 De la: CrAzZyAnGeL 13 August 2009 18:50
buna 6 De la: teiubescccccc 2 Martie 2014 01:20
am eu ceva 8 De la: ana2525 4 Septembrie 2009 13:08
Vand reductil 2 De la: kudika326495 21 Octombrie 2010 11:42