Setari Cookie-uri

Oare ce sa fac???

Am o mare dilema. Sunt cu un baiat de o luna jumate si desi este genul de baiat care nu prea spune ce simte in cuvinte decat prea putin,arata foarte multe prin fapte,iar din faptele lui eu am inteles ca a inceput sa tina la mine si sa ii fiu draga,poate chiar mai mult avand in vedere ca mi-a zis mai timid asa ca ii sunt mai mult decat simpatica. Si desi ne intalnim doar in week-end se poarta foarte frumos,tandru si are foarte mare grija de mine. Chestia este ca eu am avut pana acum cateva luni o relatie de 3 ani si intr-o seara a venit vorba daca m-am culcat cu fostul meu prieten si i-am zis ca nu pentru ca eu am avut un principiu,si anume sa se intample asta dupa 18 ani,asa ca sunt virgina,iar el a zis ca ma crede pentru ca si-a dat seama din gesturile mele. Problema este ca atunci cand ne intalnim el incearca cu anumite gesturi subtile sa vada daca poate obtine ceva dar eu il refuz mereu. Cu toate astea se poarta in continuare la fel de frumos,ma intelege si nu se supara niciodata. Desi arata foarte bine si ma atrage ca baiat stiu ca nu ar fi bine sa fac asta acum si ma gandeam sa las sa treaca cateva luni de relatie (macar vreo 3-4)si abia apoi sa se intample pentru a vedea si eu ce simte cu adevarat. Voi ce parere aveti? Orice sfat imi va fi de mare folos. P.S Nu stiu daca conteaza dar eu am 18 ani,iar el 20.
kudika_6302
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:00
De la: kudika_6302, la data 2012-04-30 20:00:44Am o mare dilema. Sunt cu un baiat de o luna jumate si desi este genul de baiat care nu prea spune ce simte in cuvinte decat prea putin,arata foarte multe prin fapte,iar din faptele lui eu am inteles ca a inceput sa tina la mine si sa ii fiu draga,poate chiar mai mult avand in vedere ca mi-a zis mai timid asa ca ii sunt mai mult decat simpatica. Si desi ne intalnim doar in week-end se poarta foarte frumos,tandru si are foarte mare grija de mine. Chestia este ca eu am avut pana acum cateva luni o relatie de 3 ani si intr-o seara a venit vorba daca m-am culcat cu fostul meu prieten si i-am zis ca nu pentru ca eu am avut un principiu,si anume sa se intample asta dupa 18 ani,asa ca sunt virgina,iar el a zis ca ma crede pentru ca si-a dat seama din gesturile mele. Problema este ca atunci cand ne intalnim el incearca cu anumite gesturi subtile sa vada daca poate obtine ceva dar eu il refuz mereu. Cu toate astea se poarta in continuare la fel de frumos,ma intelege si nu se supara niciodata. Desi arata foarte bine si ma atrage ca baiat stiu ca nu ar fi bine sa fac asta acum si ma gandeam sa las sa treaca cateva luni de relatie (macar vreo 3-4)si abia apoi sa se intample pentru a vedea si eu ce simte cu adevarat. Voi ce parere aveti? Orice sfat imi va fi de mare folos. P.S Nu stiu daca conteaza dar eu am 18 ani,iar el 20.



Wooooooow,fata draga,ce varsta ai????Draga mea,daca tii atat de mult la aspectul virginitatii,lucru laudabil,dar demodat vor spune multi,asteapta sa vezi daca prietenul tau este cel caruia ii poti oferi totul in actul iubirii!!!!Tu crezi ca poti cunoaste o persoana,doar dupa o luna si jumatate de relatie,la care vrei sa mai adaugi vreo trei,patru,spre edificarea ta????Te inseli amarnic!!!Nu cunosti barbatul nici dupa o casnicie lunga ca ani de desfasurare,cu atat mai putin ,in cazul tau!!!Baiatul incearca,ca doar este si el tanar,dar daca vrei sa prelungesti momentul debutului sexual,discuta cu el si impune-ti dorinta,si atunci o sa vezi cat de mult tine la tine,caci de dragoste nu poate fi vorba intr-un timp atat de scurt!!!Nu ai o dilema,,esti in perioada tatonarilor,cand hormonii bantuie de nebuni si tu,fata neinitiata fiind,iti pui fel si fel de intrbari!!!Sfat---asteapta ,,ce anume?????Sa fii iubita ,scurt si cuprinzator!!Atunci cand iubesti,intai respecti!!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:15
Dupa ce o vei face cu el - iti va da liber. Iar dupa un timp o sa regrete si o sa se dea cu capul de pereti ca a fost fraier pentru ca tea lasat si atunci vei fi fraiera tu daca-i mai acorzi atentie!!! Parerea mea este ca un barbat trebuie sa tina tare mult la tine ca sa stea doar langa tine !
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:19
De la: kudika_nikole, la data 2012-04-30 21:19:47Dupa ce o vei face cu el - iti va da liber. Iar dupa un timp o sa regrete si o sa se dea cu capul de pereti ca a fost fraier pentru ca tea lasat si atunci vei fi fraiera tu daca-i mai acorzi atentie!!! Parerea mea este ca un barbat trebuie sa tina tare mult la tine ca sa stea doar langa tine !
nu in cazul tuturor o sa se intample ce sa intamplat cu tn nicoleto
kudika_5823
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:21
Mie nu mi sa intamplat asa ceva - prietenelor mele da. !!!
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:45
De la: kudika_nikole, la data 2012-04-30 21:45:59Mie nu mi sa intamplat asa ceva - prietenelor mele da. !!!
inceteaza nicoleto cu prietenele tale,,tot ce sti in viata ta sa intamplat altora tu mai bn pleaca din biserica matrix
kudika_5823
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:49
Vezi-ti nene de treaba matale ce te iei asa de mine ??? Nu am avut treaba cu tine...
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:53
apoi si tu macar esti bun de ceva - de plata
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:17
De la: kudika_nikole, la data 2012-04-30 22:17:58apoi si tu macar esti bun de ceva - de plata
da te platesc sa te,,,pleca nicoleta din biserica matrix nu mai sforai pe tn
kudika_5823
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:28
Se pare ca mai sunt si fete cuminti si bine crescute.bv parintilor tai.si ca sa raspund la subiect...viata sexuala ti-o incepi doar cand simti asta,nu se planifica,pentru ca daca o vei planifica e sansa sa incepi cu stangul.daca vei simtii atractie si vei avea sentimente pentru el,tu singura ai sa simti nevoia sa fii cu el.restul e tacere. :P succes
kudika_8653
Postat pe 28 Mai 2012 22:16
De la: kudika_6302, la data 2012-04-30 20:00:44Am o mare dilema. Sunt cu un baiat de o luna jumate si desi este genul de baiat care nu prea spune ce simte in cuvinte decat prea putin,arata foarte multe prin fapte,iar din faptele lui eu am inteles ca a inceput sa tina la mine si sa ii fiu draga,poate chiar mai mult avand in vedere ca mi-a zis mai timid asa ca ii sunt mai mult decat simpatica. Si desi ne intalnim doar in week-end se poarta foarte frumos,tandru si are foarte mare grija de mine. Chestia este ca eu am avut pana acum cateva luni o relatie de 3 ani si intr-o seara a venit vorba daca m-am culcat cu fostul meu prieten si i-am zis ca nu pentru ca eu am avut un principiu,si anume sa se intample asta dupa 18 ani,asa ca sunt virgina,iar el a zis ca ma crede pentru ca si-a dat seama din gesturile mele. Problema este ca atunci cand ne intalnim el incearca cu anumite gesturi subtile sa vada daca poate obtine ceva dar eu il refuz mereu. Cu toate astea se poarta in continuare la fel de frumos,ma intelege si nu se supara niciodata. Desi arata foarte bine si ma atrage ca baiat stiu ca nu ar fi bine sa fac asta acum si ma gandeam sa las sa treaca cateva luni de relatie (macar vreo 3-4)si abia apoi sa se intample pentru a vedea si eu ce simte cu adevarat. Voi ce parere aveti? Orice sfat imi va fi de mare folos. P.S Nu stiu daca conteaza dar eu am 18 ani,iar el 20.


Te sfatuiesc sa faci pasul acesta doar atunci cand simti ca iubesti persoana respectiva, cand simti ca e un om de incredere si de cuvant, si daca sentimentele dintre voi sunt reciproce, deoarece nu e de ajuns sa-l iubesti doar tu.

Iti doresc sa te gandesti bine de tot inainte de a lua orice decizie majora din viata ta.
kokeshi
Postat pe 26 Iunie 2012 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia rac,barbatul leu??ce ziceti??????? 23 De la: pamela_1 3 Iulie 2009 10:39
cand iubesti trebuie sa ierti orice? 38 De la: Yvonna1234 25 Martie 2010 22:02
Sa ma impac cu fostul? 6 De la: kudika_24021 1 Ianuarie 2013 15:48
daca ignori barbtul gemeni.... 2 De la: kudika_14249 14 August 2012 21:38
DRAGOSTE SAU ALTCEVA? 16 De la: kudika109268 27 Ianuarie 2010 17:17