Setari Cookie-uri

ma autodistrug ...

buna ziua..problema mea este probabil problema a milioane de femei..si anume gelozia,..sa va povestesc...Acum un an de zile lucram intr^un bar cand intr^o seara l^am cunoscut pe cel ce avea sa fie iubitul meu...a fost o atractie reciproca imediata...ne^am mutat repede impreuna...Ne vedeam mai mult noaptea..el era gelos pe locul meu de munca..dar niciunu nu ne gandeam ca ar putea fi ceva mai mult decat atractia accea..dar timpul a trecut..am lasat munca.. ne^am indragostit si relatia a avansat mult..ne^am cunoscut familile...ne^am spus ca ne iubim...pana aici nimic anormal..doar ca de ceva timp eu sunt cea geloasa,,,pe orice..el este tipul de barbat care ii place sa se uite si daca mai si "pica" ceva si mai bine..probabil multe gandesc ca daca sta si doarme cu mine nu ar trebui sa^mi pese de aventuri..dar problema este ca nu mai stiu ce sa fac..am inceput sa ne certam ca il controlez si ca is prea geloasa...doar daca il va cu telefonul in mana mintea mea deja o ia razna..si el poate doar lucreaza ..va rog frumos dati^mi un sfat pt ca in felu asta o sa^l pierd si nu^mi doresc asta..dar mintea mea imi distruge toata fericirea...va multumesc
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 16:41

Salut..e foarte simplu..totul depinde de tine..scapa de gelozie...iti faci singura rau..ai incredere in el..si totul v-a fi ok...succes..sa fi iubita!
Fulg-de-nea
Postat pe 15 Aprilie 2013 16:48
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 16:41:15buna ziua..problema mea este probabil problema a milioane de femei..si anume gelozia,..sa va povestesc...Acum un an de zile lucram intr^un bar cand intr^o seara l^am cunoscut pe cel ce avea sa fie iubitul meu...a fost o atractie reciproca imediata...ne^am mutat repede impreuna...Ne vedeam mai mult noaptea..el era gelos pe locul meu de munca..dar niciunu nu ne gandeam ca ar putea fi ceva mai mult decat atractia accea..dar timpul a trecut..am lasat munca.. ne^am indragostit si relatia a avansat mult..ne^am cunoscut familile...ne^am spus ca ne iubim...pana aici nimic anormal..doar ca de ceva timp eu sunt cea geloasa,,,pe orice..el este tipul de barbat care ii place sa se uite si daca mai si "pica" ceva si mai bine..probabil multe gandesc ca daca sta si doarme cu mine nu ar trebui sa^mi pese de aventuri..dar problema este ca nu mai stiu ce sa fac..am inceput sa ne certam ca il controlez si ca is prea geloasa...doar daca il va cu telefonul in mana mintea mea deja o ia razna..si el poate doar lucreaza ..va rog frumos dati^mi un sfat pt ca in felu asta o sa^l pierd si nu^mi doresc asta..dar mintea mea imi distruge toata fericirea...va multumesc



"Atractia reciproca imediata" si "mutarea impreuna" pe repede inainte, era suficient pentru o previziune a relatiei voastre si de asteptat in ceea ce il priveste pe "tipul de barbat care ii place....si daca ii pica"
Important nu este increderea in el !
Este prioritar sa ai incredere in tine !, sa reconsideri parerea despre tine, gelozia apare cand esti vulnerabila. Daca atunci cand esti pe strada, inca se "intorc capetele" dupa tine, nu ai ce sa "distrugi"
kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:32
De la: kudika_25047, la data 2013-04-15 17:32:30[quote name='
"Atractia reciproca imediata" si "mutarea impreuna" pe repede inainte, era suficient pentru o previziune a relatiei voastre si de asteptat in ceea ce il priveste pe "tipul de barbat care ii place....si daca ii pica"
Important nu este increderea in el !
Este prioritar sa ai incredere in tine !, sa reconsideri parerea despre tine, gelozia apare cand esti vulnerabila. Daca atunci cand esti pe strada, inca se "intorc capetele" dupa tine, nu ai ce sa "distrugi"




Normal,gelozia este instalata pe fondul instabilitatii profunzimei relatiei,totul a decurs mult prea repede,incat sa se cimenteze increderea reciproca1!Probabil,nici domnul in cauza nu este sfantul sfintilor,caci femeile nu devin geloase,fara a se justifica in vreun fel!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:42
da ...nu este un sfant...nici un barbat nu este sfant..da poate la inceput fiind doar o atractie chiar daca stateam in acceasi casa nu dadeam atentie sau poate ca nu ma interesau detaliile sa zic asa aventurilor lui..dar acum e altceva..a avansat totul..eu nu pot nici sa acuz fara sa am vreo proba...poate doar ca am vazut niste mesaje e suficient ca mintea mea sa gandeasca foarteee departe..nu pot sa stau langa el 24 de ore sa fiu impacata ca nu se intampla nimic...poate pt ca am vrut sa devin o gospodina am inteles gresit termenu si poate ca am uitat un pic de mine si sa am incredere in mine..desi el se poarta perfect normal...
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:58
si sa mai adaug ceva...de cate ori avem o discutie mai serioasa imi reproseaza ca atunci cand munceam nu ma interesa ce facea acum ca nu am nimic de facut sunt geloasa...normal in bar ai contact cu barbati si el gandea ca poate cum a fost el puteau fi si altii da lucrurile astea nu le intelege...nu ma consider indiferenta lui...pentru ca sunt sigura ca tine la mine..dar totusi mereu ma gandesc foarte departe...
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:04
In primul rand,incearca sa te mentii pe un singur topic ,si aceasta pentru a asigura cursivitatea subiectului deschis de tine!!

In al doilea rand,ai gresit iremediabil in momentul in care ai hotarat sa fii o gospodina,nu uita,orice femeie trebuie sa ramana femeie, inainte de a avea alta calitate!!!

In al treilea rand,daca nu exista ceva concret in ceea ce priveste infidelitatea iubitului tau,stapaneste-te,caci in dorinta de a-l tine sub control,vei ajunge la discutii interminabile si inutile!!!!

In al patrulea rand,schimba-ti statutul,din femeie gospodina in femeie polivalenta,iti lipseste increderea in propriile capacitati!!!Recapatandu-ti increderea ,devii stapana pe tine si iti poti controla rabufnirile,dar,cu o singura conditie,acestea sa nu fie fondate,de vreo fapta nesabuita comisa de catre iubitul tau!!!

In al cincilea rand,fii deschisa fata de partenerul tau,joviala si stapana pe situatie,caci cu cat barbatul va simti vulnerabilitatea ta,cu atat va profita!!!In momentul in care gandurile-ti o iau razna,incearca sa ai alte preocupari,astfel incat sa le elimini din start!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:32
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 18:04:23si sa mai adaug ceva...de cate ori avem o discutie mai serioasa imi reproseaza ca atunci cand munceam nu ma interesa ce facea acum ca nu am nimic de facut sunt geloasa...normal in bar ai contact cu barbati si el gandea ca poate cum a fost el puteau fi si altii da lucrurile astea nu le intelege...nu ma consider indiferenta lui...pentru ca sunt sigura ca tine la mine..dar totusi mereu ma gandesc foarte departe...



In primul rand, gaseste-ti ocupatie ! Odata ce te-a "cucerit" si chiar daca nu-i esti indiferenta, nu mai esti interesanta in drumul lui perpetuu de vanator.
Pentru a mentine flacara cuplului, consuma "gazul" cu echilibru si "economie"
kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:33
De obicei, femeile sunt geloase daca au motiv.
Tu ai zis, ca ii place sa se uite si daca si pica, e si mai bine.
Fraza asta a explicat tot. De aici vine gelozia !
Ghicicummacheama
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:43
"imi distrug singura fericirea" e acelasi topic cu acesta?
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:49
da se pare ca da,dupa nr de inmatriculare al fetei 33716-,oooof,viata meaaaaa!!!-adica a ta,mai fato te imbolnacesti singura ,zau asa!!!
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:54
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-15 18:43:42De obicei, femeile sunt geloase daca au motiv.
Tu ai zis, ca ii place sa se uite si daca si pica, e si mai bine.
Fraza asta a explicat tot. De aici vine gelozia !



Cu sau fara motiv, gelozia se manifesta ca urmare a subevaluarii si lipsei de incredere in sine.
O femeie constienta de atuurile si pesonalitatea sa, nu poate fi geloasa !
kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:01
De la: kudika_25047, la data 2013-04-15 19:01:46
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-15 18:43:42De obicei, femeile sunt geloase daca au motiv.
Tu ai zis, ca ii place sa se uite si daca si pica, e si mai bine.
Fraza asta a explicat tot. De aici vine gelozia !



Cu sau fara motiv, gelozia se manifesta ca urmare a subevaluarii si lipsei de incredere in sine.
O femeie constienta de atuurile si pesonalitatea sa, nu poate fi geloasa !


Cand esti inselat sau banuiesti ca partenerul de viata te inseala se poate intampla oricui sa-i scada increderea in sine.
Nu este nimic rau in asta, daca persoana in cauza poate iesi din starea asta.
Suntem oameni, prin urmare suntem vulnerabili.
Nu suntem niste obiecte, cu atat mai putin, femeile ! Din pacate, unii "barbati" tind sa ne trateze ca si cum am fi !
Ghicicummacheama
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:20
.poate doar ca am vazut niste mesaje e suficient ca mintea mea sa gandeasca foarteee departe..nu pot sa stau langa el 24 de ore sa fiu impacata ca nu se intampla nimic...poate pt ca am vrut sa devin o gospodina am inteles gresit termenu si poate ca am uitat un pic de mine si sa am incredere in mine..desi el se poarta perfect normal...[/quote]
si de la cine erau aceste mesaje?
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:32
De la: Titanika, la data 2013-04-15 19:32:49.poate doar ca am vazut niste mesaje e suficient ca mintea mea sa gandeasca foarteee departe..nu pot sa stau langa el 24 de ore sa fiu impacata ca nu se intampla nimic...poate pt ca am vrut sa devin o gospodina am inteles gresit termenu si poate ca am uitat un pic de mine si sa am incredere in mine..desi el se poarta perfect normal...

si de la cine erau aceste mesaje? [/quote]
si daca erau serioase sau deochiate de ce mai stai cu el?
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:34
De la: kudika_25047, la data 2013-04-15 19:01:46
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-15 18:43:42De obicei, femeile sunt geloase daca au motiv.
Tu ai zis, ca ii place sa se uite si daca si pica, e si mai bine.
Fraza asta a explicat tot. De aici vine gelozia !



Cu sau fara motiv, gelozia se manifesta ca urmare a subevaluarii si lipsei de incredere in sine.
O femeie constienta de atuurile si pesonalitatea sa, nu poate fi geloasa !



Analizand si comparand declaratia doamnei si cele postate de tine,constat ca sunt in contradictie!!!!!In fata unui comportament de asemenea anvergura,personalitatea si increderea nu mai au valente in relatie,decat pentru sustinerea de a depasi momentul ruperii relatiei!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:45
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-15 19:20:45
De la: kudika_25047, la data 2013-04-15 19:01:46
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-15 18:43:42De obicei, femeile sunt geloase daca au motiv.
Tu ai zis, ca ii place sa se uite si daca si pica, e si mai bine.
Fraza asta a explicat tot. De aici vine gelozia !



Cu sau fara motiv, gelozia se manifesta ca urmare a subevaluarii si lipsei de incredere in sine.
O femeie constienta de atuurile si pesonalitatea sa, nu poate fi geloasa !


Cand esti inselat sau banuiesti ca partenerul de viata te inseala se poate intampla oricui sa-i scada increderea in sine.
Nu este nimic rau in asta, daca persoana in cauza poate iesi din starea asta.
Suntem oameni, prin urmare suntem vulnerabili.
Nu suntem niste obiecte, cu atat mai putin, femeile ! Din pacate, unii "barbati" tind sa ne trateze ca si cum am fi !



Increderea in sine nu este dependenta de infidelitatea partenerului si este regretabil daca scade functie de "toanele" lui.
Daca "unii barbati trateaza ...ca si cum ar fi", este pentru ca femeaia se subestimeaza pe sine cand de fapt este mult superioara fata de barbat ! numai si pentru faptul ca da nastere la o noua viata este un miracol
kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:25
deci am gresit topicu prima data de aceea sunt 2 sa revenim...mi^am dat seama ca am luat mult prea personal rolul de gospodina de 21 de ani si am ajuns ca o femeie cu 10 copii pe cap...poate gelozia mea se datoreaza si prietenilor si colegilor de munca care sa zicem ca nu sunt chiar familisti...si legat de mesaje erau niste mesaje cu o domnisoara nimic special dar doar vazand ca e o fata deja m^am gandit la altceva..sa mai dau un exemplu..intr^o seara am vazut ca a dat un like pe facebook la o fata care avea la stare ca este intr^un anumit loc...dupa care la cateva ore mi^a spus ca este cu un prieten intr^un loc apropiat de unde fusese fata respectiva...evident intelegeti la ce m^am gandit...si am facut o scena de gelozie incredibila fara niciun rost...si asta e doar un exemplu...eu nu am zis sau nu ma gandesc sa ma marit sau la copii doar ca este o relatie frumoasa si nu as vrea sa o distrug degeaba..
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:25
pizza , bere , povesti nemuritoare de pe pudika..viata tata
Cotoiu_ucigas
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:29
sa mai zic ceva..la inceput vroia sa^mi arate ca el nu depinde de mine...ca el poate sa stea cu ce femei vrea si chestii de "don juan"..dar eu muncind toata ziua si cu munca lui sau ce facea el ..noi ne vedeam decat seara si nu ma interesau prea tare prostiile lui..dar intre timp am ajuns sa ne cunoastem si am vazut ca de fapt nu e acel "don juan" ..ca este un barbat normal...dragastos si romantic...dar cum am zis mai sus atata timp cat prietenii si colegii lui de munca nu is chiar mai familisti el incearca sa arate alta fata pt ei...poate si de aici a inceput gelozia asta absurda..
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:40
concluzie,cauta-ti de munca si nu o sa mai ai timp de prostiile lui
Ame_li
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:43
da , da

poti face videochat
Cotoiu_ucigas
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:43
da,da poti face orice ,nu-i mai sufla atat in coarne
cu cat te vede mai disperata ,cu atat se comporta mai detasat ,ntz,ntz barbatii
Ame_li
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:48
femeile astea... ce ne-am face fara ele
Cotoiu_ucigas
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:49
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 21:40:37sa mai zic ceva..la inceput vroia sa^mi arate ca el nu depinde de mine...ca el poate sa stea cu ce femei vrea si chestii de "don juan"..dar eu muncind toata ziua si cu munca lui sau ce facea el ..noi ne vedeam decat seara si nu ma interesau prea tare prostiile lui..dar intre timp am ajuns sa ne cunoastem si am vazut ca de fapt nu e acel "don juan" ..ca este un barbat normal...dragastos si romantic...dar cum am zis mai sus atata timp cat prietenii si colegii lui de munca nu is chiar mai familisti el incearca sa arate alta fata pt ei...poate si de aici a inceput gelozia asta absurda..



Daca vrei sa gasesti argumente iluzioniste si sa te minti singura, ok ! Dar mai devreme sau mai tarziu se va confirma eroarea.
Abia ai 21 de ani....
kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 21:59
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-15 21:49:41femeile astea... ce ne-am face fara ele


vai steau voastra
Ame_li
Postat pe 15 Aprilie 2013 22:00
De la: kudika_25047, la data 2013-04-15 21:59:45
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 21:40:37sa mai zic ceva..la inceput vroia sa^mi arate ca el nu depinde de mine...ca el poate sa stea cu ce femei vrea si chestii de "don juan"..dar eu muncind toata ziua si cu munca lui sau ce facea el ..noi ne vedeam decat seara si nu ma interesau prea tare prostiile lui..dar intre timp am ajuns sa ne cunoastem si am vazut ca de fapt nu e acel "don juan" ..ca este un barbat normal...dragastos si romantic...dar cum am zis mai sus atata timp cat prietenii si colegii lui de munca nu is chiar mai familisti el incearca sa arate alta fata pt ei...poate si de aici a inceput gelozia asta absurda..



Daca vrei sa gasesti argumente iluzioniste si sa te minti singura, ok ! Dar mai devreme sau mai tarziu se va confirma eroarea.
Abia ai 21 de ani....


argumenteaza
Cotoiu_ucigas
Postat pe 15 Aprilie 2013 22:01
acum lucrez pt el..fac secretariat si contabilitate la firma lui...de cand am perioada asta cu imaginatia mea nici de munca nu imi mai arde..
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 22:19
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 22:19:24acum lucrez pt el..fac secretariat si contabilitate la firma lui...de cand am perioada asta cu imaginatia mea nici de munca nu imi mai arde..



Banuiam ca esti cumva dependenta de el si atat timp cat "esti la mana lui" nu poti iesi din cerc. Are peste 30 de ani ?


kudika_25047
Postat pe 15 Aprilie 2013 22:35
nu sunt chiar deloc dependenta de el...chiar am zis nu as face cine stie ce daca mi^ar zice ca s^a terminat...doar ca nu as vrea sa distrug eu fara rost...si la mana lui nu sunt pt ca eu lucrez de acasa...si fac lucrurile astea pt ca imi plac si asa imi ocup si eu putin timpul
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa ma impac cu fostul? 6 De la: kudika_24021 1 Ianuarie 2013 15:48
Povestea mea 32 De la: cristiana84 14 Iunie 2011 13:27
Am nevoie de un sfat,parere personala :) 2 De la: kudika_992011 28 August 2015 21:21
NEATZA ALL AGAIN ;) 5 De la: BBFluturas 23 Iunie 2009 17:08
Telenovea este putin spus 61 De la: this_is_the_life 7 Martie 2012 01:02