Setari Cookie-uri

Povestea mea

Impinsa de curiozitate, in cautarea linistii, am decis sa-mi deschid sufletul fara a-mi fi teama ca cineva ma va auzi si ma va judeca. Si pe o fila a vietii mele, am pictat, putin stangace, emotiile ce mi-au navalit sufletul, teama ca la capat, lacrimile sa nu imi spele obrazul. Nu cer sfaturi, nu am facut niciodata acest lucru, vreau doar sa stiu, cum ma vedeti voi, cititorii povestii mele. Eu sunt in masura sa-mi pun o eticheta, e adevarat, dar vreau sa aflu, voi pe care mi-ati pune-o?! Si apoi eu, eu ce reactie as avea? Ce as simti cand si ceilalti imi spun „opreste-te”....!Sau poate ca vor gasi o copila speriata de vantul puternic ce ii controleaza miscarile fara ca ea sa se poate opune.
Sunt o tanara de 23 de ani care nu de mult a aflat ca in spatele carcasei sale puternice , a privirii ce transmite siguranta, incredere si optimism, se zbate un suflet de copil; iar aici, nu fac referire la inocenta, ci la imaturitate. Am recunoscut, e greu dar adevarat...
Inca mai caut cu disperare acea persoana analitica si cerebrala ce am fost odata. Ma aflu la capatul prapastiei, si fara a fi impinsa de cineva, ma arunc singura. Iubesc cu sufletul un barbat ce-mi este interzis, un barbat ce nu-mi apartine, un barbat ale carui ganduri nu le pot citi, nici intui macar.
Cum si cand am ajuns aici? O secunda de neatentie a fost suficient pentru a ma rataci. Acum sunt intr-o ceata prea densa pentru a mai putea vedea ceva, asa ca ma ghidez dupa simturi.
M-am indragostit de persoana nepotrivita, m-am luptat cu mine, i-am dictat inimii sa renunte, sa plece, sa uite...nu m-a ascultat. Ma gandesc la femeia de langa el...nimeni nu merita asta.
Sufletul mi-e greu dar o emotie dulce ma strange cand gandul ma duce la el, cu toate astea, mi-e teama, mi-e teama de regret. Un pas mai am de facut, doar unul, de acolo nemaifiind cale de intoarcere.
Si daca am sa-l fac? Si daca voi accepta sa fiu eu „cealalta”? Doamne, ce e cu mine? De ce am devent atat de slaba dintr-o data? Cine detine puterea acum? Inima oare? De ce se incapataneaza si nu ma lasa sa procedez asa cum trebuie, asa cum ratiunea cu un glas disperat imi zice ce trebuie facut.

Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...
kudika122346
Postat pe 7 Iunie 2011 17:12
neintresant
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 17:17
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...

Indiferent ce ti se va spune aici sau in lumea reala, e viata ta si vei lua decizia pe propria-ti raspundere. Cred ca va exista o tabara a moralei (intotdeauan va exista asa ceva), una a libertatii si una a indiferentei.

Cred ca trebuie sa te uiti bine in interiorul tau si sa vezi CUM esti tu. Daca vei face asta intr-un moment de pierdere a ratiunii, vei mai fi la fel? Atunci fa-o, inseamna ca nimic nu se schimba. Daca insa vei constata ca se rupe ceva in tine, atunci abandoneaza gandul. Anii trec si nebunia asta la fel.

Lasa lumea, nu lua decizii dupa ce spune lumea. N-o cunosti, nu te cunoaste, nu ii pasa nimanui de tine, de ce esti sau de ce vei deveni. Alege in functie de CUM esti tu.
rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 17:30
De la: rashela, la data 2011-06-07 17:30:56
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...

Indiferent ce ti se va spune aici sau in lumea reala, e viata ta si vei lua decizia pe propria-ti raspundere. Cred ca va exista o tabara a moralei (intotdeauan va exista asa ceva), una a libertatii si una a indiferentei.

Cred ca trebuie sa te uiti bine in interiorul tau si sa vezi CUM esti tu. Daca vei face asta intr-un moment de pierdere a ratiunii, vei mai fi la fel? Atunci fa-o, inseamna ca nimic nu se schimba. Daca insa vei constata ca se rupe ceva in tine, atunci abandoneaza gandul. Anii trec si nebunia asta la fel.

Lasa lumea, nu lua decizii dupa ce spune lumea. N-o cunosti, nu te cunoaste, nu ii pasa nimanui de tine, de ce esti sau de ce vei deveni. Alege in functie de CUM esti tu.


hai ma ce naiba are 23 de ani ... intre iubire si orgasm nu e nici-o diferenta, doar nu ai pretentii prea mari de la ea
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 17:43
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 17:43:15
De la: rashela, la data 2011-06-07 17:30:56
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...

Indiferent ce ti se va spune aici sau in lumea reala, e viata ta si vei lua decizia pe propria-ti raspundere. Cred ca va exista o tabara a moralei (intotdeauan va exista asa ceva), una a libertatii si una a indiferentei.

Cred ca trebuie sa te uiti bine in interiorul tau si sa vezi CUM esti tu. Daca vei face asta intr-un moment de pierdere a ratiunii, vei mai fi la fel? Atunci fa-o, inseamna ca nimic nu se schimba. Daca insa vei constata ca se rupe ceva in tine, atunci abandoneaza gandul. Anii trec si nebunia asta la fel.

Lasa lumea, nu lua decizii dupa ce spune lumea. N-o cunosti, nu te cunoaste, nu ii pasa nimanui de tine, de ce esti sau de ce vei deveni. Alege in functie de CUM esti tu.


hai ma ce naiba are 23 de ani ... intre iubire si orgasm nu e nici-o diferenta, doar nu ai pretentii prea mari de la ea


Sper ca ai avut si tu 23 de ani. Daca tot nu stiu cati ai, sper macar ca esti major.
Lasa fata in pace. Degeaba i se va spune ce sa faca. Nici eu n-am ascultat multe si uite ca m-au dat afara din tara.
rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 17:49
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.


rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 18:10
Daca vrei, poti tine capul sus in continuare.

M-au inmuiat cele scrise de tine
De obicei amantele, se bat cu pumnul in piept si tipa ca ele sunt cele mai tari.
Valy90
Postat pe 7 Iunie 2011 19:25
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15I. Un pas mai am de facut, doar unul, de acolo nemaifiind cale de intoarcere.



deci inca nu te-ai culcat cu el!!
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 20:16
Multumesc!
kudika122346
Postat pe 11 Iunie 2011 16:34
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.
Baiat_virgin
Postat pe 11 Iunie 2011 17:01
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.


buiaca
[img]http://www.gifsoup.com/webroot/animatedgifs/126428_o.gif[/img]
battleofwits
Postat pe 11 Iunie 2011 17:15
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.
Eu te intreb doar cum se cheama ceea ce faci tu pe forumul kudika de la prima postare? N-are relevanta de-i reala povestea ta sau nu. Exista si pentru baieti un termen: cocalar.
rashela
Postat pe 11 Iunie 2011 18:10
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45Daca era fata serioasa era virgina ca mine.



Bai virginel doar fetele virgine sunt serioase pt tine?Inseaman ca trbuie sa-mi pazesc junioara de tine mai pradatorule , ca la 7 ani e foarte serioasa
The_Exile
Postat pe 11 Iunie 2011 18:18
te inteleg.. intr-un fel sunt in aceeasi situatie.. mai bine lasa-l in pace..daca apartine altei femei..lasa-l.. stiu cat de mult te doare, cat vei suferi, crede-ma..DAR e mai bine..decat sa fii amanta si sa ..faca el ce vrea cu tine..cum ar veni.. iubesc si eu pe cineva care..apartine..altei femei.. si stiu ca nu e bine..dar inima asta dar si el simte ceva pt mine... dar tot vreau sa -l uit..si VOI REUSI..n-are nici un rost o relatie cu el.. are o familie si.. eu ma voi "vindeca"

rashela mi-a placut cum i-ai spus
danaeu
Postat pe 12 Iunie 2011 09:10
cauta ambitia...cauta puterea din tine..aceea tarie... si credinta.la urma urmei e pacat daca ai face acel "pas" care cred ca stiu care e...decizia e a ta..si e viata ta..poti sa faci ce vrei, dar e mai bine sa te opresti aucm, pana nu e prea tarziu
danaeu
Postat pe 12 Iunie 2011 09:14
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.


un raspuns intelept.
lilu_67
Postat pe 12 Iunie 2011 10:37
De la: battleofwits, la data 2011-06-11 17:15:07
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.


buiaca
[img]http://www.gifsoup.com/webroot/animatedgifs/126428_o.gif[/img]





Scopul meu nu a fost acela de a-mi etala ”talentul” de pseudo-scriitor, ci doar de a privi acesta situatie si din alte unghiuri. Cat despre virginitate, nu am mentionat nicaieri daca mi-am pastrat-o sau daca ma sperie gandul ca as fi dispusa la un moment dat sa i-o ofer acelui barbat. Sa nu ne grabim sa ne pronuntam cand la baza sta doar banuiala( asa cum a fost si in cazul tau).
kudika122346
Postat pe 12 Iunie 2011 12:09
nu lasa sentimentele sa iti intunece mintea, probabil ca el nu isi va parasi niciodata sotia pentru tine si cred ca nu iti doresti sa cersesti de la el momente de atentie si de afectiune...niciodata nu va fi doar al tau, intotdeauna va fi pe primul loc casa si familia lui si e greu de crezut ca va veni fuguta la 12 noaptea la tine pt ca tu ai nevoie de el...vei fi mereu pe locul doi din pacate, asa ca nu fa pasul asta pentru ca il vei regreta la un moment dat...
auralia
Postat pe 12 Iunie 2011 13:41
De la: Yharr, la data 2011-06-11 18:18:03
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45Daca era fata serioasa era virgina ca mine.



Bai virginel doar fetele virgine sunt serioase pt tine?Inseaman ca trbuie sa-mi pazesc junioara de tine mai pradatorule , ca la 7 ani e foarte serioasa







... ... macar in parte are dreptate ... sau poate in mare parte ... daca e sa ne luam dupa citeva realitati ... PROBABILITATEA ca o persoana virgina sa fie si serioasa este muuuuult mai mare decit ca o persoana rascracita sa fie serioasa ... raportul e de 1/30 ... cel putin ... acum depinde ce se vrea prin ''seriozitate'' ... unii o percep ca pe o simpla acceptare a unei relatii pur sexuale pina apar primele ''incompatibilitati'' ... altii ca pe o atitudine permanenta din care sa rezulte o ''relatie'' pe viata ...
marco918
Postat pe 12 Iunie 2011 13:59
De la: marco918, la data 2011-06-12 13:59:21
De la: Yharr, la data 2011-06-11 18:18:03
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45Daca era fata serioasa era virgina ca mine.



Bai virginel doar fetele virgine sunt serioase pt tine?Inseaman ca trbuie sa-mi pazesc junioara de tine mai pradatorule , ca la 7 ani e foarte serioasa







... ... macar in parte are dreptate ... sau poate in mare parte ... daca e sa ne luam dupa citeva realitati ... PROBABILITATEA ca o persoana virgina sa fie si serioasa este muuuuult mai mare decit ca o persoana rascracita sa fie serioasa ... raportul e de 1/30 ... cel putin ... acum depinde ce se vrea prin ''seriozitate'' ... unii o percep ca pe o simpla acceptare a unei relatii pur sexuale pina apar primele ''incompatibilitati'' ... altii ca pe o atitudine permanenta din care sa rezulte o ''relatie'' pe viata ...



Marcos citeste-l pe topicurile lui ca sa vezi de ce am pata pe asta .... si dupa mai vorbim.
The_Exile
Postat pe 12 Iunie 2011 15:19
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.



gandind astfel vei ramane si tu asa mult si bine!
kudika330098
Postat pe 12 Iunie 2011 15:29
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.


Mai baiete, inainte de a judeca pe altii , nu mai bine te duci tu sa te rezolvi cumva ca sa nu mai fii asa de incuiat ?Ce are seriozitatea cu virginitatea sau sula cu prefectura.Cauta-ti tu in continuare virgina si lasa-o pe mandra asta sa se dea singura cu capul de pereti cand o sa vada ca ala o sa i-o traga o ora si apoi se va duce fuguta acasica la familie.O sa se simta domnisoara ca un prezervativ aruncat si atunci sigur isi va invata lectia.

Postat pe 12 Iunie 2011 15:46
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15Impinsa de curiozitate, in cautarea linistii, am decis sa-mi deschid sufletul fara a-mi fi teama ca cineva ma va auzi si ma va judeca. Si pe o fila a vietii mele, am pictat, putin stangace, emotiile ce mi-au navalit sufletul, teama ca la capat, lacrimile sa nu imi spele obrazul. Nu cer sfaturi, nu am facut niciodata acest lucru, vreau doar sa stiu, cum ma vedeti voi, cititorii povestii mele. Eu sunt in masura sa-mi pun o eticheta, e adevarat, dar vreau sa aflu, voi pe care mi-ati pune-o?! Si apoi eu, eu ce reactie as avea? Ce as simti cand si ceilalti imi spun „opreste-te”....!Sau poate ca vor gasi o copila speriata de vantul puternic ce ii controleaza miscarile fara ca ea sa se poate opune.
Sunt o tanara de 23 de ani care nu de mult a aflat ca in spatele carcasei sale puternice , a privirii ce transmite siguranta, incredere si optimism, se zbate un suflet de copil; iar aici, nu fac referire la inocenta, ci la imaturitate. Am recunoscut, e greu dar adevarat...
Inca mai caut cu disperare acea persoana analitica si cerebrala ce am fost odata. Ma aflu la capatul prapastiei, si fara a fi impinsa de cineva, ma arunc singura. Iubesc cu sufletul un barbat ce-mi este interzis, un barbat ce nu-mi apartine, un barbat ale carui ganduri nu le pot citi, nici intui macar.
Cum si cand am ajuns aici? O secunda de neatentie a fost suficient pentru a ma rataci. Acum sunt intr-o ceata prea densa pentru a mai putea vedea ceva, asa ca ma ghidez dupa simturi.
M-am indragostit de persoana nepotrivita, m-am luptat cu mine, i-am dictat inimii sa renunte, sa plece, sa uite...nu m-a ascultat. Ma gandesc la femeia de langa el...nimeni nu merita asta.
Sufletul mi-e greu dar o emotie dulce ma strange cand gandul ma duce la el, cu toate astea, mi-e teama, mi-e teama de regret. Un pas mai am de facut, doar unul, de acolo nemaifiind cale de intoarcere.
Si daca am sa-l fac? Si daca voi accepta sa fiu eu „cealalta”? Doamne, ce e cu mine? De ce am devent atat de slaba dintr-o data? Cine detine puterea acum? Inima oare? De ce se incapataneaza si nu ma lasa sa procedez asa cum trebuie, asa cum ratiunea cu un glas disperat imi zice ce trebuie facut.

Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...


si eu am fost in situatia ta CHIAR AZI. Eram singur, langa geam, admiram rasaritul de soare, o caldura neasteptata m-a surprins adanc in suflet...trag aer in piept, simt cum ma umplu tot de mireasma diminetii, insa sunt trist...o stare nemaiintalnite imi cuprinde toata fiinta, o dorinta, nu... mai mult, imi doresc atat de mult ceva ce nu pot avea acum... si mi aduc aminte... NU AM DULCIURI in proximitate!!! tragedie CIne detine puterea acum? Dorinta? Inima, pasiune, sufletul sau... poate... Burtica? ! De ce se incapataneaza oare aceasta dorinta, simt cum glasul ratiunii devine din ce in ce mai slaba, si las glasul pasiunii sa preia controlul. ies...aproape gol din casa, sa cumpar niste dulciuri de la non stop-ul de la colt unde e casiera aia draguta care se tot baga n seama...

Ei bine dragii mei, acum ca inca tin capul sus, si va pot privi in ochi, va ascult. Glumeam. Sau poate nu... sau poate da...nu,da.. .oooooooooof /orgasm.
rockk
Postat pe 12 Iunie 2011 16:02
De la: battleofwits, la data 2011-06-11 17:15:07
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.


buiaca
[img]http://www.gifsoup.com/webroot/animatedgifs/126428_o.gif[/img]


Si vrei sa credem ca tu esti virgin ???????
Alina_Bobocel
Postat pe 12 Iunie 2011 18:41
hmm..la 23 de ani ai tai..pff..ar trebui sa ii joci pe degete pe baieti..chiar nu inteleg de ce te ai multumi cu un barbat insurat..e usor de facut pasul acela..dar nu ai face bine sa te lasi impinsa de sentimente, fii rationala, nu o sa iti para rau..gandeste te ca pt el e usor..pe langa sotie o amanta..cum nu se poate mai frumos..eh..dar gandeste te daca ai vrea sa fii mereu pe ultimul loc..nu crezi ca meriti mult mai mult?
ina85
Postat pe 12 Iunie 2011 21:21
De la: Alina_Bobocel, la data 2011-06-12 18:41:33
De la: battleofwits, la data 2011-06-11 17:15:07
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-11 17:01:45
De la: rashela, la data 2011-06-07 18:10:37
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15
Cine detine puterea acum? Inima oare?


O sa-ti marturisesc ceva. Imi place cum scrii. Si pentru asta, te-as ruga, te-as sfatui sa nu te transformi si tu intr-o pitipoanca. E plina lumea de ele. Nu lasa un barbat sa te treaca dincolo de acea linie. Pentru el nu reprezinti nimic, decat inca una pe lista. Asa cum nu-si respecta sotia, asa nu te respecta nici pe tine.




Mie nu imi place cum scrie. E deja o pitipoanca, daca nu era, nu ajungea in situatia asta si sa-si planga de mila pe aici intr-un mod atat de siropos si de jalnic. Daca era fata serioasa era virgina ca mine.


buiaca
[img]http://www.gifsoup.com/webroot/animatedgifs/126428_o.gif[/img]


Si vrei sa credem ca tu esti virgin ???????


Eu sunt virgin si astept o fata draguta
Baiat_virgin
Postat pe 12 Iunie 2011 21:26
Eu zic ca esti o fata inteligenta si nu are rost sa sa se foloseasca unu de tine si apoi sa te arunce ca pe o masea stricata!Intr-o relatie cu un tip insurat vei fi intodeauna pe locul doi ,nu vei avea niciodata linga tine persoana iubita de craciun si nu vei simti magia sarbatorilor.vei avea o viata in care va trebui sa stai numai ascunsa si multe altele.iti urez sa fi inteleapta !
kudika1993
Postat pe 13 Iunie 2011 17:32
kudika188891karm_n
Postat pe 13 Iunie 2011 17:52
De la: kudika188891karm_n, la data 2011-06-13 17:52:17
scuze,trebuia sa o citez pe Rashela
kudika188891karm_n
Postat pe 13 Iunie 2011 17:53
De la: kudika122346, la data 2011-06-07 17:12:15Impinsa de curiozitate, in cautarea linistii, am decis sa-mi deschid sufletul fara a-mi fi teama ca cineva ma va auzi si ma va judeca. Si pe o fila a vietii mele, am pictat, putin stangace, emotiile ce mi-au navalit sufletul, teama ca la capat, lacrimile sa nu imi spele obrazul. Nu cer sfaturi, nu am facut niciodata acest lucru, vreau doar sa stiu, cum ma vedeti voi, cititorii povestii mele. Eu sunt in masura sa-mi pun o eticheta, e adevarat, dar vreau sa aflu, voi pe care mi-ati pune-o?! Si apoi eu, eu ce reactie as avea? Ce as simti cand si ceilalti imi spun „opreste-te”....!Sau poate ca vor gasi o copila speriata de vantul puternic ce ii controleaza miscarile fara ca ea sa se poate opune.
Sunt o tanara de 23 de ani care nu de mult a aflat ca in spatele carcasei sale puternice , a privirii ce transmite siguranta, incredere si optimism, se zbate un suflet de copil; iar aici, nu fac referire la inocenta, ci la imaturitate. Am recunoscut, e greu dar adevarat...
Inca mai caut cu disperare acea persoana analitica si cerebrala ce am fost odata. Ma aflu la capatul prapastiei, si fara a fi impinsa de cineva, ma arunc singura. Iubesc cu sufletul un barbat ce-mi este interzis, un barbat ce nu-mi apartine, un barbat ale carui ganduri nu le pot citi, nici intui macar.
Cum si cand am ajuns aici? O secunda de neatentie a fost suficient pentru a ma rataci. Acum sunt intr-o ceata prea densa pentru a mai putea vedea ceva, asa ca ma ghidez dupa simturi.
M-am indragostit de persoana nepotrivita, m-am luptat cu mine, i-am dictat inimii sa renunte, sa plece, sa uite...nu m-a ascultat. Ma gandesc la femeia de langa el...nimeni nu merita asta.
Sufletul mi-e greu dar o emotie dulce ma strange cand gandul ma duce la el, cu toate astea, mi-e teama, mi-e teama de regret. Un pas mai am de facut, doar unul, de acolo nemaifiind cale de intoarcere.
Si daca am sa-l fac? Si daca voi accepta sa fiu eu „cealalta”? Doamne, ce e cu mine? De ce am devent atat de slaba dintr-o data? Cine detine puterea acum? Inima oare? De ce se incapataneaza si nu ma lasa sa procedez asa cum trebuie, asa cum ratiunea cu un glas disperat imi zice ce trebuie facut.

Ei bine, dragii mei...acum ca inca tin capul sus si va pot privi in ochi, va ascult...


Eu zic sa faci un exercitiu de imaginatie si sa te gandesti cum ar fi pentru tine daca:
1.te lasa cu ochii in soare de fiecare data cand il suna sotia,cam cum ar fi dupa ce iti arata ca "te iubeste" sa te lase cu ochii in soare si sa fuga la sotie?
2.cand ti-e lumea mai draga ii suna telefonul si-i spune sotiei ca e cu un coleg/prieten.
3.te-ai intalni intamplator cu el si cu sotia lui,ai putea sa o privesti in ochi?Ai putea sa treci peste indiferenta lui?
4.ti-ai petrece toate weekend-urile si sarbatorile singurica stiind ca el le petrece cu sotia?
5.nu poti sa megi unde vrei pentru ca e posibil sa-l vada cineva cu tine?
Stii ca este casatorit si totusi vrei sa continui pentru ca ti s-a pus pata pe el,o sa realizezi ca pata asta trece si o sa ramai cu ochii in soare asa cum au ramas multe care au sperat ca ei isi lasa sotiile ,se casatoresc cu ele si traiesc fericiti pana la adanci batraneti.Mingea e in terenul tau,poti sa avansezi cu ea pasand spre altcineva sau poti sa-ti dai autogol,e doar alegerea ta.....
Barbie30_
Postat pe 14 Iunie 2011 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O tara plina de frustrate:-j 62 De la: kudika_pudika 26 Septembrie 2011 13:48
atitudinea in fata mortii 63 De la: Kathara 11 Iunie 2009 18:41
Solutii din POPOR 147 De la: kudika370451 14 Martie 2011 19:13
mesajele sexy, vulgare??? 47 De la: Kukurigoo 9 Septembrie 2009 22:44
Amintirile 16 De la: this_is_the_life 24 Decembrie 2011 21:13