Setari Cookie-uri

Lipsa de rabdare si egoism

Buna. Iubitul eu este in zodia berbec deci foarte dinamic , te ia mereu prin surprindere, foarte schimbator fara Rabdare si parca chiar ogist. De multe ori cand trebuie sa dicutam despre o problema sau ceva ce nu mi place ma grabeste ,,hasaieste'' . Ce sa fac sa putem purta o discutie dar care sa nu l irite pt sa se supara ft repede daca insist pe ceva despre care el poate nu vrea sau nu are dispozitia necesara ? va rug mult sa-mi dati un sfat!
kudika514482
Postat pe 12 Mai 2012 19:20
Schimba-ti iubitul.
Eu sunt cel mai rabdator baiat din lume !


Baiat_virgin
Postat pe 12 Mai 2012 19:22
Trimite-l la plimbare, poate doar asa te va asculta, cand vei pune piciorul in prag si daca nici asa pai bye bye baby
kudika_7163
Postat pe 12 Mai 2012 19:29
De la: kudika514482, la data 2012-05-12 19:20:48Buna. Iubitul eu este in zodia berbec deci foarte dinamic , te ia mereu prin surprindere, foarte schimbator fara Rabdare si parca chiar ogist. De multe ori cand trebuie sa dicutam despre o problema sau ceva ce nu mi place ma grabeste ,,hasaieste'' . Ce sa fac sa putem purta o discutie dar care sa nu l irite pt sa se supara ft repede daca insist pe ceva despre care el poate nu vrea sau nu are dispozitia necesara ? va rug mult sa-mi dati un sfat!



Nu,draga mea,nu este nerabdator,,ci duce lipsa de abilitati in comunicare verbala,,in orice cuplu,aceasta forma de relationare este fundamentala!!!Este incapatanata,asta da,,nevoia de a se simti "mascul-berbec" il impinge la a sta departe de orice forma de dialog!!Daca imi permiti,,,ce varsta aveti??De cattimp sunteti impreuna??Tu esti receptiva la nevoile si nemultumirile lui???Draga mea,,,daca nu vrea sa te asculte in problemele prezentate de tine,,inseamna ca este nepoliticos si nu te respecta,nu este forma de egoism!Poate este egoist in alte conjuncturi,,defect major de altfel,intrucat nu va reusi niciodata sa treaca de propria-i persoana!!

Sfat--ai putea sa fii mai retinuta in atentia,pe care i-o acorzi,raspunzandu-i la indiferenta cu aceeasi lipsa de interes,,poate, asa ,se va simti si va reactiona pozitiv la doleantele tale!!Daca intr-o relatie nu exista deschidere spre comunicare si sinceritate in abordarea problemelor de cuplu,,,se alege praful de tot!!!!Deasemenea,poti insista asupra discutiilor legate de subiectele respective,,acceptand,in continuare,sa vorbesti de una singura,,,se poarta si astfel de cupluri,unde functioneaza monologul,dar acesta nu va veni niciodata in sprijinul celor doi!!!Si al treilea sfat ar fi acela de a-l lasa cu obiceiurile personale,sa si le exercite cu altcineva,,,tu vazandu-ti de drumul tau!!!Tu alegi calea potrivita,de a-ti rezolva problemele!!!
MissRainbow
Postat pe 12 Mai 2012 19:36
De la: kudika514482, la data 2012-05-12 19:20:48Buna. Iubitul eu este in zodia berbec deci foarte dinamic , te ia mereu prin surprindere, foarte schimbator fara Rabdare si parca chiar ogist. De multe ori cand trebuie sa dicutam despre o problema sau ceva ce nu mi place ma grabeste ,,hasaieste'' . Ce sa fac sa putem purta o discutie dar care sa nu l irite pt sa se supara ft repede daca insist pe ceva despre care el poate nu vrea sau nu are dispozitia necesara ? va rug mult sa-mi dati un sfat!



la posibilitatea ca el sã nu-nþeleagã ce anume vrei sã-i spui..te-ai gândit ?...ar avea circumstanþe atenuante...dealtfel...dacã ºi comunicarea verbalã þi-e pe mãsura celei scrise...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 12 Mai 2012 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EXISTA ? 14 De la: dana_mv 22 Martie 2009 13:45
Romantismul 104 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:17
relatie fara atractie fizica 16 De la: oana0309 26 Mai 2016 21:06
as vrea sa stiu ce ati face in locul meu ! 11 De la: valita76 13 Mai 2009 16:53
cei mai frumosi ochi 53 De la: Ian504087 15 Mai 2012 12:21