Setari Cookie-uri

Comportament ciudat

Am relatia asta de 5 luni, in general e dragut si respectuos,eu ii sunt superioara din mai multe puncte de vedere, poate ca intelectual, profesional, financiar...sa zicem ca eu il apreciez pentru alte lucruri si asta nu ar conta....for the moment....dar el in prezenta altora prietenilor mei de ex... are tendinta sa faca misto de mine, sa ma contrazica brutal...sa manifeste un comportament superior... ceea ce nu ii e caracteristic cand suntem numai noi doi.Aseara ne-am certat pe aceasta tema.....in fine a plecat nervos..eu nu o sa sun si poiate ca nici el.... bla bla ...Nu inteleg de ce se poarta asa ... asta era si tendinta fostului meu sot... oare de ce?????
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 11:38
Proabil pentru ca ii arati ca esti superioara si incearca sa-ti arate si el acelasi lucru.Va cam intreceti care pe care conduce sau care e mai sus...
Barbie30
Postat pe 17 Octombrie 2010 11:45
se simte inferior ...poate ca si tu ai pus accentul pe asta si asa se simte! incearca sa comunic mai mult cu el...afla de ce se comporta asa in preajma prietenilor tai...cu mult calm si lasand de la tine!
tavi85
Postat pe 17 Octombrie 2010 11:45
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 11:45:10Proabil pentru ca ii arati ca esti superioara si incearca sa-ti arate si el acelasi lucru.Va cam intreceti care pe care conduce sau care e mai sus...

Eu jur ca nu ma dau superioara lui ...si am grija sa-i spun ohh ce intelept esti.. oh ce dreptate ai... si chiar are...nu e prost ...deci in mod normal suntem ok...dar intr-adevar eu am de toate dpdv material ....el nu prea si in capul lui probabil ca se simte cumva inferior...acum imi dau seama ca de la discutia cu superioritatea manifestata... el a sarit la "toate lucrurile sunt ale tale, casa e a ta si nimic nu e al meu.... si ar fi bine sa avem ceva al nostru comun." ....??? si eu am zis care e legatura??? dar eu nu l-am simtit sau tratati ca un instrus care se foloseste de bunurile mele!!
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 11:59
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 11:59:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 11:45:10Proabil pentru ca ii arati ca esti superioara si incearca sa-ti arate si el acelasi lucru.Va cam intreceti care pe care conduce sau care e mai sus...

Eu jur ca nu ma dau superioara lui ...si am grija sa-i spun ohh ce intelept esti.. oh ce dreptate ai... si chiar are...nu e prost ...deci in mod normal suntem ok...dar intr-adevar eu am de toate dpdv material ....el nu prea si in capul lui probabil ca se simte cumva inferior...acum imi dau seama ca de la discutia cu superioritatea manifestata... el a sarit la "toate lucrurile sunt ale tale, casa e a ta si nimic nu e al meu.... si ar fi bine sa avem ceva al nostru comun." ....??? si eu am zis care e legatura??? dar eu nu l-am simtit sau tratati ca un instrus care se foloseste de bunurile mele!!


E foarte frustrant pentru un barbat ca femeia sa ii fie superioara(sa aiba casa,un job mult mai bun,sa castige mai mult etc)si de aici pleaca tot felul de certuri si reprosuri.Mistourile in fata prietenilor tai nu sunt intamplatoare ci probabil sunt modul lui de a le arata celor care te cunosc cine canta in casa.Daca are peste 30 de ani probabil e si frustrarea de a nu fi realizat nimic si asta e modul lui de a arata.
Barbie30
Postat pe 17 Octombrie 2010 12:08
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 11:59:28
Eu jur ca nu ma dau superioara lui ...si am grija sa-i spun ohh ce intelept esti.. oh ce dreptate ai... si chiar are...nu e prost ...deci in mod normal suntem ok...dar intr-adevar eu am de toate dpdv material ....el nu prea si in capul lui probabil ca se simte cumva inferior...acum imi dau seama ca de la discutia cu superioritatea manifestata... el a sarit la "toate lucrurile sunt ale tale, casa e a ta si nimic nu e al meu.... si ar fi bine sa avem ceva al nostru comun." ....??? si eu am zis care e legatura??? dar eu nu l-am simtit sau tratati ca un instrus care se foloseste de bunurile mele!!

Daca ar fi baiat bun, destept si care te iubeste, nu s-ar comporta asa, auzi, sa te faca de ras in fata prietenilor, mi se pare un gest mitocanesc! Poate sa aiba orice scuza ar avea, daca nu ii convine ca are o partenera cu casa si job bun, atunci e un fraier!
In alta ordine de idei, ar trebui sa il faci sa inteleaga ca ce e al tau e si al lui, si invers.
Vezi sa nu te puna sa il treci si pe el in actele casei, sa nu faci greseala asta! Va casatoriti daca e sa va casatoriti si lucrurile vin de la sine...
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 12:18
Mda, din pacate nu prea ai ce face... Barbatii in general nu suporta sa castige mai putin decat partenerele, pt ca asta ii face sa se simta slabi. E foarte frustrant pt ei. Poate ca ar fi mai bine sa-ti gasesti pe cineva cu o pozitie la fel de buna ca a ta, ca sa nu mai ai astfel de probleme. O femeie intretinuta, nu se va simti probabil inferioara barbatului ei si nici nu va acumula frustrari. In cazul unui barbat insa, situatia se schimba, fiindca ei au aceasta nevoie de a se simti puternici.
Micael
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:22
De la: perce_neige, la data 2010-10-17 16:31:17
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 12:19:40
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 12:08:06
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 11:59:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 11:45:10Proabil pentru ca ii arati ca esti superioara si incearca sa-ti arate si el acelasi lucru.Va cam intreceti care pe care conduce sau care e mai sus...


Si eu ce naiba sa fac sa-mi cer scuze pt asta.... sau ca veni vorba cat de mult e ok sa accepti in ccea ce priveste diferentele astea???.. ce sa fac? sa-l imping de la spate sa incerce sa realizeze ceva, sa caute un job mai bun... sau sa-l las sa doarme in continuare in cel actual si cu bani de kkt si eu sa-l intretin?? sa conteze doar "dragostea" ? sau sa zic " na macar pare un om bun".... ca na, eu sunt div si cu un copil.. si alceva nu gasesc???


din moment ce ai scris chestiile astea , din moment ce afirmi cu atata seninatate ,, eu sunt superioara din anumite puncte de vedere , dar pe el il APRECIEZ ( deci nu il consideri superior , doar mai bun decat altii ) , inseamna ca le si gandesti ........ gandurile nu trebuie neaparat eprimate prin cuvinte , ele se reflecta in atitudinea noastra iar cei de langa noi le simt .
o intrebare de om prost : nu cumva singurul motiv ptr care l-ai acceptat in viata ta este acela ca , div si cu un copil fiind , trebuie sa te multumesti cu ce primesti ? ca doar n-o fi fost vreun print arab cand l-ai cunoscut si a pierdut totul la ruleta dupa .


Seninatatea mea e pragmatism, o chestie aproape matematica...daca eram o prostuta poate ca era indreptatit sa ma corecteze sau sa-l irite prostioarele mele... dara consider ca ar avea motive sa ma aprecieze nu sa ma dezaprecieze....Eu chiar nu l-am tratat asa ....eu nu am avut intotdeauna o stare materiala buna...asa ca nu am uitata cum e sa nu ai... m-am ghidat dupa sentimente in rel cu el....am stiut ca nu prea are dar nu am stiut ca nu prea are asta reprezinta zero barat...poate ca ai dreptatel-am pastrat in viata mea ca nu am avut nimic mai bun la orizont si totusi nu aspectul financiar ( asta e doar un element ) a fost probl ci alte lucruri pe care nu are rost sa le mai insir... peste care am trecut... dar se merita??? cand lipseste cel mai elementar lucru respectul???
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:39
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 12:18:31
Daca ar fi baiat bun, destept si care te iubeste, nu s-ar comporta asa, auzi, sa te faca de ras in fata prietenilor, mi se pare un gest mitocanesc! Poate sa aiba orice scuza ar avea, daca nu ii convine ca are o partenera cu casa si job bun, atunci e un fraier! ...

ai dreptate, e fraier ca sta intr-o astfel de relatie

nu stiu cum o s-o scoateti la cap, pentru ca sunt sigur ca si el are o versiune la fel de "cinstita" ca a ta

insa baza sta aici:
un barbat daca nu se simte barbat, va face numai tampenii ca sa compenseze lipsa barbatiei.
la fel cum si o femeie daca nu se simte feminina in fata barbatului, va face numai "nefacute"


c'est la vie
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:41
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:41:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 12:18:31
Daca ar fi baiat bun, destept si care te iubeste, nu s-ar comporta asa, auzi, sa te faca de ras in fata prietenilor, mi se pare un gest mitocanesc! Poate sa aiba orice scuza ar avea, daca nu ii convine ca are o partenera cu casa si job bun, atunci e un fraier! ...

ai dreptate, e fraier ca sta intr-o astfel de relatie

Ai probleme mari de intelegere daca asta ai inteles tu! Am zis ca e un fraier daca nu accepta ca prietena are casa si job bun, nu ca sta intr-o astfel de relatie!
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:45
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 20:45:10
Ai probleme mari de intelegere daca asta ai inteles tu! Am zis ca e un fraier daca nu accepta ca prietena are casa si job bun, nu ca sta intr-o astfel de relatie!


tot aia e,
avem o singura viata,
de ce s-o irosim pe o prietena (iubita/sotie) care daca are job/casa/purcel insa ma face sa ma simt inferior?

aia nu e viata ... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina? indiferent de conditiile materiale
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:48
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:41:42
insa baza sta aici:
un barbat daca nu se simte barbat, va face numai tampenii ca sa compenseze lipsa barbatiei.
la fel cum si o femeie daca nu se simte feminina in fata barbatului, va face numai "nefacute"

Moaamaaa da' cum ai ajuns la aceasta intelepciune??? Invataturile lui osho sa fie?!
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:49
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:41:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 12:18:31
Daca ar fi baiat bun, destept si care te iubeste, nu s-ar comporta asa, auzi, sa te faca de ras in fata prietenilor, mi se pare un gest mitocanesc! Poate sa aiba orice scuza ar avea, daca nu ii convine ca are o partenera cu casa si job bun, atunci e un fraier! ...

ai dreptate, e fraier ca sta intr-o astfel de relatie

nu stiu cum o s-o scoateti la cap, pentru ca sunt sigur ca si el are o versiune la fel de "cinstita" ca a ta

insa baza sta aici:
un barbat daca nu se simte barbat, va face numai tampenii ca sa compenseze lipsa barbatiei.
la fel cum si o femeie daca nu se simte feminina in fata barbatului, va face numai "nefacute"


c'est la vie [/quote

La chestii de genu" am 31 de ani si nu am realizat nimic" ii spuneam e iok , e in regula asta a fost cursul vietii, te-ai distrat pana cum , nu e nici o nenorocire... acum esti in floarea varstei... tu chiar poti mai mult, nu e timpul pierdut... esti destept...esti intelept... chiar ma pot baza pe logica ta... bla bla... si chiar am crezut in lucrurile astea... ce nu i-am zis e ca e comod... ce bine e sa dormi la servici nu??? cu toii am vrea asta nu?? dar ... suntem remunerati pe masura....in fine ideea e ca am fost tot posibilul sa nu se simta prost si sa-l incurajez

..............referitor la barbatie si feminitate din pacate asa e ....se fac tampenii in situatii din astea
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:50
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:48:28
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 20:45:10
Ai probleme mari de intelegere daca asta ai inteles tu! Am zis ca e un fraier daca nu accepta ca prietena are casa si job bun, nu ca sta intr-o astfel de relatie!


tot aia e,
avem o singura viata,
de ce s-o irosim pe o prietena (iubita/sotie) care daca are job/casa/purcel insa ma face sa ma simt inferior?

aia nu e viata ... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina? indiferent de conditiile materiale

Nu e tot aia!
Ce treaba are situatia materiala cu feminitatea?!
Daca ea il injoseste si nu se simte barbat, da e de inteles ca el sa nu mai stea dar din cate inteleg eu lucrurile stau altfel, doar tu le vezi asa, eu inteleg ca el e un badaran care face misto de ea in fata prietenilor, nu are nicio legatura cu situatia ei materiala.
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:55
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 20:50:13
La chestii de genu" am 31 de ani si nu am realizat nimic" ii spuneam e iok , e in regula asta a fost cursul vietii, te-ai distrat pana cum , nu e nici o nenorocire... acum esti in floarea varstei... tu chiar poti mai mult, nu e timpul pierdut... esti destept...esti intelept... chiar ma pot baza pe logica ta... bla bla... si chiar am crezut in lucrurile astea... ce nu i-am zis e ca e comod... ce bine e sa dormi la servici nu??? cu toii am vrea asta nu?? dar ... suntem remunerati pe masura....in fine ideea e ca am fost tot posibilul sa nu se simta prost si sa-l incurajez

..............referitor la barbatie si feminitate din pacate asa e ....se fac tampenii in situatii din astea


vezi, tu spui ca ...nu i-ai spus anumite lucruri, iar chestiile astea se simte (iar, tu ca femeie cred ca poti sa ralizezi mai usor chestiile astea)
si partea mai proasta e ca atunci cand stii ca celalalt nu iti spune ceva, tu te gandesti la ce e mai rau ...stiu ca e amuzant ...insa asa functioneaza cerebelul

in afara de comunicare sincera nu cred ca poate exista o alta solutie, poate sa va drogati nonstop
acum depinde si de el daca are maturitatea necesara de a purta o discutie, multi barbati sunt alergici la discutii intime
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:56
De la: Micael, la data 2010-10-17 20:22:01Mda, din pacate nu prea ai ce face... Barbatii in general nu suporta sa castige mai putin decat partenerele, pt ca asta ii face sa se simta slabi. E foarte frustrant pt ei. Poate ca ar fi mai bine sa-ti gasesti pe cineva cu o pozitie la fel de buna ca a ta, ca sa nu mai ai astfel de probleme. O femeie intretinuta, nu se va simti probabil inferioara barbatului ei si nici nu va acumula frustrari. In cazul unui barbat insa, situatia se schimba, fiindca ei au aceasta nevoie de a se simti puternici.


Cu gasitu asta.. iti spun sincer...degeaba... daca la 10 barbati le-ar place aspect/persoana...poate doar 1 ar inghiti aspectul, divortata+copil si ala va fi de genu descris mai sus
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:57
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 20:55:10
Nu e tot aia!
Ce treaba are situatia materiala cu feminitatea?!
Daca ea il injoseste si nu se simte barbat, da e de inteles ca el sa nu mai stea dar din cate inteleg eu lucrurile stau altfel, doar tu le vezi asa, eu inteleg ca el e un badaran care face misto de ea in fata prietenilor, nu are nicio legatura cu situatia ei materiala.


eee nu,
tu ca femeie nu ai facut ochi dulci altuia cand nu erai in toane bune cu prietenul? (sau alte "gingasi" ca sa-i atragi atentia, sau sa-ti demonstrezi tie ca esti inca "buna"?)
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:58
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 20:55:10
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:48:28
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 20:45:10
Ai probleme mari de intelegere daca asta ai inteles tu! Am zis ca e un fraier daca nu accepta ca prietena are casa si job bun, nu ca sta intr-o astfel de relatie!


tot aia e,
avem o singura viata,
de ce s-o irosim pe o prietena (iubita/sotie) care daca are job/casa/purcel insa ma face sa ma simt inferior?

aia nu e viata ... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina? indiferent de conditiile materiale

Nu e tot aia!
Ce treaba are situatia materiala cu feminitatea?!
Daca ea il injoseste si nu se simte barbat, da e de inteles ca el sa nu mai stea dar din cate inteleg eu lucrurile stau altfel, doar tu le vezi asa, eu inteleg ca el e un badaran care face misto de ea in fata prietenilor, nu are nicio legatura cu situatia ei materiala.


E asa pt ca e frustrat... de ce e frustrat? pentru ca nu se simte cocos...
SfDuminica
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:59
De la: SfDuminica, la data 2010-10-17 20:59:20
E asa pt ca e frustrat... de ce e frustrat? pentru ca nu se simte cocos...

si nu ti se pare normal?
te intreb si pe tine ca femeie... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina (nu mai zic, sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie din lume)?


pana laurma asa e viata, si noi suntem responsabili pentru alegerile facute
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:04
De la: SfDuminica, la data 2010-10-17 20:59:20
E asa pt ca e frustrat... de ce e frustrat? pentru ca nu se simte cocos...

Se poate ca asta sa fie caracterul lui, sa faca misto de ea... Daca ar fi doar frustrarea ca ea are mai mult decat el, atunci cred ca s-ar certa, sau s-ar zbate el sa-si depaseasca conditia, ar cauta un job mai bun... Tind sa cred ca asta e caracterul lui, ca si daca ea era modesta financiar, tot asa facea misto de ea.
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:06
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 20:56:02
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 20:50:13
La chestii de genu" am 31 de ani si nu am realizat nimic" ii spuneam e iok , e in regula asta a fost cursul vietii, te-ai distrat pana cum , nu e nici o nenorocire... acum esti in floarea varstei... tu chiar poti mai mult, nu e timpul pierdut... esti destept...esti intelept... chiar ma pot baza pe logica ta... bla bla... si chiar am crezut in lucrurile astea... ce nu i-am zis e ca e comod... ce bine e sa dormi la servici nu??? cu toii am vrea asta nu?? dar ... suntem remunerati pe masura....in fine ideea e ca am fost tot posibilul sa nu se simta prost si sa-l incurajez

..............referitor la barbatie si feminitate din pacate asa e ....se fac tampenii in situatii din astea


vezi, tu spui ca ...nu i-ai spus anumite lucruri, iar chestiile astea se simte (iar, tu ca femeie cred ca poti sa ralizezi mai usor chestiile astea)
si partea mai proasta e ca atunci cand stii ca celalalt nu iti spune ceva, tu te gandesti la ce e mai rau ...stiu ca e amuzant ...insa asa functioneaza cerebelul

in afara de comunicare sincera nu cred ca poate exista o alta solutie, poate sa va drogati nonstop
acum depinde si de el daca are maturitatea necesara de a purta o discutie, multi barbati sunt alergici la discutii intime


e posibil sa-i fi ramas totusi acest sentiment....adevarul e ca, comunicarea dintre noi e f buna, chiar am discutat orice, subiecte foarte delicate uneori, care s-au solutionat foarte frumos....am discutat si asta...i-am zis ca vreau nimic de la el ci doar sa ma iubeasca sa ne fie bine.....subiectul topicului nu a fost" prietenul meu nu are bani" ci " am vaga impresie ca prietenul meu nu ma respecta" Dar de aceasta data pentru ca m-am suparat pt comportamentul lui , el a admis ca poate nu s-a comportat cum trebuie....dar totusi a ramas suparat....nu si-a cerut scuze sau ceva.. m-a intrebat daca ramane la mine.. eu i-am zis ce rost are sa dormim impreuna daca suntem suparati...el a zis vezi, nu se intampla asta daca era locuinta comuna...,eu i-am zis... dar suntem doar prieteni nu casatoriti nu e atat de anormal sa pleci acasa... mentionez ca doarme ff rar la mine ....si atunci a plecat si nici nu a mai sunat si nici eu
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:08
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 21:04:06
te intreb si pe tine ca femeie... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina (nu mai zic, sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie din lume)?

Nu, eu nu as sta.
Dar e o diferenta in a te face femeia sa nu te simti barbat si a fi frustrat ca nu ai o sit materiala mai buna ca a ei.
Daca tu esti mai amarat financiar decat partenera ta, nu inseamna ca partenera ta te face sa te simti mai putin barbat, ca doar nu e vina ei, asta e situatia tu fara bani si ea cu bani.
Dar el sta cu ea, nu zice ca o paraseste. Doar ca face misto de ea in fata prietenilor.
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:12
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 21:04:06
si nu ti se pare normal?
te intreb si pe tine ca femeie... tu ai sta cu unu care nu te face sa te simti feminina (nu mai zic, sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie din lume)?


pana laurma asa e viata, si noi suntem responsabili pentru alegerile facute


Adevarat! ^^ Trebuie sa fii tare intelept ca sa poti duce o relatie. XD
Si-apoi nimanui nu-i strica niste laude, acolo.
SfDuminica
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:18
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 21:08:06 m-a intrebat daca ramane la mine.. eu i-am zis ce rost are sa dormim impreuna daca suntem suparati...el a zis vezi, nu se intampla asta daca era locuinta comuna...,eu i-am zis... dar suntem doar prieteni nu casatoriti nu e atat de anormal sa pleci acasa... mentionez ca doarme ff rar la mine ....si atunci a plecat si nici nu a mai sunat si nici eu

Sincer, daca prietenul meu ar avea casa lui si la o cearta mi-ar spune ca ce rost are sa dormim impreuna daca suntem certati, si mi-ar da de inteles ca trebuie sa plec, nu l-as mai cauta niciodata, nu i-as mai raspunde la telefon nici daca ar fi sa ma caute el! Aici e greseala ta: tu intr-un fel ii spui "vezi, casa e a mea iar usa e a ta". E bine cand unul are casa lui sa nu mai fie nevoiti sa faca credite la banca pt casa dar cand ajunge ca cel care are casa sa se comporte asa, nu se merita.
In astfel de situatii poate fi si viceversa, barbatul sa aiba casa si sa ii arate usa de cate ori are el chef, aia nu mai e relatie, casnicie sau ce o fi ea!
anutzzaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:19
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 21:08:06el a zis vezi, nu se intampla asta daca era locuinta comuna...,eu i-am zis... dar suntem doar prieteni nu casatoriti nu e atat de anormal sa pleci acasa... mentionez ca doarme ff rar la mine ....si atunci a plecat si nici nu a mai sunat si nici eu


e clar ca la mijloc e problema "casei" si sunt doua variante, iar cum tu il cunosti mai bine..poti sa iti dai seama care e ala....
1. e complexat, pur si simplu se simte inferior, oricum un viitor cu un astfel de barbat eu il vad in trei directii: la un moment dat isi va gasi pe altcineva; isi va lepada coloana vertebrala si vei avea un barbat-muiere ... sau vei ceda tu complet in fata lui si ii vei lasa locul de "mascul in relatie", ceea ce e greu pentru o femeie divortata si cu copil sa riste :P
2. omul are anumite planuri financiare, si vrea sa le stie indeplinite (ca si femeia la 35 de ani care e disperata sa faca un copil si barbatul asta e disperat sa isi gaseasca un loc al lui)

sincer habar nu am...tu il cunosti mai bine ...si ti-ai putea da cu parere, insa sunt sigur ca si el are o parte a povestei in care el e cel "nevinovat"
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:21
De la: anutzzaa, la data 2010-10-17 21:12:06
Daca tu esti mai amarat financiar decat partenera ta, nu inseamna ca partenera ta te face sa te simti mai putin barbat, ca doar nu e vina ei, asta e situatia tu fara bani si ea cu bani.
Dar el sta cu ea, nu zice ca o paraseste. Doar ca face misto de ea in fata prietenilor.


de cate ori ti-ai intrebat prietenul: "blugi astia ma fac sa arat grasa?" ...crezi ca pentru noi asta e o intrebare rationala? NUUUUU ... iti mai trebuie ceva pana vei intelege un barbat
ti-am spus ... cum voi aveti ficsatia sa va simtiti frumoasa...asa si noi trebuie sa ne simtim stapani pe situatie... daca nu intelegi asta, e vai si amar de relatia/iile ta/le
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:24
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 21:21:30
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 21:08:06el a zis vezi, nu se intampla asta daca era locuinta comuna...,eu i-am zis... dar suntem doar prieteni nu casatoriti nu e atat de anormal sa pleci acasa... mentionez ca doarme ff rar la mine ....si atunci a plecat si nici nu a mai sunat si nici eu


e clar ca la mijloc e problema "casei" si sunt doua variante, iar cum tu il cunosti mai bine..poti sa iti dai seama care e ala....
1. e complexat, pur si simplu se simte inferior, oricum un viitor cu un astfel de barbat eu il vad in trei directii: la un moment dat isi va gasi pe altcineva; isi va lepada coloana vertebrala si vei avea un barbat-muiere ... sau vei ceda tu complet in fata lui si ii vei lasa locul de "mascul in relatie", ceea ce e greu pentru o femeie divortata si cu copil sa riste :P
2. omul are anumite planuri financiare, si vrea sa le stie indeplinite (ca si femeia la 35 de ani care e disperata sa faca un copil si barbatul asta e disperat sa isi gaseasca un loc al lui)

sincer habar nu am...tu il cunosti mai bine ...si ti-ai putea da cu parere, insa sunt sigur ca si el are o parte a povestei in care el e cel "nevinovat"


Da el isi doreste un loc al lui , o familie... aproape ca nu conteaza cu cine numai sa aiba acest lucruri......cu barbatii astia loviti de soarta si victime... care se dau raniti....te chinui sa-i vindeci, sa le dai incredere,sa-i faci oameni... si apoi si-o i-au in cap si te calca in picioare....am mai trait chestia asta si ex sotul...trebuia sa-l tin de mana si practic si teoretic in orice....si l-am tinut....si cand a ajuns sus... sti ce?? ai mana traspirata i-a da-mi tu drumul???? ca vreau sa ma tina alta:))
evelyne15
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:34
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 21:34:02
Da el isi doreste un loc al lui , o familie... aproape ca nu conteaza cu cine numai sa aiba acest lucruri......cu barbatii astia loviti de soarta si victime... care se dau raniti....te chinui sa-i vindeci, sa le dai incredere,sa-i faci oameni... si apoi si-o i-au in cap si te calca in picioare....am mai trait chestia asta si ex sotul...trebuia sa-l tin de mana si practic si teoretic in orice....si l-am tinut....si cand a ajuns sus... sti ce?? ai mana traspirata i-a da-mi tu drumul???? ca vreau sa ma tina alta:))


Apoi pisi inseamna ca problema e la tine, ca prea ii gasesti asa... Mai lasa-i sa-si mai linga ranile si singuri, ca doar se vor masculi feroce. Nu pretuiesti ce nu obtii prin sudoarea fruntii ;)
SfDuminica
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:37
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 20:39:27
De la: perce_neige, la data 2010-10-17 16:31:17
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 12:19:40
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 12:08:06
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 11:59:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 11:45:10
Seninatatea mea e pragmatism, o chestie aproape matematica...daca eram o prostuta poate ca era indreptatit sa ma corecteze sau sa-l irite prostioarele mele... dara consider ca ar avea motive sa ma aprecieze nu sa ma dezaprecieze....Eu chiar nu l-am tratat asa ....eu nu am avut intotdeauna o stare materiala buna...asa ca nu am uitata cum e sa nu ai... m-am ghidat dupa sentimente in rel cu el....am stiut ca nu prea are dar nu am stiut ca nu prea are asta reprezinta zero barat...poate ca ai dreptatel-am pastrat in viata mea ca nu am avut nimic mai bun la orizont si totusi nu aspectul financiar ( asta e doar un element ) a fost probl ci alte lucruri pe care nu are rost sa le mai insir... peste care am trecut... dar se merita??? cand lipseste cel mai elementar lucru respectul???


si ai trecut peste aceste probleme in numele a ce ? sau ca sa obtii ce ? sau ca sa pastrezi ce ?
habar n-am daca merita sa ramai intr-o asemenea relatie sau nu . la intrebarea asta doar tu iti poti raspunde . eu , una , stiu ca nu as putea trai decat alaturi de un barbat cel putin la fel de puternic , spiritual vorbind , ca mine ; iar asta inseamna ca trebuie sa stie sa se respecte si sa se aprecieze la adevarata valoare , respectandu-ma si apreciindu-ma la adevarata valoare pe mine , in primul rand ca om si abia apoi ca femeie .
perce_neige
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:29
De la: evelyne15, la data 2010-10-17 20:57:00
De la: Micael, la data 2010-10-17 20:22:01Mda, din pacate nu prea ai ce face... Barbatii in general nu suporta sa castige mai putin decat partenerele, pt ca asta ii face sa se simta slabi. E foarte frustrant pt ei. Poate ca ar fi mai bine sa-ti gasesti pe cineva cu o pozitie la fel de buna ca a ta, ca sa nu mai ai astfel de probleme. O femeie intretinuta, nu se va simti probabil inferioara barbatului ei si nici nu va acumula frustrari. In cazul unui barbat insa, situatia se schimba, fiindca ei au aceasta nevoie de a se simti puternici.


Cu gasitu asta.. iti spun sincer...degeaba... daca la 10 barbati le-ar place aspect/persoana...poate doar 1 ar inghiti aspectul, divortata+copil si ala va fi de genu descris mai sus


Dar tu tii la barbatul asta? Sau stai cu el doar pt ca nu ai gasit ceva mai bun.... Nu stiu, eu zic sa mai cauti...
Micael
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciudat 40 De la: porumbita00 1 Mai 2011 09:51
DE CE??? 63 De la: madalinutza_87 10 Decembrie 2008 19:02
citat 10 De la: dulcyka 23 Septembrie 2009 13:19
Mama crestina intr-o tara musulmana: o provocare?!? 10 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 20:47
indiferenta 25 De la: io___ 26 Martie 2010 20:26