Setari Cookie-uri

Disperata sa ma ingras

Buna!Am 17 ani 1,63 si 40 de kg. Doresc cu disperare sa ma ingras.Am incercat vitamine, sa mananc mai mult( am incercat si cu cartofii pai dar si cu muulta carne si fructe legume etc ) dar nici un rezultat.
Vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin o situatie asemanatoare si ce pot face o ,,dieta'' minunte , ceva vitamne speciale. M amgandit si sa incept sa iau anticonceptionale in speranta ca voi lua in greutate. Sunt disperata efectiv nu imi gasesc haine S imi e mare. De sanatoasa sunt sanatoasa mi-am facut toate analizele.
Va rog fara comenarii de genu ,, ai timp sa te ingrasi'' e foarte frustant sa probezi haine XS si sa iti fie largi.
Va rog mult sa ma ajutati!
kudika514482
Postat pe 27 Mai 2012 16:53
Consulta un medic nutritionist, nu te indopa aiurea.Mai bine slaba si sanatoasa decat altfel.
Thais13
Postat pe 27 Mai 2012 17:58
incearca sa-ti strigi dispetrarea pe topicele unde lumea vrea sa slabeasca...si in urma schimbului reciproc de experiente va rezolvati toate problemele
kudika_8212
Postat pe 27 Mai 2012 18:21
De la: kudika514482, la data 2012-05-27 16:53:34Buna!Am 17 ani 1,63 si 40 de kg. Doresc cu disperare sa ma ingras.Am incercat vitamine, sa mananc mai mult( am incercat si cu cartofii pai dar si cu muulta carne si fructe legume etc ) dar nici un rezultat.
Vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin o situatie asemanatoare si ce pot face o ,,dieta'' minunte , ceva vitamne speciale. M amgandit si sa incept sa iau anticonceptionale in speranta ca voi lua in greutate. Sunt disperata efectiv nu imi gasesc haine S imi e mare. De sanatoasa sunt sanatoasa mi-am facut toate analizele.
Va rog fara comenarii de genu ,, ai timp sa te ingrasi'' e foarte frustant sa probezi haine XS si sa iti fie largi.
Va rog mult sa ma ajutati!



La varsta ta am fost la fel de "grasa",ca tine.Credema ca nici in ziua de azi nu ma pot ingrasa nici daca vreau.Dupa 30 de ani acum am 60-6ikg,si ma simt tare bine in pielea mea.Important e sa fi sanatoassa!
Titanika
Postat pe 27 Mai 2012 18:30
De la: kudika514482, la data 2012-05-27 16:53:34Buna!Am 17 ani 1,63 si 40 de kg. Doresc cu disperare sa ma ingras.Am incercat vitamine, sa mananc mai mult( am incercat si cu cartofii pai dar si cu muulta carne si fructe legume etc ) dar nici un rezultat.
Vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin o situatie asemanatoare si ce pot face o ,,dieta'' minunte , ceva vitamne speciale. M amgandit si sa incept sa iau anticonceptionale in speranta ca voi lua in greutate. Sunt disperata efectiv nu imi gasesc haine S imi e mare. De sanatoasa sunt sanatoasa mi-am facut toate analizele.
Va rog fara comenarii de genu ,, ai timp sa te ingrasi'' e foarte frustant sa probezi haine XS si sa iti fie largi.
Va rog mult sa ma ajutati!



Draga mea,lasa-ti corpul liber,sa functioneze dupa ritmul propriu!!Esti o pustoaica,si daca membrii familiei tale sunt de costitutie identica cu a ta,nu vei avea succes in demersul tau,,conteaza si latura genetica a familiei tale!!!Nu este cazul sa-ti faci probleme in aceasta privinta,bucura-te ,ca arati asa cum te prezinti in acest moment!!! O mimica potrivita varstei tale,iti va aduce confortul dorit si poate vei privi cu alti ochi,,aspectele legate de greutatea personala!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Mai 2012 19:35
Sa fii multumita ca arati asa si nu invers.Daca faci ceva sau ei, gresit si nu mai poti slabi? esti foarte tinara ai timp sa te ingrasi.Si anticonceptionalele nu se iau de ingrasare, alea sunt ptr. alceva.Fii mai matura in gindire si nu zaharda cu viata ta.
kudika369633
Postat pe 30 Mai 2012 08:46
Buna! Eu tot asa eram disperata sa ma ingras am incercat tot felul de metode si pana la urma am reusit cu Cavit(vitamine)
Alina_Tone_1
Postat pe 28 Iunie 2012 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament naturist 4 De la: MIKitty 29 Septembrie 2014 10:19
sa merg inainte sau sa ma despart... 11 De la: kudika_pudika 22 Septembrie 2011 01:58
sugestii amenajare living 1 De la: kudika498265 15 Ianuarie 2012 17:31
Inchiriez rochie mireasa 1 De la: kudika_12391 19 Iulie 2012 10:49
Curiozitate sau dorinta 7 De la: kudika_6958 14 Decembrie 2014 13:04