Setari Cookie-uri

Nepotrivire in pat

Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?
Florentyna_Abravanel_1
Postat pe 7 Iunie 2012 14:24
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?

Incearca o comunicare mai "explicita" cu el, spune-i ceea ce nu-ti place si ceea ce-ti doresti !
rondina
Postat pe 7 Iunie 2012 14:28
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?


pai ce atrage la el?
kudika_6668
Postat pe 7 Iunie 2012 14:29
De la: rondina, la data 2012-06-07 14:28:34
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?

Incearca o comunicare mai "explicita" cu el, spune-i ceea ce nu-ti place si ceea ce-ti doresti !


sa-i cumpere o "kamasutra" d-aia!!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Iunie 2012 14:30
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-07 14:30:09
De la: rondina, la data 2012-06-07 14:28:34
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?

Incearca o comunicare mai "explicita" cu el, spune-i ceea ce nu-ti place si ceea ce-ti doresti !


sa-i cumpere o "kamasutra" d-aia!!

Are si poze colorate?
rondina
Postat pe 7 Iunie 2012 14:33
De la: rondina, la data 2012-06-07 14:33:14
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-07 14:30:09
De la: rondina, la data 2012-06-07 14:28:34
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?

Incearca o comunicare mai "explicita" cu el, spune-i ceea ce nu-ti place si ceea ce-ti doresti !


sa-i cumpere o "kamasutra" d-aia!!

Are si poze colorate?


are?
kiss_my_ass
Postat pe 7 Iunie 2012 14:34
Hahaha am incercat aplicatia pe Iphone si joculete cu zaruri (poziti si locuri in care trebuie sa le practici),dar totusi este foarte timid.Il respect il iubesc dar din punct de vedere sexual ma gandesc la ex...
Florentyna_Abravanel_1
Postat pe 7 Iunie 2012 14:35
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?



Nu,nu m-am aflat in astfel de situatii,dar iti pot spune ca, compatibilitatea de ordin sexual, este esentiala in orice relatie,oficiala sau nu!!!Este un prim criteriu de evaluare a vietii de cuplu.Poti privi cu condescendenta acest aspect,dar nu se glumeste cu asa ceva,daca iti doresti o viata intima armonioasa!!!

In ceea ce te priveste,,,este o contradictie intre ceea ce spui ca nutresti fata de iubitul tau si ceea ce simti din punct de vedere sexual.Atractia fizica,sexuala,se instaleaza inca de la inceputul relatiei,nu este ceva care apare pe parcurs,,da,in schimb,o maturizare a manifestarilor respective,se poate derula!!!Iubirea vine o data cu actul de implinire sexuala,nu are cum sa fie altfel,,deci,,,reconsidera-ti pozitia fata de iubitul tau!!!Daca consideri ca nu te intereseaza din punct de vedere al relatiilor intime,,,recurgeti la eventuale discutii si la clarificarea problemelor,,,nu taragana in speranta aparitiei apetitului sexual,caci ,nu exista acest moment,decat odata cu nasterea sentimentului de dragoste!!!
MissRainbow
Postat pe 7 Iunie 2012 14:36
Aici ai dreptate eu iau in considerare faptul ca e un barbat respectos si chiar unul din barbatii pe cale de disparitie,ceea ce ma tine langa el.Am avut in trecut niste relatii in care am fost inselata si de aceea ma gandesc sa raman langa el pentu ca in sfarsit am gasit pe cineva care stie sa ma pretuiasca cu adevarat.
Florentyna_Abravanel_1
Postat pe 7 Iunie 2012 14:39
Iarta-ma ca-ti zic, dar daca alegi sa stai langa el , sa te casatoresti cu el doar pentru ca te respecta si te apreciaza, fara sa simti acea pasiune sexuala pentru el, te intreb eu : ce o sa faci cand o sa apara in viata ta ( si o sa apara crede-ma pe cuvant, din experienta iti zic !!! ) acea persoana care o sa iti dea sentimentele peste cap numai cand te uiti/gandesti la ea, acea persoana care te face sa simti cum ti se strange stomacul doar cand te gandesti la ea, si nu ma refer la faptul ca esti indragostota de ea, ma refer la acea persoana care o sa te innebuneasca sexual fara ca macar sa fi facu ceva impreuna...ce o sa faci atunci? Atunci tu o sa fii cea care o sa-l inseli pe partenerul/sotul tau ptr ca( iar ma repet, crede-ma , din experienta iti zic !!! ) nu o sa-i poti rezista mai ales daca se si poarta frumos cu tine. Poti sa fii tu ptr relatie ,ptr cuplu, dar cand nu te mai simti implinita in cuplu atunci nu ai cum nu calci stramb, si mai ales ( curios ) sa nu -ti para rau de ceea ce faci!
Pana la urma toti suntem egoisti!!! Parerea Mea !
Lorelay23
Postat pe 8 Iunie 2012 21:53
egoistilor...egoistelor
kudika_9420
Postat pe 8 Iunie 2012 22:11
De la: Florentyna_Abravanel_1, la data 2012-06-07 14:24:44Il iubestc,imi doresc sa ma casatoresc cu el,dar nu ma simt atrasa de el din punct de vedere sexual...va-ti aflat in situatii asemanatoare?


N-am trecut printr-o situatie cu a ta, insa un lucru e cert: nu m-as fi casatorit niciodata cu un barbat care nu m-ar atrage si din punct de vedere fizic.

Nu subestima importanta atractiei intr-o relatie, pentru ca daca vei face acest lucru, maritata fiind, s-ar putea sa-l inseli cu un barbat atragator pe cel cu care esti acum si zau ca e pacat sa-ti bati joc de el.

Sunt convinsa ca nu-l iubesti, ci doar il indragesti ca pe-un prieten si-ti place felul lui de a fi, insa nu-ti place ca barbat.

Parerea mea: nu te casatori cu el, in speranta ca vei trece peste lipsa atractiei fizice. Nu vei putea trece, garantat. De asemeni, nu-i mai da omului false sperante, cum ca l-ai iubi si ti-ai dori un viitor alaturi de el.
kokeshi
Postat pe 9 Iunie 2012 10:06
francezooo te freaca bn barbatitu,,cred ca e vai de capul lui cu tn acasa
kudika_8350
Postat pe 9 Iunie 2012 10:09
kudika499393
Postat pe 2 Iulie 2012 21:29
nu cred ca-l iubesti, uita-te mai adanc in sufletul tau s-ar putea sa descoperi ca de fapt te complaci deoarece iti este frica sa risti in dragoste ..este mai comod asa ,daca nu exista compatibilitate sexuala,mai devreme sau mai tarziu ajungeti la divort, Nu te grabi..asteapta la timpul potrivit va veni si persoana potrivita,,,, tu esti ca mine ,,,sufli acum si in iaurt, si gandesti ca asa te afli in siguranta sentimentala ..nu-i asa totul are un pret si daca vei cu adevarat sa fii fericita in dragoste incearca sa-ti asumi niste riscuri....
kudika499393
Postat pe 2 Iulie 2012 21:45
...sau cum se mai spune pe Mapamond...nu poti sa le ai chiar pe toate!
rondina
Postat pe 2 Iulie 2012 21:47
se mai intampla si de astea
kudika_10590
Postat pe 2 Iulie 2012 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand ai citit o carte ultima data? 16 De la: lilian77 23 Septembrie 2012 15:35
florin444 2 De la: luchianramona 26 Octombrie 2010 09:43
offf 6 De la: kudika_945668 11 Decembrie 2013 10:25
Buna 5 De la: Larisa_Oana_1 3 Aprilie 2013 11:18
cancer endometru, pls ajutor :((( 6 De la: kudika331254 9 Iulie 2012 11:28