Setari Cookie-uri

Dureri puternice in timpul actului sexual

Buna, sunt curioasa si eu de o opinie , daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema ( sigur v-ati confruntat ) .
Timp de 6 ani am avut o viata sexuala normala, cu acelasi partener , cu sex regulat , aproape in fiecare zi si fara dureri. Apoi am plecat in strainatate si ne vedem o data la 3-4 luni si e totul ok cand ne vedem, fara dureri ,fara nimic.
Problema intervine cand am intalnit un alt baiat aici, si atunci cand m-am culcat cu el ( vreau sa mentionez ca eu am vrut asta, il doream fff mult ) am avut niste dureri puternice jos, parca m-a lovea cu ea in burta :) si simteam ca si cum ma taia in zona ovarelor , cred - in partea de jos,cand ma penetra sau intra mai adanc. Am fost fff uda, nu ma usturat nici dupa act, doar atata ca am simtit acele dureri puternice. Ce sa mai , o durere foarte putenica care nu m-a lasat sa ma bucur deloc de el, chiar daca el a fost cat se poate de atent si dulce si ... n-am cuvinte, tot respectul ptr el :)).
Acuma, e drept ca marimea e mai mare decat cu ce m-am obisnuit, dar mi se pare ciudat sa am asa dureri in timpul actului , ca nu am avut niciodata si ...... nu stiu , dati-mi o parere va rog ca sunt tare curioasa. Pana o sa revin in tara sa merg la ginecolog mai dureaza si atre as vrea sa ma pot bucura de timpul petrecut cu acest baiat
Va multumesc!!! Sper ca am fost cat se poate de explicita , daca mai aveti nevoie de informatii va raspund cu mare drag :))
Astept parerile voastre
Lorelay23
Postat pe 7 Iunie 2012 16:46
De la: kudika229064, la data 2012-06-07 16:46:30 Buna, sunt curioasa si eu de o opinie , daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema ( sigur v-ati confruntat ) .
Timp de 6 ani am avut o viata sexuala normala, cu acelasi partener , cu sex regulat , aproape in fiecare zi si fara dureri. Apoi am plecat in strainatate si ne vedem o data la 3-4 luni si e totul ok cand ne vedem, fara dureri ,fara nimic.
Problema intervine cand am intalnit un alt baiat aici, si atunci cand m-am culcat cu el ( vreau sa mentionez ca eu am vrut asta, il doream fff mult ) am avut niste dureri puternice jos, parca m-a lovea cu ea in burta :) si simteam ca si cum ma taia in zona ovarelor , cred - in partea de jos,cand ma penetra sau intra mai adanc. Am fost fff uda, nu ma usturat nici dupa act, doar atata ca am simtit acele dureri puternice. Ce sa mai , o durere foarte putenica care nu m-a lasat sa ma bucur deloc de el, chiar daca el a fost cat se poate de atent si dulce si ... n-am cuvinte, tot respectul ptr el :)).
Acuma, e drept ca marimea e mai mare decat cu ce m-am obisnuit, dar mi se pare ciudat sa am asa dureri in timpul actului , ca nu am avut niciodata si ...... nu stiu , dati-mi o parere va rog ca sunt tare curioasa. Pana o sa revin in tara sa merg la ginecolog mai dureaza si atre as vrea sa ma pot bucura de timpul petrecut cu acest baiat
Va multumesc!!! Sper ca am fost cat se poate de explicita , daca mai aveti nevoie de informatii va raspund cu mare drag :))
Astept parerile voastre



Vaginul prezinta proprietatea de a se modela dupa dimensiunile organului sexual al partenerului,deci,,in cazul tau,nu se justifica prezenta acelor dureri in timpul actului sexual,dar pot fi si exceptii!!Incearca si alte pozitii,poate, practicandu-le,,vei elimina acel disconfort intervenit acut!!!Nu iti cunosc conformatia ,deci nu ma pot pronunta mai mult decat am facut-o!!!Diversifica pozitiile,nu se poate ca pe parcursul lor,sa prezinti aceleasi dureri!!!Si partenerul tau,trebuie sa fie bland si tandru in timpul actului sexual,cu atat mai mult,cu cat dispune de alte dimensiuni ale organului sexual,observ,cu mult modificate,fata de cele cu care erai obisnuita!!!
MissRainbow
Postat pe 7 Iunie 2012 16:58
De la: kudika229064, la data 2012-06-07 16:46:30 Buna, sunt curioasa si eu de o opinie , daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema ( sigur v-ati confruntat ) .
Timp de 6 ani am avut o viata sexuala normala, cu acelasi partener , cu sex regulat , aproape in fiecare zi si fara dureri. Apoi am plecat in strainatate si ne vedem o data la 3-4 luni si e totul ok cand ne vedem, fara dureri ,fara nimic.
Problema intervine cand am intalnit un alt baiat aici, si atunci cand m-am culcat cu el ( vreau sa mentionez ca eu am vrut asta, il doream fff mult ) am avut niste dureri puternice jos, parca m-a lovea cu ea in burta :) si simteam ca si cum ma taia in zona ovarelor , cred - in partea de jos,cand ma penetra sau intra mai adanc. Am fost fff uda, nu ma usturat nici dupa act, doar atata ca am simtit acele dureri puternice. Ce sa mai , o durere foarte putenica care nu m-a lasat sa ma bucur deloc de el, chiar daca el a fost cat se poate de atent si dulce si ... n-am cuvinte, tot respectul ptr el :)).
Acuma, e drept ca marimea e mai mare decat cu ce m-am obisnuit, dar mi se pare ciudat sa am asa dureri in timpul actului , ca nu am avut niciodata si ...... nu stiu , dati-mi o parere va rog ca sunt tare curioasa. Pana o sa revin in tara sa merg la ginecolog mai dureaza si atre as vrea sa ma pot bucura de timpul petrecut cu acest baiat
Va multumesc!!! Sper ca am fost cat se poate de explicita , daca mai aveti nevoie de informatii va raspund cu mare drag :))
Astept parerile voastre


Amantul tau este dotat, de aceea simti durere in timpul actului sexual, insa, in timp, te vei obisnui cu dimensiunile lui, iar durerea din timpul reprizei de amor va disparea.
kokeshi
Postat pe 7 Iunie 2012 20:06
Buna Kudika 6668, asa este , pot lasa impresia asta foarte usor, mai ales ca este vina mea k nu am precizat ca ERAM SINGURA , m-am despartit de prietenul meu inainte sa il cunosc eu pe cel cu care sunt acuma, Se pare ca el nu si-a putut-o tine in pantaloni, deci asta ma duce cu gandul la.....dar el e barbat, banuiesc ca dupa tine e normal , nu??? . Si se mai si purta ca un mitocan cu mine si asa am hotarat de comun acord k e mai bine sa punem punct si de la capat.
Iar la restul le multumesc ptr rasp, iar de incercat am incercat mai multe pozitii, dar tot degeaba. Ma gandesc ca poate si din cauza ca era prima data cand o faceam cu altcineva dupa un timp asa de indelungat si poate nu eram asa de relaxata psihic . Am deschis acest topic doar sa cer o parere ca poate e ceva medical si eu habar n-am . E adevarat ca e mai mare , ca e de culoare baiatul si el a fost gentil , eram curioasa daca a mai simtit vre-o fata asa dureri in timpul actului sexual,si doream sa-mi impartaseasca din experienta ei .... Dar oricum m-a amuzat mesajul tau Kudica 6668 :)
Lorelay23
Postat pe 7 Iunie 2012 23:24
prin ce treci tu am trecut si eu,adica eu am vrut sa ne si despartim din cauza ca ma durea
Dar cu multa rabdare ,atentine di dragoste din partea iubitului meu am trecut peste asta.In timp te obisnuesti si nu mai doare deloc.
kudika512236
Postat pe 3 Iulie 2012 10:46
ce prostie auzi /.In timp te obisnuesti si nu mai doare deloc../dar numai femei duda duda sunteti. cum sa te obisnuiesti corpul iti trimite semne ca ceva nu este in regula si tu le ignori de doctor ginecolog ati auzit daca DA da o fuguta la control ca sa nu ti zic io ce suspectez mai era aseara una pe aici cu menstra de o luna jumate zice ea care nu stia ce sa fac



Doamne ca mare iti este gradina
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 10:50
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 12:07:42Relax, dudule, si nu mai sari ca ars din orice.

Vaginul e elastic si se adapteaza dupa ceva timp la niste dimensiuni mai generoase ale partenerului.
esti varza duda duda cu caruta...VARZA
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 12:12
VIORICO TE MAI TII MULT DUPA KURUL MEU ca sa stiu sa dau pantaloni jos
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 12:15
da, pisi, intocmai ca tine! suntem doua verze amandoi, dudule draga!
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 12:15
De la: kudika_10590, la data 2012-07-03 12:15:10VIORICO TE MAI TII MULT DUPA KURUL MEU ca sa stiu sa dau pantaloni jos


i-ai dat de mult, stai linistit!

iti spune ceva expresia " a te dezbraca de caracter" ? ei bine, ai facut-o adesea.
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 12:17
De la: kudika_10590, la data 2012-07-03 12:15:10VIORICO TE MAI TII MULT DUPA KURUL MEU ca sa stiu sa dau pantaloni jos


Si sa-ti reamintesc: subiectul era despre elasticitatea vaginului si dotarea barbatilor.

Daca tot scrii, dudule, mult si aiurea, poate scrii si ceva interesant la tema. Sa ai spor!
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 12:20
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 12:20:12
De la: kudika_10590, la data 2012-07-03 12:15:10VIORICO TE MAI TII MULT DUPA KURUL MEU ca sa stiu sa dau pantaloni jos


Si sa-ti reamintesc: subiectul era despre elasticitatea vaginului si dotarea barbatilor.

Daca tot scrii, dudule, mult si aiurea, poate scrii si ceva interesant la tema. Sa ai spor!
RAUTATEA E DOVADA DE PROSTIE!
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 12:48
MAI 10590 Hai sa iti explic ceva,asa mai pe scurt poate intelegi si tu mai bine SECTIUNE SAGITALA A VAGINULUI,,Vaginul este un organ cavitar situat intre vezica urinara si rect,comunicand in partea superioara a uterului,al carui col prezinta o proeminenta in capatul canalului vaginal si deschizandu-se in extremitatea inferioara la exterior printr-un orificiu aflat in vestibulul vulvei,intre cele doua labii mici.La femeia adulta vaginul are o lungime de 8-12 cm si un diametru variabil,deoarece peretii sai sunt foarte elastici,putandu-se dilata atat in timpul actului sexual pt penetrare cat si pt expulsia fatului in timpul nasterii." Inceteaza 10590cu criticile ca nu tine,da un sfat daca poti,daca nu taci ,,POT ACCEPTA UN OM CITIT SI INFORMAT DAR NU UNUL CARE SE CREDE DESTEPT Fiecare individ este unic iar corpul sau ,reactioneaza diferit.
kudika512236
Postat pe 3 Iulie 2012 15:54
lasa asa sti bine ca nu ai dreptate si nu trebuie sa imi desenez ca stiu exact ce si cum sta treaba.sustin ceea ce am scris mai sus si il aduc imediat si mai jos
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 16:00
De la: kudika_10590, la data 2012-07-03 10:50:52ce prostie auzi /.In timp te obisnuesti si nu mai doare deloc../dar numai femei duda duda sunteti. cum sa te obisnuiesti corpul iti trimite semne ca ceva nu este in regula si tu le ignori de doctor ginecolog ati auzit daca DA da o fuguta la control ca sa nu ti zic io ce suspectez mai era aseara una pe aici cu menstra de o luna jumate zice ea care nu stia ce sa fac



Doamne ca mare iti este gradina
kudika_10590
Postat pe 3 Iulie 2012 16:01
asa si? nai decat HOTARAT-O
kudika512236
Postat pe 3 Iulie 2012 23:17
SI CE NU AI INTELES TU E CA EU ERAM VIRGINA LA VREMEA AIA,DAR NA SA NU ZICI CA TE-AI NASCUT GATA INVATATA
kudika512236
Postat pe 3 Iulie 2012 23:21
buna, in situatia ta sunt si eu , am fost la medic si nu am nimic dar durerea tot persista , nu stiu de ce pe unele femei le dor in timpul actului sexual poate ca nu suntem indeajuns de relaxate, eu zic sa nu ai o raceala netratata pup....
angelsss
Postat pe 23 Iulie 2012 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu reusesc sa raman insarcinata 96 De la: kudika_1012859 7 Decembrie 2016 13:05
intrebare 3 De la: christine 3 Noiembrie 2009 13:42
va roog ajutati-ma si pe mine! 4 De la: lorelei_surdu 16 Octombrie 2009 14:13
inrre anticonceptionale 11 De la: archie123 1 Aprilie 2012 14:05
HPV - tratament 43 De la: monissica 7 Februarie 2012 16:53