Setari Cookie-uri

buna

vreau si eu niste sfaturii.....dupa o relatie de 3 ani jumate cu prietenul meu mi-a spus unele lucruri care ma afectat foaret mult.....sa incep cu inceputul.de 2 ani jumate stam impreuna in aceasi casa impreuna cu fratele si cumnata lui,stiti foarte bn ca la inceput totul este ok apoi cu timpul se schimba lucrurile,nu mai este ca la inceput......am inceput sa ne certam din anumite motive,recunosc cand ma cert nu tin cont de nimica,spun lucruri care apoi imi pare rau,dar nu numai eu sunt de vina,ne certam dar ne si impacam......el este o persoana foarte orgolioasa in 3 ani de zile o data nu mi-a spus te iubesc,si noi femeile vream sa auzim lucrurile aceestea...ne lipsia comunicarea eu il iubesc din tot sufletul,de 4 saptamani suntem despartiti dar nu stiu exact....nici macar nu ne-am certat sa intamplat intro seara era 10 noaptea l-am sunat sa il intreb daca mai are pana ajunge acasa si mi-a spus ca este la benzinarie si mai are pana ajunge,eu am adormit si la ora 2 noaptea m-am trezit si el nu era acasa l-am sunat din nou si mi-a spus ca tot la benzinarie,eu i-am spus a ok am terminato si am inchis tel,intrun final a ajuns acasa sa pus in pat si nu am vorbit ,apoi timp de o saptamana nu vorbeam el ajungea acasa la 1 2 noaptea,intro sambata era ora 4 dimi il sun si il intreb unde este si mi-a raspuns ca la baute si i-am spus ca de ce sta acolo si nu vine acasa si mi-a raspuns de ce sa vina daca noi nu vorbim.....eu i-am spus ca daca nu o sa vi o sa plec eu si nu o sa ma mai vezi el nu a spus nimica.....era ora 4 jumate mi-am luat cateva haine si am plecat la un hotel,am stat 2 zile eram distrusa ca pur si simplu nu ne-am certat,dupa 2 zile il sun vorbeam dar el imi vorbea la trecut si l-am intrebat de ce si el imi spunea ca mai bn ne despartim ca el simpte o raciala si nu mai stie daca mai are aceliasi sentimente ptr mine ca la inceput.....cand am auziot aceleasi lucruri pur si simplu am plans si ai spuneam ca nu ca de ce mi-a spus ca imi face rau,l-am intrebat de cand simpte raceala si imi spunea ca de ceva timp si l-am intrebat de ce nu mi-a spus mai inainte si el mi-a spus ca avea de gand sa imi spuna dar astepta momentul,eu nu am aceeptat si i-am spus ca nu ca eu il iubesc in ziua acea eram distrusa plangeam si imi venea in cap fel si fel de lucruri,eu mi-am vazut viata langa el vream copii casa etc....l-am rugat l-am implorat sa incercam ca poate revine la sentimente mai buna si mi-a spus ca ai este frica sa nu imi dea un raspuns negativ,dupa 3 zile de stat la hotel m-am dus acasa la ora 6 dimi plangeam el dormea i-am spus sa ma ia in brate l-am rugat inca o data sa fie cu mine el a spus ca nu,trebuia sa plece la munca eu am ramas in pat si plangeam la ora 16 a venit acasa,de obicei cand venea intra direc in camera de data aceasta sa dus in bucatarie si sa pus la masa si a mancat dupa 30 min a venit in camera dar el nu se astepta ca eu sa mai fiu acolo si l-am mai rugat o data sa fie cu mine,i-am spus ca ma pun si in genunchi numai sa fie cu mine si el nu si nu......apoi mi-a venit in cap sa ai spun ca o sa plec la o prietena si el mi-a spus ca este mai bn mi-am luat cateva haine ma dus el la tren dar eu il inploram sa fie cu mine si el spunea ca nu stie ce este cu el ca nu realizeasa ce-a ce face ca vrea timp.....eu am plecat a 2 zi l-am sunat si l-am intrebat cum este fara mine,a evitat sa raspunda si din nou i-am spus daca vrea sa mai fim impreuna si el nu i-am spus ca trebuie sa il uit chiar cu riscul sa cunosc alti baietii ca sa nu mai sufar atata si el a spus ok....eu eram la o distanta foarte mare de el dupa 3 zile am venit la o prietena in acelasi oras ca si el,intamplator era ora 12 noapatea asteptam autobuzul a trecut cu masina pe langa mine ma vazut a aflat nr fetei unde stateam si incepea sa o sune sa o invite la suc doar ca sa ma faca geloasa,deja nu mai sufeream atata ca ma luat cu fata si povesteam....dar eram foarte geloasa imi era frica sa nu fie cu prietenul meu...am cunoscut un baiat pe facebook am inceput sa vorbim dar eu ai povesteam de prietenul meu,nu aveam nimica in gand...aicia unde stau mai este fratele prietenei si al meu a aflat din ziua aceea a inceput sa ma sune sa ma caute sa ma faca geloasa,eu sufeream dar nu vream sa ai mai arat ca pana la varsta asta nu am mai implorat pe nimeni sa ma iubeaca,intro seara a venit in fata blocului am coborat am mers intrun parc si am vorbit,lui ai era frica sa nu cumva sa fiu cu altul....mi-a spus ca o caute un apartament sa ma mut singura si o sa ma ajute si el sa il platesc dar eu vream sa aud alt ceva sa ne mutam amandoi dar el nimic,plangeam si ai spunea ca nu sa ma lase in pace sa nu ma mai caute sa ma sune dar ai spuneam toate acestea ca sa se mute cu mine dar nu vream sa ai spun ca imi era frica de alt raspuns negativ...intro zi m-am dus acasa la el si mi-am mai luat cateva lucruri el era acasa am inceput sa vorbim si am facut dragoste dupa aceea el sa ridicat si a plecat eu la fel dupa ceva timp l-am sunat nu raspundea i-am trimis msj si ai spuneam ca il iubesc ca nu imi pare rau de ce-a ce fac..a doua zi l-am sunat si i-am spus ca o sa caut apart si o sa ne mutam amandoi el la inceput a spus ca da.....deci noi suntem despartiti de 4 saptamani din care o saptamana ne-am impacat dar nu stiu ce fel de impacare el vine la mine facem dragoste eu merg la el si tot asa ....si acuma de 4 zile nu mai vorbim,ieri l-am sunat si nu raspuns i-am trimis msj si i-am spus noi mai suntem impreuna da sau nu
apoi el mia trimis ca nu si din nou nu stiu ce sa mai fac eu il iubesc dar el nu stiu.....ce pot sa fac nu ma pot abtine sa nu ai trimit msj sau sa nu il sun sunt disperata il iubesc.Ajutati-ma va rog cu sfaturi

kudika_9446
Postat pe 9 Iunie 2012 00:51
eu nu pot sa citesc carnatu' asta draguta, demnitatea ta unde e in toata povestea asta?
si o curiozitate de-a mea: virgula si punct stii sa folosesti?
muza_ta
Postat pe 9 Iunie 2012 01:00
Buna, intr-adevar, cum zicea si Muza Ta este un carnat , si chiar daca nu are punct si virgula eu am inteles povestea si durerea ta, poate pentru ca , oarecum , trec prin aceasi situatie, doar ca pe mine ma ajuta imprejurarile sa fiu mai tare decat tine.
Din experienta mea si a multor femei din lumea asta o sa iti dau cel mai important sfat din viata ta : TU ESTI CEA CARE CONTEAZA , FII EGOISTA SI FA SA-TI FIE TIE BINE ! Barbatii, cateodata stiu sa ne faca cele mai fericite femei dar din pacate cand te astepti mai putin iti fac viata un iad. Sincer iti spun , nu merita sa te injosesti, cu cat il rogi mai mult cu atat ii arati ca esti o persoana slaba si barbatilor le plac femeile puternice. Si nu conteaza cat de mult plangi , nu-l va impresiona cu nimic, din contra ii va intari convingerea ca oricand va dori EL tu o sa te intorci inapoi la el.
Sfatul meu prietenesc este sa incerci sa schimbi ceva in viata ta, locatia daca poti , sa pleci in alta tara daca simti ca totul din orasul tau iti aduce aminte de el, sa iesi cu prietenii - nici nu ai idee ce mult inseamna sa ai prieteni cu care sa te distreze, nu doar sa li te plangi, fa ceva cu viata ta, nu mai trai in asteptarea lui! Daca te dorea langa el, nu te lasa sa pleci , si mai ales sa se comporte asa cu tine1!!
Zici ca dupa 3 ani de zile nu poti trai fara el, crede-ma ca poti. eu dupa 7 ani de zile sunt la un pas sa ma despart de logodnicul meu ptr simplul motiv ca el nu suporta ideea k eu sunt in alta tara fara el si mi-am facut prieteni si pot sa zambesc si fara el, si crede-ma k el era centrul universului meu , nu respiram fara el. De ce vb acuma la trecut ? Ptr ca toata cearta si cuvintele dure spuse in ultimele 6 luni si-au spus amprenta si ptr k oricum in aceasta tara straina eu am fost de la inceput fara el , deci mi-e mai usor de acceptat .
Sper sa treci peste, si nu dispera, cand te vei astepta mai putin va intra cineva in viata ta pe nesimtite care te va face sa simti din nou fluturi in stomac si ai sa fcai lucruri pe care nu le mai credeai posibile vreodata!
Capul sus, Respecta-te, Fi Egoista si Gandeste-te Numai La Binele Tau , si nu uita NIMENI NU ESTE MAI IMPORTANT DECAT PROPRIA PERSOANA!!! Uita-te in jurul tau sa vezi cate persoane te iubesc si sufera cand te vad pe tine ca suferi. Chiar vrei sa le lasi sa sufere in continuare? Hai , capul sus , privste in fata , si lasa trecutul unde ii e locul : in spatele tau. Toate se intampla cu un scop in viata asta!!!
Te poop si multa bafta si putere sa treci peste, depinde Doar de Tine!!!
Lorelay23
Postat pe 9 Iunie 2012 01:27
[quote name='kudika_9446' date='2012-06-09 00:51:14'

"vreau si eu niste sfaturii...."


Mama lor de semne de punctuatie si exprimare coerenta!!!!!

Draga mea,si in cazul tau,,am avut rabdarea necesara ,de a-ti citi postarea,incercand sa iti pun semnele de punctuatie corespunzatoare,facand astfel citirea inteligibila posibila!!!Greu,dar am reusit!!Bun,sa trecem mai departe!!!

Sincer,parerea mea este aceea ca te-ai lasat prea mult timp calcata in picioare,ceea ce a dus la umilirea ta si pierderea demnitatii personale.De ce te-ai comportat astfel????Prea multa pisaceala,multe intrebari si subapreciere cat cuprinde,,eu,una,nu suport asa ceva si drept urmare vin si iti spun sa termini cu vaicareala acesata si sa iti schimbi comprtamentul,,dai impresia unei "pisici lesinate",,si nu cred ca asta iti doresti!!!!Cum poti sa te umilesti atat de mult in fata unui barbat??????Esti femeie sau surogat de femeie???????????Fara ofensa,dar chiar ca m-a scos din tatani atitudinea ta!!Faci de ras categoria femeilor,nu se poate asa ceva!!Toate iubim din suflet,dar putine coboara sub limita minima ,admisa in amor!!!Capul sus,draga mea,nu s-a terminat lumea cu acel barbat,,,foloseste-ti mintea in scopuri avantajoase pentru tine si nu te mai vaicari,te faci de ras!!Spune "Stop" si reia viata de la capat!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 08:31
De la: kudika_9446, la data 2012-06-09 00:51:14vreau si eu niste sfaturii.....dupa o relatie de 3 ani jumate cu prietenul meu mi-a spus unele lucruri care ma afectat foaret mult.....sa incep cu inceputul.de 2 ani jumate stam impreuna in aceasi casa impreuna cu fratele si cumnata lui,stiti foarte bn ca la inceput totul este ok apoi cu timpul se schimba lucrurile,nu mai este ca la inceput......am inceput sa ne certam din anumite motive,recunosc cand ma cert nu tin cont de nimica,spun lucruri care apoi imi pare rau,dar nu numai eu sunt de vina,ne certam dar ne si impacam......el este o persoana foarte orgolioasa in 3 ani de zile o data nu mi-a spus te iubesc,si noi femeile vream sa auzim lucrurile aceestea...ne lipsia comunicarea eu il iubesc din tot sufletul,de 4 saptamani suntem despartiti dar nu stiu exact....nici macar nu ne-am certat sa intamplat intro seara era 10 noaptea l-am sunat sa il intreb daca mai are pana ajunge acasa si mi-a spus ca este la benzinarie si mai are pana ajunge,eu am adormit si la ora 2 noaptea m-am trezit si el nu era acasa l-am sunat din nou si mi-a spus ca tot la benzinarie,eu i-am spus a ok am terminato si am inchis tel,intrun final a ajuns acasa sa pus in pat si nu am vorbit ,apoi timp de o saptamana nu vorbeam el ajungea acasa la 1 2 noaptea,intro sambata era ora 4 dimi il sun si il intreb unde este si mi-a raspuns ca la baute si i-am spus ca de ce sta acolo si nu vine acasa si mi-a raspuns de ce sa vina daca noi nu vorbim.....eu i-am spus ca daca nu o sa vi o sa plec eu si nu o sa ma mai vezi el nu a spus nimica.....era ora 4 jumate mi-am luat cateva haine si am plecat la un hotel,am stat 2 zile eram distrusa ca pur si simplu nu ne-am certat,dupa 2 zile il sun vorbeam dar el imi vorbea la trecut si l-am intrebat de ce si el imi spunea ca mai bn ne despartim ca el simpte o raciala si nu mai stie daca mai are aceliasi sentimente ptr mine ca la inceput.....cand am auziot aceleasi lucruri pur si simplu am plans si ai spuneam ca nu ca de ce mi-a spus ca imi face rau,l-am intrebat de cand simpte raceala si imi spunea ca de ceva timp si l-am intrebat de ce nu mi-a spus mai inainte si el mi-a spus ca avea de gand sa imi spuna dar astepta momentul,eu nu am aceeptat si i-am spus ca nu ca eu il iubesc in ziua acea eram distrusa plangeam si imi venea in cap fel si fel de lucruri,eu mi-am vazut viata langa el vream copii casa etc....l-am rugat l-am implorat sa incercam ca poate revine la sentimente mai buna si mi-a spus ca ai este frica sa nu imi dea un raspuns negativ,dupa 3 zile de stat la hotel m-am dus acasa la ora 6 dimi plangeam el dormea i-am spus sa ma ia in brate l-am rugat inca o data sa fie cu mine el a spus ca nu,trebuia sa plece la munca eu am ramas in pat si plangeam la ora 16 a venit acasa,de obicei cand venea intra direc in camera de data aceasta sa dus in bucatarie si sa pus la masa si a mancat dupa 30 min a venit in camera dar el nu se astepta ca eu sa mai fiu acolo si l-am mai rugat o data sa fie cu mine,i-am spus ca ma pun si in genunchi numai sa fie cu mine si el nu si nu......apoi mi-a venit in cap sa ai spun ca o sa plec la o prietena si el mi-a spus ca este mai bn mi-am luat cateva haine ma dus el la tren dar eu il inploram sa fie cu mine si el spunea ca nu stie ce este cu el ca nu realizeasa ce-a ce face ca vrea timp.....eu am plecat a 2 zi l-am sunat si l-am intrebat cum este fara mine,a evitat sa raspunda si din nou i-am spus daca vrea sa mai fim impreuna si el nu i-am spus ca trebuie sa il uit chiar cu riscul sa cunosc alti baietii ca sa nu mai sufar atata si el a spus ok....eu eram la o distanta foarte mare de el dupa 3 zile am venit la o prietena in acelasi oras ca si el,intamplator era ora 12 noapatea asteptam autobuzul a trecut cu masina pe langa mine ma vazut a aflat nr fetei unde stateam si incepea sa o sune sa o invite la suc doar ca sa ma faca geloasa,deja nu mai sufeream atata ca ma luat cu fata si povesteam....dar eram foarte geloasa imi era frica sa nu fie cu prietenul meu...am cunoscut un baiat pe facebook am inceput sa vorbim dar eu ai povesteam de prietenul meu,nu aveam nimica in gand...aicia unde stau mai este fratele prietenei si al meu a aflat din ziua aceea a inceput sa ma sune sa ma caute sa ma faca geloasa,eu sufeream dar nu vream sa ai mai arat ca pana la varsta asta nu am mai implorat pe nimeni sa ma iubeaca,intro seara a venit in fata blocului am coborat am mers intrun parc si am vorbit,lui ai era frica sa nu cumva sa fiu cu altul....mi-a spus ca o caute un apartament sa ma mut singura si o sa ma ajute si el sa il platesc dar eu vream sa aud alt ceva sa ne mutam amandoi dar el nimic,plangeam si ai spunea ca nu sa ma lase in pace sa nu ma mai caute sa ma sune dar ai spuneam toate acestea ca sa se mute cu mine dar nu vream sa ai spun ca imi era frica de alt raspuns negativ...intro zi m-am dus acasa la el si mi-am mai luat cateva lucruri el era acasa am inceput sa vorbim si am facut dragoste dupa aceea el sa ridicat si a plecat eu la fel dupa ceva timp l-am sunat nu raspundea i-am trimis msj si ai spuneam ca il iubesc ca nu imi pare rau de ce-a ce fac..a doua zi l-am sunat si i-am spus ca o sa caut apart si o sa ne mutam amandoi el la inceput a spus ca da.....deci noi suntem despartiti de 4 saptamani din care o saptamana ne-am impacat dar nu stiu ce fel de impacare el vine la mine facem dragoste eu merg la el si tot asa ....si acuma de 4 zile nu mai vorbim,ieri l-am sunat si nu raspuns i-am trimis msj si i-am spus noi mai suntem impreuna da sau nu
apoi el mia trimis ca nu si din nou nu stiu ce sa mai fac eu il iubesc dar el nu stiu.....ce pot sa fac nu ma pot abtine sa nu ai trimit msj sau sa nu il sun sunt disperata il iubesc.Ajutati-ma va rog cu sfaturi



Dupa atitudinea lui imi este clar ca nu te mai iubeste, iar prin acele intarzieri la o bauta cu prietenii lui, nu vroia sa mai fie in preajma ta si isi dorea ca tu singura sa pleci, obosita fiind de comportamentul lui.

La momentul prezent, el doar se foloseste de tine, de aceea doar se culca cu tine si apoi pleaca si nu-ti mai raspunde la mesaje sau telefoane.

Parerea mea: ar trebui sa rupi orice legatura cu acest baiat, pentru ca nu aveti un viitor impreuna, dar si pentru ca, daca vei mai continua sa te culci cu el, vei sfarsi prin a-i deveni amanta, iar atunci viata iti va fi si mai amara. Pune punct acestei relatii, accepta ca s-a terminat, nu mai tolera sa te caute ca sa se culce cu tine, vezi-ti de viata ta cat mai departe de el.

Si un sfat pentru viitor: barbatilor nu le plac femeile disperate dupa ei, fii si tu mai misterioasa, uneori mai rece, alteori mai calda cu viitorul tau iubit, nu mai spune vorbe dure la manie ca mai apoi sa le regreti, nu mai face afirmatii gratuite, daca ele nu reprezinta ceea ce simti, doar ca sa faci pe interesanta. Spune ceea ce gandesti, dar pastreaza o farama de sinceritate si pentru tine, nu da in fata unui barbat toate cartile pe fata, pentru ca vei sfarsi in a te juca el pe degete. Fii sincera, insa cu masura, in fata unui barbat. Doar asa ii poti mentine pasiunea vie, lasandu-l sa te descopere pe parcurs sau facandu-l sa-si doreasca sa te cunoasca si mai mult, facandu-l sa-si doreasca sa afle si mai multe despre tine chiar daca sunteti intr-o relatie stabila de ani buni.

Invata din greselile trecutului si nu le mai repeta in relatia viitoare! Si nu uita: daca vrei sa nu mai suferi, e musai sa pui punct oricarei legaturi cu acest barbat, dupa care suspini acum.

Bafta!
kokeshi
Postat pe 9 Iunie 2012 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROMANCA NEBUNA?+SE LEAGA DE SPANIOLII? 3 De la: FRN 9 Iunie 2010 19:50
o treaba intortocheata 6 De la: dandanaua_reloaded 12 Septembrie 2009 19:47
Curiozitate 19 De la: kudika_10910 9 Iulie 2012 11:48
Iubesc doua femei 8 De la: kudika_992727 11 Februarie 2016 22:35
O Întrebare cãtre fete 8 De la: kudika_993340 12 Februarie 2016 12:53