Setari Cookie-uri

Astazi era ziua noastra

Cum sa il fac sa se intoarca la mine?..dupa toate lucrurile prin care ma trecut impreuna..la numai o saptamana dupa ce mi-a jurat ca ma iubeste..imi spune ca nu ma mai vrea in viata lui.Astazi se implinea un an de cand am impartit totul..il iubesc atat de mult..ca nu pot renunta la el.Nu inteleg ce l-a determinat ca intr-o zi sa spuna GATA.
Va rog dati-mi un sfat cum as putea recupera persoana ce o iubesc cel mai mult pe lumea asta?

Nu ma gandeam ca va fi atat de durereoasa despartirea..nu pot sa trec mai departe..nu ma vad langa alta persoana si nici pe el.Prietenii,parintii imi spun sa trec mai departe insa eu tot ce vreau e o solutie.
Va rog sa fiti voi aceia ce mi-o ofera.

Imi e atat de dor de imbratisarea lui..sa il aud cum imi spune "totul va fi bine".
fantasie
Postat pe 9 Iunie 2012 14:15
De la: fantasie, la data 2012-06-09 14:15:47Cum sa il fac sa se intoarca la mine?..dupa toate lucrurile prin care ma trecut impreuna..la numai o saptamana dupa ce mi-a jurat ca ma iubeste..imi spune ca nu ma mai vrea in viata lui.Astazi se implinea un an de cand am impartit totul..il iubesc atat de mult..ca nu pot renunta la el.Nu inteleg ce l-a determinat ca intr-o zi sa spuna GATA.
Va rog dati-mi un sfat cum as putea recupera persoana ce o iubesc cel mai mult pe lumea asta?

Nu ma gandeam ca va fi atat de durereoasa despartirea..nu pot sa trec mai departe..nu ma vad langa alta persoana si nici pe el.Prietenii,parintii imi spun sa trec mai departe insa eu tot ce vreau e o solutie.
Va rog sa fiti voi aceia ce mi-o ofera.

Imi e atat de dor de imbratisarea lui..sa il aud cum imi spune "totul va fi bine".



Hm,durerea trece dincolo de inima ta,nu este asa???? Draga mea,,in contextul prezentat de tine,se pare ca ai trait,pe langa iubirea aflata in inima ta,si o mare dezamagire adusa de inconstanta iubitului tau si de constientizarea faptul ca,de fapt,totul a fost o mare minciuna!!!Nu ne dai prea multe detalii,poate nu este nici cazul,dar ,eu,una,ma alatur parintilor tai si te sfatuiesc sa treci de aceasta durere,chiar in conditiile in care te-a ranit profund!!Nu stiu daca mai conteaza motivele pentru care iubitul tau a rupt relatia cu tine,,pot fi de moment,in urma reanalizarii propriei mentalitati sau pot fi de durata,el nemaiacceptand sa lungeasca ceva,ce nu i-a adus un anumit confort psihic si fizic!!!Tu stii amanuntele relatiei voastre,ai trait cu el,,l-ai cunoscut destul de bine,dar nu suficient,,ai avut anumite momente cu el,,cunosti transformarea lui,deci ,,la voi doi este explicatia destramarii iubirii voastre!!Sa-ti spun ceva,,atunci cand innozi ceva,iese un nod trainic,,apoi,il deznozi,,vrei sa-l refaci,,dar constati ca nu mai iese identic cu cel facut anterior,,de ce???Pentru ca a intervenit o mica uzura in acel nod,si ce faci in acest caz???Cauti alta franghie ,mai rezistenta,de calitate superioara,care sa nu se strice asa usor,,,si recurgi la aceleasi procedura de innodare!!!Asa trebuie sa procedezi si tu!!!Il vrei inapoi pe acel tanar,,nobila dorinta,dar tardiva,caci ce s-a intrerupt,nu mai poate fi adus la starea initiala!!!Poti incerca printr-o mediere cu domnul in cauza,dar esti sigura ca te va asculta???Cred ca adevarul exista in inima ta,dar nu vrei sa ti-l asumi sau iti este teama sa-l recunosti ca atare!

Draga mea,cunosc simptomele date de iubire,deasemenea ,si temerile ei,,dar nu consider ca este sfarsitul lumii!!!Ce varsta aveti??Un an de relatie,nu este nici mult,nici putin,,dar cred ca pentru iubitul tau,a fost un an de chin ,ceva fortat,,nu te schimbi peste noapte,el a incercat ceva,dar nu i-a reusit tentativa!!Discuta cu el,,,totusi,,,inima este ravasita ,,dar mintea trebuie sa-ti lucreze!!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 14:35
Pot spune ca relatia noastra s-a consumat consumat rapid din toate punctele de vedere.Dupa cum am mai deschis un post..am avut si certuri si un avort in decursul acestui an.Am zis ca totul se poate rezolva..ca vom gasi cheia solutionarii tuturor neintelegerilor noastre.I-am cerut o luna in care sa incercam sa ne salvam relatia..sunt disperata..mi-am pus toate visele si sperantele si planurile de viitor in el.Am crezut in toate promisiunile lui..pe care nu i le-am cerut.I-am zis sa nu imi zica daca nu crede in ele..dar a facut-o.Iar intr-o zi a zis ca vrea sa luam o pauza sau sa ne despartim.Ca nu ma mai vrea..era atat de senin,nimic nu il mai misca nicio lacrima nicio rugaminte.M-am injosit asa cum nicio femeie nu ar trebui sa o faca..i-am cersit efectiv iubirea care spunea cu ceva timp in urma ca e a mea.Mi-a spus ca sa nu imi fac sperante..ca momentan vrea sa stea singur..i-am oferit totul acestui om..am trecut peste tot de dragul lui..chiar daca ai mei nu il placeau.
Acum am o urma de indoiala daca intradevar nu mai vrea nimic..stiu ca suna ca o prostie..dar acum ma leg de orice amanunt,de ce a scos de pe facebook albumul cu noi si ca e cu mine intr-o relatie..dar nu a pus ca e singur si mai are 2 poze cu noi? eu stergand tot si avand statulul de singura? credeti ca mai e speranta? oricat de mica?..duminica ar trebui sa ma duc sa imi iau hainele de la el..cum ar fi cel mai indicat sa ma comport??

chiar as vrea sa mai incercam o data sa ne salvam relatia..va rog dati-mi o solutie!!
fantasie
Postat pe 9 Iunie 2012 15:12
De la: fantasie, la data 2012-06-09 15:12:35Pot spune ca relatia noastra s-a consumat consumat rapid din toate punctele de vedere.Dupa cum am mai deschis un post..am avut si certuri si un avort in decursul acestui an.Am zis ca totul se poate rezolva..ca vom gasi cheia solutionarii tuturor neintelegerilor noastre.I-am cerut o luna in care sa incercam sa ne salvam relatia..sunt disperata..mi-am pus toate visele si sperantele si planurile de viitor in el.Am crezut in toate promisiunile lui..pe care nu i le-am cerut.I-am zis sa nu imi zica daca nu crede in ele..dar a facut-o.Iar intr-o zi a zis ca vrea sa luam o pauza sau sa ne despartim.Ca nu ma mai vrea..era atat de senin,nimic nu il mai misca nicio lacrima nicio rugaminte.M-am injosit asa cum nicio femeie nu ar trebui sa o faca..i-am cersit efectiv iubirea care spunea cu ceva timp in urma ca e a mea.Mi-a spus ca sa nu imi fac sperante..ca momentan vrea sa stea singur..i-am oferit totul acestui om..am trecut peste tot de dragul lui..chiar daca ai mei nu il placeau.
Acum am o urma de indoiala daca intradevar nu mai vrea nimic..stiu ca suna ca o prostie..dar acum ma leg de orice amanunt,de ce a scos de pe facebook albumul cu noi si ca e cu mine intr-o relatie..dar nu a pus ca e singur si mai are 2 poze cu noi? eu stergand tot si avand statulul de singura? credeti ca mai e speranta? oricat de mica?..duminica ar trebui sa ma duc sa imi iau hainele de la el..cum ar fi cel mai indicat sa ma comport??

chiar as vrea sa mai incercam o data sa ne salvam relatia..va rog dati-mi o solutie!!



Draga mea,capul sus,disperarea nu are ce cauta in viata unei femei,retine aceste cuvinte!!!!!! Nu ai gresit cu nimic fata de fostul iubit,,ai iubit cu adevarat un barbat,,,femeile pot face asa ceva,,alt adevar declarat de mine,retine-l!!!Nu regreta faptul ca l-ai iubit,ci regreta faptul ca te-ai injosit in fata lui,sunt doua aspecte distincte!!!Nu mai conteaza motivele penru care ai facut-o,,incerc sa te inteleg si sa trec peste!!!

In disperarea ta,te legi de orice amanunt,care ar putea sa-ti hraneasca speranta revenirii la fostii parametri!!Nu este nimic rau in modul cum procedezi,dar nici bucurie in inima nu iti va aduce!!!Draga mea,faptul ca el nu si-a modificat statutul pe facebook,sincer,nici nu ar trebui sa te intereseze in acest moment,,poate nu a facut-o stiind ca ii vei monitoriza actiunile,,poate din comoditate,,,si nicidecum cu intentia de a reveni la tine,,,daca ar fi astfel,,ce rost au certurile si aceste despartiri fara rost???!!Gandeste logic,,ori iubesti,,ori iti vezi de treaba pe alte meleaguri amoroase!!Nu as pune baza pe ceea ce este postat pe facebook!!!Ti-a spus simplu,ca nu te mai doreste!!!!Of si iar of!!!Stii ceva??Pe langa cruzimea de care a dat dovada purtandu-se astfel,iubitul tau,a demonstrat ca este un om opac,nu-i vezi adevarata fire,caracterul nu mai spun!!Mie, imi plac lucrurile transparente,,clare,vizibile,palpabile,imi asigura tonusul zilnic,,de ce nu ai dobandi si tu astfel de preferinte???????????Este foarte simplu sa o faci,,educa-ti vointa,,este singura ,care te poate conduce la un final fericit!!Repeta-ti zilnic ,ca nimic nu te poate dobora,nici macar iubirea purtata celui ,care nu te-a meritat!!!!Scrie-ti pe coli de hartie,nemultumirea avuta si rupe-le dupa aceea,simuland astfel,descatusarea mult dorita!!! Uita-te in oglinda si sparge-o daca nu iti place ce vezi dincolo,,repeta operatiunea pana cand vei fi multumita de tine!!Draga mea,in ceea ce priveste vizita cu scopul luarii lucrurilor personale,,stii cum as proceda????M-as aranja la ultima linie a modei si din punct de vedere estetic,as lua o mima vesela ,optimista si m-as degaja complet de el si de tot ceea ce a insemnat pentru mine,,,chiar daca voi plange dupa aceea ,,si plansul este o metoda de descarcare psihica!!

Vrei o reluare de relatie!!!Nu te pot opri sa o faci,nici nu vreau asa ceva,,poti incerca,dar sparge cateva oglinzi pana atunci!!Si razi,draga mea,razi din toata inima,,caci meriti,,doar tu ai putut sa iubesti!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 15:33
Iti multumesc mult de incurajare..uite eu tocmai ce ma vb cu el..si cam asa a decurs conversatia noastra.
L-am intrebat ce face..i-am zis ca nu vroiam sa il deranjez si ca vroiam doar sa il aud..la care el a zis ca nu am facut asta.Apoi el mi-a zis "am vazut ca m-ai scos de pe facebook" iar eu" nu asta iti doreai?" el"nu neaparat" .si atunci eu i-am zis "dar ce tu nu stii cumva cum se sterge? "la care el "ba da dar nu am vrut sa ma bata lumea la cap" si l-am intrebat "si ti-a reusit?" "nu prea dar mi se rupe" apoi am mai vb cateva nimicuri si la final el"vorbim te pup "supa ce i-am dat eu de inteles ca inchei conversatia.
Acum intrebarea e urmatoarea: pai daca lui i se rupe de ce spune lumea..atunci de ce nu a scos a tot? de ce a mai adus asta in discutie? crezi ca e un semn ca ruptura nu e definitiva si ca mai exista o mica speranta ce o pot transforma in realitate?? pentru ca eu asta inteleg..ma insel cumva?
fantasie
Postat pe 9 Iunie 2012 16:14
chiar nu ii mai inteleg actiunile si as vrea sa le clarific. Pentru ca intrebari din partea celorlalti oricum ieseau atunci cand a scos albumul cu mine si ca e intr-o relatie cu mine..
de ce ar fi mai lasat alea 2 poze si nu a pus ca e singur..parca e prea trasa de par explicatia asta cu nu vroiam sa ma bata lumea la cap..
fantasie
Postat pe 9 Iunie 2012 16:18
De la: fantasie, la data 2012-06-09 16:14:21Iti multumesc mult de incurajare..uite eu tocmai ce ma vb cu el..si cam asa a decurs conversatia noastra.
L-am intrebat ce face..i-am zis ca nu vroiam sa il deranjez si ca vroiam doar sa il aud..la care el a zis ca nu am facut asta.Apoi el mi-a zis "am vazut ca m-ai scos de pe facebook" iar eu" nu asta iti doreai?" el"nu neaparat" .si atunci eu i-am zis "dar ce tu nu stii cumva cum se sterge? "la care el "ba da dar nu am vrut sa ma bata lumea la cap" si l-am intrebat "si ti-a reusit?" "nu prea dar mi se rupe" apoi am mai vb cateva nimicuri si la final el"vorbim te pup "supa ce i-am dat eu de inteles ca inchei conversatia.
Acum intrebarea e urmatoarea: pai daca lui i se rupe de ce spune lumea..atunci de ce nu a scos a tot? de ce a mai adus asta in discutie? crezi ca e un semn ca ruptura nu e definitiva si ca mai exista o mica speranta ce o pot transforma in realitate?? pentru ca eu asta inteleg..ma insel cumva?





Of,draga mea,,iarta-ma,dar mi-ai provocat un puseu de ras!! Nu de tine rad,ci de comicul situatiei create,,,o data te anunta,cat se poate de senin,ca se desparte de tine si acum,,,iti declara acel "nu neaparat"!!!!Cum consideri contradictia de afirmatii???

In primul rand,cine a fost initiatorul conversatiei si in ce mod ati discutat?Citind,,am inteles ca tu l-ai cautat!!!Mai are rost sa-ti spun cat de mult ai gresit???Cred ca nu,nu doresc sa-ti sporesc supararea!!!
Indiferenta afisata de el,ar trebui sa nu te afecteze,,este tactica meschina,de a parea detasat de tot ceea ce se intampla in jurul lui!!!Problema legata de facebook,pentru el,este ceva minor,bagatela," i se rupe",asa cum bine s-a exprimat,,,nu te agata de treaba asta!!!Stergerea acelor poze,se poate face oricand,,este un aspect minor!!!!Nu esti langa el,,asta este situatia de fata!!!Te afli intr-o poza oarecare,dar , in realitate, unde te afli????La ceva distanta spun eu!!!

Draga mea,ai gresit ca l-ai cautat si gressti ca speri la ceva imposibil,cel putin in acest moment!!Revino-ti,,daca va dori as revina la tine,te va cauta!!!Este greu sa fii indiferenta in aceste momente dificile,caci ai iubit si inca il iubesti pe acel barbat,,dar ,cu cat esti mai insistenta,cu atat il vei distanta de tine,,,poate are nevoie de o pauza pentru refacerea ehilibrului interior,,daca voi nu stiti sa discutati omeneste,sa va aliniati problemele si sa le rezolvati,,este dificil, din exterior,sa se intervina in structura voastra!!!I-as acorda tot timpul din lume,in numele iubirii,ce i-o port,dar,in paralel,m-as reinventa ca femeie!!!In acest mod as proceda ,daca as fi in locul tau!!!Nu cred in revenirea lui ACUM!!!!!Nu stiu ce va fi mai tarziu,,depinde de el,nu de tine,,repet,,tu,ti-ai indeplinit "misiunea"!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 16:39
am inteles..iti multumesc frumos..e atat de dureros sa vezi ca ai iubit si iubesti si ca nu ti se rasplateste cu aceeasi moneda. Iti multumesc mult inca o data..voi incerca sa il ignor..sa nu mai sper in vad..iar duminica sa fiu cea mai zambitoare persoana. E pacat totusi ca nu s-a stiut sa se salveze aceasta relatie..imi pare atat de rau.
fantasie
Postat pe 9 Iunie 2012 17:07
De la: fantasie, la data 2012-06-09 17:07:51am inteles..iti multumesc frumos..e atat de dureros sa vezi ca ai iubit si iubesti si ca nu ti se rasplateste cu aceeasi moneda. Iti multumesc mult inca o data..voi incerca sa il ignor..sa nu mai sper in vad..iar duminica sa fiu cea mai zambitoare persoana. E pacat totusi ca nu s-a stiut sa se salveze aceasta relatie..imi pare atat de rau.




Eiii,fii optimista cu tine,draga mea!!!!Fii mai frumoasa decat esti,zambeste mai mult ca niciodata,traieste frumos si iubeste-te pe tine,cel putin la fel de mult ,pe cat ai facut-o pentru domnul inimii tale!!!Este pacat ca ai intalnit barbatul nepotrivit,,sa nu-ti para rau ca ti-ai deschis inima,ci ,doar pentru faptul ca ai facut-o inutil!!!Ai grija de tine,caci nimeni nu o va face in locul tau,,traieste pentru tine,in tine si cu tine,,la urma,,,pot veni si ceilallti!!Sunt dura,nu?????????Viata m-a invatat sa fiu astfel!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 17:16
ai avut dreptate..mi-am alimentat speranta in van.Azi l-am sunat cu pretextul sa imi iau hainele si mi-a zis ca are treaba si ca sa vin in alta zi.Nu mai vorbisem de ieri de la 3 cand tot eu il sunasem.M-am umilit pentru ultima oara ..intreband daca chiar nu se mai poate face nimic ca sa ne salvam relatia si a zis ca el nu mai vrea si ca sa nu mai sper degeaba.Mi-a vorbit cum nu ma gandeam ca mi se va vorbi vreodata..si partea care ma doare este ca el nu are nimic mai bun in plus fata de mine.L-am intrebat daca a cunoscut pe cineva si mi-a zis ca da,pentru ca apoi cand l-am intrebat de cat timp sa imi zica sa ma linistesc ca nu vorbeste cu nimeni si ca eu il determin sa ma minta spunand ca da. I-am zis sa stearga poza si statusul ca nu face decat sa imi alimenteze speranta si a zis ca nu are de ce sa o stearga si sa o sterg eu daca vreau,cu toate ca stie ca nu am cum pt ca nu ii stiu parola.Nu inteleg de ce imi face atata rau..cand eu nu am facut decat sa il iubesc.I-am dat un ultim mesaj si i-am zis ca ma rog lui Dumenezeu sa ma ajute sa il iert pentru tot raul ce mi l-a facut,si sa il ierte si El ca sa nu treaca vreodata prin ce trec eu.Nu mi-a zis nimic. Mi-a zis ca daca am cumva nevoie de bani,pentru ca am fost azi la biserica sa mi se dea canon pentru avortul din decembrie,sa ii zic.
fantasie
Postat pe 10 Iunie 2012 23:46
chiar ma gandeam ca el va fi omul langa care voi imbatrani.
fantasie
Postat pe 11 Iunie 2012 00:10
De la: fantasie, la data 2012-06-11 00:09:40


I-am zis ca imi e dator macar cu o discutie,si a zis ca da dar nu acum ca are treaba si nici nu are dispozitia necesara si tot vroia sa imi inchida.Chiar nu stiu ce si-a putut dori omul asta de la mine si eu nu i-am putut oferi......



Of.draga mea,daca simti nevoia sa te descarci de toate sentimentele,care s-au transformat in furie neputincioasa,in acest mod,fa-o fara jena sau vreo retinere,,este singura cale prin care te poti debarasa de tot balastrul ,care s-a adunat in sufletul tau!!!Deasemenea,o poti face in dormitorul tau,,strigand la pereti,improscandu-i cu neputinta ta,lasand sa iasa toata dezamagirea din tine,,,nu trebuie sa-ti fie rusine de tine insati,inima iti este ranita si isi cere tributul.Din pacate ,previziunile mele s-au adeverit,dar din fericire,te inteleg foarte bine si voi incerca sa te sprijin, prin efort emotional,in incercarea de a trece peste aceasta nemultumire din viata ta,mai ales ca ai niste examene de sustinut!!!Fantasie,,in acest moment,incearca sa treci peste amintirile legate de el si de tot ceea ce a insemnat in viata ta,,este foarte greu,stiu,dar,procedand la maniera in care o faci,nu vei ajunge decat sa clachezi psihic,,,sincer,fostul tau iubit,nu merita sacrificiul tau,si ,cu regret, afirm,daca nu cumva ai constientizat acest lucru,ca ti-a dovedit-o din plin ,prin atitudinea afisata la ultima discutie dintre voi doi.Iti faci prea multe reprosuri,inutile de fapt,in raport cu cele ,pe care ar fi trebuit iubitul tau sa si le faca,ceea ce nu s-a intamplat deloc,,el fiind impasibil si indiferent la durerea ta,ceea ce ar trebui sa te convinga ca totul a fost o mare minciuna ,plina de cruzime!!!Doare cumplit,stiu si acest lucru,dar nu prelungi chinul,plangi cat poti,pana la eliminarea angoasei,dar reculege-te!!!!Ai o viata inainte,un viitor profesional plin de satisfactie,esti tanara,ai familia,prietenii alaturi de tine,,,strange-ti durerile intr-un colt al inimii ,trage linie sub ele si mergi pe drumul tau,atat de incercat acum,dar,care,sigur,iti va aduce multumire mai tarziu!!Niciun barbat din aceasta lume ,nu merita suferinta ta si a femeii in general!!!


In ceea ce-l priveste pe domnul nostru,,da-i libertatea,pe care si-o doreste,este clar ca nu te mai doreste in viata lui,nu te mai place ,iubeste,nu ai ce sa-i faci,,nu iti mai pune intrebari fara rost si la care nu vei primi raspuns.Tu speri la o discutie finala cu el,,draga mea,daca ar fi vrut sa se explice in vreun fel,ar fi facut-o pana acum sau nu ar fi procedat ca un las ,meschin,asa cum de altfel s-a comportat!!Ce poti spera de la un om ,care nu stie sa-si asume viata si sa fie vertical,,ii place sa se indoaie dupa cum bate vantul,nu ai nevoie de asa ceva in viata ta!!!L-ai iubit asa cum numai o femeie poate iubi,,ai sa o mai faci,nu intra in panica,,este normal sa te reindragostesti,,viata te va calauzi spre o alta iubire,nu-mi spune ca nu se va mai intampla,caci te voi contrazice!!!Incearca sa uiti tot ceea ce s-a transformat in urat si fa loc frumosului in viata ta,,poti sa o faci,caci esti femeie,,simbolul frumusetii si renasterii.


Referitor la acea intrerupere de sarcina,,nu sunt multe lucruri de spus,,,raul a fost facut,,durerea o vei purta vesnic in inima ta,,dar vin si iti spun sa treci si de aceasta,,,nu poti sa intorci trecutul!!!Roaga-te cu sufletul si Dumnezeu iti va da puterea sa te redescoperi!!Fii atenta pe viitor,legat de acest aspect!!!

Ai vrut sa treceti impreuna peste toate,dar se pare ca vointa a fost doar de partea ta!!!Nu mai sta agatta de ceva nepotrivit tie!!!Remonteaza-te,ai de invatat,ai alte prioritati acum,,gandeste-te la ele,,va merita efortul depus in ceea ce priveste aprofundarea lor!!Sterge-ti lacrimile si treci la treaba,,vei regreta si din acest punct de vedere daca, nu o vei face!!!Viata este una singura,,nu mai plange la sanul ei,ci valseaza,razi cu ea,draga mea,,te va rasplati pentru faptul ca i-ai adus bucurie!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 07:19
De la: fantasie, la data 2012-06-11 00:09:40I-am zis ca imi e dator macar cu o discutie,si a zis ca da dar nu acum ca are treaba si nici nu are dispozitia necesara si tot vroia sa imi inchida.Chiar nu stiu ce si-a putut dori omul asta de la mine si eu nu i-am putut oferi.Fac parte dintr-o familie buna,urmez o facultate grea medicina,urata nu sunt,as putea spune ca am toate calitatile posibile,in calitate de sex i-am oferit si puteam sa ii ofer tot ce isi dorea pentru ca stiu ca si asta e necesar intr-o relatie,putinul timp pe care l-am acut i l-am oferit lui..chiar nu stiu cu ce am gresit si ce mi-a lipsit de "nu s-a putut vedea in viitor cu mine".M-a dat efectiv peste cap..sunt in sesiune si sunt praf.Incerc sa ma reculeg caci am o groaza de invatat.Mi-am innebunit parintii,prietenii cu atata plans in telefon,mi-am dat organismul total peste cap caci abia daca mai pot manca..nu am tinut nicioada la cineva atat de mult.Pot spune ca e prima mea relatie in adevaratul sens al cuvantului.El e omul cu care mi-am impartit timp de un an gandurile,patul,timpul,visele,sperantele,totul.Acum tot ce imi vine in minte e Maria,fetita noastra ce trebuia sa se nasca.Atunci cand nu stiam ce sa fac daca sa avortez sau nu mi-a zis cu lacrimi in ochi sa stau linistita ca Dumnezeu o ia la EL si ne-o va trimite cand vom putea sa avem grija de ea.Atunci a jurat ca ne va fi bine,ca ne vom casatori peste cativa ani,ca nu ma va mai parasi ca Dzeu i-a trimis un semn .Iar azi sa imi zica ca nu eu sunt femeia langa care se vede in viitor.Am crezut atat de mult in promisiunile lui,in dragostea lui,atunci mi-am zis ca el e omul ce nu ma va rani niciodata,el e cel langa care imi voi petrece tot restul vietii.Si ca in ciuda certurilor relatia noastra se va intari.Cat am putut fi de oarba! Nu i-am cerut atunci sa imi faca toate aceste promisiuni caci stiam ca voi suferi dupa daca nu le va indeplini.L-am rugat sa taca! cat am putut sa fiu de oarba! Cat m-au impresionat lacrimile lui..Acum mi-a zis ca daca vreau poate ramane secretul nostru daca nu pot spune la toata lumea ca pe el oricum nu il afecteaza. Acum intelegi de ce nu pot trece atat de usor peste relatia asta?s-au consumat mult prea multe.Mi-a zis ca vom trece impreuna ca daca e si nu voi mai putea avea copii cand vom vrea vom face tratamente.cat am putut fi de proasta..pentru ca acum sa imi zica gata.




Tu, biet om, l-ai iubit din tot sufletul pe acest individ, care nu merita nici macar un sfert din iubirea ta. Parerea mea este ca el a jucat teatru si s-a folosit de tine, de sentimentele tale, de trupul tau, de acel copil, s-a folosit de dorinta ta de iubire, iar asta imi arata ce bun actor e acest tip si ce individ lipsit de scrupule este.

Sa-ti vezi iubita plangand, suferind, cersind o farama de atentie si iubire, iar tu sa o tratezi cu indiferenta, spune foarte multe despre raceala lui emotionala, despre indiferenta lui la sentimentele si trairile celor din jur.

Te rog din suflet sa nu te mai umilesti pentru el, sa nu mai plangi pentru el, sa nu te mai neglijezi din cauza lui, deoarece individul asta nu te merita, nu merita iubirea si respectul tau, nu merita lacrimile tale, nu merita absolut nimic acest individ.

Mai am un singur indemn sa-ti fac: incearca sa cunosti mai bine un om inainte de a accepta sa formezi un cuplu cu el, nu mai crede in totalitate in promisiunile care ti se fac in primii doi ani de relatie, d-abia dupa doi ani, iti poti da seama daca persoana de langa tine tine la tine cu adevarat si are intr-adevar intentii serioase in ceea ce te priveste. De asemenea, nu-ti mai pune numaidecat sufletul si sentimentele pe tava, asteapta sa cunosti cat mai bine persoana de langa tine, pentru ca altfel risti sa fii dezamagita si folosita.

Ai grija de tine, mergi mai departe cu capul sus, nu-ti recomand sa te mai impaci cu el, pentru ca el nu e un om de cuvant si nici capabil de iubire si de angajament real nu este, invata ceea ce este de invatat din relatia aceasta.

Capul sus si mergi mai departe demna! Sunt convinsa ca vei gasi intr-o buna zi un om care sa te aprecieze la justa ta valoare!
kokeshi
Postat pe 11 Iunie 2012 10:34
Mda se pare ca mi-a indeplinit si ultima dorinta..a sters poza cu noi doi..dar inca mai are ca e intr-o relatie..as fi vrut sa fie sincer cu mine si sa imi zica daca vorbeste cu cineva..dar probabil ii e teama ca sa nu intervin ma gandesc..pentru ca la cum il stiu nu ar sta singur si nimeni nu ar spune stop daca nu ar avea la cine sa se duca nu?
Cred ca a fost prima seara in care am dormit mai bine..Stii acum ca am obtinut ce am vrut si anume sa stearga orice amintire cu noi doi..ma simt asa pustie..si ultima speranta ce mai statea legata s-a spulberat.Stiu ca voi mai iubi..dar nu cred ca ma voi mai increde atat de usor..si cred ca se va ajunge mult mai greu la inima mea.Iti multumesc mult pentru toate cuvintele tale frumoase.
Inima oricum imi spune ca el vorbeste cu altcineva..ma doare ca e atat de las si nu imi spune..cand asta am convenit sa facem..sa ne zicem totul..cat de oarba am putut sa fiu..
fantasie
Postat pe 11 Iunie 2012 10:38
De la: fantasie, la data 2012-06-11 10:38:10Mda se pare ca mi-a indeplinit si ultima dorinta..a sters poza cu noi doi..dar inca mai are ca e intr-o relatie..as fi vrut sa fie sincer cu mine si sa imi zica daca vorbeste cu cineva..dar probabil ii e teama ca sa nu intervin ma gandesc..pentru ca la cum il stiu nu ar sta singur si nimeni nu ar spune stop daca nu ar avea la cine sa se duca nu?
Cred ca a fost prima seara in care am dormit mai bine..Stii acum ca am obtinut ce am vrut si anume sa stearga orice amintire cu noi doi..ma simt asa pustie..si ultima speranta ce mai statea legata s-a spulberat.Stiu ca voi mai iubi..dar nu cred ca ma voi mai increde atat de usor..si cred ca se va ajunge mult mai greu la inima mea.Iti multumesc mult pentru toate cuvintele tale frumoase.
Inima oricum imi spune ca el vorbeste cu altcineva..ma doare ca e atat de las si nu imi spune..cand asta am convenit sa facem..sa ne zicem totul..cat de oarba am putut sa fiu..


Tu ai crezut ca el are inima si sufletul la fel de frumoase si oneste asa cum le ai tu, dar uite ca viata ne invata ca nu toti oamenii ne iubesc si respecta cu adevarat, unii chiar se folosesc de sentimentele pe care le nutrim pentru ei, ca sa-si atinga scopurile mai putin nobile.

Capul sus, nu esti singura femeie, care a crezut orbeste in barbatul pe care l-a iubit sau inca il mai iubeste. Aproape toate, mai devreme sau mai tarziu, trecem printr-o experienta asemanatoare cu a ta.

Nu te mai condamna pentru ceea ce ai simtit, pentru ca nu este nimic pacatos in a iubi, insa, te rog din suflet, nu te mai umili in fata nimanuia, pentru ca lucrul acesta e un pacat capital pentru tine insati.

Capul sus, draga mea, esti o persoana puternica si deosebita, crede-ma!
kokeshi
Postat pe 11 Iunie 2012 10:46



Ai grija de tine, mergi mai departe cu capul sus, nu-ti recomand sa te mai impaci cu el, pentru ca el nu e un om de cuvant si nici capabil de iubire si de angajament real nu este, invata ceea ce este de invatat din relatia aceasta.

Capul sus si mergi mai departe demna! Sunt convinsa ca vei gasi intr-o buna zi un om care sa te aprecieze la justa ta valoare! [/quote]


Iti multumesc frumos..voi incerca si stiu ca voi reusi sa ridic pana la urma privirea si sa merg mai departe..sunt constienta ca nu sunt singura ce a trecut prin asa ceva sau asemanator insa dureros e ca nu ma gandeam ca voi trece eu vreodata.Imi caut forta in tot ceea ce ma inconjoara in prieteni in familie in sfaturile voastre dragi..sper sa se acumuleze cat mai repede..pentru ca miercuri si sambata am cele mai grele examnene..si cand ma gandesc ca se batea cu pumnul in piept ca el imi vrea binele..si uite in ce hal m-a adus tocmai in sesiune stiindu-ma ca voi suferi enorm.A zis ca stie ca il iubesc si ii pare rau de mine ca sufar.Era atat de senin..cica s-a intors roata ca la inceput ma iubea el si eu nu iar acum eu da si el nu.Ma intreb de ce ne e dat sa suferim noi femeile atat de mult? Chiar nu e suficient cant ne luptam?Suferim cand dam nastere unei fiinte..suferim de discriminare..ajung sa cred ca suferim pentru simplul fapt ca suntem femei.
fantasie
Postat pe 11 Iunie 2012 10:48
Ia o sampanie scumpa si...bea-o in cinstea voastra si a clipelor frumoase petrecute impreuna!Trimite-i un mesaj cu gandurile tale(pozitive) pentru insemnatatea acestei zile...si spune-i ca tu deja ciocnesti in amintirea relatiei minunate pe care ati avut-o! Vei fi surprinsa de atitudinea barbatilor in astfel de situatii ! Eu una, asa as face!
rondina
Postat pe 11 Iunie 2012 10:56
De la: fantasie, la data 2012-06-11 10:38:10Mda se pare ca mi-a indeplinit si ultima dorinta..a sters poza cu noi doi..dar inca mai are ca e intr-o relatie..as fi vrut sa fie sincer cu mine si sa imi zica daca vorbeste cu cineva..dar probabil ii e teama ca sa nu intervin ma gandesc..pentru ca la cum il stiu nu ar sta singur si nimeni nu ar spune stop daca nu ar avea la cine sa se duca nu?
Cred ca a fost prima seara in care am dormit mai bine..Stii acum ca am obtinut ce am vrut si anume sa stearga orice amintire cu noi doi..ma simt asa pustie..si ultima speranta ce mai statea legata s-a spulberat.Stiu ca voi mai iubi..dar nu cred ca ma voi mai increde atat de usor..si cred ca se va ajunge mult mai greu la inima mea.Iti multumesc mult pentru toate cuvintele tale frumoase.
Inima oricum imi spune ca el vorbeste cu altcineva..ma doare ca e atat de las si nu imi spune..cand asta am convenit sa facem..sa ne zicem totul..cat de oarba am putut sa fiu..



Hmmm,de ce continui sa ceri ceva,chiar si in subconstientul tau,unui om,care ti-a lasat un glo in inima???Debaraseaza-te de astfel de intrebari chinuitoare,sinceritatea nu este apanajul tuturor barbatilor,cu ce anume te-ar fi multumit daca ar fi recunoscut ca se afla angrenat intr-o alta relatie,,sincer,mi se pare ca fiind imatura dorinta ta???! Poate ca a vrut,macar in ultimul moment,sa fie delicat cu tine si sa te menajeze,tocmai pentru a nu accentua deziluzia in care te-a aruncat!!!Nu mai conteaza motivele,draga Fantasie,,renunta la a cere ceva ,cuiva ,care nu te-a respectat indeajuns!!!Nu te simti pustiita de ultima speranta ,pe care o mai aveai vis-a-vis de fostul iubit,,,acea poza,,priveste-o ca pe o simpla imagine virtuala si atat,poate fi sau nu!!!Daca te-ai odihnit mai bine,aceasta este primul semn ,care iti demonstreaza ca o sa-ti revii in scurt timp,,in momentele de somn,crierul proceseaza trairile de peste zi si le arhiveaza corespunzator!!!Esti trista acum,dar maine vei privi altfel lucrurile!!!Umple-ti timpul cu studiul,iesi in decor cu prietenii,reculege-te in momente placute ,alaturi de familie,,refa-ti mimica fetei ,afisand un chip scaldat de zambete,chiar daca inima inca plange,,zambetul este vindecatorul sufletului!!!Chiar daca banuiesti ca el ar fi cu altcineva,,,care este treaba ta in aceasta directie,odata ce ati incheiat relatia,sincer,nu ar trebui sa te mai intereseze,impune-ti vointa!!!Nu fi ridicola,,te paste aceasta calificare daca nu te ambitionezi sa iesi din aceasta stare!!!Sunteti doua persoane distincte ,separate acum,fiecare are dreptul sa-si traiasca viata asa cum considera de cuviinta.Pune punct si,,,ia-o de la capat!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 11:09
[quote name='fantasie' date='2012-06-11


..ajung sa cred ca suferim pentru simplul fapt ca suntem femei.[/quote]



Fantasie,nu suferim pentru faptul ca suntem femei,ci pentru ca nu suntem intelese,ascultate,respectate si iubite asa cum ar trebui sa fie o femeie!!!Nu-ti asuma o culpa ,caci nu este cazul!!!Nu te mai lamenta atat de mult,,nu se justifica gestul tau, chiar in conditiile date,,o sa treci in extrema cealalta si nu este corect fata de tine!!Fa din lacrimi ,,senin,asta te sfatuiesc in acest moment,,el a facut senin din durerea ta si nici ca-i pasa de atitudinea afisata!!Fii mai puternica decat el,,doar esti femeie!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste sau nu? 27 De la: lourdess 17 Aprilie 2009 09:19
AI GRIJE CE-TI DORESTI CACI S-AR PUTEA SA NU ITI PLACA 32 De la: piper 29 Iulie 2009 11:53
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 22 Iunie 2010 21:12
Ce simt ? 14 De la: razz 9 Iunie 2010 18:31
probleme in paradis... 56 De la: rahela11 2 Noiembrie 2009 15:15