Setari Cookie-uri

el....

Pana acum ceva timp am avut o relatie cu un baiat , am stat impreuna aproape un an si din cauza monotoniei si a alotor motive ne-am desp.In momentul de fata el este topit dupa mine si regreta multe lucruri in fine...La fel pana acum ceva timp am avut si o prietena foarte buna sau asa credeam eu dar din cauza faptului ca ma invidia si ca barfea pe la spate si profita de faptul ca mereu o ajutam am decis sa rup oarecum legatura cu ea...La randul ei avea o aventura sau mai bn zis o relatie bazata doar pe sex cu un baiat care este unul dintre prietenii fostului meu iubit ...Acum problema este ca intre mine si acest baiat s-a creat o oarecare legatura si vrem sa fim impreuna dar ne este teama de ceea ce pot spune fostul meu iubit si fosta mea prietena , ne este teama de faptul ca nu ne vor lasa sa ne consumam relatia si mai ales lui ii este teama de ura pe care o v-a simti fostul meu iubit pentru el . Oare sa fim impreuna sau sa punem capat acestor sentimente acum chiar daca doare??Multumesc anticipat!
alessia_9
Postat pe 11 Iunie 2012 02:47
Tu te-ai simti bine daca fostul tau maine ar avea o relatie cu prietena ta cea mai buna?
Dr_AnnaH
Postat pe 11 Iunie 2012 02:53
mergeti si voi pe burta un timp! nu sariti in primul club sa va afisati relatia(bazata pe sex bineanteles)
kudika_6668
Postat pe 11 Iunie 2012 06:34
De la: alessia_9, la data 2012-06-11 02:47:12Pana acum ceva timp am avut o relatie cu un baiat , am stat impreuna aproape un an si din cauza monotoniei si a alotor motive ne-am desp.In momentul de fata el este topit dupa mine si regreta multe lucruri in fine...La fel pana acum ceva timp am avut si o prietena foarte buna sau asa credeam eu dar din cauza faptului ca ma invidia si ca barfea pe la spate si profita de faptul ca mereu o ajutam am decis sa rup oarecum legatura cu ea...La randul ei avea o aventura sau mai bn zis o relatie bazata doar pe sex cu un baiat care este unul dintre prietenii fostului meu iubit ...Acum problema este ca intre mine si acest baiat s-a creat o oarecare legatura si vrem sa fim impreuna dar ne este teama de ceea ce pot spune fostul meu iubit si fosta mea prietena , ne este teama de faptul ca nu ne vor lasa sa ne consumam relatia si mai ales lui ii este teama de ura pe care o v-a simti fostul meu iubit pentru el . Oare sa fim impreuna sau sa punem capat acestor sentimente acum chiar daca doare??Multumesc anticipat!



Draga,ce a fost in trecut,lasa-l trecutului si traieste-ti viata armonios!!Nu vad niciun inconvenient in ceea ce va priveste!!!!Conteaza sa va placeti si sa va iubiti,,ceea ce spun ceilalti in acest moment,chiar fostii fiind,nu importa absolut deloc,,sunteti oameni diferiti ,caractere si temperamente la fel de diferite,,nu are rost sa-ti faci probleme din acest punct de vedere.Eventual,daca sesizezi aparitia unei animozitati,ca venind din partea fostilor,,inchide orice cale de acces catre acestia si vezi-ti de viata ta,personal,nu agreez actiunea de a ma justifica in fata oricui ma pune in situatia de a o face,fac ceea ce simt ca trebuie sa fac,asa ar trebui sa procedezi in acest moment.Dar,retine,,este ,doar o parere personala,tu,doar analizeaza opinia mea si pe ale celorlati useri si procedeaza in consecinta!!Doriti as fiti impreuna,,perfect,,faceti-o fara a va pune zeci de intrebari,care nu vor face decat sa va debusoleze complet,,este strict viata voastra,traiti-o,dar faceti-o demn si frumos!!!Inima ce iti spune????????De cele mai multe ori,,ea dicteaza ordonarea lucrurilor si faptelor.
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 07:48
De la: alessia_9, la data 2012-06-11 02:47:12Pana acum ceva timp am avut o relatie cu un baiat , am stat impreuna aproape un an si din cauza monotoniei si a alotor motive ne-am desp.In momentul de fata el este topit dupa mine si regreta multe lucruri in fine...La fel pana acum ceva timp am avut si o prietena foarte buna sau asa credeam eu dar din cauza faptului ca ma invidia si ca barfea pe la spate si profita de faptul ca mereu o ajutam am decis sa rup oarecum legatura cu ea...La randul ei avea o aventura sau mai bn zis o relatie bazata doar pe sex cu un baiat care este unul dintre prietenii fostului meu iubit ...Acum problema este ca intre mine si acest baiat s-a creat o oarecare legatura si vrem sa fim impreuna dar ne este teama de ceea ce pot spune fostul meu iubit si fosta mea prietena , ne este teama de faptul ca nu ne vor lasa sa ne consumam relatia si mai ales lui ii este teama de ura pe care o v-a simti fostul meu iubit pentru el . Oare sa fim impreuna sau sa punem capat acestor sentimente acum chiar daca doare??Multumesc anticipat!


Relatia ta cu fostul iubit s-a terminat, relatia amicei tale cu potentialul tau nou iubit e pur de natura sexuala, deci e o simpla aventura, deci nu vad ce va impiedica pe tine si noul tip sa fiti impreuna? Normal ca el daca va fi cu tine, va trebui sa renunte la aventura lui cu amica ta, iar fostul tau iubit va trebui sa inteleaga odata pentru totdeauna ca totul s-a sfarsit intre voi doi.

Deci, nu mai pierdeti timpul, si afisati-va iubirea in mod public.

Succes in noua relatie va doresc!
kokeshi
Postat pe 11 Iunie 2012 10:12
Traieste privind inainte si nu in trecut!
rondina
Postat pe 11 Iunie 2012 10:30
De la: MissRainbow, la data 2012-06-11 07:48:05
De la: alessia_9, la data 2012-06-11 02:47:12Pana acum ceva timp am avut o relatie cu un baiat , am stat impreuna aproape un an si din cauza monotoniei si a alotor motive ne-am desp.In momentul de fata el este topit dupa mine si regreta multe lucruri in fine...La fel pana acum ceva timp am avut si o prietena foarte buna sau asa credeam eu dar din cauza faptului ca ma invidia si ca barfea pe la spate si profita de faptul ca mereu o ajutam am decis sa rup oarecum legatura cu ea...La randul ei avea o aventura sau mai bn zis o relatie bazata doar pe sex cu un baiat care este unul dintre prietenii fostului meu iubit ...Acum problema este ca intre mine si acest baiat s-a creat o oarecare legatura si vrem sa fim impreuna dar ne este teama de ceea ce pot spune fostul meu iubit si fosta mea prietena , ne este teama de faptul ca nu ne vor lasa sa ne consumam relatia si mai ales lui ii este teama de ura pe care o v-a simti fostul meu iubit pentru el . Oare sa fim impreuna sau sa punem capat acestor sentimente acum chiar daca doare??Multumesc anticipat!



Draga,ce a fost in trecut,lasa-l trecutului si traieste-ti viata armonios!!Nu vad niciun inconvenient in ceea ce va priveste!!!!Conteaza sa va placeti si sa va iubiti,,ceea ce spun ceilalti in acest moment,chiar fostii fiind,nu importa absolut deloc,,sunteti oameni diferiti ,caractere si temperamente la fel de diferite,,nu are rost sa-ti faci probleme din acest punct de vedere.Eventual,daca sesizezi aparitia unei animozitati,ca venind din partea fostilor,,inchide orice cale de acces catre acestia si vezi-ti de viata ta,personal,nu agreez actiunea de a ma justifica in fata oricui ma pune in situatia de a o face,fac ceea ce simt ca trebuie sa fac,asa ar trebui sa procedezi in acest moment.Dar,retine,,este ,doar o parere personala,tu,doar analizeaza opinia mea si pe ale celorlati useri si procedeaza in consecinta!!Doriti as fiti impreuna,,perfect,,faceti-o fara a va pune zeci de intrebari,care nu vor face decat sa va debusoleze complet,,este strict viata voastra,traiti-o,dar faceti-o demn si frumos!!!Inima ce iti spune????????De cele mai multe ori,,ea dicteaza ordonarea lucrurilor si faptelor.


Inima mea e momentan confuza...Intre mine si potentialul iubit nu sunt sentimente foarte puternice dar exista o atractie , o placere mai speciala care pe parcurs se va transforma in dragoste.In momentul de fata el imi spune ca e ok sa avem o relatie dar trebuie sa luam totul usor , din mers sa nu ne grabim si sa nu ne afisam in public acum imediat pentru ca toti o sa ne judece.Multumesc frumos pentru toate sfaturile!!
alessia_9
Postat pe 11 Iunie 2012 11:03
De la: kudika171513, la data 2012-06-11 02:53:37Tu te-ai simti bine daca fostul tau maine ar avea o relatie cu prietena ta cea mai buna?


Daca as sti ca a fost un fost la care am tinut si am avut o relatie frumoasa de lunga durata , nu m-as simti bine , dar daca as sti ca , cu fostul am avut o relatie doar bazata pe sex , niciodata nu ieseam impreuna , pe strada ne spuneam doar buna , el iesea cu ai lui eu ieseam cu ai mei ...De ce m-as simti rau in situatia asta? Atata timp cat el mi-a demonstrat ca niciodata nu a vrut ceva mai mult decat atat...Nu as avea nici o problema sa fie prietena mea cu el ...I l-as face cadou , impachetat cu fundita:P
alessia_9
Postat pe 11 Iunie 2012 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aventuri 24 ore - Cum a fost 1 De la: alter_ego 1 Decembrie 2008 17:27
iubire la distanta? 24 De la: steffy91 16 Noiembrie 2011 22:41
si cupidon iubeste..... 5 De la: kudika059077 14 August 2009 12:15
Sunt femeile voluptoase mai focoasa in pat?... 19 De la: scorpio67 28 Iulie 2009 13:24
Familia 38 De la: deelisha 17 Mai 2009 21:57