Setari Cookie-uri

indiferenta in cuplu

Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?
kudika_4615
Postat pe 23 Decembrie 2012 14:34
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?


Simplu de tot...trateaza-l cu indiferenta !!! Daca nici asa nu va functiona - singura solutie este sa-ti vezi de viata ta !
kudika_nikole
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:13
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?



Indiferenta este unul dintre calaii relatiei,orice comentariu suplimentar este de prisos.Punct.
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:19
De la: kudika_nikole, la data 2012-12-23 15:13:02
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?


Simplu de tot...trateaza-l cu indiferenta !!! Daca nici asa nu va functiona - singura solutie este sa-ti vezi de viata ta !


Am incercat, dar fiind o fire sensibila am cedat prea repede..
Ma doare faptul ca nu ma intelege, nu tine cont absolut deloc de ceea ce-i spun, de ceea ce ma framinta si ma doare, ma jigneste cu vorba, iar cind incerc sa-i explic ceva, el imi zice adesea ca-i totul morala, neluind in serios vorbele mele...
kudika_4615
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:30
Cu siguranta este in stare sa distruga o relatie. Indiferenta doare cel mai tare, iar el probabil prin asta vrea sa te indeparteze de el. Inainte de toate inceasca sa afli ce are de s-a schimbat atat de mult. Daca vezi ca el tot nu isi revine, nu il mai astepta. Spune-i ca nu mai suporti situatia asta si ca daca nu se schimba va despartiti.
kudika_24021
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:32
Sunt de accord ca despartirea ar fi o iesire din situatia creata, dar totusi nu ma lasa in pace gindul : 5 ani am fost impreuna si totul sa se termine asa de banal...
kudika_4615
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:51
Dragii mei, vreau sa va zic ca ne-am despartit cu prietenul meu, acest fapt s-a intimplat chiar de Craciun..au fost multe lucruri care au conditionat despartirea noastra, prin urmare Craciunul din anul asta a fost cea mai proasta sarbatoare pentru mine..macar ca ma simt inca aiurea, nu las minile in jos si nu-mi pierd speranta, stiu ca totul se va aranja, doar totul ce se face se face spre bine..Astept din partea voastra sugestii, idei si opinii referitor la situatia data..Merci anticipat..
kudika_4615
Postat pe 10 Ianuarie 2013 16:25
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?
fa-i un cozonac...sau un copil
EXCELENTUL
Postat pe 10 Ianuarie 2013 17:35
De la: kudika_4615, la data 2013-01-10 16:25:27Dragii mei, vreau sa va zic ca ne-am despartit cu prietenul meu, acest fapt s-a intimplat chiar de Craciun..au fost multe lucruri care au conditionat despartirea noastra, prin urmare Craciunul din anul asta a fost cea mai proasta sarbatoare pentru mine..macar ca ma simt inca aiurea, nu las minile in jos si nu-mi pierd speranta, stiu ca totul se va aranja, doar totul ce se face se face spre bine..Astept din partea voastra sugestii, idei si opinii referitor la situatia data..Merci anticipat..



Lasa-ti mainile in jos,caci ai multe treburi de rezolvat,mult mai importante decat relatia pierduta si ,da,nu renunta la speranta,vor reveni zilele senine,in viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Ianuarie 2013 17:43
Nu las minile in jos in ceea ce ma priveste pe mine personal, adica nu voi cadea in depresie sau ceva de genul asta, pentru ca nu merita...ce-i al meu e pus de-o parte :-)
kudika_4615
Postat pe 10 Ianuarie 2013 18:24
nu merita deja nimik...
kudika_4615
Postat pe 10 Ianuarie 2013 18:26
sunt de acord
AnneMarie2662
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:36
am aceeasi problema cu sotul meu...din pacate e un pic mai dificil pt k avem si un copil...dar crede-ma din proprie experienta k indiferenta ditruge orice si relatia si pe tine ca persoana....si la noi...dupa 7ani jumate de casnicie si un baietel d 6ani....nu s-a schimbat nimic....indeferenta celui de langa tine te macina ca o tumoare pe dinauntru....nu s poate trai cu speranta k maine va fi ma bine...au trecut atatea zile de'' maine ''in 7ani jumate...k nu le mai stiu numarul...
AnneMarie2662
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:43
personal,cred ca in primul rand ar trebui sa faci cateva ore de meditatie.la limba romana... stii tu:a vorbi,a scrie corect ,coerent.s-ar putea sa ai o mare surpriza!sa descoperi ca e plictisit sa traiasca auzind zilnic ,"agramatismele ""tale.tu ai citit ,ce ai scris inainte de a posta?
Efemerida
Postat pe 13 Ianuarie 2013 22:19
De la: Efemerida, la data 2013-01-13 22:19:09personal,cred ca in primul rand ar trebui sa faci cateva ore de meditatie.la limba romana... stii tu:a vorbi,a scrie corect ,coerent.s-ar putea sa ai o mare surpriza!sa descoperi ca e plictisit sa traiasca auzind zilnic ,"agramatismele ""tale.tu ai citit ,ce ai scris inainte de a posta?



kudika226898
Postat pe 13 Ianuarie 2013 23:44
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?


Sa discuti cu el mult si fara sa-l judeci. Sa-l faci din nou sa vada in tine femeia iubita, dar si femeia careia ii poate incredinta toate secretele sale.

La inceput o sa fie reticent si o sa iasa mai greu din carapace, dar tu trebuie sa ai rabdare si sa-i oferi multa intelegere si afectiune.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:37
De la: kudika_4615, la data 2013-01-10 16:25:27Dragii mei, vreau sa va zic ca ne-am despartit cu prietenul meu, acest fapt s-a intimplat chiar de Craciun..au fost multe lucruri care au conditionat despartirea noastra, prin urmare Craciunul din anul asta a fost cea mai proasta sarbatoare pentru mine..macar ca ma simt inca aiurea, nu las minile in jos si nu-mi pierd speranta, stiu ca totul se va aranja, doar totul ce se face se face spre bine..Astept din partea voastra sugestii, idei si opinii referitor la situatia data..Merci anticipat..


Acum am citit ca v-ati despartit. Imi pare rau pentru voi doi.

Te vad deja impacata cu noua situatie, asa ca nu consider ca e nevoie sa-ti ofer vreun sfat sau vreo sugestie, pentru ca am remarcat ca te descurci si singura.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:40
De la: kudika_4615, la data 2012-12-23 14:34:38Indiferenta este oare in stare sa distruga o relatie?
Iubitul meu a devenit in ultimul timpul foarte indiferent de tot ceea ce-l inconjoara inclusiv si de mine. Oricare ar fi metoda de a-l scoate din aceasta stare nu functioneaza. Relatiile intre noi s-au racit din cauza indiferentei lui, mai mult ca atit, am si luat o pauza... Intrebarea ar fi: ce sa fac ca sa pastrez relatia noastra..?

Prezinta toate simptomele barbatului indragostit de o alta femeie....Nu mai e nimic de facut!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:41
Un picior in fund inseamna un pas inainte!... Deci n-are rost sa plangi dupa o relatie care n-a mers, mai bine ca s-a terminat acum si nu dupa ce aparea si un copil. Poate ca ai avut ceva de invatat din aceasta intamplare si cu siguranta iti va fi de folos pe viitor, deci capul sus, ai incredere in tine si cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca.
kudika_23816
Postat pe 14 Ianuarie 2013 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: nicegirl 29 Octombrie 2012 07:14
barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta? 48 De la: kudika181837 10 August 2010 17:09
Jocurile de noroc m-au nenorocit. Cum scap de patima asta? 48 De la: Novomatic 30 Ianuarie 2017 03:44
el fecioara, eu sagetator 3 De la: ice_flower 14 Aprilie 2010 16:28
Vacanta in israel 12 De la: katwoman 7 Aprilie 2009 23:08