Setari Cookie-uri

2 barbati,2 vieti paralele,2 caractere,o singura fata

povestea mea e cam asa

sunt cu un barbat cu 30 de ani mai mare ca mine eu am 21 el are 51 ,suntem impreuna de 4 ani timp in care m-a ajutat moral ,financiar,mental si sentimental.il respect (in felul meu),il iubesc ,il ador si mi-as da si viata pt el.eu in toti acesti 4 ani am avut aventuri de o seara o saptamana ,o luna cu diferiti barbati pt ca sunt un caracter coleric si urasc singuratate si cum sunt foarte mult timp singura trebuie sa fac ceva sa nu intru in deprimare.toate aceste relatii fugitive la care am renuntat repede m-au facut mereu sa il vad pe iubitul meu(Cristi) din ce in ce mai potrivit pt sufletul meu ajungand sa cred ca aventurile astea ma fac mai intelegatoare si afectuoasa fata de el.insa de 6 luni am o reltatie serioasa in paralel cu Alex care este exact opusul lui Cristi.Cristi e responsabil,matur ,ma protejeaza ,ma iubeste si are incredere maxima in mine,castiga bine si mi-a am si o afacere impreuna cu el acum in timp ce sunt in ultimul an la facultate.insa Alex este tipul de ,,smecherasi,, de cartier se descurca cum stie el mai bine are o masina frumosa ca sa pastreze aparentele in lume in schim financiar nu se descurca prea bine.relatia mea cu Alex a inceput ca toate celalate aventuri in joaca.nu stiu de ce dar timp de 6 luni m-a tinut aproape de el fara sa imi dau seama.intre timp am intampinat o suspiciune ,credea ca sta cu mine pt ca am bani si il ajut.cititnd despre un subiect asemanator pe acest forum l-am pus la proba.i-am zis ca nu mai pot sa ma vad cu el la mine acasa pt ca ne vad vecinii si asa poate afla de noi si Cristi(Alex stie de rel mea cu Cristi si a acceptat-o de la bun inceput,era o regula a jocului impus de mine) si ca nu mai am cum sa il ajut financiar.iar el la asta a raspuns pozitiv in 2 zile a inchiriat un apartament unde sa ne vedem,urmeaza sa imi dea toti banii pe care i-am imprumutat pana acum si mi-a zis clar fata in fata ca ma iubeste pe mine nu banii mei si de acum incolo o sa imi demonstreze.eu inca sunt suspicioasa de sentimentele lui pt mine si in acelasi timp sunt tot indragostita de el si de aceea in fiecare clipa alaturi de Cristi ma simt groaznic de rea pt ca il insel acum si cu sufletul pe el cu Alex.as vrea sa imi dati cate sfaturi si pareri doriti .mentionez ca eu locuiesc cu Cristi de 4 ani si ne vedem o data la 2 luni cate 2 -3 saptamani asta datorita serviciului lui care solicita prezenta sa in afara tarii!
alex_angeel
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:30
Nu esti deloc un ingeras (glumesc).... Parerea mea este k trebuie sa te hotarasti si sa te opresti la unul dintre ei si asta cat mai repede, dar pentru o femeie cel mai important in viata este siguranta, pe toate planurile...Iti urez mult succes si intelepciune pentru a alege ce este mai bine pentru tine.
alexa_sandu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:55
ms mult alexa pt incurajari ,astept de cateva zile sa ma indrume si pe mine cineva !simt ca imi pierd nervii pe drum..ms sa ai o zi splendida!
alex_angeel
Postat pe 2 Februarie 2009 10:12
De la: alex_angeel, la data 2009-02-02 10:12:15ms mult alexa pt incurajari ,astept de cateva zile sa ma indrume si pe mine cineva !simt ca imi pierd nervii pe drum..ms sa ai o zi splendida!


Eu consider ca-ti bati joc de utilizatorii acestui site... dar nu... nu esti tu de vina, ci noi ca ne oprim sa citim confesiunile tale de doi bani.
Ti-as fi facut o analiza pe text, sa-ti demonstrez cat esti de ridicola, dar n-are rost sa-mi pierd vremea inutil... tot n-ai pricepe nimic!
fataverde
Postat pe 3 Februarie 2009 22:01
s-au terminat barbatii tineri? ia gandeste-te cum va fi peste 10 ani..tu 30, el 60, tu in floarea varstei, el spre varsta a treia...Preferi sa va despartiti atunci? Pentru ca, inevitabil, despartirea se va produce.
cristinutza83
Postat pe 4 Februarie 2009 10:28
de ce consideri ca imi bat joc de utilizatorii acestui site?si de ce catataloghezi confesiunile mele ca fiind de doi lei?chiar sunt curioasa in legatura cu raspunsurile tale...nu inteleg de ce esti atat de suparata pe lucrurile pe care le-am povestit eu aici !noi toti avem nevoie de sfaturi ,nu de critici !!si daca esti genul de persoana care cauta polemica imi pare rau pt tine ,te sfatuiesc sa incerci cu alt utilizator!
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 12:24
asta e adevarat si cristi imi spune asta dar nu as putea sa ii fac asa ceva pt ca ma iubeste si viata lui acum depinde de mine!se afla intr-un moment glorios si daca ii tai craca de sub picioare o sa il doara prea tare din orice punct de vedere.
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 12:27
De la: alex_angeel, la data 2009-01-29 15:30:07povestea mea e cam asa

sunt cu un barbat cu 30 de ani mai mare ca mine eu am 21 el are 51 ,suntem impreuna de 4 ani timp in care m-a ajutat moral ,financiar,mental si sentimental.il respect (in felul meu),il iubesc ,il ador si mi-as da si viata pt el.eu in toti acesti 4 ani am avut aventuri de o seara o saptamana ,o luna cu diferiti barbati pt ca sunt un caracter coleric si urasc singuratate si cum sunt foarte mult timp singura trebuie sa fac ceva sa nu intru in deprimare.

Hai sa-ti raspund, pentru ca te intereseaza, nu pentru ca mi-ar face mie placere...
Reciteste-ti confesiunea: tu dai alta conotatie respectului... respecta-l mai putin. Din atata respect, l-ai inselat prea mult!
Esti un caracter coleric??? Sa inteleg ca aventurile tale de-o noapte, o saptamana, o luna au drept scop satisfacerea setei tale de scandal??? Habar n-ai ce spui acolo...
Dar, pentru ca esti un caracter coleric, n-ai decat sa te iei la hartza cu mine... poate, pana la urma, ma determini sa-ti fac analiza intregului text, desi ar fi o pierdere de timp pentru mine.
Vrei sa-ti spuna altii cu care sa ramai?? De ce te-ai limita la unul singur cand iti este atat de bine cu mai multi??? Apoi... cum ramane cu caracterul tau coleric? :)
Ti s-a trezit constiinta? Mai "baga" o portie de caracter coleric si... iti trece!
Iar ca antidot pentru deprimare, pune mana pe-o carte sau ia-ti un job (meseria de patroana te deprima cam tare)!
De la mine, numai respect... in felul meu!
fataverde
Postat pe 5 Februarie 2009 13:35
draga mea fataverde,
a fi coleric are si semnificatia de impulsiv si pt ca l-am inselat pe iubitul meu din cauza impulsivitatii mele am considerat ca m-am exprimat corect spunand ca sunt colerica!!!!
iar respectul ca element lexical se poate definii insa ca si concept e transformabil de la o persoana la alta de aceea am pus in ghilimele expresia ,,in felul meu,,.nu uita ca acesta este doar un mod de comunicare virtual si se admit foarte multe sensuri ale cuvintelor si abrevieri...
sperand sa nu iti mai produc neplacerea de a-mi mai raspunde te salut si nu te iau peste picior asa cum ai facut-o tu ,pt ca nu as face decat sa te hranesc !
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 14:02
si nu asteptam o analiza pe text, ci doar niste pareri !nu regret lucrurile facute de mine ,asta niciodata !
tu ai putea sa nu mai fi rautacioasa si sa ne ajuti cu un sfat sau daca povestile de genul asta te scarbesc nu uita ca orice om detine ,,liberul arbitru,,.
te salut si sper ca tu si cei ca tine sa invatati sa fiti mai gentili !
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 14:08
si vad ca te iei de toata lumea nu doar de mine...asta e hobby-ul tau ?esti frustrata ,urasti lumea si te pui singura pe un piedestal. tu mi-ai dat un sfat acela de a citi o carte ,iar eu iti dau un altul : deschide ochiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!piedestalul tau e invizibil ,esti in pom si pomul in aer!:))
incearca sa te relaxezi,fi toleranta si critica_ti propria persoana inainte de toate!
si acum ca ai citit toate mesajele astea de la mine nu te enerva, ci incearca sa intelegi esenta cat de curand o sa imi dai dreptate chiar daca acum orgoliul tau te impinge sa faci conrariul!
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 15:09
De la: alex_angeel, la data 2009-02-05 14:08:19si nu asteptam o analiza pe text, ci doar niste pareri !nu regret lucrurile facute de mine ,asta niciodata !
tu ai putea sa nu mai fi rautacioasa si sa ne ajuti cu un sfat sau daca povestile de genul asta te scarbesc nu uita ca orice om detine ,,liberul arbitru,,.
te salut si sper ca tu si cei ca tine sa invatati sa fiti mai gentili !


Stapanesti destul de bine "liberul arbitru", nu vad ce nevoie ai mai avea de sfaturi!
Cat despre gentilete, "sunt ceea ce ma faci sa fiu"!
Dar nu esti tu de vina... poate m-am ratacit eu intr-un secol dominat de vulgaritate, non-sensuri si non-valori...
Nu o lua personal, sau ia-o ... daca te ajuta!
Ai de la mine, in continuare, acelasi respect... in felul meu!

P.S. de data asta a fost o placere...
fataverde
Postat pe 5 Februarie 2009 15:12
De la: alex_angeel, la data 2009-02-05 15:09:16si vad ca te iei de toata lumea nu doar de mine...asta e hobby-ul tau ?esti frustrata ,urasti lumea si te pui singura pe un piedestal. tu mi-ai dat un sfat acela de a citi o carte ,iar eu iti dau un altul : deschide ochiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!piedestalul tau e invizibil ,esti in pom si pomul in aer!:))
incearca sa te relaxezi,fi toleranta si critica_ti propria persoana inainte de toate!
si acum ca ai citit toate mesajele astea de la mine nu te enerva, ci incearca sa intelegi esenta cat de curand o sa imi dai dreptate chiar daca acum orgoliul tau te impinge sa faci conrariul!


Scumpa, nu ma iau de toata lumea, ci doar de cei asemeni tie! Cat despre piedestal... sa spunem ca sunt un picut mai sus de tine! Eu, chiar si in levitatie, am mai multa ponderabilitate.
Merci de sfat: as deschide ochii, dar mi-e teama ca-mi intra in ei mizeriile tale.
Si inca ceva, scumpa: esti plina de esente, dar nu le mai raspandi pe net!
Ce-i drept, am orgoliu, dar si un puternic simt al ridicolului, asa ca... viata plina de "respecte" iti doresc!
fataverde
Postat pe 5 Februarie 2009 15:25
ma refer la tine cand vb de ,,liber arbitru,, dupa cum vad nici acum nu ai ales ceea ce vrei sa fi pt ca zici ca esti ceea ce vreau eu sa fi
si da, de data asta e o placere pt tine pt ca ai fost manipulata de mine sa imi citesti mesajele...sigur ca da esti noua madame Pruteanu ...abtine_te !!!!nu doresc sa iti citesc frustrarile si complexele!aici toata lumea are dreptul sa scrie ce vrea nu sa si jigneasca !
cum vad ca nu esti bine crescuta ,te rog sa te intorci in timp si sa retraiesti cei 7 ani de acasa!
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 16:34
esti egocentrista fara limite ,dar te inteleg poate nu are cine sa te aprecieze ...
scuza-ne mizeriile ...oricum nu au cum sa intre in ochii tai de sticla.
poate vei intelege macar acum ca nu m-as fi suparat daca m-ai fi corectat cu putin bun simt si daca ai fi inteles macar un strop din ce am scris(e greu pt tine ca na tu esti acolo sus si noi aici jos)
iti spun eu ca in cazul in care nu as fi avut subiectul asta nu te luai de mine,dar mintea incuiata te face sa judeci gresit .
ca multi oameni te-ai pierdut in detalii de plictiseala (asta e motivul sunt convinsa)!

nu incerca sa vrei sa fi mai sus ca mine ,oricum nu esti te asigur din mai multe puncte de vedere!o carte pe care ai putea sa o citesti este,,codul bunelor maniere,, dar lasa ca poate nici de acolo nu intelegi prea mult...

multa dragoste si sper sa te impaci cu gandurile si trairile tale ce nu iti dau pace!
alex_angeel
Postat pe 5 Februarie 2009 16:47
The_me
Postat pe 14 Februarie 2009 16:21
hey, alex_angeel, pana la urma cum a ramas?
Ti-am citit post-ul, si ... te-ai decis ?
am avut si eu odata de als intre doi....si tot ce zic: PACAT k nu e legala poligamia
Miss_Stardust
Postat pe 14 Februarie 2009 20:20
Uite ce e alex angeel, nu stiu cum poti iubi pe cineva "sa-ti dai viata" si sa-l inseli in halul acesta.El chiar nu se prinde???
Nu e vorba numai de Alex ,si de ceilalti "trecatori".Nu sunt in masura sa te judec dar notiunea de iubire o percepem diferit.Cand iubesc pe cineva nu ii calc in picioare sentimentele.Nu il calc in picioare pe el ca si persoana si nu sunt egoista.
Poate ca apar tentatii ..unora le facem fata ,altora nu.Daca il iubeai ,sau daca il respectai (ce vorbesc eu de iubire!) nu avea ce cauta nimeni in patul tau..
Asa vad eu,poate ca sunt inapoiata .
Sfaturi??Nu am !
Trebuia sa stii cand ai deschis topicul ca povestile de genul acesta starnesc controverse si oamenii reactioneaza nu tocmai dragut..
Iti doresc ..intelepciune!

ella_c
Postat pe 14 Februarie 2009 20:58
De la: alex_angeel, la data 2009-01-29 15:30:07povestea mea e cam asa

sunt cu un barbat cu 30 de ani mai mare ca mine eu am 21 el are 51 ,suntem impreuna de 4 ani timp in care m-a ajutat moral ,financiar,mental si sentimental.il respect (in felul meu),il iubesc ,il ador si mi-as da si viata pt el.eu in toti acesti 4 ani am avut aventuri de o seara o saptamana ,o luna cu diferiti barbati pt ca sunt un caracter coleric si urasc singuratate si cum sunt foarte mult timp singura trebuie sa fac ceva sa nu intru in deprimare.toate aceste relatii fugitive la care am renuntat repede m-au facut mereu sa il vad pe iubitul meu(Cristi) din ce in ce mai potrivit pt sufletul meu ajungand sa cred ca aventurile astea ma fac mai intelegatoare si afectuoasa fata de el.insa de 6 luni am o reltatie serioasa in paralel cu Alex care este exact opusul lui Cristi.Cristi e responsabil,matur ,ma protejeaza ,ma iubeste si are incredere maxima in mine,castiga bine si mi-a am si o afacere impreuna cu el acum in timp ce sunt in ultimul an la facultate.insa Alex este tipul de ,,smecherasi,, de cartier se descurca cum stie el mai bine are o masina frumosa ca sa pastreze aparentele in lume in schim financiar nu se descurca prea bine.relatia mea cu Alex a inceput ca toate celalate aventuri in joaca.nu stiu de ce dar timp de 6 luni m-a tinut aproape de el fara sa imi dau seama.intre timp am intampinat o suspiciune ,credea ca sta cu mine pt ca am bani si il ajut.cititnd despre un subiect asemanator pe acest forum l-am pus la proba.i-am zis ca nu mai pot sa ma vad cu el la mine acasa pt ca ne vad vecinii si asa poate afla de noi si Cristi(Alex stie de rel mea cu Cristi si a acceptat-o de la bun inceput,era o regula a jocului impus de mine) si ca nu mai am cum sa il ajut financiar.iar el la asta a raspuns pozitiv in 2 zile a inchiriat un apartament unde sa ne vedem,urmeaza sa imi dea toti banii pe care i-am imprumutat pana acum si mi-a zis clar fata in fata ca ma iubeste pe mine nu banii mei si de acum incolo o sa imi demonstreze.eu inca sunt suspicioasa de sentimentele lui pt mine si in acelasi timp sunt tot indragostita de el si de aceea in fiecare clipa alaturi de Cristi ma simt groaznic de rea pt ca il insel acum si cu sufletul pe el cu Alex.as vrea sa imi dati cate sfaturi si pareri doriti .mentionez ca eu locuiesc cu Cristi de 4 ani si ne vedem o data la 2 luni cate 2 -3 saptamani asta datorita serviciului lui care solicita prezenta sa in afara tarii!


TI-AM CITIT TOATE PROSTIILE PE CARE LE AI SCRIS ! NU DIFERENTA DE VARSTA CONTEAZA CI MENTALITATEA !
TU NU ESTI COLERICA !
ESTI O PROFITOARE SI O PARASUTA DE " DOI BANI" SI POSIBIL NIMFOMANA ! ATAT !
PARASUTA ORDINARA !
NU FOLOSESC ALT CUVANT PENTRU CA NU VREAU SA INSULT ALTE FEMEI MULT MAI DECENTE DECAT TINE !!
APROPOS??
CARE-I TARIFUL TAU ???
POATE SUNT PERSOANE INTERESATE DE PRESTATIA TA !1
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 14 Februarie 2009 21:04

TI-AM CITIT TOATE PROSTIILE PE CARE LE AI SCRIS ! NU DIFERENTA DE VARSTA CONTEAZA CI MENTALITATEA !
TU NU ESTI COLERICA !
ESTI O PROFITOARE SI O PARASUTA DE " DOI BANI" SI POSIBIL NIMFOMANA ! ATAT !
PARASUTA ORDINARA !
NU FOLOSESC ALT CUVANT PENTRU CA NU VREAU SA INSULT ALTE FEMEI MULT MAI DECENTE DECAT TINE !!
APROPOS??
CARE-I TARIFUL TAU ???
POATE SUNT PERSOANE INTERESATE DE PRESTATIA TA !1[/quote]

Omule,nu prea esti obisnuit!
ella_c
Postat pe 14 Februarie 2009 21:12
un om obisnuit -parca ziceai de mine in alt subiect ca sunt prea directa-tu cf acum?
.....da stiu.....spui adevarul
da cel mai tare e ca parca cersesc mila din cauza a ce li se intampla-incredibil
elgi
Postat pe 15 Februarie 2009 10:41

Domn'soara, cu "respect" te anunt ca au mai sesizat si altii "caracterul tau coleric" si se pare ca nici dansii nu-l digera mai bine... Ma intreb, de curioasa ce sunt, o sa intri in polemica cu toti???
Neee... nu cred... tu esti mai presus de toti... :))) Tu esti o forma fara fond, dar nu-i bai... e plina lumea de forme...

Respectele mele...

P.S. Te rog nu-mi mai lasa mesaje in privat, nu ma intereseaza sa-ti comentez aberatiile de pe blog... acolo poti scrie linistita ce doresti... iti respect "intimitatea"!
fataverde
Postat pe 15 Februarie 2009 18:54
De la: fataverde, la data 2009-02-15 18:54:14
Domn'soara, cu "respect" te anunt ca au mai sesizat si altii "caracterul tau coleric" si se pare ca nici dansii nu-l digera mai bine... Ma intreb, de curioasa ce sunt, o sa intri in polemica cu toti???
Neee... nu cred... tu esti mai presus de toti... :))) Tu esti o forma fara fond, dar nu-i bai... e plina lumea de forme...

Respectele mele...

P.S. Te rog nu-mi mai lasa mesaje in privat, nu ma intereseaza sa-ti comentez aberatiile de pe blog... acolo poti scrie linistita ce doresti... iti respect "intimitatea"!


mie nu mi-a raspuns... si zau ca as fi vrut!
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 18:55
Da' ce credeti ca vezi doamne Cristi (nu cel ,,smecherasi,, , al'lalt ) n-o-nseala prin tari straine pe unde tot umbla ?
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 22:57
De la: Petek, la data 2009-02-15 22:57:52Da' ce credeti ca vezi doamne Cristi (nu cel ,,smecherasi,, , al'lalt ) n-o-nseala prin tari straine pe unde tot umbla ?


Si crezi ca asta-i scuza comportamentul??
Sau iti asumi rolul de "avocatul dIavolului"??
Sa nu-ti inchipui apar infidelitatea barbatilor !
Tot aceiasi parere o am si despre un barbat cu un comportament ca si al acestei "persoane " !

UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 16 Februarie 2009 19:46
De la: Petek, la data 2009-02-15 22:57:52Da' ce credeti ca vezi doamne Cristi (nu cel ,,smecherasi,, , al'lalt ) n-o-nseala prin tari straine pe unde tot umbla ?
focsa05
Postat pe 16 Februarie 2009 19:55
Buna! Nu cred ca e treaba noastra sa te judecam, ci doar sa iti dam ceea ce ai cerut si anume: un sfat. Sunt fel si fel de caractere, unele mai fidele, altele mai putin fidele, fiecare este altfel, asa ca in dragoste e adevarat iubesti poate si at cand inseli (cu gandul ca e doar o aventura), dar nu o faci 100%,nu o faci trup si suflet, cel mai bn ar fi sa te gandesti si sa iei o hotarare, din cate am inteles il iubesti pe tipul de 51 ani pt simplu fapt ca stie cum sa aiba grija de tn, asta nu e dragoste, este doar o afectiune fata de el(dragoste pe plan familial, nush ceva in genul),dar nu are rost sa iti bati joc de sentimentele lui, iar cel de care spui ca te-ai indragostit a facut ceva pt a fi doar pt el? Nush o intrebare gen:Nu vreau sa te fortez sa alegi, dar eu te iubesc tu ma iubesti nu ai vrea sa fim doar noi 2? Iar pe viitor incearca sa nu mai imprumuti bani iubitilor decat daca e o mare urgenta, altfel mereu va stii ca conteaza pe tn si va vedea in tn sprijin financiar, intr-o rel e adevarat ca cei 2 sunt 1 dar pana nu vei fi sigura de ce alegi....Dar ai grija sa nu regreti orice hotarare vei lua, oricum odata si odata tot va trebui sa fi independenta, si sa nu mai depinzi in totalitate de cineva. Succes si incearca pe viitor cand te implici intr-o relatie sa fie trup si suflet, altfel nu are sens sa cauti in alta parte ceea ce nu ai, nimeni nu e perfect si trebuie luat cu bune si rele.
florea_maria_adelina
Postat pe 27 Februarie 2009 08:23
Parerea mea este ca intotdeauna un om precum Cristi.. stie de la bun inceput ca iti vei lua zborul. (Parenteza: am cunoscut candva o fata care avea o relatie cu un asemenea barbat. In ultimul an de facultate, dupa ce i-a platit ca de obicei... tot ceea ce era de platit i-a spus ca e vremea ca o alta fata sa ii ia locul, sa fie ajutata sa isi faca un rost in lume)...
Revin.. La varsta lui, a iubi o fata de 20 de ani, a o scoate sau nu din mizerie (nu e neaparat cazul tau)... a ii face un viitor devine precum un hobby, un rost pentru a trai, a te simti folositor CUMVA.
Tot parerea mea este ca spunandu-i adevarul nu va fi socat deloc. Daca aveti o afacere impreuna poate continua fara nici o problema.. Nu-ti poate pretinde nimic mai mult.... altfel ar fi facut-o pana acum.
Banuiesc ca ai fost suficient de desteapta sa lasi loc de buna ziua si sa nu te trezesti ca fara Cristi esti cea de dinainte. Spune-i adevarul. Pentru el, pentru tine, pentru celalalt.
rashela
Postat pe 27 Februarie 2009 08:49
Nu imi vine sa cred ca sunt unele femei care isi irosesc anii cei mai frumosi in halul asta. Vad atatea fete frumoase, stand la mese in localuri scumpe langa niste bunicei. Nu inteleg oare asta le poate face fericite?Doar atat de putin?? Si cu atata nonsalanta mai spui ca e ok. Oare modelul Columbeanu a prins asa de bine? Chiar totul se rezuma la o afacere si la aventuri de o noapte/saptamana/luna? Intretinute = fericite?? Imi pare sincer rau. intr-adevar trebuie sa aiba o viata trista si lipsita de orice perspectiva.
bea79
Postat pe 14 Iulie 2009 10:23
hai ca sunteti absurzi.....cred ca iubirea fata de cristi este mai mult una de recunostiinta.....adica sigur el a ajutat-o foarte mult, i-a fost si tata, si frate, si prieten, si iubit.....practic a crescut langa el, si normal ca-i este recunoscatoare, normal ca-l iubeste ca pe un tata, frate, p0rieten si chiar iubit.
Ce dracu vi se pare asa rau ca incearca sa vada si ce este prin jur.....clar a mai spus ca ea sta foarte mult singura, probabil cristi mai are si familia lui, sau nu(imi pare rau dar n-am citit totul), e in floare varstei, are 23 de ani, la urma urmei daca si cristi o iubeste, ii va reda libertatea, pentru ca langa el nu va putea spera la o viata stralucitoare, si nu ma refer la partea financiara, dar ca toate femeiile sigur isi doreste sa se casatoareasca, sa aiba copii....etc.
Ce Cristi nu este constient?, Este foarte constient, poate nu stie deocamdata ce se intampla, insa se asteapta.

Oricum eu o apreciez, la urma urmei inevitabilul s-ar fi produs, sfatul meu este sa ai grija, vorbeste cu cristi, si spune-i, spune-i ca vrei o viata normala, .....viata pe care desi si-ar dori sa ti-o ofere nu va mai putea s-o faca, sigur te va intelege......si usor usor, incearca sa te gandesti la tine si la viitorul tau!
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum era mIRC-ul odata pentru persoanele care voiau sa se cunoasca:)) 11 De la: kudika_25894 10 Iunie 2013 20:22
cum e my bine??? 42 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 12:59
privire insistenta 100 De la: yumy 28 Mai 2011 09:11
dragostea i-a spalat creierul...need help 27 De la: Anca_22 10 Februarie 2009 19:37
De ce femeile se ”vand” pentru nimicuri cotidiene? 31 De la: yumalai 8 Februarie 2010 19:32