Setari Cookie-uri

ce sa fac?

buna dragele mele

as vrea ma ajutati cu un sfat..

am 19 ni si vreau sa ma mut impreuna cu prietenul meu,ar parintii nu sunt de acord spunand ca nu plec de acasa fara cununie si eu nu vreau asta..nu inca

voi ce ati alege?sa ramaneti acasa cu parintii sau sa pleci cu cel ce te respecta si te iubeste

Geodeea93
Postat pe 2 Iulie 2012 17:43
De la: kudika147925, la data 2012-07-02 17:43:43buna dragele mele

as vrea ma ajutati cu un sfat..

am 19 ani si vreau sa ma mut impreuna cu prietenul meu,dar parintii nu sunt de acord spunand ca nu plec de acasa fara cununie si eu nu vreau asta..nu inca

voi ce ati alege?sa ramaneti acasa cu parintii sau sa plecati cu cel ce va respecta si va iubeste

Geodeea93
Postat pe 2 Iulie 2012 17:45
ne trebuie detalii
de cand sunteti impreuna
daca munciti si va puteti intretine
date insuficiente
maria-ioana
Postat pe 2 Iulie 2012 17:51
Privind in urma, am ajuns la concluzia ca parintii mei au avut intotdeauna dreptate!
Iar acum sunt punctul meu de greutate si orientare in "Univers"....cu alte cuvinte, asculta-i, sunt singurii care iti vor binele, dezinteresat!
rondina
Postat pe 2 Iulie 2012 18:54
De la: kudika147925, la data 2012-07-02 17:43:43buna dragele mele

as vrea ma ajutati cu un sfat..

am 19 ni si vreau sa ma mut impreuna cu prietenul meu,ar parintii nu sunt de acord spunand ca nu plec de acasa fara cununie si eu nu vreau asta..nu inca

voi ce ati alege?sa ramaneti acasa cu parintii sau sa pleci cu cel ce te respecta si te iubeste




Draga mea,permite-mi sa iti felicit parintii!!!De ce te grabesti??????Hmmm,asculta-ti parintii,fata draga!!Ce as alege,daca as fin locul tau??????Mi-as respecta parintii ascultandu-i!!Draga mea,nu realizezi cata dreptate au domniile lor!!!!Te respecta,te iubeste????Nu poate sa o faca si de la distanta apreciabila de pat?????????Draga mea,fii inteleapta,chiar daca varsta nu iti permite in acest moment!!!!!
MissRainbow
Postat pe 2 Iulie 2012 18:59
De la: kudika147925, la data 2012-07-02 17:43:43buna dragele mele

as vrea ma ajutati cu un sfat..

am 19 ni si vreau sa ma mut impreuna cu prietenul meu,ar parintii nu sunt de acord spunand ca nu plec de acasa fara cununie si eu nu vreau asta..nu inca

voi ce ati alege?sa ramaneti acasa cu parintii sau sa pleci cu cel ce te respecta si te iubeste



Esti majora, esti vaccinata, esti responsabila pentru propriile tale actiuni. Daca tu doresti sa te muti cu iubitul tau, de ce te agati de refuzul parintilor tai de a face acest pas?

Sa-ti spun o chestie: omul pana nu se loveste cu capul de pragul de sus nu invata, asa ca poate sa-ti spuna oricine, orice, tu oricum o sa faci cum doresti. Si inca o chestie: parintii sunt datori sa-si sfatuiasca copiii, insa nu sunt datori sa le impuna copiilor cum sa traiasca si ce hotarari sa ia, mai ales daca acei copii sunt deja majori.

Daca simti ca e bine sa te muti cu omul pe care il iubesti, fa acest pas.
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 06:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Experiente de neuitat... 29 De la: kudika066423 15 Septembrie 2009 23:12
Unde-mi gasesc o femeie cu bani? 80 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:06
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26
IMPOTRIVA CIPURILOR BIOMETRICE....SAU NU/>??? 21 De la: valita76 21 Aprilie 2009 15:05
LOGODNA 32 De la: oana_stelutza 3 Iunie 2009 13:33