Setari Cookie-uri

Are pe alta

Sa incep cu inceputul.Am 19 ani impliniti acum o luna.
Aproximativ acum 4 ani am cunoscut un baiat care nu m-a atras de la prima vedere dar dupa cateva discutii,in timp ce ne imprieteneam a inceput sa ma atraga prin modul de a gandii si felul in care puteai sa discuti cu el ca si cum ai vorbii cu prietena ta cea mai buna.
Dupa o luna am hotarat amandoi ca ne place unul de altu si ar trebuii sa incepem o relatie.
Timp de doi ani a fost totul un vis.El plangea de fericire ca m-a intalnit,eu lafel.
Era o relatie bazata pe iubire,respect si incredere.Ii cunosteam parintii imi cunostea parintii totul era ca si turnat.Ne potriveam si ne iubeam nespus de mult,cuvinte frumoase planuri marete de viitor ,zambete, soapte,tot ce se putea.
Dupa doi ani certurile au inceput sa ne acapereze relatie,dar ne impacam de fiecare data pentru ca ne iubeam enorm.Recunosc ca certurile erau majoritatea provocate de mine.
Cand am implinit 3 ani si 8 luni de relatie am hotarat sa ne mutam impreuna crezand ca certurile vor lua sfarsit.
Atunci a inceput adevaratul calvar.Certurile erau din ce in ce mai dese,recunosc,tot eu le provocam,ba din cauza banilor ba din cauza ca nu asculta ce ii ziceam eu.
Acum 4 sapatamni el a hotarat ca ar fi mai bine sa plec acasa si sa ne despartim deorece relatia devenise foarte tensionata in ciuda faptului ca parintii incercau sa ne faca sa nu ne mai certam si sa ne intelegem.
El era distrus eu lafel numai suportam nici un fel de cearta.Am fost de acord cu plecarea mea pentru ca relatia numai era "relatie".
Dupa ce am ajuns acasa la o zi am realizat ca il iubesc si ca nu pot traii fara el.
Am inceput sa il sun mi-am cerut iertare pentru ce ii provocasem dar el nici nu a vrut sa auda.
Timp de doua saptamani l-am sunat in fiecare zi plangand si imi ceream iertare dar el nici nu vroia sa auda.In aceste zile ne-am vazut de doua ori la el,odata chemandu-ma chiar el ivocand pretextul ca ii este dor de mine.
Nu ne-am impacat nici atunci,ramasese pe pozitia"nu".
Dupa doua sapatamani de rugaciuni,plansete si durere am aflat ca el era combinat cu o domnisoara de vreo 2 zile.
L-am sunat si am avut curajul sa o fac "urata".Atat mi-a fost.A inceput sa ma injure si sa ma ameninte ca ma bate pentru ca am indraznit sa ii jignesc actuala cucerire.
Au trecut 4 sapatamani ,iar eu ma gandesc in fiecare zi la el si nu foarte rar iar de fiecare data cand o fac am emotii si fluturasi in stomac.
Stiu ca e si acum cu distinsa domnisoara si cred ca tine putin la ea pentru ca am inteles ca el isi petrece majoritatea timpului liber cu ea.
Credeti ca v-a mai fi ceva intre noi?Se v-a intoarce vreodata la mine?
Plang si sufar ca o proasta pentru ce am avut si nu am stiut sa pastrez....Un sfat va rog!
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 19:54
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 19:54:58Sa incep cu inceputul.Am 19 ani impliniti acum o luna.
Aproximativ acum 4 ani am cunoscut un baiat care nu m-a atras de la prima vedere dar dupa cateva discutii,in timp ce ne imprieteneam a inceput sa ma atraga prin modul de a gandii si felul in care puteai sa discuti cu el ca si cum ai vorbii cu prietena ta cea mai buna.
Dupa o luna am hotarat amandoi ca ne place unul de altu si ar trebuii sa incepem o relatie.
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 19:57
De la: MissRainbow, la data 2012-07-15 19:57:44
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 19:54:58Sa incep cu inceputul.Am 19 ani impliniti acum o luna.
Aproximativ acum 4 ani am cunoscut un baiat care nu m-a atras de la prima vedere dar dupa cateva discutii,in timp ce ne imprieteneam a inceput sa ma atraga prin modul de a gandii si felul in care puteai sa discuti cu el ca si cum ai vorbii cu prietena ta cea mai buna.
Dupa o luna am hotarat amandoi ca ne place unul de altu si ar trebuii sa incepem o relatie.




Hm,vin si te intreb,,de ce nu ti-ai vazut de treburile tale,in conditiile date,,,intreb ca simpla persoana,aflata in afara subiectului????
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 19:59
pentru ca incepuse sa ma atraga si simteam ca e ceva intre noi.si chiar nu m-am inselat pana acum 4 sapatamani
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 20:31
si fie vorba intre noi chiar nu era urat si inca nu este.nu ca a fost al meu dar toate cunostiintele ,prietenele mi-au spus asta si eu stiam asta
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 20:33
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 20:33:20si fie vorba intre noi chiar nu era urat si inca nu este.nu ca a fost al meu dar toate cunostiintele ,prietenele mi-au spus asta si eu stiam asta



Daca iei in calcul numai aspectul fizic,,nu vreau sa te dezamagesc,dar nu ai criterii solide,de selectie a baietilor,imi pare rau ,ca trebuie sa ti-o spun!!!!Si dac al-ai indragit atta de mult,cum de ati ajuns in situatia de a ramane singura?Fa-ma sa inteleg,,,discursul tau ,nu a facut decat sa ma ameteasca cu randuri pline de lalaiala!!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 20:38
nu aspectul fizic a fost criteriul meu de al alege am si spus faptul ca ma atras gandirea si faptul ca era foarte apropiat de mine,puteam sa vorbesc orice cu el...ceea ce nu poti face cu orice baiat
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 20:40
am ajuns sa fiu singura datorita faptului ca il stresam prea mult desii toti imi spuneau sa nu o mai fac dar eu nu constientizam urmarile(despartirea)
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 20:41
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 20:41:15am ajuns sa fiu singura datorita faptului ca il stresam prea mult desii toti imi spuneau sa nu o mai fac dar eu nu constientizam urmarile(despartirea)



Eii,draga mea,afla de la mine,ca ,barbatii sunt adeptii libertatii depline,chiar in conditiile in care ,domniile lor,constientizeaza raul facut partenerilor,nu ii intereseaza pur si simplu!!!De ce il stresai,cu ce anume,si aici sunt multe aspecte demne de discutat!!Una este sa stresezi o persoana ,si alta este sa ti se induca ideea ca stresezi acea persoana,este diferenta de la cer la pamant!!!

Daca ai fost atentionata asupra comportamentului tau abuziv,de ce nu ai incercat sa te schimbi,caci,acum,suferi??In viata,suntem judecatorii propriilor greseli,si tot noi ,ispasim pedepsele ,pe care ,viata ni le aplica!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 20:51
De la: MissRainbow, la data 2012-07-15 20:51:29
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 20:41:15am ajuns sa fiu singura datorita faptului ca il stresam prea mult desii toti imi spuneau sa nu o mai fac dar eu nu constientizam urmarile(despartirea)



Eii,draga mea,afla de la mine,ca ,barbatii sunt adeptii libertatii depline,chiar in conditiile in care ,domniile lor,constientizeaza raul facut partenerilor,nu ii intereseaza pur si simplu!!!De ce il stresai,cu ce anume,si aici sunt multe aspecte demne de discutat!!Una este sa stresezi o persoana ,si alta este sa ti se induca ideea ca stresezi acea persoana,este diferenta de la cer la pamant!!!

Daca ai fost atentionata asupra comportamentului tau abuziv,de ce nu ai incercat sa te schimbi,caci,acum,suferi??In viata,suntem judecatorii propriilor greseli,si tot noi ,ispasim pedepsele ,pe care ,viata ni le aplica!!!

Iti spun eu de ce: orgoliul.
Bine macar ca sunt tineri si nu au ajuns sa-si faca cu adevarat rau, sa fie casatoriti si sa divorteze, sa sufere copiii etc.
E greu sa pierzi pe cineva, sa te gandesti non stop si sa-ti fie dor de acea persoana.
Timpul o sa vindece ranile, ce e important e sa invete din greseli, sa se autoanalizeze (se poate face cu maturitatea necesara) si sa isi dea seama de greseli, ca sa nu le mai repete cu urmatorul.
Viata nu se termina cu tipul respectiv.
Kiddo_
Postat pe 15 Iulie 2012 20:57
[quote name='kudika_11826' date='2012-07-15 20:57:27'
Iti spun eu de ce: orgoliul.
Bine macar ca sunt tineri si nu au ajuns sa-si faca cu adevarat rau, sa fie casatoriti si sa divorteze, sa sufere copiii etc.
E greu sa pierzi pe cineva, sa te gandesti non stop si sa-ti fie dor de acea persoana.
Timpul o sa vindece ranile, ce e important e sa invete din greseli, sa se autoanalizeze (se poate face cu maturitatea necesara) si sa isi dea seama de greseli, ca sa nu le mai repete cu urmatorul.
Viata nu se termina cu tipul respectiv.
[/quote]


Orgoliul este un pacat mare,malefic,are puterea de distrugere a unei bombe atomice,,,preface o relatie in scrum,numai in cateva ore!!!In rest,,sunt de acord cu tot ceea ce ai tastat.Tineretea are etapele ei de regrete,bucurii,nemultumiri si impliniri,are un mers firesc al lucrurilor.
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 21:03
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 20:41:15am ajuns sa fiu singura datorita faptului ca il stresam prea mult desii toti imi spuneau sa nu o mai fac dar eu nu constientizam urmarile(despartirea)



CLAR!Ai spus tot si nu te-ai gandit niciodata ca ceea ce scoti din gura il doare.Viata este asa cum este si inca nu ati fost pregatiti ca sa o luati in piept.Tineri fiind,ati gandit ca este ca o joaca,de-a sot si sotie.
adevarul este ca va-ti grabit sa fiti impreuna dar nu ati reusit sa treceti peste neajunsuri si din aceasta cauza au iessit certurile si discutile intre voi.
Poate ca nu te-ar fi lasat,dar poate a aflat o alta fata care are gura si sonorul mai moale,chiar daca este urata cum spui tu,totusi el a gandit ca nu conteaza frumusetea cat sufletul omului,iar eu sant de acelasi principiu.
Cred ca nu vei reusi sa te mai impaci cu el,o spun cu regret,dar este un adevar care doare.
Pe viitor ar trebui sa-ti moderezi vocea,iar intr-o casnicie trebuie amandoi sa contribuie la mentinerea ei atat financiar,material cat si intelegere si mai ales comunicare in acorduri moderate,....nu ca pe stadion.
Titanika
Postat pe 15 Iulie 2012 21:05
mi-am invatat lectia stiu asta,dar il vreau inapoi.stiu ca nu s-a terminat lumea la el dar simt ca el este cel care ar trebuii sa fie toata viata langa mine.vreau sa il readuc inapoi.aceste 4 sapatamni au fost foarte rele cu mine.plang,ma gandesc numai la el si mi-am innebunit toate prietenele vorbind numai de el.chiar vreau sa fie al meu dinnou.
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 21:07
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 21:07:40mi-am invatat lectia stiu asta,dar il vreau inapoi.stiu ca nu s-a terminat lumea la el dar simt ca el este cel care ar trebuii sa fie toata viata langa mine.vreau sa il readuc inapoi.aceste 4 sapatamni au fost foarte rele cu mine.plang,ma gandesc numai la el si mi-am innebunit toate prietenele vorbind numai de el.chiar vreau sa fie al meu dinnou.



Draga mea,,hmmmmmm,,cunosc acest sentiment,,este cumplit sa doresti pe cineva,atat de mult, incat te doare tot corpul,DAR,si acum urmeaza partea cea mai urata a lucrurilor,,,daca nu mai esti dorita,,ce se poate intampla??Se intampla exact ca in cazul tau,,referiri interminabile la persoana,plans,regrete si frustrari,dar toate sunt bune ,doar ca descarcare de moment si nimic mai mult.Sa vrei,,este un aspect,sa si reusesti in demersul tau,,,este cu totul altceva si mai mult!!!Lumea contine doua tipuri de barbati,,,barbati care pot fi ai tai si barbati inaccesibili tie,,,ai avut ghinionul ca iubitul tau sa treaca din prima tabara ,in cea de a doua!!!!Rezultatul---suporta si inghite infrangerea ca un om responsabil,,pentru ca cele doua tabere au linia de demarcatie foarte bine conturata si nu suporta emigratiile dintr-o parte in alta.
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 21:17
Sa renunt la ceea ce visez?La ceea ce imi doresc?Fara sa lupt?M-am oprit din luptat dar doar pentru ca sper ca ma cauta el....Sincer nu stiu daca voi putea sa il uit...A fost prima mea iubire,ma mangaiat,ma rasfatat,mi-a facut toate poftele.Ma simteam cea mai norocoasa femeie.Stiu ca daca v-a venii maine la mine vom fi cei mai fericiti dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa il determin sa faca pasul acesta...il iubesc prea mult..credeti-ma.A fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.Parintii lui ma vor inapoi.Tatal lui cand am plecat a plans.Toti ne vor impacati numai el nu.Cand stiu ca e cu fata aceea mi se rupe sufletul!!
kudika471279
Postat pe 15 Iulie 2012 21:22
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 21:22:23Sa renunt la ceea ce visez?La ceea ce imi doresc?Fara sa lupt?M-am oprit din luptat dar doar pentru ca sper ca ma cauta el....Sincer nu stiu daca voi putea sa il uit...A fost prima mea iubire,ma mangaiat,ma rasfatat,mi-a facut toate poftele.Ma simteam cea mai norocoasa femeie.Stiu ca daca v-a venii maine la mine vom fi cei mai fericiti dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa il determin sa faca pasul acesta...il iubesc prea mult..credeti-ma.A fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.Parintii lui ma vor inapoi.Tatal lui cand am plecat a plans.Toti ne vor impacati numai el nu.Cand stiu ca e cu fata aceea mi se rupe sufletul!!


Ai spus un mare adevar si anume,,"A FOST"!!!

Draga mea,si eu sunt o luptatoare,toata viata mea am luptat pentru a-mi invinge temerile din suflet,si drept urmare,nu te pot opri din lupta de a-l recastiga,dar obisnuieste-te cu ideea infrangerii,asta este impresia mea,,ca vei suferi si mai mult daca nu o vei face.Trebuie sa intelegi un lucru si anume ,ca barbatii nu sunt ca noi,femeile,,au alta structura sufleteasca,difera foarte mult de noi,,ei nu recunosc reconcilierile,decat ,poate,fortati de situatie ,si nici atunci.Ce ai de gand sa faci,cum ai de gand sa procedezi?Iata doua intrebari,care trebuie sa te puna la treaba,asta daca iti doresti atat de mulr reintoarcerea iubitului.Nu trebuie sa iei in calcul reactiile familiei,ci ale fostului iubit,caci ,la el doresti sa te intorci!!!Il iubesti foarte mult?

Hm,aici,trebuie sa recunosc ca te cred!!!! Te intreb ceva;;;stii sa razi plangand???????
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 21:31
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 21:22:23Sa renunt la ceea ce visez?La ceea ce imi doresc?Fara sa lupt?M-am oprit din luptat dar doar pentru ca sper ca ma cauta el....Sincer nu stiu daca voi putea sa il uit...A fost prima mea iubire,ma mangaiat,ma rasfatat,mi-a facut toate poftele.Ma simteam cea mai norocoasa femeie.Stiu ca daca v-a venii maine la mine vom fi cei mai fericiti dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa il determin sa faca pasul acesta...il iubesc prea mult..credeti-ma.A fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.Parintii lui ma vor inapoi.Tatal lui cand am plecat a plans.Toti ne vor impacati numai el nu.Cand stiu ca e cu fata aceea mi se rupe sufletul!!



Te vad ca intr-un glob de cristal si nu prea vad vreo sansa s-au modalitate de impacare,poate numai o minune pe care, n-o simt.
Singura ta greseala este ca ai acceptat sa pleci din propria initiativa,n-ai cugetat sa lupti pana la sfarsit.
Sa-ti mai spun ceva:-daca ar fi sa te impaci,cum esti tu din fire mai iute,ai sa scormonesti in cenusa lui ca sa gasesti taciuni pe care ii vei arunca in ochii lui si-l vei rani din nou.Si apoi el iar va dori sa-si caute aceea liniste sufleteasca in bratele alteia.
Titanika
Postat pe 15 Iulie 2012 21:48
probabil aveti dreptate....intr'un fel nu cred ca ne vom impaca...dar...exista un "dar" ar eu zic ca dak ma merita si ma iubit vreodata indiferent de ce iam faqt eu,se va intoarce...sper.
kudika471279
Postat pe 16 Iulie 2012 01:25
singura mea solutie este asteptarea....daca nu va cugeta sa apara...am sa incerc sa incep o relatie noua.va multumesc pentru sfaturi ..chiar aveam nevoie pentru ca toate prt mele sunt sigure ca se intoarce la mine iar eu nu stiu ce sa cred
kudika471279
Postat pe 16 Iulie 2012 01:28
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 19:54:58Sa incep cu inceputul.Am 19 ani impliniti acum o luna.
Aproximativ acum 4 ani am cunoscut un baiat care nu m-a atras de la prima vedere dar dupa cateva discutii,in timp ce ne imprieteneam a inceput sa ma atraga prin modul de a gandii si felul in care puteai sa discuti cu el ca si cum ai vorbii cu prietena ta cea mai buna.
Dupa o luna am hotarat amandoi ca ne place unul de altu si ar trebuii sa incepem o relatie.
Timp de doi ani a fost totul un vis.El plangea de fericire ca m-a intalnit,eu lafel.
Era o relatie bazata pe iubire,respect si incredere.Ii cunosteam parintii imi cunostea parintii totul era ca si turnat.Ne potriveam si ne iubeam nespus de mult,cuvinte frumoase planuri marete de viitor ,zambete, soapte,tot ce se putea.
Dupa doi ani certurile au inceput sa ne acapereze relatie,dar ne impacam de fiecare data pentru ca ne iubeam enorm.Recunosc ca certurile erau majoritatea provocate de mine.
Cand am implinit 3 ani si 8 luni de relatie am hotarat sa ne mutam impreuna crezand ca certurile vor lua sfarsit.
Atunci a inceput adevaratul calvar.Certurile erau din ce in ce mai dese,recunosc,tot eu le provocam,ba din cauza banilor ba din cauza ca nu asculta ce ii ziceam eu.
Acum 4 sapatamni el a hotarat ca ar fi mai bine sa plec acasa si sa ne despartim deorece relatia devenise foarte tensionata in ciuda faptului ca parintii incercau sa ne faca sa nu ne mai certam si sa ne intelegem.
El era distrus eu lafel numai suportam nici un fel de cearta.Am fost de acord cu plecarea mea pentru ca relatia numai era "relatie".
Dupa ce am ajuns acasa la o zi am realizat ca il iubesc si ca nu pot traii fara el.
Am inceput sa il sun mi-am cerut iertare pentru ce ii provocasem dar el nici nu a vrut sa auda.
Timp de doua saptamani l-am sunat in fiecare zi plangand si imi ceream iertare dar el nici nu vroia sa auda.In aceste zile ne-am vazut de doua ori la el,odata chemandu-ma chiar el ivocand pretextul ca ii este dor de mine.
Nu ne-am impacat nici atunci,ramasese pe pozitia"nu".
Dupa doua sapatamani de rugaciuni,plansete si durere am aflat ca el era combinat cu o domnisoara de vreo 2 zile.
L-am sunat si am avut curajul sa o fac "urata".Atat mi-a fost.A inceput sa ma injure si sa ma ameninte ca ma bate pentru ca am indraznit sa ii jignesc actuala cucerire.
Au trecut 4 sapatamani ,iar eu ma gandesc in fiecare zi la el si nu foarte rar iar de fiecare data cand o fac am emotii si fluturasi in stomac.
Stiu ca e si acum cu distinsa domnisoara si cred ca tine putin la ea pentru ca am inteles ca el isi petrece majoritatea timpului liber cu ea.
Credeti ca v-a mai fi ceva intre noi?Se v-a intoarce vreodata la mine?
Plang si sufar ca o proasta pentru ce am avut si nu am stiut sa pastrez....Un sfat va rog!


Cu felul tau de a fi atat de dominant, ai reusit sa-l indepartezi de tine, l-ai indepartat atat de mult de tine, incat acum te uraste.

Accepta faptul ca el acum s-a reorientat catre altcineva, la care a inceput sa tina. Accepta faptul ca ai gresit enorm cand i-ai calcat orgoliul si demnitatea in picioare. Invata din aceasta lectie a vietii, ca nu-i poti comanda pe ceilalti dupa bunul tau plac, profitand de faptul ca acei oameni te iubesc. Cu atitudinea asta daca vei continua, vei obtine doar ura si nervi, la un moment dat, de la cei pe care incerci sa-i domini. Fii mai maleabila si intelegatoare, incearca sa te transpui si in ipostaza celorlalti, ca sa-i intelegi mai bine.
kudika_10817
Postat pe 17 Iulie 2012 11:09
De la: kudika471279, la data 2012-07-16 01:25:18probabil aveti dreptate....intr'un fel nu cred ca ne vom impaca...dar...exista un "dar" ar eu zic ca dak ma merita si ma iubit vreodata indiferent de ce iam faqt eu,se va intoarce...sper.


Pui gresit problema: tu nu l-ai meritat pe el si nici nu i-ai aratat ca-l iubesti si respecti, incercand sa-i controlezi viata de parca ar fi fost o marioneta. Il inteleg pe acel baiat ca a ajuns la capatul rabdarii, deoarece este foarte greu sa suporti si sa tolerezi, o persoana atat de dominanta cum esti tu. Invata sa fii mai ponderata, mai modesta, mai empatica.

Daca nu te vei schimba, n-o sa-ti fie prea usor in viata.
kudika_10817
Postat pe 17 Iulie 2012 11:12
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 21:22:23Sa renunt la ceea ce visez?La ceea ce imi doresc?Fara sa lupt?M-am oprit din luptat dar doar pentru ca sper ca ma cauta el....Sincer nu stiu daca voi putea sa il uit...A fost prima mea iubire,ma mangaiat,ma rasfatat,mi-a facut toate poftele.Ma simteam cea mai norocoasa femeie.Stiu ca daca v-a venii maine la mine vom fi cei mai fericiti dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa il determin sa faca pasul acesta...il iubesc prea mult..credeti-ma.A fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.Parintii lui ma vor inapoi.Tatal lui cand am plecat a plans.Toti ne vor impacati numai el nu.Cand stiu ca e cu fata aceea mi se rupe sufletul!!


Trebuia sa lupti pentru relatia ta atunci cand il avea langa tine. Luptai pentru relatia ta, lasand-o mai moale cu orgoliul acesta nemasurat, atitudinea razgaiata si reprosurile fara numar. Ar fi trebui sa-l apreciezi pe baiat cand l-ai avut alaturi, nu acum dupa ce l-ai pierdut mai mult din vina ta decat din vina lui. Vina lui o reprezinta faptul ca te-a tolerat, de dragul iubirii, sa fii atat de dominanta.
kudika_10817
Postat pe 17 Iulie 2012 11:18
Pai voi v-ati cunoscut cand aveai 15 ani! Amandoi erati si inca sunteti copii. Parerea mea este ca ruptura era inevitabila, pentru ca este firesc ca amandoi sa cunoasteti baieti, fete, sa fiti prinsi in diverse relatii pana cand pentru fiecare va aparea "ursitul/ursita". Si nu mai fi asa cicalitoare Si io una nu mi-as lasa fata la 18-19 ani sa se mute cu prietenul
Teo_sol
Postat pe 17 Iulie 2012 11:21
De la: kudika471279, la data 2012-07-15 21:22:23Sa renunt la ceea ce visez?La ceea ce imi doresc?Fara sa lupt?M-am oprit din luptat dar doar pentru ca sper ca ma cauta el....Sincer nu stiu daca voi putea sa il uit...A fost prima mea iubire,ma mangaiat,ma rasfatat,mi-a facut toate poftele.Ma simteam cea mai norocoasa femeie.Stiu ca daca v-a venii maine la mine vom fi cei mai fericiti dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa il determin sa faca pasul acesta...il iubesc prea mult..credeti-ma.A fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.Parintii lui ma vor inapoi.Tatal lui cand am plecat a plans.Toti ne vor impacati numai el nu.Cand stiu ca e cu fata aceea mi se rupe sufletul!!


si cu ce "arme" vrei tu sa lupti daca ele ti-au fost luate? sau ai vre-un as in maneca si nu stiu eu
daca parintii lui te vor si el nu, crezi ca rezolvi ceva? sau tu iti imaginezi o relatie in 4? e in 2 fata ce treaba au parintii? fie ca te plac, fie ca nu, nu e asta un criteriu in a-ti recupera iubitul.
eu zic sa lasi armele jos, razboiul e terminat. si e unul pe care tu l-ai pierdut. doar ca inca nu-ti dai seama inca.
muza_ta
Postat pe 17 Iulie 2012 11:32
De la: kudika471279, la data 2012-07-16 01:28:30singura mea solutie este asteptarea....daca nu va cugeta sa apara...am sa incerc sa incep o relatie noua.va multumesc pentru sfaturi ..chiar aveam nevoie pentru ca toate prt mele sunt sigure ca se intoarce la mine iar eu nu stiu ce sa cred


Daca e de bine sper sa ne aduci si noua vestea buna!
Titanika
Postat pe 17 Iulie 2012 11:40
De la: kudika471279, la data 2012-07-16 01:25:18probabil aveti dreptate....intr'un fel nu cred ca ne vom impaca...dar...exista un "dar" ar eu zic ca dak ma merita si ma iubit vreodata indiferent de ce iam faqt eu,se va intoarce...sper.



Este adevarat,timpul este cel mai eficient mijloc de atenuare si rezolvare a tuturor problemelor,,,dar vin si te intreb--esti convinsa ca te merita,,ca te-a iubit atat de mult ,incat sa se intoarca la tine????
MissRainbow
Postat pe 17 Iulie 2012 11:46
De la: MissRainbow, la data 2012-07-17 11:46:12
De la: kudika471279, la data 2012-07-16 01:25:18probabil aveti dreptate....intr'un fel nu cred ca ne vom impaca...dar...exista un "dar" ar eu zic ca dak ma merita si ma iubit vreodata indiferent de ce iam faqt eu,se va intoarce...sper.



Este adevarat,timpul este cel mai eficient mijloc de atenuare si rezolvare a tuturor problemelor,,,dar vin si te intreb--esti convinsa ca te merita,,ca te-a iubit atat de mult ,incat sa se intoarca la tine????


speranta moare ultima.
muza_ta
Postat pe 17 Iulie 2012 11:48
Nu iti imagina ca el a fost un fel de "miel" la taiere eu il cicaleam din dorinta de al proteja fara sa imi dau seama ca se poate proteja singur....faptul este consumat..mi-am recunoscut vina...si mama m-a lasat sa ma mut la el ca sa imi fac damblaua pt ca daca nu ma lasam ii scoateam ochii ca este contra si ca are ceva cu noi...
kudika471279
Postat pe 17 Iulie 2012 21:19
dak nu ma lasa* scz
kudika471279
Postat pe 17 Iulie 2012 21:20
De la: kudika471279, la data 2012-07-17 21:19:34Nu iti imagina ca el a fost un fel de "miel" la taiere eu il cicaleam din dorinta de al proteja fara sa imi dau seama ca se poate proteja singur....faptul este consumat..mi-am recunoscut vina...si mama m-a lasat sa ma mut la el ca sa imi fac damblaua pt ca daca nu ma lasam ii scoateam ochii ca este contra si ca are ceva cu noi...



Tu ti-ai asumat rolul matern,fara a realiza ,ca fostul iubit, nu are nevoie de asa ceva!!!Era major,deci se presupune ca putea sa ia orice deecizie in deplinatatea facultatilor mintale,nu?Mama ta a gresit enorm,in momentul in care si-a exprimat acordul, in ceea ce priveste coabitarea voastra!!Trebuia sa fie categorica,,si nu se ajungea aici,iti garantez acest lucru,,urma o perioada normala,de tatonare,de cunoastere,in care,aveai timpul necesar de a nu-ti exercita autoritatea asupra lui,caci nu aveai cum!!!Ai o fire dificila si trebuie sa ai grija in acest sens,nimeni nu o sa-ti suporte toanele si capriciile,de abuz emotional, nici nu se pune problema!!!Controleaza-te!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Iulie 2012 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cistita interstitiala 4 De la: lolo2012 21 August 2014 15:01
Despre lenjeria de pat 2 De la: kudika_35264 29 Mai 2013 13:26
ajutatima si de asta data 21 De la: Stroe_Marioara_1 25 Ianuarie 2013 07:20
Bijuterii marca Cristian Lay 1 De la: lenya 12 Iulie 2012 16:05
tbc mdr 5 De la: Barbie30 14 Septembrie 2010 09:56