Setari Cookie-uri

Tipic romanesc!

- Dl Boc, dl. Boc...faceti "STOP" ,va rog! La "Magazinul de vise" s-o intamplat drama unui parinte: i-o murit ficioru in brate, cu gandurile ratacind pe Marte...l-o crescut cum a putut, l-o dat la facultate...dar ce pacat ca n-o avut putere din drum s-alunge "Magazinele de vise"...

Deci, oameni buni, mai mari, mai mici, mai culti sau mai putin,...va scrieti povestile telenoveliste pe forum...iar in lumea reala dramele curg! Mor copii pe strada cu fumul in nari, vise spulberate de droguri, arme si alte orori!
Unii sunteti parinti, altii doar viitori...sau poate nu...profesori, doctori sau "oameni simpli" ce credeti voi ca-i de facut cand a nostri oameni sus pusi se joaca cu viata copiilor nostri?

Ganditi, analizati si dispuneti!
hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 10:12
si ce putem noi sa facem? In fiecare zi vad grupuri de copii fumand droguri, facandu-si liniute pe scara blocului, si nimeni nu le spune si nu le face nimic! Si cum sa le spuna? Cine stie ce reactii pot avea si ce le poate capul....
rox_sb
Postat pe 8 Octombrie 2011 10:37
Ai dreptate, e musai sa luam atitudine. Gata, eu de maine ma fac prim-ministru.
alegro6543
Postat pe 8 Octombrie 2011 10:49
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 10:49:06Ai dreptate, e musai sa luam atitudine. Gata, eu de maine ma fac prim-ministru.


Si io,secretara de cabinet,na!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Octombrie 2011 11:28
De la: kudika421339, la data 2011-10-08 11:28:55
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 10:49:06Ai dreptate, e musai sa luam atitudine. Gata, eu de maine ma fac prim-ministru.


Si io,secretara de cabinet,na!

Vezi ca beau cafeaua neagra, fara zahar si cu rom. Sa fie clar !
alegro6543
Postat pe 8 Octombrie 2011 11:56
De la: hera_aness, la data 2011-10-08 10:12:04 - Dl Boc, dl. Boc...faceti "STOP" ,va rog! La "Magazinul de vise" s-o intamplat drama unui parinte: i-o murit ficioru in brate, cu gandurile ratacind pe Marte...l-o crescut cum a putut, l-o dat la facultate...dar ce pacat ca n-o avut putere din drum s-alunge "Magazinele de vise"...

Deci, oameni buni, mai mari, mai mici, mai culti sau mai putin,...va scrieti povestile telenoveliste pe forum...iar in lumea reala dramele curg! Mor copii pe strada cu fumul in nari, vise spulberate de droguri, arme si alte orori!
Unii sunteti parinti, altii doar viitori...sau poate nu...profesori, doctori sau "oameni simpli" ce credeti voi ca-i de facut cand a nostri oameni sus pusi se joaca cu viata copiilor nostri?

Ganditi, analizati si dispuneti!




Draga mea,lasand gluma la o parte,vin sa-ti spun urmatorul lucru,asumandu-mi riscul de a fi sters si acest comment,la aceeasi maniera cum s-a procedat la multe postari personale si s-a facut acest lucru intrucat ele deranjeaza pe cei din conducerea acestui forum !
Deci,cu ani in urma,am trait incertitudinea Revolutiei si a lucrurilor pe care le doream sa fie altfel si acum constat ,ca timpurile actuale sunt mult mai negre si urate decat cele traite candva!Am dorit cu totii schimbari multiple,pe toate planurile,dar toate acestea s-au intamplat in defavoarea noastra!Ceea ce se intampla acum este adevaratul genocid,reala suprimare a poporului nostru!Din toata aceasta rasturnare de situatie,s-au luat numai partile negative ale democratiei,libertatii si deschidere spre nou si acest lucru s-a dovedit prezent si in viata copiilor si a tinerilor din ziua de azi!Cine este de vina?Paradoxal,dar in primul rand ,tinerii sunt cei ce gresesc in luarea deciziilor personale,intrucat ei au dreptul la opinie si alegere,indiferent de ce compartiment vorbim si realitatea dovedeste din plin ,ca au ales prost!Motivele ce stau la baza prabusirii totale a tinerilor in cauza, sunt urmatoarele:

-deficientele in educatie si lacune familiale catastrofale(mediu familial distrus,divorturi,alcoolism,violenta domestica,depresii,tentative de suicid!
-scoala ,institutie educationala intrata in colaps!Nu se mai invata nimic in scoli,nu mai exista interes reciproc si este o debandada totala!
-societatea egoista ,in care traim cu totii!Saracia,nemultumirile,neamplinirile profesionale,sociale,materiale,morale,toate au dus la anihilarea si distrugerea sentimentelor umane!Supravietuirea zilnica a luat locul iubirii,respectului si tolerantei intre oameni.
-sistemul legislativ creat si dezvoltat spe distrugere si nu spre binele oamenilor.
-institutiile aflate la conducerea tarii au alte lucruri mai bune de facut,decat sa se gandeasca la binele copiilor nostri.
Candva,am luptat pentru binele oamenilor,al copiilor si tinerilor nostri si ma intreb de multe ori,de ce am urmat acea cale pentru ca acei tineri ,ce aleg calea drogurilor,etnobotanicelor,sunt o parte dintre cei pentru care au murit alti tineri,adulti,care au visat la o viata mai frumoasa!
Acum,in ziua de astazi,este randul vostru sa schimabati uratul din traiul vostru zilnic!Noi,cei mai inaintati in varsta,am facut-o deja, pentru nimic!Si acesta este motivul pentru care se prefera "telenovelele" si nu drama zilelor moderne romanesti si nu numai!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Octombrie 2011 12:03
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 11:56:53
De la: kudika421339, la data 2011-10-08 11:28:55
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 10:49:06Ai dreptate, e musai sa luam atitudine. Gata, eu de maine ma fac prim-ministru.


Si io,secretara de cabinet,na!

Vezi ca beau cafeaua neagra, fara zahar si cu rom. Sa fie clar !


Nu vrei cognac vechi de 15ani?
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Octombrie 2011 12:04
Da, e grav ca mor tinerii pe strada. E inconstienta statului, a noastra ca parinti sau....a lor ca tineri ce nu stiu ce sa faca cu viata lor ??! Si eu am fost tanara, dar am stiut tot timpul ce vreau si ce se asteapta de la mine. Stiam ca trebuie sa invat, stiam ca trebuie sa-i respect pe ceilalti, sa ii ajut pe cei in varsta, sa nu fac rau altora, stiam ca duminica e zii de mers la biserica...... Parintii mei , simpli muncitori, dar erau oameni respectatii si cu bun simt. Ne multumeam cu putin, un acoperis deasupra capului, o cina luata totdeauna impreuna....si eram fericiti. In ziua de azi tinerii vor totul....si ofera atat de putin. Daca nu au blugi de firma....sunt nemultumiti, daca nu au bani de cluburi....sunr nemultumiti, daca nu li se ofera cheile unei masini ,la majorat....sunt nemultumiti si culmea, NEINTELESI. Si atunci, ce sa faca ? Se refugiaza in alcool si droguri. Pentru ca sunt neintelesi...... Stau in fata calculatorului ore intregi si isi construiesc o viata virtuala, departe de orice adevar, departe de orice realitate. Vezi fetite plangand pe forum ,,am burtica si solduri, ce sa fac ? ''. Noi nu aveam , ne zbenguiam toata ziua pe terenul de sport al scolli. Acum ca sa faci miscare, trebuie sa ai ,,abonament la sala''....!! Dar, sa ma intorc acum la parinti. Am devenit, din pacate, neputinciosi in fata copiilor nostri. Nu poti sa-i reprosezi ceva, ca acum e democratie. Vrei sa ii ceri ajutorul ?Nu are timp...pt.ca are alt program. Nu poti sa ridici tonul la copilul tau....pt. ca intervine Protectia Copilului. Au drepturi !! Doar drepturi,nici o obligatie.....Noi avem datoria de parinte, de ai proteja, de ai educa. Sa le ceri ceva, Doamne fereste, nuuu ! Noi, am luptat la revolutie, pt.ei !! Ei trebuie sa lupte in continuare pt.viata lor !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 8 Octombrie 2011 12:51
trist, dar adevarat...
rox_sb
Postat pe 8 Octombrie 2011 13:00
De la: kudika421339, la data 2011-10-08 12:04:42
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 11:56:53
De la: kudika421339, la data 2011-10-08 11:28:55
De la: alegro6543, la data 2011-10-08 10:49:06Ai dreptate, e musai sa luam atitudine. Gata, eu de maine ma fac prim-ministru.


Si io,secretara de cabinet,na!

Vezi ca beau cafeaua neagra, fara zahar si cu rom. Sa fie clar !


Nu vrei cognac vechi de 15ani?

rromul sa fie mic ...sau un rrom zdrahon ca lumea ?
PRALEA_
Postat pe 8 Octombrie 2011 13:51
Am intrat pe forum sa vad ce s-a mai postat...Tipic romanesc: ne dam la fund, facem glume, dar realitatea este ca prin natura sa poporul roman este un popor de lasi.
Va aduceti aminte de la istorie cele doua razboaie mondiale: luptam, luptam..."pe aici nu se trece" si culmea cand nemtii aveau puterea noi le eram aliati. Cand puterea a fost preluata de englezi si francezi, surpriza: poporul roman s-a aliat cu ei.
Regele Mihai(sarmanul nostru Rege) a fugit mancand pamantul si acum isi vrea Tara inapoi
Mai vreti exemple?! Cititi istoria Romaniei si veti fi surprinsi cat de lasi am putut fi de-a lungul timpului.

Continuam si acum: la fiecare pas gresit al Noii Generatii spunem doar: "Nu pot face nimic! E democratie!"
Ei bine dragilor daca vreti puteti!Luati-va copii de mana si duceti-i in parc in loc sa ii lasati sa piarda ore intregi in fata televzorului! Deschideti-le site-uri despre cultura nu site-uri cu jocuri! Invatati-i sa citeasca nu sa rasfoiasca carti!
Si cel mai important: Nu spuneti niciodata nu pot atunci cand trebuie sa va aduceti copilul pe drumul cel bun!
Asta este de fapt Revolutia pt care au luptat parintii nostri!
hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 15:09
De la: hera_aness, la data 2011-10-08 15:09:21 Am intrat pe forum sa vad ce s-a mai postat...Tipic romanesc: ne dam la fund, facem glume, dar realitatea este ca prin natura sa poporul roman este un popor de lasi.
Va aduceti aminte de la istorie cele doua razboaie mondiale: luptam, luptam..."pe aici nu se trece" si culmea cand nemtii aveau puterea noi le eram aliati. Cand puterea a fost preluata de englezi si francezi, surpriza: poporul roman s-a aliat cu ei.
Regele Mihai(sarmanul nostru Rege) a fugit mancand pamantul si acum isi vrea Tara inapoi
Mai vreti exemple?! Cititi istoria Romaniei si veti fi surprinsi cat de lasi am putut fi de-a lungul timpului.

Continuam si acum: la fiecare pas gresit al Noii Generatii spunem doar: "Nu pot face nimic! E democratie!"
Ei bine dragilor daca vreti puteti!Luati-va copii de mana si duceti-i in parc in loc sa ii lasati sa piarda ore intregi in fata televzorului! Deschideti-le site-uri despre cultura nu site-uri cu jocuri! Invatati-i sa citeasca nu sa rasfoiasca carti!
Si cel mai important: Nu spuneti niciodata nu pot atunci cand trebuie sa va aduceti copilul pe drumul cel bun!
Asta este de fapt Revolutia pt care au luptat parintii nostri!


Draga mea,toate bune si frumoase,dar istoria nu se reflecta doar in datele istorice redate in cronica timpului,ea se reflecta si in actele de vitejie ale celor cazuti pe fronturile nemiloase,in miile de morminte ale eroilor cazuti pe pamant strain si imprastiate in lumea intreaga,in lacrimile celor ramasi fara parinti in timpul razboaielor,in crucile rasfirate ,dar fara nume scrise pe ele si acestea reprezinta momente memorabile din istoria tulburata a poporului nostru!Lasi au fost capeteniile,nu cei manati la lupte absurde,poate fara sens!Cei ce s-au aplecat in fata celor mai puternici la momentul respectiv,sunt vinovati,nu taranul rupt de la talpa tarii si trimis sub forma de carne de tun ,sa slujeasca tara mama!Si aceasta este istorie ,nu numai manualele si manuscrisele istorice scrise spre invatatura neamului nostru!Lasii au fost in numar mult mai mic decat cel al bravilor poporului roman!Punct.

In ceea ce priveste sfaturile tale,sunt de acord cu urmatoarele adnotari si nedumeriri deopotriva:
Ma raportez la situatia parintilor din timpurile prezente:
-Cand sa-si duca parintii copiii in parc,cand amaratii lucreaza cate 12 ore zilnic ,poate pentru un venit insuficient unui trai decent si cand locurile de munca sunt la nivelul deja cunoscut?Copiii sunt lasati singuri aproape toata ziua sau sunt supravegheati o mica parte din timp si nevoile zilnice ii opresc pe parinti sa se ocupe multumitor de ei!Aici nu includ parintii indolenti,nepasatori cu educatia pe care ar trebui sa o dea progeniturilor lor,caci sunt si astfel de persoane.Cei care sunt constienti de rolul pe care il au in formarea copilului,gasesctimp si solutii pentru educarea lor!
-Te referi la site-urile de cultura!Cum sa faca parintii asa ceva cand ei insusi aleg site-uri de cu totul alta natura,iar cele corespunzatoare unui asemenea profil intra in arhiva virtuala?Putini parinti urmaresc site-uri de cultura,stiinta,arta s.a.m.d.Ca sa ii ceri unui copil asa ceva,trebuie ca puterea exemplului personal sa fie edificatoare in acest sens!Aici trebuie lucrat cu educarea, intai a adultilor si dupa aceea se poate avea pretentii de la copiii lor!
-Lectura!Cum sa citeasca copiii cand internet-ul le ofera toate posibilitatile pentru a nu gandis si le pune la dispozitie toate sursele de informatie si prin simplul "Copy-Paste"!,devin "doctori "in Literatura!Pe vremuri,cand scoala avea un rol determinant in formarea elevului,se tineau ore intregi de lectura,ti se impuneau anumite reguli de parcurgere a Lliteraturii,profesorii erau intransigenti cu elevii s.a.m.d. In ziua de astazi,profesorii stau la taclale cu elevii si nu se implica cu nimic in formarea lor,caci,in caz contrar,sunt admonestati,amenintati in diferite moduri,de catre elevii carora nu le este draga scoala si invatatura!Sunt exemple multe in acest sens!Si nu numai aceasta este motivatia lipsei de preocupare pentru citit,lectura,din partea elevilor!
-De multe ori,parintii sunt nevoiti sa spuna "Nu" sau "Nu se poate" din varii motive;saracia,lipsa de timp,neputinta fizica si lista ar putea continua!
-In toate aceste actiuni,singurul factor determinant in formare si educare este omul cu propria-i vointa!Vrei sa inveti,o faci singur,nu trebuie sa moara cineva pentru ca tu sa ajungi un om bine pregatit,evoluat,destept,capabil sau simplu taran si tot istoria noastra detine documente de o reala valoare, referitoare la mintile luminate si geniile poporului roman si atunci nu existau calculatoare,robotica,automatizare,puterea informatica,etc,ci era simpla dorinta a omului de a invata!

Revolutia care a avut loc la noi in tara,nu are nimic in comun cu dorintele reale si actuale ale majoritaii tinerilor din ziua de astazi!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:18
De la: hera_aness, la data 2011-10-08 10:12:04 - Dl Boc, dl. Boc...faceti "STOP" ,va rog! La "Magazinul de vise" s-o intamplat drama unui parinte: i-o murit ficioru in brate, cu gandurile ratacind pe Marte...l-o crescut cum a putut, l-o dat la facultate...dar ce pacat ca n-o avut putere din drum s-alunge "Magazinele de vise"...

Deci, oameni buni, mai mari, mai mici, mai culti sau mai putin,...va scrieti povestile telenoveliste pe forum...iar in lumea reala dramele curg! Mor copii pe strada cu fumul in nari, vise spulberate de droguri, arme si alte orori!
Unii sunteti parinti, altii doar viitori...sau poate nu...profesori, doctori sau "oameni simpli" ce credeti voi ca-i de facut cand a nostri oameni sus pusi se joaca cu viata copiilor nostri?

Ganditi, analizati si dispuneti!


mda!
e rau ca si oameni cu gandire stau totusi ascusi sub anonimat nu inteleg de ce si pentru asemenea subiecte e necesar sa avem un avatar comun din oficiu
PICCKARD
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:44
anonimat sau nu...ideea este importanta dupa cum spunea unul dintre poetii importanti ai poporului roman:

"Multe flori sunt, dar puþine
Rod în lume o sã poarte,
Toate bat la poarta vieþii,
Dar se scutur multe moarte.

E uºor a scrie versuri
Când nimic nu ai a spune,
Înºirând cuvinte goale
Ce din coadã au sã sune."

hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 17:13
Am vazut ca a avut loc pe 6 octombrie un mars in Bucuresti, incadrat perfect la topicul asta. Cati ati fost acolo?

Hera_aness, ce poti sa povesteti despre marsul acesta?
rashela
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:04
De la: rashela, la data 2011-10-08 18:04:10Am vazut ca a avut loc pe 6 octombrie un mars in Bucuresti, incadrat perfect la topicul asta. Cati ati fost acolo?

Hera_aness, ce poti sa povesteti despre marsul acesta?

asta cu marsurile si mitingurile e o prostie daca e ceva de zis se zice prin fapte! oricum e o boala genetica si consumul de droguri mostenita din generatie in generatie chiar daca parintii acestor ratati nu au consumat decat usturoi cu mamaliga
PICCKARD
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:25
De la: PICCKARD, la data 2011-10-08 18:25:21
De la: rashela, la data 2011-10-08 18:04:10Am vazut ca a avut loc pe 6 octombrie un mars in Bucuresti, incadrat perfect la topicul asta. Cati ati fost acolo?

Hera_aness, ce poti sa povesteti despre marsul acesta?

asta cu marsurile si mitingurile e o prostie daca e ceva de zis se zice prin fapte! oricum e o boala genetica si consumul de droguri mostenita din generatie in generatie chiar daca parintii acestor ratati nu au consumat decat usturoi cu mamaliga


Ai idee despre ce era vorba in marsul asta, Pik? Ca sa-mi dau seama ce inseamna "fapte" pentru tine intr-o asemenea situatie.
rashela
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:28
De la: hera_aness, la data 2011-10-08 10:12:04 - Dl Boc, dl. Boc...faceti "STOP" ,va rog! La "Magazinul de vise" s-o intamplat drama unui parinte: i-o murit ficioru in brate, cu gandurile ratacind pe Marte...l-o crescut cum a putut, l-o dat la facultate...dar ce pacat ca n-o avut putere din drum s-alunge "Magazinele de vise"...

Deci, oameni buni, mai mari, mai mici, mai culti sau mai putin,...va scrieti povestile telenoveliste pe forum...iar in lumea reala dramele curg! Mor copii pe strada cu fumul in nari, vise spulberate de droguri, arme si alte orori!
Unii sunteti parinti, altii doar viitori...sau poate nu...profesori, doctori sau "oameni simpli" ce credeti voi ca-i de facut cand a nostri oameni sus pusi se joaca cu viata copiilor nostri?

Ganditi, analizati si dispuneti!









... parintii de azi sint moderni ... nu mai au timp de copii ... mamele se duc sa munceasca pentru a plati o ... bona ... nu vor sa isi invete copii despre noile amenintari ... nici nu cred ca lor li se poate intimpla vreodata ceva ... ieri lumea invata ca nu e bine sa stai in spatele calului sau in fatza carutzii ... astea erau atunci ... pericolele ... astazi TOTI vad copii fumind, droghidu-se, injurind ... si marea majoritate merge mai departe ... nu vor sa ''deranjeze'' ... nu e vina copiilor ... aproape ca nici a magazinelor de droguri ... ci a celor care fac copii si ii lasa singuri in viata ... care isi bat joc de proprii lor copii dindu-le niste bani in buzunar sa nu ii mai auda intrebind nimic ... care nu vor sa isi invetze copii lucruri simple ... sa asculte, sa taca din gura, sa respecte virsta, sa se respecte intre ei ... guvernele sint direct interesate de banii care se aduc prin consumul de tigari, bautura, droguri ... iar guvernele sint alcatuite din acelasi tip de romani doar ca sint putini mai norocosi ... romanii au o mare problema cu cei 7 ani de acasa ... atita timp cit lipseste putini mai au ochi si urechi sa vada ca stau in spatele calului sau in fatza carutzei ... asta e ...
marco918
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:43
De la: rashela, la data 2011-10-08 18:28:17
De la: PICCKARD, la data 2011-10-08 18:25:21
De la: rashela, la data 2011-10-08 18:04:10Am vazut ca a avut loc pe 6 octombrie un mars in Bucuresti, incadrat perfect la topicul asta. Cati ati fost acolo?

Hera_aness, ce poti sa povesteti despre marsul acesta?

asta cu marsurile si mitingurile e o prostie daca e ceva de zis se zice prin fapte! oricum e o boala genetica si consumul de droguri mostenita din generatie in generatie chiar daca parintii acestor ratati nu au consumat decat usturoi cu mamaliga


Ai idee despre ce era vorba in marsul asta, Pik? Ca sa-mi dau seama ce inseamna "fapte" pentru tine intr-o asemenea situatie.

da , am idee!
PICCKARD
Postat pe 8 Octombrie 2011 19:17
Esti cam nehotarata: ori e vina statului ca nu educa copiii (sa faca bine sa-i stearga si la fund, ce naiba!), ori vina parintilor?
Si nu este deloc tipic romanesc sa se moara din cauza drogurilor, legale sau nu. Sunt campanii nationale si internationale, colaborari intre diverse state ale lumii, pentru a se suprima retele de trafic de droguri si cate si mai cate se fac in aces sens.

Ce-ar fi sa-ti deschizi gurita dupa ce te documentezi nitel, ce zici?
kudika_pudika
Postat pe 8 Octombrie 2011 20:58
De la: PICCKARD, la data 2011-10-08 18:25:21oricum e o boala genetica si consumul de droguri


Oh, Doamne, nu te dezici deloc!
kudika_pudika
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:03
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-08 21:03:10
De la: PICCKARD, la data 2011-10-08 18:25:21oricum e o boala genetica si consumul de droguri


Oh, Doamne, nu te dezici deloc!









... fumatul, bautura, drogurile (mai nou sexul imbecilizant si omniprezent, shopingul, chatuiala, ...) ... sint dependentze intretinute de ... societate ... intr-un fel sau altul ... iar la nivel ceva mai mare ies si ceva banishori buni ... foarte buni ... cine e educat sa se fereasca sau cine simte pericolul ... scapa ... restul ... ingroasa o mocirla de care toti vor sa scape ...
marco918
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:08
[quote name='PICCKARD' date='2011-10-08 18:25:21'
"asta cu marsurile si mitingurile e o prostie daca e ceva de zis se zice prin fapte! oricum e o boala genetica si consumul de droguri mostenita din generatie in generatie chiar daca parintii acestor ratati nu au consumat decat usturoi cu mamaliga [/quote"



Pickard-ule,cred ca gresesti,sau mai mult ca sigur....gresesti!

In primul rand,conumul de droguri nu este o boala genetica,dependenta de droguri se poate transmite de la mama la fat,pe perioada evolutiei sarcinii, cu atat mai mult daca femeia respectiva nu renunta la droguri!
Consumul de droguri este un viciu dobandit prin exercitiu si nu genetic!Un nou nascut, adus pe lume de o narcomana,poate fi tratat de afectiunile induse de consumul de droguri pe perioada intrauterina,dar nu in totalitate,ceea ce duce la aparitia sechelelor si in cazurile cele mai grave,intervenind chiar decesul copilului!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:19
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-08 21:03:10
De la: PICCKARD, la data 2011-10-08 18:25:21oricum e o boala genetica si consumul de droguri


Oh, Doamne, nu te dezici deloc!
cum sa fie boala genetica ,nu am auzit asa ceva ,ca determina o psihoza toxica e altceva ,dar ce spui tu nu e adevarat !
gabrielle_new
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:23
Eu il provoc sa ne spuna care e gena aia de poate da consum de droguri
kudika_pudika
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:27
Eu il provoc sa ne spuna care e gena aia de poate da consum de droguri ,cred ca e mutanta
gabrielle_new
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Info gonartroza 1 De la: kudika_953483 28 Aprilie 2014 12:56
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
Amenajari Interioare Complete 1 De la: romastucchi 12 Martie 2011 20:04
fostul iubit...un raufacator 9 De la: pickard 24 Aprilie 2011 12:25
ajutor 4 De la: kudika_nikole 26 Noiembrie 2011 20:57