Setari Cookie-uri

Buna! Diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema? Am nevoie de sfaturi!

Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini si o reputatie de Don Juan al orasului..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.

De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.

Cam complicat, stiu...
kudika_12925
Postat pe 25 Iulie 2012 23:50
sau ii place doar "vanatoarea"?

eu ma gandesc ca isi pierde interesul dupa ce ii acorzi vreo sansa
don juan
muza_ta
Postat pe 25 Iulie 2012 23:56
M-am gandit si la asta..In concluzie ar trebui sa ma comport la fel ca pana acum si sa nu-i dau nicio sansa?...asta daca nu vreau sa am de suferit, probabil..
kudika_12925
Postat pe 26 Iulie 2012 01:04
pai.. tu inca esti o copila iar el e ditamai barbatu'
si, pt mine una.."reputatie de Don Juan" spune cam tot.

dar va cunoasteti catusi de putin? ati avut ocazia sa vorbiti? sau doar iti face invitatii sa te duca acasa?!
muza_ta
Postat pe 26 Iulie 2012 01:12
Am vorbit doar de doua ori pana acum..si asta ca sa imi ceara numarul..prima data a fost foartee finut..a doua oara putin mai dur..insa nu am cedat..
Nu stiu daca m-am exprimat foarte bine cand am zis Don juan..pentru ca sincer, nu l-am vazut niciodata cu o fata..doar ca se tin muulte dupa el, toata lumea il cunoaste si am impresia ca a devenit cam misogin, imi pare genul de om care dispretuieste femeile..dar nu am avut nicio confirmare pana acum..
Nu cred ca e potrivit pentru mine, imi pare mai degraba o provocare si imi plac provocarile..as vrea sa am ocazia sa vorbesc mai multe cu el, insa nu vreau sa para ca i-am cazut in plasa, ceea ce e cam imposibil pentru ca acceptand sa ies la o cafea cu el, ar insemna practic sa-i cedez.. Urasc situatiile in care nu stiu cum sa procedez..poate mai ai niste sfaturi, ti-as fi recunoscatoare!
kudika_12925
Postat pe 26 Iulie 2012 01:44
Iesi cu dansul, discutati si vezi despre ce e vorba. Asta nu inseamna sa sari cu el direct in pat... Nici nu te-as sfatui sa faci asta, inainte de a-l cunoaste foarte bine... Intreaba-l despre relatiile lui, cat au durat si ce n-a mers. Nu te jena sa pui aceste intrebari, fiindca in felul asta poti sa-ti dai seama daca are sau nu are intentii serioase. Discuta deschis...si nu te mai lua dupa gura lumii. Daca sunt multe femei in jurul lui, nu inseamna ca e Don Juan. Acele tipe, s-ar putea sa fie mai atrase de banii lui, decat de el. Poate ca de-aia se si tine dupa tine...fiindca a vazut ca tu nu te lasi impresionata de masina lui. Oricum, incercarea moarte n-are... Daca-l vezi ca nu vrea sa dea detalii despre viata lui personala si despre fostele relatii, inseamna ca e ceva suspect.
Micaell
Postat pe 26 Iulie 2012 09:13
De la: kudika_12925, la data 2012-07-25 23:50:38Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini si o reputatie de Don Juan al orasului..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.

De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.

Cam complicat, stiu...


Faptul ca nu-i cedezi i-a zgariat orgoliul de Don Juan. Reprezinti doar un trofeu pentru el,iar daca te vei lasa cucerita, intr-un final, de el, se va increde in fata amicilor tai cu tine si tot orasul va sti ce ati facut in intimitate.

Fugi cat poti de astfel de persoane, nu-ti vor aduce decat suferinta pentru tine si barfe din partea celorlalti la adresa ta!
kudika_10817
Postat pe 26 Iulie 2012 09:14
De la: kudika_12925, la data 2012-07-26 01:04:49M-am gandit si la asta..In concluzie ar trebui sa ma comport la fel ca pana acum si sa nu-i dau nicio sansa?...asta daca nu vreau sa am de suferit, probabil..


Exact! Corect gandit!
kudika_10817
Postat pe 26 Iulie 2012 09:15
De la: kudika_12925, la data 2012-07-26 01:44:43Am vorbit doar de doua ori pana acum..si asta ca sa imi ceara numarul..prima data a fost foartee finut..a doua oara putin mai dur..insa nu am cedat..
Nu stiu daca m-am exprimat foarte bine cand am zis Don juan..pentru ca sincer, nu l-am vazut niciodata cu o fata..doar ca se tin muulte dupa el, toata lumea il cunoaste si am impresia ca a devenit cam misogin, imi pare genul de om care dispretuieste femeile..dar nu am avut nicio confirmare pana acum..
Nu cred ca e potrivit pentru mine, imi pare mai degraba o provocare si imi plac provocarile..as vrea sa am ocazia sa vorbesc mai multe cu el, insa nu vreau sa para ca i-am cazut in plasa, ceea ce e cam imposibil pentru ca acceptand sa ies la o cafea cu el, ar insemna practic sa-i cedez.. Urasc situatiile in care nu stiu cum sa procedez..poate mai ai niste sfaturi, ti-as fi recunoscatoare!



Hm,iti plac provocarile??? Dar de ce nu iti plac aceste provocari ,in relatia cu un tanar apropiat de varsta ta? Draga mea,nu diferenta de zece ani,care exista intre voi doi,este cea care ridica probleme,ci faptul ca tu esti o adolescenta,care nu esti ,inca,pregatita pentru o relatie de anvergura,si el este un barbat in toata capacitatea fizica si mentala,,,si in aceste conditii,tu ai putea fi atrasa,cu usurinta,in "capcana" amorului de suprafata,,poti fi,doar o cucerire de-a domniei sale!!!Este inutil sa te sfatuiesc sa fii rationala,,caci stiu ca nu poti fi astfel,,esti mult prea tanara,ca sa poti discerne asupra modului corect ,de abordare a problemei!!!In ciuda temerilor tale,nu imi pari a fi o tanara retinuta,dimpotriva,iti cam place sa te avanti in necunoscut,dar sa nu se vada ca venind din partea ta acest lucru!!!!In general,,nu imi plac oamenii prefacuti,,prefer transparenta pe orice front de lucru!!!Ce anume doresti sa discuti cu el?????Cu tinerii din anturajul tau nu ai ce subiecte sa abordezi???Incearca,,sunt convinsa ca vei gasi suficient de multe teme ,in vederea unor discutii interesante!!!Lasa barbatii in pace,,caci o sa te arzi rau de tot,,,flacara lor este suficienht de puternica,ca sa te faca scrum!!!Ar mai fi varianta maturizarii tale,,moment in care poti alege barbati mai mari in varsta ca tine!!Pana atunci,,ia-o usurel,,incepe cu tinerii din generatia ta!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 09:17
De la: kudika_10817, la data 2012-07-26 09:14:57
De la: kudika_12925, la data 2012-07-25 23:50:38Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini si o reputatie de Don Juan al orasului..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.

De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.

Cam complicat, stiu...


Faptul ca nu-i cedezi i-a zgariat orgoliul de Don Juan. Reprezinti doar un trofeu pentru el,iar daca te vei lasa cucerita, intr-un final, de el, se va increde in fata amicilor tai cu tine si tot orasul va sti ce ati facut in intimitate.

Fugi cat poti de astfel de persoane, nu-ti vor aduce decat suferinta pentru tine si barfe din partea celorlalti la adresa ta!


*amicilor sai! scuze
kudika_10817
Postat pe 26 Iulie 2012 09:18
De la: kudika_12925, la data 2012-07-26 01:44:43Am vorbit doar de doua ori pana acum..si asta ca sa imi ceara numarul..prima data a fost foartee finut..a doua oara putin mai dur..insa nu am cedat..
Nu stiu daca m-am exprimat foarte bine cand am zis Don juan..pentru ca sincer, nu l-am vazut niciodata cu o fata..doar ca se tin muulte dupa el, toata lumea il cunoaste si am impresia ca a devenit cam misogin, imi pare genul de om care dispretuieste femeile..dar nu am avut nicio confirmare pana acum..
Nu cred ca e potrivit pentru mine, imi pare mai degraba o provocare si imi plac provocarile..as vrea sa am ocazia sa vorbesc mai multe cu el, insa nu vreau sa para ca i-am cazut in plasa, ceea ce e cam imposibil pentru ca acceptand sa ies la o cafea cu el, ar insemna practic sa-i cedez.. Urasc situatiile in care nu stiu cum sa procedez..poate mai ai niste sfaturi, ti-as fi recunoscatoare!


Daca e misogin si fustangiu pe deasupra, din start te indemn sa nu-l lasi sa se apropie de tine.
kudika_10817
Postat pe 26 Iulie 2012 10:04
De la: kudika_12925, la data 2012-07-25 23:50:38Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini si o reputatie de Don Juan al orasului..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.

De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.

Cam complicat, stiu...


Vanatorul cel mai iscusit nu inceteaza sa-si urmareasca prada.
Bosimanii din africa nu isi vaneaza prada cu armele. Ei o urmaresc zeci de kilometrii pana ce ea de la oboseala cade si moare.
Kiddo_
Postat pe 26 Iulie 2012 10:24
accepta invitatia la o cafea ,discuta deschis cu el si incearca sa intelegi daca este sincer sau vrea sa ajungi in pat cu el fff repede?!poate ca intradevar e indragostit de tine si tu nu-i dai nici o sansa macar.incearca sa-l cunosti tu mai bine,nu judeca o persoana dupa ce a ce vb lumea!lumea e invidioasa si rea !daca ai bani spune ca esti dubios daca esti sarac rade de tine si uite asa nu poti multumi pe toata lumea ,tu asculta glasul inimi si constiinta ta .in dragoste nu conteaza varsta daca te respecta si te iubeste-
kudika_10858
Postat pe 21 Octombrie 2012 10:42
buna. eu am 18 ani si ceva si am o relatie cu un barbat de 32 de ani. locuim impreuna deoarece am venit amandoi in italia la munca si ne intelegem perfect. la 19 ani esti cat de cat matura, poti oferi incredere unui barbat, poti sa-l faci sa se indragosteasca de tine...din punctul meu de vedere e ok o relatie intre tine si respectivul.
kudika_18931
Postat pe 21 Octombrie 2012 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghii 2 De la: kudika172000 8 Februarie 2011 15:42
buna 19 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:34
Cum so uit mai repede? 43 De la: alexandra_sziga 15 Mai 2009 19:19
exista fericire? 147 De la: ingerul_singuratatii 12 August 2010 18:50
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56